NYXbroker
نیکس فارکس

تهدید بزرگ بازار سهام 2022

برای بازار سهام در سال 2022 چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 چه مواردی است؟ در زمانی این مقاله را تقدیم حضورتان می کنیم که در روزهای پایانی سال 2021 هستیم، تیم تحلیلی بروکر نیکس بر آن شده تا مقاله 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 را به انتشار برساند .
در این مقاله در خصوص مباحث ذیل به تفصیل سخن خواهیم گفت:
تهدید در بازار سهام
رکود اقتصادی 2022
احتمال وقوع رکود
سقوط بازار
مقاومت در برابر رکود
خالی از لطف نخواهد بود اگر ما را تا پایان بحث همراهی کنید.
سقوط و همچنین سایر اصطلاحات بازار سهام جزیی عادی از چرخه سرمایه گذاری می باشد. همه عوامل از جمله اقدامات بانک مرکزی تا نحوه ارزیابی ها می تواند به عنوان کاتالیزوری عمل کند که موجب سقوط وال استریت را در سال 2022 را فراهم سازد. در ادامه بیشتر از 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 سخن خواهیم گفت. همراه ما باشید.

فهرست مطالب

آخرین سقوط بازار سهام چه سالی بود؟

7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 کدامند؟

آیا در سال 2022 به سمت رکود اقتصادی پیش می رویم؟

احتمال وقوع رکود در سال 2022 چقدر است؟

اقتصاد در سال 2022 چگونه خواهد بود؟

آخرین سقوط بازار سهام چه سالی بود؟

در اولین بخش از مقاله 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 می پردازیم به  بررسی آخرین سقوط بازار سهام که خواندن اطلاع از آن لازمه کار و فعالیت در این بازار می باشد. حتما  قبلاً  هم شنیده اید که کسانی که از تاریخ درس عبرت نمی گیرند، محکوم هستند  به تکرار دوباره و دوباره آن!

نگاهی به تاریخچه سقوط‌های بازار در طی تاریخ، به ما کمک می‌کند تا بهتر قادر به پیش‌بینی زمان سقوط بعدی باشیم. با هم به برخی از معروفترین سقوط های بازار سهام در طول تاریخ نگاهی می اندازیم و بعد از آن به ادامه بررسی  7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 خواهیم پرداخت.

 1. سقوط وال استریت که در سال 1929 اتفاق افتاد

سقوط بازار سهام در واقع حدود سال 1600 آغاز شد. با این وجود، سقوط بازار بورس که در سال 1929 رخ داد اتفاق بد بازار بورس آمریکا بود.

 1. سقوطی دیگر که در سال  1987 به وقوع پیوست.

از بزرگترین سقوط های بازار سهام که در تاریخ در 19 اکتبر 1987 اتفاق افتاد، زمانی بود  که داو 22 درصد در یک روز سقوط  نشان داد و این پایان یک بازار صعودی پنج ساله بود.

 1. انفجار حباب فناوری که در سال 1999 پیش آمد.

دهه 1990 اوج دوران شکوفایی و  توسعه سریع فناوری بود و تجاری‌سازی اینترنت باعث آن شد ارزش‌گذاری شرکت‌هایی که مبتنی بر اینترنت هستند روند بالارونده داشته باشند.

 1. رخداد سقوط بازار مسکن که در سال  2008  اتفاق افتاد.

در نتیجه این سقوط که در طول سال 2008 اتفاق افتاد،  شاخص داو در حدود 34٪ سقوط کرد.

 1. سقوط بازار سهام سال 2020

هرچند که این سقوط تا حدود زیادی به دنبال تاثیر کووید 19 بود، اما خیلی از نقاط ضعف موجود در بازار در طی سالها ایجاد شد و منجر به ترکیدن حباب عظیم  بازار شد.

 

 

 

7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 کدامند؟

در این بخش ببینیم که 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 کدام است؟

عمده ترین تهدید در بازار سهام در سال 2022 در آستانه سال نو میلادی عبارتند از:

 

 1. وحشت فدرال رزرو از تورم،  اولین عامل از  7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 می باشد.

قاعدتا یکی از بزرگترین نگرانی های وال استریت در سال 2022 این است که چطور فدرال رزرو با تورم فزاینده مقابله نماید.

 1. بن بست سیاسی

هر زمان که شک دارید باید از سیاست دوری کنید. با این حال نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که چطور اقدامات واشنگتن دی سی می تواند آینده سرمایه گذاری شما را تحت الشعاع قرار دهد!

 1. واریانس های تغییر

از تهدیدهای کاملا مشهود بازارهای جهانی که می توان از آن جمله به بیماری کرونا (COVID-19) اشاره کرد که یک واریانس تغییر می باشد.

 1. مارجین

چهارمین تهدید از 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022، در بازار سهام 2022، اهرم می باشد که این امر پیامدهای نگران کننده ای را در پی دارد.

 1. سقوط کریپتو
 2. ششمین عامل از  7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022، بازگشت وثیقه رشد سهام می باشد.

 سهام ارزشی همواره از سهام رشد بهتر عمل کرده است. اما از زمان پایان یافتن رکود بزرگ، نرخ‌های پایین وام‌دهی و همینطور بانک مرکزی، فرش قرمز را برای رشد سهام پهن کرده‌اند. در نهایت، ما شاهد نوعی بازگشت به وضعیت نوعی فشار مابین رشد و ارزش خواهیم بود که این امر ممکن است در سال 2022 اتفاق بیفتد.

 1. تاریخ 

و نهایتا آخرین عامل از 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022، تاریخ است و اینگونه به نظر می رسد که تاریخ یک تهدید واقعی برای روند صعودی محسوب می گردد.

 

 

 

آیا در سال 2022 به سمت رکود اقتصادی پیش می رویم؟

بعد از بررسی  7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 ، در این بخش از احتمال وقوع رکود و رکود اقتصادی 2022 صحبت می کنیم.

رکود اساسا از ضعف تقاضا ناشی می گردد، اما مشکلات عرضه نیز می تواند منجر به رکود شود. در سال 2022 تقاضا جهت کالاها و خدمات قوی خواهد بود و مصرف کنندگان به لطف درآمدهایی که در گذشته به دست آورده اند، از جمله پرداخت های محرک و بیمه بیکاری،… پول زیادی در دست دارند. وضعیت اشتغال بهتر می گردد و منجر به تقویت درآمدها می گردد.

برخی بر این عقیده هستند که احتمال وقوع رکود در ایالات متحده به عنوان برترین اقتصاد جهان وجود دارد، اما نه در سال 2022! چرا که سیاستهای  فدرال رزرو (یکی از عواملی که در 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 از آن نام بردیم) منجر به چرخه های تجاری بیشتر خواهد گردید، که خیلی از کسب و کارها آمادگی کافی برای آن را ندارند.

 این رکود در سال 2022 اتفاق نخواهد افتاد، اما در اوایل سال 2023 امکان رخ دادن آن وجود دارد و چنانچه فدرال رزرو از رکود در سال 2023 اجتناب نماید و به عبارتی در صورت مقاومت در برابر رکود باید به دنبال رکود شدیدتر در سال 2024 یا 2025 باشیم.

 

 

 

احتمال وقوع رکود در سال 2022 چقدر است؟

در ادامه مقاله 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 ببینیم که احتمال وقوع رکود اقتصادی 2022  چقدر می باشد؟

 با توجه به آنچه که در مورد احتمال رکود در بالاتر عنوان کردیم و آن را مورد بررسی قرار دادیم (7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022) متوجه می شویم که بر اساس پیش بینی ها این اتفاق امکان دارد که در سال 2022 بیفتد و چنانچه مقاومت در برابر رکود انجام شود تنها زمان آن به تعویق خواهد افتاد.

اما آیا می توان در طی سالیان آینده از رکود به طور کامل پیشگیری کرد؟ از نظر تئوری بله، امکان پذیر می باشد اما بین تئوری و واقعیت فاصله وجود دارد و احتمال اینکه به واقعیت تبدیل شود کم می باشد. فدرال رزرو توسط افراد باهوش و آگاهی هدایت می گردد.

پس چه باید کرد؟ آنچه که باید گفت این است که کسب‌وکارها باید تا آنجا که می توانند از دستاوردهای خود در سال 2022  بهره و لذت ببرند در عین اینکه، برنامه‌های اضطراری در جهت آماده شدن برای دوران رکود را نیز مد نظر داشته باشند.

 

 

 

اقتصاد در سال 2022 چگونه خواهد بود؟

در ادامه مقاله 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 اقتصاد در سال 2022 چگونه پیش خواهد رفت؟ با وجود با وجود نگرانی های فزاینده ای که در مورد تورم وجود دارد. با این حال  پیش بینی هایی که توسط هزار شرکت دولتی و خصوصی انجام شده نشان از آن دارند که اتفاقات خوبی از رشد در اقتصاد  برای ایالات متحده خواهد افتاد و  3.5 درصد رشد خواهد کرد. چالش های اصلی ایالات متحده و همینطور اقتصاد جهانی در دهه آینده ناشی از روند ادامه دار به سمت جهانی شدن و همچنین تورم سریع تر از حد انتظار است. برخلاف شتابی که موارد جدید گزارش شده از کووید 19 در دسامبر گرفته بود از جمله دلتا و امیکرون، با این حال اقتصاد آمریکا در سه ماهه چهارم رشد قوی داشته است. 

 

 

سخن پایانی

7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 عنوان مقاله ای بود که من باب آن به تفصیل سخن گفته شد. ابتدا به بیان تاریخچه ای از سقوط بازار سهام در طول تاریخ پرداختیم. 

بعد از آن 7 تهدید بزرگ بازار سهام 2022 را یک به یک مورد بررسی قرار دادیم. سپس چشم انداز اقتصاد در سال میلادی جدید 2022 را با هم بررسی کردیم.

هر آنچه که گفته شد بر پایه تحقیقات و همینطور سیر تاریخی بازار و اقتصاد بوده است و شاید رخداد جدیدی تمام محاسبات را به هم بریزد! مشابه آنچه با کووید 19 اتفاق افتاد.

امید که مطالب عنوان شده مورد توجه شما همراهان همیشگی قرار گرفته باشد. با اشتراک گذاری نظرات و پیشنهادات خود ما را در ادامه راه دلگرم سازید.

بروکر نیکس همراه همیشگی شما در ارائه خدمات مشاوره رایگان، در زمینه های بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می باشد. 

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications