NYXbroker
نیکس فارکس

الگوی ستاره عصر در فارکس

الگوی ستاره عصر در بازار فارکس چیست ؟

الگوی ستاره عصر در فارکس یک الگوی شمعی پرکاربرد معکوس یا بازگشت است. در میان انواع مختلف تکنیک‌ های تحلیل تکنیکال که در دسترس معامله‌گران قرار دارد، یکی از روش‌های محبوب‌ شامل آنالیز کندل استیک است. الگوهای شمعدانی را می توان به عنوان الگوهای ادامه یا الگوهای معکوس طبقه بندی کرد. در این مقاله، ما قصد داریم یک شمعدان معکوس را بررسی کنیم که به الگوی ستاره عصر معروف است.
آیا می دانید الگوی شمعی ستاره عصر در فارکس چیست؟ این الگو در تحلیل تکنیکال چقدر کاربرد دارد؟ نحوه تشخیص الگوی ستاره چگونه است؟
الگوی ستاره عصر دارای سه شمع در درون خود است. این الگو با شمعی صعودی آغاز شده و با یک شمع کوچک مرکزی و یک شمع نزولی تکمیل می شود.
در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در رابطه الگوی ستاره عصر در فارکس، تشخیص آن و کاربرد این الگو در معاملات ارائه می شود. نظرات خود را در این زمینه در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

الگوی ستاره عصر چیست؟

چگونه یک الگوی ستاره پیدا می کنید؟

نحوه تشخیص الگوی ستاره

کاربرد الگوی ستاره در معاملات

الگوی ستاره عصر چیست؟

 

از محبوب ترین روش های تحلیل تکنیکال، آنالیز کندل استیک می باشد. الگوی ستاره عصر یکی از پرکاربردترین الگوهای شمعی است که مورد آنالیز قرار می گیرد. الگوی ستاره عصر در فارکس یک الگوی شمعی است که دارای سه شمع در درون خود است و به عنوان الگوی معکوس طبقه بندی می شود. ساختار را می توان در نزدیکی پایان یک روند صعودی، معمولاً پس از یک حرکت طولانی قیمت مشاهده کرد. این الگو دارای پیامدهای نزولی است و معامله گران به دنبال تایید این الگو در سمت کوتاه بازار هستند.

الگوی ستاره عصر در فارکس با یک شمع قوی صعودی شروع می شود، به دنبال آن یک شمع مرکزی که اندازه نسبتاً کوچکتر است، و سپس شمع سوم یک شمع نزولی قوی است که فراتر از نیمه راه شمع اول بسته می شود. بدنه شمع ها در این سازند بیشترین اهمیت را دارند و سایه ها یا فیتیله های درون سازند اهمیت کمتری دارند.

با نگاهی به این موضوع از نقطه نظر اقدام قیمت، شمع صعودی اولیه نشان‌دهنده حرکت صعودی قوی در بازار است، که پس از آن دوره‌ای از بی‌ طرفی که توسط بدنه کوچک‌ تر شمع میانی الگوی ستاره عصر در فارکس، مشاهده می‌شود. این شمع میانی اغلب یک شمع دوجی یا یک فرفره چرخان است. با این حال، هیچ الزامی برای شمع میانی وجود ندارد که از هر دو نوع با‌شد.

در نهایت، یک حرکت قیمت تعیین کننده به سمت نزولی رخ می دهد که منعکس کننده یک تغییر محسوس در احساسات است که احتمالاً منجر به کاهش بیشتر قیمت می شود. گاهی اوقات، متوجه خواهیم شد که سومین و آخرین کندل در الگوی ستاره عصر در فارکس، به عنوان یک شکاف کاهش قیمت باز می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، نشان دهنده افزایش عرضه در بازار است که موضع نزولی را بیشتر تأیید می کند.

 

 

 

چگونه یک الگوی ستاره پیدا می کنید؟

 

الگوی شمعی ستاره عصر در فارکس را می توان به طور مکرر و به راحتی در نمودارهای قیمت پیدا و مشاهده کرد. با این حال، به طور کلی بهترین ترکیب ها آنهایی هستند که در بالای یک روند صعودی ظاهر می شوند. این ها را می توان قابل اعتماد ترین انواع تشکیل الگوی های ستاره عصر در نظر گرفت.

نکته قابل توجه در رابطه با تشخیص صحیح و پیدا کردن الگوی ستاره این است که معامله گرانی که با تحلیل تکنیکال الگوی شمعدانی آشنا هستند، الگوی ستاره عصر در فارکس را دارای ساختاری مخالف با الگوی ستاره صبح می دانند. در الگوی ستاره صبح، شمع اولیه یک شمع نزولی بلند است که به دنبال آن یک شمع مرکزی بدن کوچکتر دنبال می شود و سپس سومین و آخرین شمع یک شمع صعودی است که بالای نیمه راه شمع اول در سازند بسته می شود. به این ترتیب، الگوی ستاره صبح پیامد های صعودی دارد.

 

 

نحوه تشخیص الگوی ستاره 

 

یک راه ساده برای تشخیص الگوی ستاره عصر در فارکس، فکر کردن به این است که شکل گیری این الگو منعکس کننده نبرد بین گاو نر و خرس است که در آن خرس ها کنترل بازار را به دست می گیرند. برعکس، الگوی ستاره صبحگاهی منعکس کننده نبرد بین گاوها و خرس ها است که در آن گاوها کنترل بازار را در دست می گیرند.

شکل‌گیری ستاره عصر را می‌توان پس از یک حرکت طولانی‌مدت قیمت بالاتر در چارچوب یک روند صعودی مشاهده کرد. با این حال، همیشه ایده خوبی نیست که روند کاهش یابد، به خصوص زمانی که حرکت مداوم و قوی پشت حرکت قیمت وجود دارد. یکی از راه‌های حل این مشکل، جستجوی تشکیل ستاره عصرگاهی در ناحیه مقاومت است.

مقاومت می تواند به اشکال مختلفی مانند نوسان بالا، عدد گرد روانی، سطح فیبوناچی و موارد دیگر باشد. هر یک از اینها با شکل گیری ستاره عصر به خوبی کار می کند.

 

 

کاربرد الگوی ستاره در معاملات

 

بیایید به یکی از کاربردهای عملی الگوی ستاره عصر در فارکس نگاه کنیم. برای این کار آن را با شاخص محبوب قدرت نسبی ترکیب می کنیم. اندیکاتور RSI یک اندیکاتور مومنتوم است که در سنجش میزان حرکت قیمت بسیار مفید است. به طور دقیق تر، می تواند به ما بگوید که آیا در صورت حرکت نزولی یا صعودی قیمت، بازاری بیش از حد کشیده یا خرید شده است. 

نگاه پیش‌ فرض به عقب در اندیکاتور RSI، چهارده دوره است و شرایط خرید بیش از حد زمانی رخ می‌دهد که اندیکاتور مقدار بالای 70 را ثبت کند. زمانی که اندیکاتور مقدار زیر 30 را ثبت کند، بازار را می‌توان بیش از حد فروخت.

بیایید به نمودار قیمت طلا مراجعه کنیم و به الگوی نمودار ستاره عصرگاهی با اندیکاتور RSI در عمل نگاهی بیندازیم.

 

الگوی ستاره عصر

با شروع از سمت چپ در این نمودار قیمت، می‌توانیم ببینیم که قیمت‌ها به صورت پلکانی بالاتر می‌رفتند. به عبارت دیگر، قیمت‌ها مجموعه‌ای از حرکت‌های ناگهانی قیمت را به سمت بالا و به دنبال آن حرکت‌های اصلاحی قیمت پایین‌ تر ایجاد می‌کردند. علاوه بر این، کاملاً واضح است که روند کلی بازار صعودی بوده است.

توجه داشته باشید که در کل دنباله قیمت بالاتر، اندیکاتور RSI در حال افزایش بود. این نشان دهنده روند صعودی قیمت سالم است. اما به سمت اوج، می‌توانیم ببینیم که یک الگوی معکوس ستاره عصر در فارکس روی نمودار قیمت شکل گرفته است. این را می توان در ناحیه دایره ای زرد مشاهده کرد. همانطور که این الگوی کندل معکوس در حال تکمیل بود، می‌توانیم به قرائت RSI توجه کنیم.

توجه داشته باشید که تقریباً در همان زمانی که الگوی ستاره عصر به تکمیل خود نزدیک می‌شد، قرائت RSI در قلمروی بیش از حد خرید ظاهر شد و از آستانه بالای 70 فراتر رفت. این فرصتی عالی برای کوتاه کردن بازار بلافاصله پس از اتمام عصر فراهم می‌کرد. با تشکیل الگوی ستاره عصر در فارکس حتی با وجود اینکه قیمت ها پس از تکمیل الگو کمی تثبیت شدند، قیمت در نهایت همانطور که ما پیش بینی می کردیم کاهش یافت.

سخن پایانی

 

الگوی ستاره عصر در فارکس یک الگوی معکوس عالی برای افزودن به استراتژی معاملاتی شما است. این الگو یک شکل گیری سه شمعی است که معمولاً پس از یک حرکت ثابت قیمت بالاتر رخ می دهد. این شمعدان همان ویژگی های شمعدان ستاره صبح را دارد، اما برعکس. علاوه بر این، شمعدان ستاره صبح یک الگوی معکوس صعودی است، در حالی که الگوی تحلیل تکنیکی ستاره عصر یک الگوی معکوس نزولی است.

تکنیک‌های مختلفی برای کاربرد الگوی ستاره عصر در فارکس وجود دارد. ما در این مقاله یک مورد را در شرح داده ایم، اما این تنها گوشه از کاربردهای آن است. در هر صورت، مثال و تصویر ارائه‌ شده باید یک نقطه شروع عالی به شما بدهد تا بتوانید تکنیک‌ های خود را برای تجارت الگوی ستاره عصر تنظیم کنید.

در این مقاله به معرفی الگوی ستاره عصر پرداخته شد. نحوه تشخیص و پیدا کردن این الگو نیز برای شما شرح داده شد. مطالب این مقاله و مطالعات بیشتر شما در این زمینه به شما کمک می کند تا بتوانید از الگوی ستاره عصر در فارکس و در معاملات خود به بهترین شکل استفاده کنید.

نظرات ارزشمند خود را برای ما بنویسید و سوالات و ابهامات خود را در چت آنلاین برای مشاورین نیکس مطرح کنید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications