NYXbroker
نیکس فارکس

تاثیر کووید 19 در فارکس

ایا بازار فارکس تحت تاثیر کرونا قرار گرفته

تاثیر کووید 19 در فارکس چگونه بوده؟ به دلیل اهمیت تاثیر و حساسیتی که پاندامیک کرونا بر روی جنبه های مختلف زندگی مردم، اقتصاد و روابط کشورها در سرتاسر جهان داشته است تیم تحلیلی بروکر نیکس بر آن شد که مقاله ای را در خصوص تاثیر کووید 19 در فارکس را جمع آوری و تقدیم حضور شما خوانندگان عزیز نماید.
تا به امروز اقتصادهای جهان فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است اما شاید اوج آن را با وقوع کرونا شاهد بوده ایم.
صحبت در این خصوص زیاد و گسترده و پردامنه است، لذا برای آنکه به بیراهه نرویم منحصرا در مورد تاثیر کووید 19 در فارکس سخن خواهیم گفت. نرخ بیکاری و همچنین افزایش بیکاری، از عناوینی هستند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. خواندن این مقاله قطعا خالی از لطف نخواهد بود پس تا پایان ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب

تاثیر بر بازارهای آینده

کاهش شدید ارزش ارز

کرونا و تاثیر بر بازار سهام

شاخص نرخ بیکاری

تاثیر کرونا بر طلا

تاثیر بر بازارهای آینده

 اولین بخش از مقاله تاثیر کووید 19 در فارکس را تحت عنوان  کرونا و اثر آن بر بازارهای آینده را با هم بررسی می کنیم. اجازه دهید کمی به عقب برگردیم به سال 2002 که دنیا  شاهد بروز یک ویروس سندرم تنفسی حاد  شد که کشورهای زیادی  را در سراسر جهان

درگیر خود کرد. بعد از آن چند سال بعد در سال 2012 ظهور ویروس دیگری را شاهد بودیم با عنوان مرس، لذا بیماری همه گیر کوید 19 اولین تجربه انسان نبوده است. 

 با توجه به این تجربیات و آنچه که گذشته، جهان همواره از اینکه بروز ویروسی باعث سرایت در جهان شود بیم داشت و این بیم با بروز کرونا به واقعیت تبدیل گشت. 

در ابتدا شاید کمتر کسی تصور می کرد که کرونا در بازه زمانی بسیار کوتاهی تبدیل به یک تهدید جهانی شود. از تاثیر کووید 19 در فارکس می توان  به عواقب شدید و آسیب رشد در اقتصاد  که به طبع بازار فارکس به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان آن را بسیار حس کرد و درگیر آن شد نام برد.

 آسیب پذیر بودن موقعیت را می‌توان با توجه به عکس العملی که بازارهای مالی به کرونا داشته اند را اینگونه بیان کرد که  تمامی شاخص های بازارهای مالی خبر از شکنندگی بازار ها می دهند.

کاهش شدید ارزش ارز

در راستای بررسی تاثیر کووید 19 در فارکس در این بخش به بحث و گفتگو در زمینه کاهش شدید ارزش ارز خواهیم پرداخت.  تاثیر کووید 19 در فارکس و کاهش شدید ارزش ارز به گونه ای به هم وابسته اند.

به دلیل شرایط بحرانی که تاثیر کووید 19 در فارکس، به صورت کاهش ارزش ارزها و رمز ارزها خود را نشان داد برای مثال بهای رمز ارزهایی چون بیت کوین و اتر به گونه ای چشمگیر کاهش یافت. حتی اکنون هم (در زمان نگارش این مقاله) با ورود سویه های جدید از این ویروس موجی از نگرانی ها را نیز بین معامله گران با خود می آورد. ا

ین موج از نگرانی منجر به ممنوعیت در سفر در سراسر دنیا و لغو پروازها و سایر محدودیتها  را در پی  دارد. بعضی از معامله گران به دلیل وجود همین نگرانی احساس خطر کرده به سرعت دارایی های پرریسک خود را به فروش می رسانند که نتیجه اش کاهش بازار سهام می باشد. 

کرونا و تاثیر بر بازار سهام

در این بخش از مقاله تاثیر کووید 19 در فارکس، ببینیم که کرونا با بازار سهام چه کرد؟

 نحوه عملکرد بازار سهام، تاثیر روندهای شتاب‌دهنده، شکاف‌های افزایشی ما بین برندگان و سایرین، و همچنین جریان ارزش برای بازیگران اصلی را آشکار می‌ نماید.

در تاریخ فوریه  سال 2020، پیش از آنکه شیوع بیماری همه گیر COVID-19  باعث سقوط سهام گردد. بازار سهام در اوج خود قرار داشت. 

به فاصله یک سال بعد از آن،  وضعیت دنیا دچار تغییرات کلی و بزرگی شد و زندگی مردم جهان، اقتصاد ، و ثروت و همچنین  کسب و کار جهانیان را به کلی متحول ساخت.

این تحول نه تنها در تاثیر کووید 19 در فارکس که  در بالا و پایین شدن قیمت سهام نیز منعکس گردید. در سیراین تحولات  گاهی روندهای اساسی شتاب گرفته و بعضی از شرکت ها با سرعت بی سابقه  ای به جلو سوق داده  شده اند و این در حالی است که برای برخی دیگر بادهای مخالف برای آنها تبدیل به طوفانی شده و آنها را به عقب بازگردانده است.

شاخص نرخ بیکاری

در این بخش از مبحث تاثیر کووید 19 در فارکس  شاخص نرخ بیکاری را مورد بررسی قرار می دهیم. این شاخص در فارکس بسیار دارای اهمیت است و به همین دلیل هم زمانی هم که در حال بررسی  تاثیر کووید 19 در فارکس هستیم این شاخص و همینطور بررسی افزایش بیکاری اهمیت پیدا می کند و ما نیز به آن خواهیم پرداخت.

همه‌گیری (COVID-19)  در سال 2020 یک دوره چالش برانگیز برای اقتصاد جهان بود. قرنطینه‌های بی‌سابقه ای که در اقصی نقاط دنیا شاهد آن بودیم، محدودیت‌ در سفرها و… باعث ایجاد رکود تاریخی گردید. هرچند بعضی از مناطق در مقام قیاس بیشتر آسیب دیدند، اما وجه مشترک همه  آنها در طی روزهای پاندمیک افزایش بیکاری بود.

افزایش چشمگیر سطح بیکاری می تواند عواقب شدیدی را در پی داشته باشد. تئوری اقتصادی سنتی نشانگر آن است که بیکاری رو به رشد حاکی از کاهش  سطح تولید ناخالص داخلی (GDP)، همچنین کاهش دستمزدها و در نهایت ناآرامی اجتماعی است.

متاسفانه، شیوع کووید-19 در سال 2020 به سرعت سطوح بیکاری را افزایش داد، در زمان  نگارش این مقاله (روزهای پایانی دسامبر 2020)، بازار کار جهانی همچنان در شوک است، و کشورهای توسعه یافته  در حال گذر از آب های متلاطم اقتصادی می باشند.

تاثیر کرونا بر طلا

در ادامه بررسی  تاثیر کووید 19 در فارکس در این بخش قصد بررسی و تاثیر آن بر طلا را داریم. طلا به عنوان یکی از کالاهای با ارزشی که در فارکس مورد معامله قرار می گیرد.

 قطعا زمانی که  تاثیر کووید 19 در فارکس را مورد بررسی قرار می دهیم طلا نیز جایگاه خاص خود را برای حرف در این زمینه دارد.

تجزیه و تحلیل و یافته‌های حاصل از بررسی تاثیر کووید 19 در فارکس نشان از آن دارد که: بین افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا و بالا رفتن  قیمت طلا همبستگی مثبت وجود دارد. ویروس کرونا ممکن است منجر به بالا رفتن نوسانات بازده طلا گردد و علت آن نیز به این واقعیت مربوط می شود که با شیوع ویروس میزان  عدم اطمینان در مورد آینده بازارهای اقتصادی و مالی بالا رفته و باعث می شود تقاضا برای طلا افزایش پیدا کند و در نتیجه قیمتها به سوی بالا سوق پیدا می کند.

سخن پایانی

 تاثیر کووید 19 در فارکس و بطور کلی بازارهای مالی همچون سایر جوانب زندگی بشر بر کسی پوشیده نیست و این تاثیر تا مدتها ادامه خواهد داشت. در آمریکا، میزان نرخ بیکاری به گونه ای افزایش یافت که که میزان آن به سطوحی حتی بالاتر از نرخ بیکاری در اوج بحران بزرگ مالی رسید. این امر منجر به آن شد که تقاضا برای دلار بالا برود چرا که سرمایه گذاران همواره به دنبال ارز امن می باشند.

 تاثیر کووید 19 در فارکس قطعا در کشورهای توسعه یافته که از اقتصاد قوی برخوردار نمی باشند بیشتر خود را نشان می دهد و قطعا رهایی از موج تلاطم برای آنها بیشتر به طول خواهد انجامید.

با امید به آنکه مقاله  تاثیر کووید 19 در فارکس مورد توجه شما عزیز خواننده قرار گرفته باشد. خوشحال خواهیم شد چنانچه دیدگاه و تجربه خود را در این زمینه  با ما به اشتراک گذارید. بخاطر داشته باشید که مشاورین ما در بروکر نیکس جهت ارائه مشاوره رایگان در زمینه های بازار فارکس و ارزهای دیجیتال همواره در کنار شما هستند.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications