NYXbroker
نیکس فارکس

بهترین اندیکاتور فارکس

کدام اندیکاتور در بین اندیکاتور ها بهترین می باشد ؟

بهترین اندیکاتور فارکس که درواقع کاربردی ترین و مفید ترین اندیکاتور برای تحلیل فارکس می باشد. در واقع یک اندیکاتور خوب یک اندیکاتور قدرتمند است و باید بتواند با داده هایی که در اختیارتان قرار می دهد، مسیر معاملات شما را به درستی تنظیم کند. اندیکاتور های مختلف فارکس، جهت اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. این شما هستید که بنا بر نیازتان تشخیص می دهید چه نوع اندیکاتوری نیاز دارید. شاید شما در جستجوی بهترین اندیکاتور برای موبایل، یا بهترین اندیکاتور اسکالپ، همینطور بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه باشید.
برای مثال اندیکاتورهای تحلیل فارکس، نوسانگیری، تشخیص روند، سیگنال دهی و اندیکاتور غیر اصلاحی فارکس، هرکدام اهداف ذکر شده را دنبال می کنند.
به نظر شما بهترین اندیکاتور فارکس چیست؟ بهترین اندیکاتور تشخیص روند فارکس کدام اندیکاتور است؟ اندیکاتور macd و اندیکاتور rsi چه نوع اندیکاتوری هستند؟ منظور از اندیکاتور غیر اصلاحی فارکس چیست؟
اندیکاتورهای فارکس توسط معامله گران به طور منظم برای افزایش شانس کسب سود در بازار فارکس در حین معامله در بازارهای بعدی استفاده می شود. همراه با سایر اشکال داده و تجزیه و تحلیل، اندیکاتورها می توانند بر تصمیمات معاملاتی تأثیر بگذارند و ممکن است به عنوان مبنایی برای استراتژی های معاملاتی فارکس استفاده شوند. با تحلیل رفتار و الگوهای گذشته بازار، معامله گران می توانند از بهترین اندیکاتور فارکس برای کمک به پیش بینی رفتار آینده بازار و همچنین سودآور بودن معاملات استفاده کنند. مطالعه در این زمینه و دانلود رایگان اندیکاتور ها زمینه ساز دستیابی به این سودآوری ها می باشد.
پیشاپیش از اینکه نظرات سازنده خود را در انتهای مقاله برای ما ارسال میکنید کمال تشکر را داریم . و در صورت نیاز به دریافت مشاوره میتوانید از طریق چت انلاین با ما در ارتباط باشید .

فهرست مطالب

اندیکاتور چیست؟

معرفی انواع اندیکاتور

بهترین اندیکاتورها در فارکس کدامند؟

قیمت بهترین اندیکاتور

4 نوع برتر اندیکاتور چیست؟

بهترین اندیکاتور تحلیل فارکس

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس

بهترین اندیکاتور تشخیص روند فارکس

پرکاربردترین اندیکاتور

چرا باید چند اندیکاتور را باهم ادغام کرد

آیا اندیکاتور فارکس سرمایه گذاری خوبی است؟

اندیکاتور چیست؟

برای آنکه بدانیم بهترین اندیکاتور فارکس چگونه باید باشد. برای مثال بهترین اندیکاتور برای موبایل باید چگونه باشد و یا اینکه بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه دارای چه ویژگیهایی می باشد؟ اول باید مفهوم اندیکاتور را به خوبی درک کنیم. بحث دیگری که وجود دارد این است که نباید بگذاریم تعداد و تنوع  بالای اندیکاتورها ما را از هدفمان که پیدا کردن یک اندیکاتور قدرتمند است دور کند. 

اندیکاتورها (Indicators) اساسا در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری، ابزارهای مهمی می باشند که به منظور تحلیل بازارهای مالی و همچنین پیش بینی کردن رفتار قیمتها مورد استفاده قرار می گیرد.    

این ابزارها به تریدرها و سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا روندهای بازار را درک کرده و در نتیجه تصمیم‌گیری‌های بهتری در مورد خرید یا فروش دارایی‌های مالی انجام دهند.

کاری که در واقع اندیکاتورها برای ما انجام می دهند این است که معمولاً از داده‌های قیمتی مثل قیمت باز و بسته و  همینطور حجم معاملات  استفاده می کنند.

معرفی انواع اندیکاتور

در این بخش از مقاله بررسی بهترین اندیکاتور فارکس، بی جا ندیدیم که تعدادی از اندیکاتورهایی که در دنیای فارکس و معاملات آن  معروف هستند را برای آشنایی شما عزیزان  به آن بپردازیم. در ادامه، 10 اندیکاتور معروف به همراه توضیحات کوتاهی حضورتان معرفی می‌شوند:

 

 1. اندیکاتور میانگین متحرک Moving Averages: این اندیکاتور شاخصی  جهت نمایش میانگین قیمت یک ابزار در یک  تایم فریم زمانی خاص است که به صورت یک خط در نمودار نمایش داده می‌شود. 
 2. RSI یا (Relative Strength Index) : این اندیکاتور برای اندازه‌گیری قدرت خریداران نسبت به فروشندگان در بازار  مورد استفاده دارد. 
 3.  اندیکاتور (MACD (Moving Average Convergence Divergence یا مک دی: این اندیکاتور برای تشخیص تغییرات در روند قیمت‌ها به کار می‌رود. 
 4.  کندل استک (Candlestick Patterns): این اندیکاتور با تحلیل الگوهای کندل مثل doji، engulfing، و hammer، نقاط ورود و خروج ممکن را به ما نشان می‌دهد. 
 5.  اندیکاتور  (ADX (Average Directional Index : این اندیکاتور قدرت روند قیمتی را اندازه‌گیری کرده  و افزایش قدرت روند را به ما نشان می‌دهد. 
 6.  Stochastic Oscillator : این اندیکاتور نسبت قیمت فعلی به حداقل و حداکثر قیمت‌های یک دوره زمانی را نشان می دهد. 
 7.  Fibonacci Retracement: این اندیکاتور با استفاده از سطوح نسبی فیبوناچی، نقاط پتانسیلی حمایت و مقاومت در نمودارهای قیمتی را مشخص می نماید. 
 8. اندیکاتور (Volatility): کاربردش در اندازه گیری نوسانات بازار است
 9. Volume Average : این اندیکاتور میانگین حجم معاملات را در طول یک دوره زمانی مشخص می‌کند و کاربرد آن در  تایید روند قیمت‌ها ست. 
 10. اندیکاتور باندهای بولینگر (Bollinger Bands): این اندیکاتور نوسانات بازار را اندازه گیری می کند و  شرایط ثبات و یا خرید و فروش را به ما نشان می دهد.
بهترین اندیکاتور فارکس

بهترین اندیکاتورها در فارکس کدامند؟

معمولا مردم عجولانه بهترین اندیکاتور فارکس را جستجو می کنند و منتظر نتیجه می مانند. با آن که برخی از اندیکاتورها از سایرین محبوب تر و شناخته شده تر هستند، اما لزوماً یک اندیکاتور وجود ندارد که از همه اندیکاتور ها برتر باشد. با توجه به انواع داده های موجود، بهترین اندیکاتور برای تحلیل فارکس به نوع معاملاتی که می خواهید انجام دهید بستگی دارد.

در نتیجه، نباید خیلی سریع با تکیه بر داده هایی که با عجله به دست آورده اید عمل کنید. نگاهی گذرا به یک اندیکاتور سیگنال دهی فارکس یا بررسی خلاصه داده‌ها ممکن است راهنمایی مورد نیاز را در اختیار شما قرار ندهد، به خصوص اگر اهداف معاملاتی شما با نویسنده متفاوت باشد یا با نوع شاخصی که به آن نگاه کرده‌اید مناسب نباشد.

شناسایی نوع معامله ای که می خواهید در آن شرکت کنید و سپس تمایز بین بهترین اندیکاتور فارکس با سایر اندیکاتور ها، به شما این امکان را می دهد که بهترین شاخص ها برای حرفه معاملاتی خود در بازارهای بعدی را تعیین کنید.

با انواع مختلف بهترین اندیکاتور فارکس فارکس، معامله گران جدیدتر ممکن است تعجب کنند که از کجا شروع کنند و چه اطلاعاتی را برای دانلود رایگان اندیکاتور به کار گیرند. راهنما های مفیدی مانند آموزش رایگان فارکس، می تواند به شما کمک کند تا اصول تجارت فارکس را انتخاب کنید و نکات مفید بیشتری وجود دارد که به شما کمک می کند تا با جنبه فنی تر تجارت آشنا شوید.

قیمت بهترین اندیکاتور

قیمت بهترین اندیکاتور فارکس برای انجام تحلیل معاملات بازار فارکس و همینطور سایر بازارهای مالی  یک مسئله پیچیده و کاملا  وابسته به شرایط فردی می باشد. هر معامله گر و سرمایه‌گذار ممکن است در جستجوی اندیکاتورهای مختلفی مثل بهترین اندیکاتور برای موبایل و یا  بهترین اندیکاتور اسکالپ برای تحلیل بازار باشد. چرا که اصولا انتخاب بهترین اندیکاتور وابسته به عواملی چون اهداف، زمانبندی، و سبک معاملاتی شما دارد.

بهترین راهکار برای پیدا کردن اندیکاتور مناسب، آزمون و ارزیابی چندین اندیکاتور متفاوت می باشد. باید توجه داشت که هیچ اندیکاتوری ۱۰۰٪ دقت ندارد و همینطور در نظر داشته باشید که انجام معاملات موفق بیشتر از انتخاب اندیکاتور نیاز به فاکتورهایی همچون  تجربه، مدیریت ریسک مناسب، و برنامه‌ریزی دقیق  دارد.

آنچه که در انتخاب اندیکاتور باید به آن دقت کرد این است که بتوانید  با آن به خوبی کار کنید  و توانایی تفسیر سیگنال‌های آن را داشته باشید. 

توصیه مهم ما به شما در اینجا این است که هرگز به یک اندیکاتور به عنوان “قیمت بهترین اندیکاتور فارکس” اعتماد کامل نکنید. به جای آن از ترکیب اندیکاتورها بهره‌برداری کنید تا تحلیل‌های دقیق‌تری به دست آورید. در ادامه در مورد ترکیب اندیکاتورها خواهیم گفت.

4 نوع برتر اندیکاتور چیست؟

معمولا معامله گران فارکس پیش از انجام معاملات، اطلاعات مختلف در رابطه با بازار را بررسی می کنند تا رفتار بازار و احتمال تغییر این رفتار در آینده را بسنجند. با استفاده از بهترین اندیکاتور فارکس و تجزیه و تحلیل دقیق بازار، معامله گران باید بتوانند از استراتژی های معاملاتی موثر و کارآمدی استفاده کنند و در نتیجه بازدهی بهتری داشته باشند. بنابراین از کاربردهای مهم اندیکاتور ها، مبنا سازی برای طراحی استراتژی معاملاتی است. 

اندیکاتور مورد استفاده برای تحلیل فارکس یکی از راه های بررسی داده های بازار می باشد. با تحلیل داده های تاریخی مثل نرخ ارز، حجم و رفتار شاخص ها، که از عوامل موثر بر بازار فارکس هستند، شاخص ها در پی پیش بینی عملکرد آینده بازار و احتمال تکرار الگوها هستند.

هنگامی که معامله گران به این اطلاعات دسترسی داشته باشند، قادر هستند تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه تر و بهتری اتخاذ کنند و در نتیجه بازده بالاتری خواهند داشت.

اگر از اندیکاتورها برای کمک به تصمیم گیری در رابطه با معاملات استفاده می کنید، بهتر است از بهترین اندیکاتور فارکس استفاده کنید. با وجود تعداد زیادی انتخاب از میان تمام اندیکاتور ها، برای معامله گران جدید می تواند دشوار باشد که بدانند کدام اندیکاتورها دقیق تر هستند، اما معاملات فارکس برای مبتدیان ممکن است به آنها کمک کند تا تصمیم بگیرند که چه نوع تحلیل بازار برای سبک معاملاتی آنها مناسب تر است. در یک دسته بندی کلی، چهار نوع مختلف اندیکاتور فارکس مطرح می باشد، از جمله :

١ – اندیکاتور های روند فارکس

٢ – اندیکاتور های حرکت فارکس

٣ – اندیکاتور های نوسانات فارکس

۴ – اندیکاتور های حجم فارکس

برخی از معامله گران یک نوع از این اندیکاتور ها را به سایرین ترجیح می دهند، اما در حقیقت بهترین اندیکاتورهای فارکس برای شما منعطف است و به نوع معاملاتی که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. برای مثال اگر شما یک معامله گر اسکالپ هستید قطعا به دنبال بهترین اندیکاتور اسکالپ هستید و اگر یک معامله گر روزانه به دنبال بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه میباشید.

بهترین اندیکاتور تحلیل فارکس

به طور قطعی نمی توان از بهترین اندیکاتور فارکس برای تحلیل سخن گفت، چرا که هر اندیکاتور متناسب با استراتژی های خاص معامله گران می تواند نسبت به سایر اندیکاتور ها، کاربردی تر و مفیدتر واقع شود.

یکی از دغدغه های اصلی یک معامله گر این است که تصمیم بگیرد زمان مناسبی برای ورود یا خروج از بازار است. برای کمک به تعیین و تشخیص زمان ورود و خروج، از بهترین اندیکاتور فارکس بهره گیری می شود که نشان دهنده بهترین زمان برای خرید یا فروش است. این اندیکاتور به درک حرکات پیچیده بازار کمک می کند و به معامله گران در درک حرکت معاملات در حال انجام کمک می کند. این اندیکاتور همچنین در اتخاذ تصمیمات منضبط و آگاهانه سازنده هستند. اما همانطور که گفته شد واژه “بهترین اندیکاتور” نسبت به هر شخص متفاوت است. اما امواج الیوت یکی از شناخته شده ترین و رایج ترین اندیکاتورهای تحلیل بازار فارکس در میان معامله گران است. این اندیکاتور جایگاه خود را در تحلیل معاملات فارکس دارد. امواج الیوت که بسیاری از معامله گران آن را بهترین اندیکاتور فارکس می دانند، نشان دهنده روانشناسی سرمایه گذار نیروی محرکه حرکت در بازارهای مالی است. این اندیکاتور نتایج دقیق و سودآوری را ارائه می دهد.

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس

اندیکاتور rsi برای نوسان گیری بسیار شناخته شده است و می توان از آن به عنوان یک اندیکاتور قدرتمند نام برد که کاربرد فراوانی میان معامله گران دارد و بهترین اندیکاتور فارکس در این زمینه به شمار می رود. این اندیکاتور راه حل های آسان را به شما نشان می دهد و در واقع کار آن آسان سازی دارایی شما می باشد. همچنین اندیکاتور rsi می تواند کل وضعیت های پیش خرید را برایتان شفاف سازی کند. آیا می دانید وضعیت پیش خرید چیست؟ پیش خرید در واقع حالتی است که یک دارایی از محبوبیت بالایی برخوردار است و معامله گران نسبت به آن، ابراز علاقه بسیاری می کنند. در نتیجه خرید فراوانی از آن دارایی انجام می شود و معامله گران بسیاری نیز نسبت به خرید آن سریعا اقدام می کنند.

با تمام این توضیحات، بسیاری از معامله گران اندیکاتور rsi را بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری فارکس می دانند و از همین جهت بسیار محبوب، پرکاربرد و سود ده می باشد.

 اندیکاتور yms scalper نیز اندیکاتور سیگنال دهی فارکس است و در این زمینه مناسب و پرکاربرد می باشد. این اندیکاتور نوعی اندیکاتور غیر اصلاحی فارکس محسوب می شود. 

بهترین اندیکاتور تشخیص روند فارکس

اندیکاتور macd در تشخیص روند و همچنین مقدار روند کاربرد فراوانی دارد و بسیار رایج و پرطرفدار است. زمانی که اندیکاتور macd بالا باشد، نشان دهنده روند صعودی در بازار است و زمانی که این اندیکاتور پایین است، بیانگر روند نزولی می باشد. در وضعیتی که خط های منقطع نمایان شوند، سیگنال خرید و فروش رخ می دهد. اندیکاتور macd بهترین اندیکاتور فارکس برای تشخیص روند در میان معامله گران شناخته شده است.

اندیکاتور rsi نیز می تواند میزان قدرت یک روند را نشان دهد. همچنین کندل های نزولی و صعود هم از این اندیکاتور حاصل می شوند.

بهره گیری از اندیکاتور adx نیز به معامله گر کمک می کند که قدرت یا ضعف روند را تشخیص می دهد.

دقت کنید که برای کسب بهترین نتیجه از معاملات، بهتر است که این اندیکاتور های مختلف را که هر کدام می توانند بهترین اندیکاتور فارکس باشند، با هم ترکیب کنید و از مزایای هرکدام در کنار یکدیگر بهره بگیرید.

پرکاربردترین اندیکاتور

در مورد بهترین اندیکاتور فارکس تا اینجا زیاد صحبت شد. اما یکی از مهمترین سوالاتی که شاید برای شما هم مطرح باشد این است که از بین اندیکاتورهای مختلف، کدام یک‌ به عنوان پرکاربردترین اندیکاتور مطرح می گردد؟ در قسمت های قبلی بهترین اندیکاتورها را به شما معرفی کردیم. 

اما دوستان باید توجه داشت که لزوما بهترین اندیکاتور، پرکاربردترین اندیکاتور نمی باشد. در واقع برای هر معامله گری بنابر سبک معاملاتی که دارد اندیکاتور پرکاربرد هم می تواند  متفاوت باشد. 

 اما شاید بتوان به صورت کلی اندیکاتورهایی چون RSI، MACD،Candlestick، Moving Average را بتوان از جمله پرکاربرد ترینها مثال زد.  

 

همینطور این را هم اضافه می کنیم که هر یک از این اندیکاتورها درای  مزایا و محدودیت‌های خاص خود می باشند و انتخاب پرکاربردترین اندیکاتور بستگی به استراتژی و شرایط بازار دارد. جهت دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و دلخواه  نیاز به آزمون و ارزیابی چند اندیکاتور با هم است تا به بهترین اندیکاتور که مناسب شما می باشد دست یابید.

چرا باید چند اندیکاتور را باهم ادغام کرد

در بخش قبلی مبحث بهترین اندیکاتور فارکس اشاره شد که بهتر است چند اندیکاتور با هم ادغام شود، در این بخش به چرایی آن خواهیم پرداخت. به طور کلی در انجام معاملات و سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی و فارکس ، ادغام نمودن چند اندیکاتور به عنوان یک رویکرد معمول جهت بهبود دقت و کارایی تحلیل‌های فنی مطرح است. این موضوع را می‌توان به عنوان ترکیبی از علم و هنر در دنیای معامله گری و تجارت تلقی نمود. در ادامه، به توضیحاتی در خصوص اهمیت ادغام کردن چند اندیکاتور خواهیم پرداخت:

 1. تأیید سیگنال‌ها: زمانی که چندین اندیکاتور مختلف به یک نتیجه مشابه می‌انجامند، اعتماد به نتیجه به دست آمده بیشتر می‌شود. این ادغام به تایید سیگنال‌ها کمک کرده و از  بروز خطا و اشتباه در تجزیه و تحلیل پیشگویی بازار جلوگیری می‌کند.
 2. کاهش نویز: ترکیب چند اندیکاتور با هم، نویزها و سیگنال‌های متعددی که ممکن است از هر اندیکاتور به دست آمده باشد، کاهش پیدا کرده. نتیجه آنکه سیگنال‌های قوی‌تر و معتبرتری تولید خواهد شد.
 3. دقت بالاتر: با ترکیب چند اندیکاتور، دقت تحلیل‌ها افزایش  پیدا می کند.
 4. شخصی‌سازی: ترکیب چند اندیکاتور معمولاً به تطابق با سبک معاملاتی فرد و شرایط بازار بستگی دارد. 

آیا اندیکاتور فارکس سرمایه گذاری خوبی است؟

فارکس یک بازار جهانی غیرمتمرکز برای تجارت ارز است. همچنین یکی از پرنوسان ترین بازار هاست که روزانه نوسان دارد. این بازار نرخ ارز را برای هر ارز تعیین می کند. مانند بازار سهام، این بازار نیز بسیار پیچیده با پتانسیل عظیم برای سود و زیان است. ابزار ها و اندیکاتور های فوق به این منظور ارائه شدند که خوانندگان ما تجارت ارز را بهتر درک کنند. بهترین اندیکاتور فارکس نسبت به استراتژی هر معامله گر متفاوت است و توسط معامله گران حرفه ای و معمولی استفاده می شوند. شناخت بازار و استفاده از ابزارها و شاخص های مناسب، کلید طراحی سبد ارزهای سالم است. استفاده از ابزارها و اندیکاتور های ذکر شده در بالا، خوانندگان و معامله گران را قادر می سازد تا تصمیمات آگاهانه و آگاهانه ای برای سرمایه گذاری خود بگیرند. بنابراین اندیکاتور فارکس سرمایه گذاری خوبی به شمار می رود.

سخن پایانی

بهترین اندیکاتور فارکس و یک اندیکاتور قدرتمند همانطور که در متن مقاله عنوان شد، اندیکاتوری است که بتواند با ویژگی های خود سود معامله گران را حداکثر سازی کند. از آنجایی که اندیکاتورهای فارکس برای معامله گران بسیار مفید هستند، برخی از تحلیلگران و کارگزاران برای ارائه آنها هزینه دریافت می کنند. با این حال برای دسترسی به داده ها و تجزیه و تحلیل با کیفیت بالا، نیازی به هزینه کردن ندارید.
با اندیکاتورهای رایگان فارکس و دانلود رایگان اندیکاتور ، می توانید روندهای گذشته بازار را بررسی کنید و از داده ها برای پیش بینی رفتار بازار در آینده استفاده کنید.
اندیکاتور های بسیاری وجود دارند که به شما در تحلیل بازار و کسب سود از معاملات کمک می کنند، اما برخی از اندیکاتورهای فارکس وجود دارد که ممکن است برای برنامه‌های معاملاتی شما مناسب‌ تر باشند و ممکن است در خط مقدم تحلیل بازار شما قرار داشته باشند. این اندیکاتور ها با عنوان بهترین اندیکاتور فارکس و مشهور ترین آن ها شناخته می شوند.
دقت داشته باشید که استفاده از ترکیبی از اندیکاتورهای مختلف در کنار بهترین اندیکاتور فارکس که با استراتژی شما تناسب دارد، ممکن است دید جامع تری از رفتار بازار ارائه دهد و شما را قادر می سازد قبل از انجام معاملات خود به تحلیل فنی دقیق تری دسترسی داشته باشید.
نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقاله برای ما بنویسید و در جهت رفع ابهامات خود در این زمینه، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications