NYXbroker
نیکس فارکس

نحوه معامله در فارکس

آموزش گام به گام ثبت نام در فارکس و نحوه معامله در بازار فارکس از طریق گوشی و سیستم

نحوه معامله در فارکس را می دانید؟ اگر به بازار فارکس علاقمند هستید و می خواهید در این بازار به سود و درآمد خوبی برسید باید نحوه معامله در فارکس را یاد بگیرید. اما چگونه؟
بازار فارکس بازار رقابت است. باید بدانید که آموزش معامله در فارکس، کمک زیادی به انتخاب نحوه معامله در فارکس می کند. اینکه استفاده از نمودارهای فارکس را یاد بگیرید، اینکه چگونه تحلیل کنید و چه استراتژی را پیش بگیرید، در انتخاب روش درست نحوه معامله در فارکس تاثیر گذار خواهد بود.
روش معامله در فارکس متفاوت است و افراد مختلف که در فارکس ترید می کنند از روشهای مختلف معاملاتی که بسته به سلیقه و شرایطشان است بهره می برند. در این مقاله که به همت تیم تحقیقاتی بروکر نیکس جمع آوری و به نگارش درآمده به بررسی روشها و چگونگی نحوه معامله در فارکس خواهیم پرداخت پس تا پایان همراه ما باشید. آموزش تصویری معامله در فارکس نیز در این مقاله جهت درک بهتر آموزش و روش معامله در فارکس قرار داده شده است.

فهرست مطالب

ثبت نام در فارکس

آموزش معامله فارکس با سیستم

آموزش معامله فارکس با گوشی

آموزش تصویری معامله در فارکس

ثبت نام در فارکس

برای آشنایی با نحوه معامله در فارکس و ثبت نام در فارکس و همینطور آموزش معامله در فارکس می توانید به وب سایت بروکر نیکس مراجعه کنید و از مقالات آموزشی مرتبط استفاده کنید. ابزارهای خیلی پیچیده ای برای معامله فارکس لازم نیست. ساده ترین و در دسترس ترین آنها معامله فارکس با گوشی است و یکی از پلتفرم های رایج و محبوبی که معامله در فارکس از ایران از آن طریق انجام می گیرد، متاتریدر 5 است.

در این قسمت مسیر  ثبت نام در بروکر نیکس را به شما آموزش میدهیم .

ثبت نام در بروکر نیکس مرحله 1
ثبت نام در بروکر نیکس مرحله 2
ثبت نام در بروکر نیکس مرحله 3

آموزش معامله فارکس با سیستم

روش معامله در فارکس یا از طریق سیستم کامپیوتری است و یا از طریق معامله فارکس با گوشی انجام می شود. در این قسمت آموزش معامله در فارکس از طریق سیستم را شرح می دهیم. برای آنکه چگونگی نحوه معامله در فارکس را یاد بگیرید با ما همراه باشید:

در ابتدا این نکته را خاطر نشان می شویم که هرگز انتظار نداشته باشید که بازار به شما کامل و صد در صد سود بدهد. اما اگر امکانش فراهم بود یقینا باید تا جایی که سود به شما میدهد آن را دریافت کنید البته سودی که منطقی باشد.

در این قسمت نحوه معامله در فارکس در فضای متاتریدر را به شما آموزش می دهیم.لازم به ذکر است که فضایی که در آن ترید می کنید بستگی به بروکر شما دارد که از کدام سیستم معاملاتی استفاده میکند. کار سختی نیست فقط چند گزینه است که باید تنظیم کنید: 

 

ابتدا باید به قسمت سفارشات فارکس  یا ادرهای پندینگ (pending) که سفارشات خرید و فروش در مارکت هستند بروید چند گزینه پیش رو دارید:

 1. استاپ اوردر( stop order): مقدار پولی که حاضرید روی آن ریسک کنید و از دست بدهید. زمانیکه به رقم انتخابی شما رسید، معامله بسته خواهد شد و معامله خرید (buy) است که توی ضرر بسته می شود.
 2. اردر حد سود (take profit): نقطه مقابل استاپ اردر است. معامله در سود بسته می شود.  

 قسمت Market execution: یکی از دو نوع روش معامله در فارکس است که می توانید با قیمت مارکت، معامله را باز کنید.

1.گزینه buy limit: با انتخاب قیمت بالاتر از جانب شما و زمانی که بازار به قیمت تعیین شده از جانب شما برسد خود سیستم buy را انجام می دهد.

2.گزینه دیگر ادامه نحوه معامله در فارکس، نحوه معامله در فارکس و آموزش معامله فارکس با متاتریدر، گزینه sell stop است : بازار به سفارش فروشی که تنظیم کرده اید برسد (از جهت بالا به پایین) فروش اتفاق می افتد (sell).

3.گزینه buy limit: مارکت از بالا به پایین حرکت می کند و هر زمان به سفارشی که شما در پایین ثبت کرده اید برسد وارد پوزیشن می شود.

 4.گزینه sell limit : مارکت از پایین به بالا و به قیمتی که شما در بازار ست کرده اید برسد وارد پوزیشن فروش می دهد (sell). 

در بین گزینه ها و آپشن ها قسمتی است بنام expire time کاربرد آن زمانی است که سفارش به قیمت ست شده و مورد نظر شما در زمان تعیین شده نرسد، معامله به طور خودکار کنسل می شود.

آموزش معامله فارکس با گوشی

آموزش فارکس حرف اول را در موفقیت در بازار فارکس می زند.

 بعد از آموزش نحوه معامله در فارکس با سیستم کامپیوتری در این بخش به آموزش نحوه معامله فارکس با گوشی می پردازیم .

وسیله ای که همیشه همراه شماست، گویا که بازار همیشه در جیب شماست و دسترسی سریع تری را به شما میدهد یکی از روشهایی است که معامله در فارکس از ایران از آن طریق انجام می شود.  تنها عیبی که دارد کوچک  بودن صفحه نمایشگر آن است و همینطور ابزار تحلیل محدودی در اختیار شما می گذارد.

بعد از آنکه به حسابتان متصل شدید. چند گزینه وجود دارد. گزینه اول: جفت ارزها هستند. لیستی که قیمت آنها دائم در حال تغییر می باشد. علامت مثبت بالا برای اضافه کردن جفت ارز جدید به لیست می باشد. پایین سمت چپ گزینه چارت است. گزینه چپ سومی، اردر های باز شما هستند و بقیه به ترتیب، تاریخچه، اخبار و چت.

اما نحوه معامله در فارکس با گوشی: ابتدا جفت ارز خود را انتخاب کرده، کمی دست خود را روی آن نگه دارید چهار گزینه ظاهر می شود:

 1. اردر جدید (New order)
 2. نمودار (open chart)
 3. مشخصات (symbol properties)
 4. حالت ساده شده (simple view mode)

بسیار خوب، نحوه معامله در فارکس با گوشی در نرم افزار متاتریدر به چند طریق انجام می شود:

 1. از طریق New order 
 2. از قسمت چارت علامت + را بزنید.
 3. در صفحه معاملات باز هم علامت + هم  همان کاررا انجام می دهد. 

 هر سه راه شما را به صفحه سفارشات می برد.

گزینه های پیش رو:

1.اقدام سریع ( Instant Execution): به محض آنکه خرید یا فروش را زدید سریع اعمال خواهد شد.

 1. بای لیمیت (buy limit)

3.سل لیمیت (sell limit)

4.بای استاپ (Buy Stop)

 1. سل استاپ (Sell Stop)

رنگ قرمز یعنی شما در ضررهستند و رنگ آبی یعنی شما در سود هستید. 

در قسمت چارت، علامت تایمری وجود دارد که نشان دهنده تایم فریم می باشند که در تحلیل کاربرد دارند.(یک دقیقه، 5 دقیقه و…) و هر کدام نشان دهنده عمر یک کندل است.

در صفحه سفارشات باز، مواردی که در این صفحه  وجود دارد عبارتند از:

 جفت ارز، قیمت حال حاضر،لات، در سود هستید یا در ضرر،مالیات، کمیسیون و… 

اگر نیاز داشتید که موردی را اضافه کنید modify mode را بزنید می توانید مواردی را که می خواهید اضافه یا کم کنید.{مثل اضافه کردن حد سود(take profit) وحد ضرر(stop loss)}

برای بستن معامله نیز از close order استفاده کنید.

آموزش تصویری معامله در فارکس

برای آنکه با  نحوه معامله در فارکس بهتر و بیشتر آشنا شوید مطالب عنوان شده را در قالب یک فیلم آموزشی برایتان آورده ایم. قطعا بعد از خواندن مواردی که در مورد نحوه معامله در فارکس با گوشی و سیستم گفته شد، دیدن آموزش تصویری معامله در فارکس بسیار تاثیر گذار خواهد بود. 

سخن پایانی

نحوه معامله در فارکس عامل مهمی در موفقیت در بازار و رسیدن به سود دارد. چنانچه می دانید برای شروع هر کار و پیشه ای باید در آن زمینه آموزش دید، معامله در فارکس نیز همچنین است.
به همین دلیل در این مقاله، نحوه معامله در فارکس در سیستم کامپیوتری و همینطور گوشی را شرح دادیم. محیط های معاملاتی که در آن ترید انجام می شود، متفاوت و بسته به بروکر و نوع سیستم معاملاتی که استفاده می کنند دارد. نحوه معامله در فارکس از ایران را گفتیم. آموزش تصویری معامله در فارکس را حتما مشاهده کنید و اگر ابهامی در آن بود با مشاورین نیکس جهت مشاوره و پاسخ به سوالات تماس بگیرید.
امیدواریم مطالب گفته شده در مقاله نحوه معامله در فارکس مورد عنایت شما خواننده گرامی قرار گرفته باشد. در صورت سوال و یا درخواست مشاوره در قسمت نظرات سوالات خود را بیان کنید .

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications