NYXbroker
نیکس فارکس

نعلبکی ها و اسپایک

الگوی نعلبکی ها و اسپایک ها چیست ؟

نعلبکی ها و اسپایک ها را می شناسید؟ چقدر با تحلیل تکنیکال فارکس و همینطور
الگوهای نمودار فارکس آشنا هستید؟ قطعا می دانید که برای موفقیت در دنیای معامله گری در گام اول باید با مفاهیم بازار فارکس آشنا شد و سپس کاربرد آنها را آموخت. ما در این مقاله که به همت بروکر نیکس به نگارش درآمده است قصدمان معرفی دو تا از انواع الگوهای فارکس می باشد بنام های نعلبکی ها و اسپایک ها. الگوهای زیادی را در طی مقالات گذشته به شما عزیزان معرفی کردیم در این مقاله، محور صحبت ما موضوعات ذیل خواهد بود. توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

الگو نعلبکی چیست و نحوه استفاده الگوی نعلبکی در تحلیل تکنیکال، الگوی اسپایک spike چیست؟
از شما دعوت می کنیم تا پایان مقاله نعلبکی ها و اسپایک ها ، ما را همراهی کنید تا با هم این دو الگو را بررسی کرده و با کاربردشان آشنا شویم.

فهرست مطالب

الگو نعلبکی و الگوی اسپایک چیست؟

چرا به آنها نعلبکی ها و اسپایک ها می گویند؟

الگوی اسپایک بیانگر چیست و چگونه می‌توان با آن وارد معامله شد؟

آیا الگوی نعلبکی صعودی است؟

چگونه الگوی نعلبکی را معامله می کنید؟

الگو نعلبکی و الگوی اسپایک چیست؟

 

الگو و نمودار در فارکس انواع متفاوتی دارد که ما در سلسله مقالات مرتبط با الگوها به آنها پرداختیم. اما آنچه که در مقاله نعلبکی ها و اسپایک ها، به آن خواهیم پرداخت. این الگوها از دسته الگوهای بازگشتی می باشند.

الگوهای نعلبکی ها و اسپایک ها، کمتر در بازار دیده می شوند و معامله گران زیاد از آنها استفاده نمی کنند. نعلبکی ها و اسپایک ها معمولا به دنبال یک روند تیز و پرشتاب و با حجم بالا پدیدار می گردند.در واقع روند به گونه ای ناگهانی تغییر می کند. 

در زمانی بسیار کوتاه و سریع اتفاق می افتند. در صورتی که معامله گر از پوزیشن معاملاتی خارج نگردد نعلبکی ها و اسپایک ها می توانند تا درصدهای نسبتا زیادی وی را وارد اصلاح نمایند.

ما در این مقاله یک به یک این الگوها را با هم بررسی کرده و به نقش و جایگاه هر یک می پردازیم.

چرا به آنها نعلبکی ها و اسپایک ها می گویند؟

 

ببینیم که چرا به این الگوها نعلبکی ها و اسپایک ها گفته می شود؟ دلیل اصلی این نامگذاری ها را می توان در شکل ظاهری آنها جستجو کرد. 

نعلبکی ها و اسپایک ها همچون دیگر الگوها در فارکس، در تحلیل تکنیکال برای

معامله گران کاربرد دارند. در واقع معامله گران از این الگوها استفاده کرده و تصمیمات معاملاتی دقیق تری را برای خود اتخاذ می نمایند.

اما چرا به آنها نعلبکی ها و اسپایک ها گفته می شود. اگر به شکل زیر که یک الگو نعلبکی را به ما نشان می دهد، دقت کنید مشاهده می کنید که یک نمونه از الگو نعلبکی را نمایش می دهد که به شکل یک نعلبکی می باشد، گاها این الگو دارای handle (دسته) نیز میباشند که در شکل زیر قابل تشخیص است. کاربرد الگوی نعلبکی در تحلیل تکنیکال می باشد.

نعلبکی و اسپایک

اما ببینیم که الگوی spike تکنیکال به چه صورتی نمایش داده می شود؟ در شکل زیر  چنانچه مشاهده می کنید حرکت ناگهانی بازار به وضوح مشهود می باشد، که به صورت V در نمودار ظهور پیدا می کند.

نعلبکی و اسپایک

در ادامه صحبت در خصوص نعلبکی ها و اسپایک ها باز هم بیشتر خواهیم گفت با ما همراه باشید.

الگوی اسپایک بیانگر چیست و چگونه می‌توان با آن وارد معامله شد؟

 

در ادامه بررسی الگوهای نعلبکی ها و اسپایک ها ببینیم الگوی اسپایک چیست؟ و چگونه می توان با کمک آن به معامله ورود کرد؟

 الگوی spike تکنیکال، در برهه ای از زمان یک حرکت ناگهانی دارد و بعد از آن حرکت خود را اصلاح می نماید. در صورت اصلاح شدن و  برگشت حرکت، انتظارمان این است که بعد از شکست محدوده حمایتی، که برای آن حرکت اتفاق افتاده، به همان اندازه ای که بازار پیشرفت کرده، به همان میزان انتظار داریم که بازار بازگشت داشته باشد.

این الگو به افزایش یا کاهش قابل توجه در حرکت قیمت که حاصل از تغییر در احساسات بازار می باشد اشاره دارد. به دلیل حرکت ناگهانی قیمت در خط روند به اوج خود می رسد.  تریدر با حجم قابل توجهی می تواند بر حرکت قیمت تاثیر گذار باشد. تحلیلگران فنی از وقوع این جهش ها در اتخاذ تصمیمات معاملاتی بهتر و دقیق تر بهره می برند.

آیا الگوی نعلبکی صعودی است؟

 

این الگو که به  rounding bottom یا ته گرد نیز معروف است. نوعی الگوی فنی است که در تحلیل تکنیکال استفاده می شود و نشان از یک معکوس بالقوه  در قیمت می باشد. هنگامی این الگو شکل می گیرد که قیمت آیتم معاملاتی مورد نظر به پایین ترین سطح خود رسیده و قصد دارد که روند صعودی خود را آغاز نماید. 

این الگو به عنوان یک سیگنال صعودی مد نظر قرار داده می شود که نشان از یک بازگشت احتمالی دارد که در طی آن روند نزولی فعلی به یک روند صعودی جدید تبدیل خواهد شد.

 این الگوها که از نظر شکل گرافیکی چنانچه بالاتر هم اشاره شده به شکل U می باشند و معمولاً در یک دوره سه هفته ای ایجاد می گردند، اما در بعضی موارد می توان آنها را در طی چندین سال نیز مشاهده نمود.

چگونه الگوی نعلبکی  را معامله می کنید؟

امیدواریم که تا اینجای مبحث نعلبکی ها و اسپایک ها ما را همراهی کرده باشید. ببینیم که  چطور می توان الگوی نعلبکی  را معامله کرد؟ عنوان شد که الگوی نعلبکی در تحلیل تکنیکال کاربرد دارد. معامله گرانی که قصد خرید اوراق بهادار را دارند معمولا گزینه تماس اوراق بهادار را با کمترین قیمت انتخاب می نمایند تا بیشترین سود را از الگوی نعلبکی، این الگوی پرطرفدار به دست بیاورند.

این الگو در انتهای یک روند برای مثال روند نزولی بازار، با یک شیب ملایم شکل می گیرد و در تایم طولانی تر تغییر مسیر داده و با یک شیب ملایم به روند صعودی باز می گردد.

 این الگو از لحاظ شکل ظاهری شبیه به نعلبکی است و بعد از تشکیل آن و شکست خط گردنی که محدوده  مقاومتی در الگو است، شاهد پیشرفت و رشد قیمت به اندازه عمق نعلبکی خواهیم بود.  

سخن پایانی

 

نعلبکی ها و اسپایک ها موضوع مقاله ای بود که تقدیم شما عزیزان نمودیم. نعلبکی ها و اسپایک ها از دسته الگوهای نموداری فارکس هستند که تحلیلگران

بسیاری از وجود آنها در معاملات خود بهره می برند.در هر دور این نمودار ما شاهد تغییر جهت در روند قیمت می باشیم. که در الگوی اسپایک به شکل  V و در الگوی نعلبکی به شکل U ظاهر می گردد.

نکته ای که باید در الگوهای نعلبکی ها و اسپایک ها در نظر گرفته شود این می باشد که بعد از شکست محدوده حمایتی و مقاومتی که برای آن حرکت اتفاق

افتاده است انتظارمان این است که به همان اندازه ای که بازار پیشرفت کرده و به عمق رفته است، به همان میزان بازگردد.

امید که مطالب فوق را مفید یافته باشید. دیدگاهتان را با ما به اشتراک گذارید. این را نیز به یاد داشته باشید که در زمینه بازارهای مالی مشاورین بروکر نیکس، به شما مشاوره رایگان ارائه می دهند.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications