NYXbroker
نیکس فارکس

ثروتمند شدن با فارکس

آیا واقعا راهی برای ثروتمند شدن از طریق فارکس وجود دارد ؟

ثروتمند شدن با فارکس ممکن است؟ بنظر شما کسب ثروت به وسیله معاملات فارکس امکان پذیر است؟ با آنکه در یک واکنش سریع به این سوال کلی صراحتا پاسخ منفی می دهیم، اما این سوال باید جزئی تر مطرح شود و باید آن را مشروط کنیم. درصورتی که شما یک معامله گر غیرمعمول و متمایز از سایر معامله گران باشید، بر اساس شرایطی می توانید یکی از ثروتمندان بازار فارکس باشید. این در حالی است که معامله گران خرده فروشی متوسط و رو به پایین فارکس، نه تنها کسب ثروت با فارکس را تجربه نمی کنند، بلکه ممکن است این بازار زمینه ساز زیان‌ های بزرگ و جبران ناپذیر و فقر احتمالی آینده باشد.
به نظر شما آیا ثروت با فارکس ممکن است؟ ثروتمند ترین افراد فارکس چه کسانی هستند؟ لازمه کسب ثروت در فارکس چیست؟ ثروتمندان بازار فارکس چگونه به این جایگاه رسیده اند؟ ثروت فارکس مستلزم چیست؟
در تاریخ نوامبر 2014 یک مقاله بلومبرگ به گزارش دو شرکت بزرگ فارکس اشاره کرد. بر اساس گزارش‌ های GCAP و FXCM Inc به مشتریان، سرمایه گذاران دچار 68٪ زیان خالص ناشی از معاملات در این کشور شده بودند. بر اساس این گزارش می توان نتیجه گرفت که از هر سه معامله گر یک نفر سرمایه خود را از دست نمی دهد، اما این نتیجه گیری به معنی ثروتمند شدن با فارکس نیست.
رویدادهای غیر منتظره بازار تنها یکی از عواملی است که سرمایه معامله گران را با تهدیدات جدی مواجه می کند، اما این تنها خطری نیست که سد راه معامله گران است. در این مقاله دلایل دیگری مطرح می شود که باعث می شود ثروتمند شدن با فارکس دور از انتظار به نظر برسد. نظرات ارزشمند خود را در این زمینه برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

اهرم بیش از حد

ریسک نامتقارن برای پاداش

نقص سیستم و عوامل دور از دسترس

نوسانات ارز و دستکاری بازار

اهمیت عدد سه در بادبزن

اهرم بیش از حد برای ثروتمند شدن از فارکس 

اهرم ها می توانند به سادگی ثروتمند شدن با فارکس را زیر سوال ببرند. با آنکه ارزها می توانند دارای نوسان باشند، نوسانات دور از انتظار مانند تغییرات ارزش فرانک سوئیس چندان رایج نیستند. به عنوان مثال، در یک حرکت قابل پیشبینی که تنها در طول یک هفته شاهد تغییر یورو در مقابل دلار از 1.20 به 1.10 هستیم، این تغییر کمتر از 10 درصد است. از سوی دیگر، سهام ها می توانند به راحتی 20 درصد یا بیشتر در یک روز معامله شوند. اما یکی از جذابیت های تجارت فارکس که توجه معامله گران را جلب  می کند و حتی عامل اصلی موفقیت برای ثروتمندان فارکس است، اهرم معاملاتی عظیم ارائه شده توسط کارگزاری های فارکس است. اهرم ها می توانند سود و همچنین ضرر را افزایش دهد و آن را به چند برابر برسانند. اهرم ها در نگرش معامله گران نسبت به ثروتمند شدن با فارکس بسیار موثر هستند. 

اگر یک معامله‌ گر 5000 دلار، یورو در برابر دلار آمریکا با قیمت 1.20 به فروش برساند و سپس موقعیت فروش را با 1.10 پوشش دهد، حدود 500 دلار سود کسب می کند. اگر معامله گر از حداکثر اهرم 50:1 مجاز در ایالات متحده استفاده کند، سود 25000 دلار به دست می آورد که مطابق 416.67٪ است. البته باید نیمه خالی لیوان را هم ببینید. اگر معامله‌ گر در قیمت 1.20 یورو بود، از اهرم 50:1 استفاده می‌ کرد و در 1.10 از معامله خارج می‌ شد، ضرر احتمالی او 25000 دلار خواهد بود. در برخی از حوزه های قضایی خارج از کشور، اهرم می تواند تا 200:1 یا حتی بیشتر باشد و با توجه به ریسک فراوانی که دارد، ثروتمند شدن با فارکس را نقض می کند. اهرم بیش از حد بزرگترین عامل خطر در معاملات خرده فروشی فارکس است و ثروت فارکس را از بین می برد، به همین دلیل تنظیم کننده ها در تعدادی از کشورها آن را محدود می کنند.

ریسک در فارکس برای ثروتمند شدن

نقص سیستم و عوامل دور از دسترس 

نقص سیستم می تواند ثروتمند شدن با فارکس را از ذهن شما بیرون کند. ممکن است گاهی موقعیت بزرگی بیابید ولی به دلیل نقص و مشکلات مختلف پلتفرم یا خرابی سیستم قادر به بستن معامله نباشید. این مشکلات می تواند ناشی از قطع برق، بارگذاری بیش از حد اینترنت، خرابی رایانه و… باشد. این مشکلات همچنین زمان‌ های بی‌ ثباتی را شامل می شود که در آن سفارش‌ های مهمی مانند توقف ضرر کار نمی‌ کنند. در 15 ژانویه 2015، بسیاری از معامله گران پیش از افزایش نرخ ارز سفارش توقف ضررهای محدودی در موقعیت های کوتاه فرانک سوئیس داشتند، اما این موارد کارآمدی لازم را از خود نشان نداد زیرا نقدینگی بازار کم شد. این باعث شد بسیاری از معامله گران در آن زمان از ادامه تجارت دست بردارند و ثروت در فارکس را غیرممکن بدانند. 

نمونه ای دیگر می‌توان به بانک های معاملاتی فارکس اشاره کرد که دارای عملیات معاملاتی گسترده هستند و به دنیای ارز متصل شده اند و منابع اطلاعاتی دارند (مانند دخالت پنهان دولت و یا جریان های ارز تجاری) که در دسترس معامله گران خرده فروشی نیست و حتی می تواند برای ثروتمند ترین افراد فارکس تهدید بزرگی باشد. پیش از سرمایه گذاری در فارکس این نکته را در نظر بگیرید که عوامل دور از دسترس معامله گران فراوان هستند و همگی مانع بزرگی برای ثروتمند شدن با فارکس می باشند.

نوسانات ارزی

سخن پایانی 

ثروتمند شدن با فارکس موضوعی است که همواره بسیاری از معامله گران در مورد آن تحقیق می کنند تا به نتیجه درستی از آن برسند. ثروتمندان بازار فارکس درصد کمی از تمام معامله گران فعال در این بازار مالی را تشکیل می دهند. ثروت در فارکس مستلزم رعایت برخی اصول و قواعد مهمی است که برای کسب سود و همچنین کمترین ضرر در فارکس ضروری است. 

برخی مسائل مهم وجود دارد که ثروتمند شدن با فارکس را دور از ذهن می سازند. در این مقاله به برخی از این مسائل اشاره شد. البته باید در نظر داشته باشید که ثروت با فارکس حتی با وجود تمام این مسائل باز هم ممکن است. ثروتمندان فارکس کسانی هستند که با شناسایی فرصت های مناسب، مشکلات و موانع راه را کنار زده و آنها را تبدیل به فرصت کرده اند. 

مباحث این مقاله به شما کمک می کند دیدگاه خود را نسبت به ثروتمند شدن با فارکس شکل دهید و اگر قصد فعالیت جدی در این بازار را دارید، در راه دستیابی به اهداف خود با موانع و سختی های راه دلسرد نشوید. 

نظرات و تجربیات خود در معاملات فارکس را با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید ابهامات مطرح شده خود را با مراجعه به مشاورین نیکس رفع نمایید. 

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications