NYXbroker
نیکس فارکس

خطرات استراتژی کوتاه مدت

ایا معاملات کوتاه مدت خطرناک می باشد ؟

خطرات استراتژی کوتاه مدت (short term) یک مسئله حیاتی برای معامله گرانی است که این استراتژی را انتخاب می کنند. آن ها باید نسبت به این خطرات آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند با مدیریت ریسک و تدبیرات دیگر آن را مهار کنند. استراتژی معاملاتی کوتاه مدت چیست؟ آیا از خطر استراتژی کوتاه مدت (short term) شناختی دارید؟ عوامل خطر کوتاه مدت چه مواردی هستند؟ منظور از معامله گران اسکالپ چیست؟
معمولا معاملات بازار فارکس از نظر بازه زمانی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند. هرکدام از این موارد دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که لازم است معامله گران نسبت به این ویژگی ها آگاهی لازم را کسب کنند و سپس استراتژی مدنظر خود را انتخاب نمایند. ما در این مقاله خطرات استراتژی کوتاه مدت، مزایا و موارد استفاده آن را برای شما بیان می کنیم تا نسبت به این نوع استراتژی به شناخت بیشتری برسید و بتوانید با مدیریت ریسک، عوامل خطر کوتاه مدت را کنترل کنید. البته در نظر داشته باشید که به میزان خطرات استراتژی کوتاه مدت، این نوع استراتژی همچنین می تواند بسیار سودآور باشد و لازمه این سود کسب مهارت لازم است.
خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما ارسال کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

استراتژی کوتاه مدت چیست؟

چرا استراتژی کوتاه مدت ریسک بیشتری دارد؟

مزایای استراتژی کوتاه مدت چیست؟

چه زمانی باید از استراتژی کوتاه مدت استفاده کرد؟

مدیریت ریسک استراتژی کوتاه مدت چیست؟

استراتژی کوتاه مدت چیست؟

 

استراتژی در فارکس، از مهم ترین لازمه های موفقیت معامله گران در این بازار می باشد. طراحی استراتژی معاملاتی مناسب، قدم ابتدایی ورود به دنیای تجارت است. استراتژی ها از منظر زمان به دو دسته بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می شوند. استراتژی کوتاه‌ مدت فارکس (short term) استراتژی‌ ای است که هدف آن باز و بسته کردن پوزیشن‌ ها و انجام معاملات در یک بازه زمانی کوتاه است، این بازه زمانی معمولاً روزها یا هفته‌ ها را در بر میگیرد، اگرچه می‌تواند خیلی کوتاه‌ تر باشد. این نوع استراتژی معاملاتی به ویژه در میان معامله‌گران خرده‌فروشی و نهادی که امیدوارند از حرکت‌های کوچک قیمت و روندهای کوتاه‌مدت سود ببرند، محبوب است. خطرات استراتژی کوتاه مدت فارکس از مهم ترین دانسته های معامله گران است. معامله گران کوتاه مدت طبیعتا نسبت خطر استراتژی کوتاه مدت فارکس، عوامل خطر کوتاه مدت و همچنین مدیریت ریسک فارکس آگاهی کافی دارند. زمانی که این آگاهی وجود نداشته باشد قطعا معامله کوتاه مدت دارای ضرر های فراوان خواهد بود.

 

چرا استراتژی کوتاه مدت ریسک بیشتری دارد؟

 

معاملات کوتاه مدت بر نوسان قیمت یک ابزار مالی برای سودهای سریع متمرکز است، بنابراین معمولا هدف معامله گران خرید و فروش دارایی های پرنوسان است. دارایی های نا امن ریسک بیشتری برای معامله دارند. در کوتاه مدت ممکن است یک دارایی دچار نوسانات زیادی شود و این نوسانات با سرعت بالایی رخ دهد، آنچنان که معامله گر فرصتی برای جلوگیری از ضرر های حاصل از نوسان نداشته باشد. به همین دلیل خطرات استراتژی کوتاه مدت فارکس بسیار بیشتر از استراتژی بلند مدت است. در استراتژی معاملاتی کوتاه مدت گاهی لازم است معامله گر با عجله معامله کند، این در حالی است که در استراتژی بلند مدت شما نگران از دست رفتن زمان نیستید، زیرا دارایی های امن و کم نوسان ارزش خود را تا حد زیادی حفظ می کنند. هزینه های معاملاتی بالا، ضرر های قابل توجه و همچنین افزایش استرس، همگی از عوامل خطر کوتاه مدت هستند. علاوه بر خطرات استراتژی کوتاه مدت، این استراتژی مزایایی نیز دارد که باعث می شود معامله گران به واسطه همین مزایا از ریسک های آن چشم پوشی کنند. در ادامه به این مزایا اشاره خواهیم کرد.

 

مزایای استراتژی کوتاه مدت چیست؟

استراتژی معاملاتی کوتاه مدت، معمولا برای معامله گرانی مناسب است که شخصیت ریسک پذیری دارند. معامله گران اسکالپ خطرات استراتژی کوتاه مدت را می پذیرند با این امید که با مهارت خود سود های بزرگی را در کوتاه مدت کسب کنند.

فارغ از عوامل خطرات کوتاه مدت، این استراتژی دارای مزایای مختلفی نیز می باشد. به طور خلاصه، تجارت کوتاه‌ مدت می‌تواند راهی بسیار سودآور برای معامله‌گران برای سرمایه‌گذاری بر روی حرکات کوچک قیمت باشد که در غیر این صورت ممکن است در چشم‌انداز روند بزرگ‌تر مورد توجه قرار نگیرد.

برخی از مزایای استراتژی کوتاه مدت که تا حدودی خطرات استراتژی کوتاه مدت را پوشش می دهد به شرح زیر است :

١ – پتانسیل درآمد بیشتر : مواقعی که تغییرات در نرخ ارز بسیار است، فرصت‌های زیادی برای ثبت هر نوسان و سودگیری بیشتر دارید. شما حتی می توانید در یک بازار جانبی کسب درآمد کنید. 

٢ – کسب سود سریع : سود یک معامله کوتاه مدت می تواند تنها در چند ساعت یا چند روز محقق شود. در یک روز می توانید از موقعیت هایی که باز و بسته می کنید سود های سریعی کسب کنید. 

٣ – کارآمدی سیگنال های فنی : اکثر سیگنال‌های فنی و بنیادی در فارکس برای موفقیت معاملات کوتاه‌مدت مناسب‌تر هستند و با بهره گیری از آنها می توانید از خطرات استراتژی کوتاه مدت در امان بمانید.

 

چه زمانی باید از استراتژی کوتاه مدت استفاده کرد؟

 

در قدم اول باید نسبت به خطرات استراتژی کوتاه مدت آگاهی کافی داشته باشید و با شناخت کافی نسبت به آن، این استراتژی را برگزینید. به طور کلی زمانی می توانید از استراتژی کوتاه مدت سود بگیرید که اطلاعات خود را در این زمینه هر روز افزایش دهید، نسبت به خطرات استراتژی کوتاه مدت شناخت کافی داشته باشید و مدیریت ریسک را در نظر بگیرید. 

به طور کلی معامله کوتاه مدت برای دو دسته از معامله گران مناسب است. یکی اسکالپ ها و دیگری معامله گران روز. اسکالپ به معامله گرانی اشاره دارد که در معاملات سریع هستند و از چند دقیقه تا چند روز موقعیت خود را حفظ می کنند. هدف این است که تا آنجا که ممکن است از پیپ های کوچک سود ببرید و شاهد جمع شدن آنها باشید. اسکالپرها را در شلوغ ترین زمان های روز بیشتر فعالیت می کنند. معامله گران روز نیز همانطور که از نام آن پیداست، در روز موقعیت دارند. صرف نظر از اینکه در پایان روز با سود یا زیان مواجه شوند، معاملات خود را تعطیل می کنند. خرید و نگهداری یک شبه برای این افراد وجود ندارد. این دو دسته معامله گران به دلیل ویژگی های خود تا حد زیادی در برابر خطرات استراتژی کوتاه مدت در امان می مانند.

 

مدیریت ریسک استراتژی کوتاه مدت چیست؟

 

کنترل ریسک یکی از مهمترین جنبه های تجارت موفقیت آمیز است. شما نسبت به خطرات استراتژی کوتاه مدت آگاه هستید، بنابراین به حداقل رساندن ریسک و به حداکثر رساندن بازده ضروری است. این امر مستلزم استفاده از توقف فروش یا توقف خرید به عنوان محافظت در برابر معکوس شدن بازار است. Sell ​​Stop دستور فروش سهام پس از رسیدن به قیمت از پیش تعیین شده است. پس از رسیدن به این قیمت، تبدیل به سفارش فروش به قیمت بازار می شود. توقف خرید برعکس است. هنگامی که سهام به یک قیمت خاص افزایش می یابد، در یک موقعیت کوتاه استفاده می شود، در این مرحله تبدیل به یک سفارش خرید می شود. هر دوی اینها برای محدود کردن خطرات استراتژی کوتاه مدت طراحی شده اند. به عنوان یک قانون کلی در معاملات کوتاه‌مدت، شما می‌خواهید توقف فروش یا توقف خرید خود را بین ١٠ تا ١۵ درصد از جایی که سهام را خریده‌اید یا کوتاه‌ مدت را آغاز کرده‌ اید، تعیین کنید. ایده این است که زیان ها را قابل مدیریت نگه دارید تا سود به طور قابل توجهی بیشتر از زیان های اجتناب ناپذیری باشد که متحمل می شود.

 

سخن پایانی

 

خطرات استراتژی کوتاه مدت، بخش غیرقابل انکاری از معاملات است که باید پذیرفته شود. معاملات کوتاه مدت از روش ها و ابزارهای زیادی برای کسب درآمد استفاده می کند. نکته مهم این است که شما باید خود را در مورد نحوه استفاده از ابزارها برای رسیدن به موفقیت آموزش دهید. همانطور که در مورد معاملات کوتاه مدت اطلاعات بیشتری کسب می کنید، قبل از تصمیم گیری، مزایا و خطرات استراتژی کوتاه مدت را نیز در نظر گرفته و بپذیرید. هدف هر استراتژی معاملاتی این است که ضرر را در حداقل و سود را در حداکثر نگه دارد و این برای معاملات کوتاه مدت نیز تفاوتی ندارد، بنابراین تنها چیزی که به شما کمک می کند، اطلاعات و مهارت شما می باشد.

معاملات کوتاه‌مدت می‌تواند بسیار سودآور باشد، اما می‌تواند خطرآفرین نیز باشد. یک معامله کوتاه مدت می تواند از چند دقیقه تا چند روز طول بکشد. برای موفقیت در این زمان کوتاه به عنوان یک معامله گر، باید خطرات استراتژی کوتاه مدت و مزایای آن را درک کنید. شما نه تنها باید بدانید که چگونه فرصت های کوتاه مدت خوب را تشخیص دهید، بلکه باید از سرمایه خود محافظت کنید.

نظرات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید و در صورت وجود هرگونه ابهام، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل فرمایید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications