NYXbroker
نیکس فارکس

شارژ حساب فارکس

در این مقاله به بررسی روش های شارژ حساب در فارکس خواهیم پرداخت .

شارژ حساب فارکس چیست ؟ چقدر با مفاهیم شارژ حساب های بازارهای مالی و منحصرا روش‌های واریز وجه در فارکس که موضوع مقاله پیش رو می باشد آشنا هستید؟
دانستن انواع روش‌های واریز وجه در فارکس مبحث مهمی است و لازمه کار هر معامله گری است. معامله در فارکس بسیار هیجان انگیز است اما آغاز کار از جایی است که معامله گر برای خرید یا فروش جفت ارزها می بایست پولی را جهت شارژ حساب فارکس تجاری خود منتقل کند.(شارژ حساب بروکر)
بعضی از بروکرها با ارائه بونس های بدون سپرده، معامله گر را تشویق به انجام معامله کرده و البته بیشتر معامله گران نیز از این نوع بونس ها استقبال می کنند چون می دانند خطری آنها را تهدید نمی کند. این طور گفته شده که کمتر کسی میتواند از بونوس ها سود بگیرد و تا بحال کسی نتوانسته سود این بونس ها را برداشت کند اما از طرف دیگر استفاده از آنها تجربه معامله واقعی و بدون ریسک را به معامله گر هدیه می دهد. حال در ادامه به روشهای مختلف شارژ حساب فارکس پرداخته و با انواع مختلف آن آشنا می شویم.

فهرست مطالب

نحوه واریز پول در فارکس

روش های واریز پول در فارکس

شارژ حساب فارکس با تاپ چنج

شارژ حساب فارکس با بیت کوین

شارژ حساب فارکس با پرفکت مانی

شارژ حساب فارکس با تتر

نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی

روش های واریز وجه در فارکس در بروکر نیکس

نحوه واریز پول در فارکس

در ابتدای مقاله ببینیم روش‌های واریز وجه در فارکس به چه صورتی انجام می شود.برای ما ایرانیان شاید به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد این مسئله چالش برانگیز باشد. به همین دلیل هم باید در زمان انتخاب  بروکر دقت لازم انجام گیرد. بنابراین انتخاب بروکر دارای واریز و برداشت ریالی در این مورد بسیار مهم است.

در این بخش به چهار روش اصلی برای واریز پول در فارکس و شارژ حساب فارکس از طریق شارژ حساب بروکر خواهیم پرداخت.

      شارژ حساب معاملاتی  از طریق   کارتهای اعتباری

          نقل و انتقال پول از طریق بانک

          کیف پول های دیجیتالی نظیر PayPal, Skrill, Neteller, Webmoney, China union Pay, Sofort و غیره

          – کیف پولهای دیجیتالی برای انتقال رمز ارزها

          چک های بانکی  (این گزینه مختص بروکرهای امریکایی فارکس می باشد.)

در ادامه با ما همراه باشید تا یک به یک  روشهای ذکر شده واریز پول در فارکس را مورد بررسی قرار دهیم.

روش های واریز پول در فارکس

شارژ حساب های بازارهای مالی فارکس  به شیوه های مختلفی انجام می گیرد. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نقل و انتقال پول از طریق بانک: معامله گر فارکس با مراجعه به صفحه پرداخت بروکر خود، این شیوه پرداخت پول را انتخاب می کند. سپس با دانستن اطلاعات حساب بروکر ( شامل شماره حساب، سوئیفت، آدرس و …) نسبت به شارژ حساب بروکر(البته بروکر دارای واریز و برداشت ریالی) و انتقال وجه اقدام می کند.

کارتهای اعتباری: معامله گر با ورود به صفحه پرداخت بروکر می بایست اطلاعات کارت اعتباری خود را بر روی فرم مربوطه وارد کرده، سپس نسبت به تایید تراکنش مالی اقدام نماید. البته بعضی بروکرها گزینه ذخیره اطلاعات کارت بانکی معامله گر را فعال کرده اند تا آنها هر بار نیاز به ورود مجدد اطلاعات خود نداشته باشند.

کیف پول های دیجیتالی: تعداد کیف پول های دیجیتالی برای انجام معاملات فارکس بسیار زیاد هستند. بعضی از این کیف پول ها نظیر Skrill و Neteller بصورت بین المللی کاملاً شناخته شده اند ولی برخی دیگر نظیر webmoney در کشورهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً در این نوع پرداخت ها، معامله گر به سوی کیف پول دیجیتال خود هدایت شده و با ورود به آن می تواند مراحل پرداخت را بصورت انتقال وجه به حساب فارکس کامل کند. هر یک از کیف پول های دیجیتال مراحل تاییدیه پرداخت مخصوص به خود را دارا می باشند.

با توجه به تعاریف فوق، در زیر به برخی شیوه ها برای شارژ حساب فارکس که می تواند برای ایرانیان کاربرد بهتری داشته باشد اشاره خواهد شد.

 

 واریز و برداشت ریالی

شارژ حساب فارکس را همانطور که در بخش های مختلف مقاله با هم بررسی کردیم  از مهمترین اقداماتی است که هر معامله گری بنا به نیازش و همینطور سبک معاملاتی خود باید انجام دهد تا بتواند در بازار مالی فارکس معامله کند. 

از جمله فاکتورهایی در انتخاب روش شارژ حساب دخیل است موقعیت مکان زندگی معامله گر است. برای مثال برای ایرانیان به دلیل تمام مشکلاتی که برای نقل و انتقالات مالی وجود دارد از جمله تحریم و سایر مشکلات،  واریز و برداشت ریالی شاید انتخاب اول بسیاری از معامله گران ایرانی باشد.

به همین دلیل هم معامله گران ایرانی ترجیح می دهند که  با بروکر دارای واریز و برداشت ریالی شروع به همکاری کنند. از متداولترین و در دسترس ترین روشهای واریز و برداشت ریالی می توان به شارژ حساب فارکس با استفاده از کارتهای بانکی اشاره کرد.  

در بروکر نیکس جهت واریز و برداشت ریالی میتوانید با پشتیبان بروکر هماهنگی لازم را انجام دهید و این زمینه این قابلیت شما را راهنمایی نمایند .

شارژ حساب فارکس با تاپ چنج

برای یادگیری با نحوه واریز در فارکس از روش تاپ چنج خوب است بدانید  که شرکت TC Pay global trading ارائه دهنده سرویس های پرداخت آنلاین در خصوص مبادله ارزهای الکترونیک، ارسال و دریافت حواله های ارزی و انتقال پول به کیف پول دیجیتال کاربران می باشد.

برای استفاده از این روش ،  معامله گران برای شارژ حساب فارکس با تاپ چنج می توانند با نصب این اپلیکیشن وهمینطور ثبت نام در آن، به همراه ارائه مدارک شناسایی معتبر جهت  انجام مراحل احراز هویت، نسبت به ایجاد کیف پول دیجیتال برای خود اقدام نمایند. 

همچنین لازم به ذکر است که کارمزد کلیه نقل و انتقال ها در این اپلیکیشن در وب سایت آنها مشخص شده است. ضمناً در این نوع روش پرداخت معامله گر قادر به ساخت کیف پول با ارز های تعریف شده در تاپ چنج بصورت انواع حساب های پس انداز (saving account) و همینطور transit account)) خواهد بود.

شارژ حساب فارکس با بیت کوین

شارژ حساب فارکس با بیت کوین برای آندسته از بروکرهای فارکس است که بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند و معامله گر می تواند بیت کوین را از کیف پول خود به کیف پول دیجیتال بروکر منتقل کند. بنابراین اگر این روش شارژ حساب مد نظر شماست قبل از شروع کار با بروکر مطمئن شوید که بروکر شما این روش  پرداخت را ارائه میدهد.

اما به نسبت، تعداد بروکرهایی که بیت کوین را برای شارژ حساب می پذیرند بسیار کمتر است. از دلایل آن می توان به نوسانات قیمت روز ارزها اشاره کرد و البته اینکه به دلیل بدون نام بودن سیستم انتقال بیت کوین، این شیوه انتقال پول می تواند مورد سوء استفاده در مسائل مرتبط با پولشویی قرار بگیرد. اما در هر حال حساب های بیت کوین به نسبت کمتر دیده شده اند و برای بیشتر بروکرها این نوع شارژ حساب قابل قبول نمی باشد. معمولاً بیت کوین در حساب کاربری به دلار تبدیل شده که همین مساله دارندگان حساب بیت کوین را از ریسک نوسانات تغییر نرخ آن روبرو نمی سازد.

شارژ حساب فارکس با پرفکت مانی

همانطور که قبلا هم گفته شد، نحوه واریز در فارکس به شیوه های متفاوتی صورت می گیرد  و ترید رها با توجه به شرایط و نیازشان این روشها را انتخاب می کنند. یکی از روشهایی که معامله گران برای شارژ حساب های بازارهای مالی خود از آن استفاده می کنند واریز پول به روش پرفکت مانی است.

   پرداخت وجه به این شیوه یعنی شارژ حساب فارکس با پرفکت مانی، که یکی از کیف پول های دیجیتالی شناخته شده در سراسر دنیاست، بدین صورت است که شما از این روش برای شارژ حساب بانکی خود و واریز فارکس بصورت کاملاً رایگان می توانید استفاده کنید. در بخش دپوزیت حساب خود روی پرفکت مانی کلیک کنید. در پنجره باز شده روی حساب مورد نظر خود و سپس ارز مورد نظر و مقدار شارژ درخواستی کلیک کنید. در نهایت دکمه تایید پرداخت را بزنید و می توانید خلاصه تراکنش را در آنجا مشاهده کنید. البته باید بدانید که کارمزدهای این روش پرداخت به نسبت بقیه روشها بیشتر می باشد.

شارژ حساب فارکس با تتر

شارژ حساب فارکس با تتر شاید از پر تکرار ترین سوالات معامله گران باشد. در مورد این که چطور شارژ فارکس با تتر به چه نحوی است سؤالات زیادی برای ایرانیان مطرح است. چرا که پرداخت وجه به این شیوه عموماً راه آسانی به نظر می‌رسد.

برای شارژ حساب فارکس خود به این روش باید در ابتدا در حساب خود بررسی کنید که بروکر شما امکان شارژ حساب با تتر را فراهم می‌ سازد یا خیر؟

تتر به عنوان یکی از کیف پول های معروف جهت شارژ حساب فارکس کاربرد دارد . به این ترتیب عمل می کنید که پس از ورود به این کیف پول، در بخش درخواست جدید در قسمت مثلاً برداشت روی دکمه تتر Tether کلیک کرده، نوع تتر، آدرس واریزی، کیف پول دلاری و سپس مبلغ را مشخص می کنید. پس از دریافت کد تایید می توانید نسبت به انتقال پول و واریز به حساب فارکسی خود اقدام کنید. لازم به ذکر است که بروکر شما می تواند اطلاعات جامع و کاملی در خصوص نحوه انتقال پول و نحوه واریز وجه در فارکس در اختیار شما قرار دهد.

نحوه شارژ حساب فارکس با وب مانی

روش پرداختی وب مانی به عنوان یک سرویس پرداخت دیجیتالی شناخته شده است و شما می‌توانید از آن جهت انجام معاملات و پرداخت‌های آنلاین خود استفاده نمایید. 

عموما بروکرهای آنلاین فارکس، از بروکر وب مانی پشتیبانی می نمایند و معامله گران  می‌توانند از طریق بروکرهایی که این روش پرداخت را ارائه می دهند استفاده نمایند.

شارژ حساب  به این شیوه  بیشتر جنبه امنیتی دارد و معامله گران بدون مشکل، می‌توانید از سرعت بالایی هم در معاملات خود بهره مند شوند. وب مانی به عنوان یکی از معدود سیستم های بین المللی مالی است که خوشبختانه محدودیتی برای ایرانیان ایجاد نکرده است و کار با آن نیز بسیار ساده  و آسان می باشد. نحوه شارژ حساب فارکس از طریق  وب مانی به این شیوه می باشد که شما می توانید  اکانت و یا همان حساب کاربری خود را در وب مانی ایجاد کرده و با خرید دلار وب مانی حساب خود را شارژ کنید.

روش های واریز وجه در فارکس در بروکر نیکس

امکانات فراهم شده در واریز و برداشت ها برای مشتریان در بروکر نیکس بسیار متنوع است و برای واریز یا برداشت میتوانید به صورت نقدی دلاری و ریالی یا تاپ چنج یا تتر یا بیت کوین و حتی وب مانی و پرفکت مانی و واکنشهای مستقیم بانکی (به ارزهای معتبر دنیا – دلار، یورو، پوند و حتی لیر) اقدام کنید.

جهت شارژ حساب فارکس خود ابتدا وارد پنل شخصی خود شوید . my.nyxbtoker.com و سپس در قسمت مالی واریز وجه را انتخاب کنید . در قسمت وسط صفحه روش های متفاوت جهت شارژ حساب دیده می شود جهت واریزی یکی از روش های فوق را انتخاب و بر روی دکمه واریز کلیک کنید .

آموزش شار حساب فارکس در بروکر نیکس1

در این قسمت به طور مثال روش تاپ چنج انتخاب شده است . در کادر نمایش داده شده در قسمت بالا آدرس کیف پول تاپ چنج بروکرنیکس قرار داده شده است که باید آن را کپی کرده و در صفحه سایت رسمی تاپ چنج در کیف پول خود در انتقال وجه در قیمت آدرس مقصد قراردهید.

سپس بعد از انتقال رسید دریافتی خود را در قسمت رسید بارگزاری کنید و یا کد پیگیری دریافتی را وارد کنید و دکمه ارسال را بزنید .

آموزش شارژ حساب فارکس یروکر نیکس 2

پس از این مرحله و تایید مالی بروکر نیکس کیف پول درون شبکه ای نیکس شما شارژ خواهد شد .

بعد از شارژ کیف پول نیکس شما :

1- در صورت اینکه کاربر جدید باشید و حسابی ایجاد نکرده باشد طبق تصویر شماره 1 باید در قسمت حساب معاملاتی / حساب جدید را انتخاب کنید .

2- در صورتی که حساب خود را ایجاد کرده و جهت شارژ می خواهید انجام دهید طبق تصویر شماره 2 در قسمت مالی کیف پول را انتخاب و انتقال به حساب معاملاتی را انجام می دهید .

آموزش شارژ حساب فارکس بروکر نیکس 3
آموزش شارژ حساب فارکس بروکر نیکس4

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره شده، باید دقت داشت که برای مقایسه بروکرهای فارکس می بایست معیارهای چندگانه ای را در نظر بگیرید. برای مقایسه بروکرهای فارکس باید به یکسری پارامترهای لازم برای معامله توجه کرد که شامل پلتفرم فارکس، روشهای پرداخت، قوانین و محدودیت های اعمال شده در معامله، میزان کمیسیون و اسپرد بروکر، لوریج ارائه شده، روش های واریز و برداشت، پشتیبانی فارسی زبان و بسیاری موارد حائز اهمیت دیگر می باشند. قابل ذکر است که بسیاری از شرایط ذکر شده را می توانید در تماس با واحد کال سنتر بروکر نیکس و مشاوره با متخصصان آن به راحتی بدست آورید.

سخن پایانی

شارژ حساب فارکس و انتخاب روش شارژ مناسب می تواند بر شیوه معاملاتی و یا نتیجه معاملاتی معامله گر تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال برخی معامله گران اینگونه برنامه ریزی می کنند که روز دوشنبه حساب را شارژ کرده و معاملات را از سه شنبه تا پنج شنبه انجام می دهند و در روز جمعه نیز سود را جمع آوری می کنند. برخی شیوه های شارژ حساب فارکس این مدل معامله را پشتیبانی می کنند اما گاهی اوقات محدودیت هایی نیز بر روی سیستم های پرداختی اعمال می شوند. اما بهترین روش، کار با شرکتهای پرداخت الکترونیکی است که با شیوه های پرداختی همان کشور به معامله گر خدمات رسانی کند. پیش از انجام پرداخت، تمام گزینه های پرداخت و شرایط آنها و نحوه واریز وجه در فارکس که توسط بروکرتان ارائه شده را بررسی کنید تا روشی ایده آل از لحاظ هزینه و زمان برای شارژ حساب فارکس خود بیابید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications