NYXbroker
نیکس فارکس

آخرین معامله فارکس

شما به اندازه اخرین معامله خود خوب هستید .

آخرین معامله فارکس تعیین کننده درجه موفقیت شماست. تجارت فارکس یک روند پیوسته است، به این معنا که معاملات شما در یک زنجیره متصل به یکدیگر هستند. هرکدام این معاملات ذهنیت شما را برای ورود به معامله بعدی مهیا می کند. آخرین معامله خوب، کمک میکند معاملات بعدی نیز در جهت مثبت حرکت کند. دلیل این پیروی، نوع تفکر و ذهنیتی است که از خود می سازید.
آخرین معامله فارکس چه اهمیتی در تجارت فارکس دارد؟ تاثیر آخرین معامله خوب بر سایر معاملات بعدی چگونه است؟ جفت های اصلی فارکس کدامند؟ استراتژی دقیق چه کمکی به معاملات شما می کند؟ زمان خوب معامله چیست؟
این مقاله به شما کمک می‌کند یکی از بزرگترین نقص‌های روانی را که در مسیر موفقیت شما در تجارت فارکس قرار دارد، از بین ببرید. ابتدا ما مشکل را شناسایی می کنیم و سپس به شما در درمان آن و جلوگیری از بازگشت آن کمک می کنیم. اساساً، ما می‌خواهیم شما را در برابر یکی از بدترین «بیماری‌ های تجاری» که هر ساله بسیاری از معامله‌گران را می‌کشد واکسینه کنیم. این “بیماری” معامله چیزی است که اغلب پس از آخرین معامله فارکس ایجاد می شود.
لطفا نظرات ارزشمند و سازنده خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید. در صورت وجود هرگونه ابهام، با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

فهرست مطالب

کدام تجارت فارکس بهترین است؟

دقیق ترین استراتژی معاملات فارکس چیست؟

ثروتمند ترین معامله گر فارکس کیست؟

آیا می توانید با تجارت فارکس ثروتمند شوید؟

جفت ارزهای اصلی فارکس کدامند؟

سریع ترین جفت های فارکس در حال حرکت کدام است؟

چه زمانی نباید در فارکس معامله کرد؟

چه کسانی می توانند از فارکس ثروتمند شوند؟

شما به اندازه آخرین معامله خود خوب هستید

کدام تجارت فارکس بهترین است؟

آخرین معامله فارکس، اطلاعات کلی در رابطه با نحوه عملکرد شما در تجارت فارکس را ارائه می دهد. آخرین معامله می گوید که شما چقدر موفق هستید و چقدر ناکام می مانید. بنابراین با اطمینان می توان گفت که برای سنجش بهترین تجارت فارکس برای هر معامله گر ، باید جزئیات آخرین معامله فارکس را بررسی کرد. آخرین معامله هم برای سنجش معاملات گذشته مفید است و هم برای افزایش انگیزه انجام معاملات آتی. آخرین معامله با سایر معاملات قبلی مطابقت داده می شود و نشان می دهد که معامله گر تا به حال چه میزان به استراتژی خود پایبند بوده است. آنچه که از طراحی استراتژی معاملاتی اهمیت بیشتری دارد، پایبندی به استراتژی طراحی شده می باشد. یک استراتژی دقیق می تواند شما را از بحران نجات دهد و همچنین عامل اصلی کسب سود برای شما باشد. در ادامه مقاله در رابطه با دقیق ترین استراتژی در فارکس توضیحاتی ارائه می شود.

دقیق ترین استراتژی معاملات فارکس چیست؟

راز پشت هر معامله گر موفق فارکس، استراتژی معاملاتی آنهاست. استراتژی های معاملاتی زیادی وجود دارد. اما استراتژی دقیق، استراتژی است که در بیشتر مواقع به‌طور مداوم سوددهی می‌آورد. یک معامله گر ابتدا به دنبال بهترین استراتژی معاملاتی فارکس است که مناسب شخصیت تجاری آنها باشد. هنگامی که آنها استراتژی را پیدا کردند،  مکرراً آزمایش می کنند تا زمانی که مطمئن شوند، نتایج ثابت و قابل اعتماد خواهد بود. استراتژی معاملاتی باید در ایجاد معاملات برنده سازگار و قابل اعتماد برای انجام در شرایط مختلف بازار  باشد. شما با توجه به آخرین معامله فارکس، می توانید متوجه شوید که یک استراتژی تا چه میزان کارایی دارد و مفید است، زیرا همانطور که گفته شد، استراتژی باید در هر شرایطی و در هر معامله ای به بهترین شکل عمل کند و به شما سود برساند.

ثروتمند ترین معامله گر فارکس کیست؟

معامله گران فارکس سعی می کنند از بزرگترین بازار جهان برای کسب سودهای بزرگ استفاده کنند. با این حال، بسیاری از آنها، به خصوص تازه واردها، دیر یا زود به دلیل عدم تجربه و پشتکار شکست می خورند . با این حال، هیچ فعالیت سودآوری وجود ندارد که به تلاش، مهارت و فداکاری نیاز نداشته باشد. ما در این قسمت سه نفر از ثروتمندترین معامله گران فارکس را آوردیم تا آشنایی بیشتری با آن ها پیدا کنید. اگر آخرین معامله فارکس هرکدام از این معامله گران را بررسی کنید و آن را با سایر معاملات گذشته آن ها مقایسه کنید، متوجه میشوید که دلیل موفقیت آن ها چیست.

١ – بیل لیپشوتز

بیل در سال 1956 در نیویورک متولد شد. او یکی از موفق ترین و ثروتمند ترین معامله گران بازار فارکس می باشد. بیل در ریاضیات مهارت قابل توجهی داشت و در سال 1982 مدرک MBA در رشته مالی را از دانشکده مدیریت جانسون دانشگاه کرنل دریافت کرد. لیپشوتز قبل از فارغ التحصیلی در رشته مالی از 12000 دلاری که پس از مرگ مادربزرگش به ارث برده بود برای سرمایه گذاری در بازار سهام استفاده کرد. او تنها در چند ماه موفق به کسب بیش از 250000 دلار سود شد. با این حال، سرمایه گذار جوان در نهایت با قرار دادن خود در معرض خطرات بالاتر، تصمیمات اشتباهی گرفت. نتیجه آن از دست دادن سرمایه او بود. لیپشوتز سپس به بازار ارز روی آورد زیرا بازار ارز را با ثبات تر می دانست. بانک برادران سالومون او را در سال 1982 به عنوان یک معامله گر فارکس تمام وقت استخدام کرد. Lipschutz به عنوان یکی از پنج معامله گر برتر فارکس در جهان شهرت پیدا کرد. تنها در سه سال، او سالانه 300 میلیون دلار برای برادران سالومون درآمد داشت. دلیل اصلی موفقیت این معامله گر این است که آخرین معامله فارکس را، ارزشمند ترین معامله و هویت بخش خود می داند و در آن به بهترین شکل عمل می کند. 

٢ – جو لوئیس

جو لوئیس، با نام کامل جوزف سی لوئیس، در سال 1937 در لندن، انگلستان به دنیا آمد. اکنون در باهاما زندگی می کند. او یک تاجر و سرمایه گذار است. برخلاف جورج سوروس و دیگر نام‌های موجود در این فهرست، لوئیس بیشتر وقت خود را به معاملات فارکس اختصاص داده است، حتی اگر انواع دیگر دارایی‌ها را نیز در اختیار داشته باشد. لوئیس در 15 سالگی مدرسه را ترک کرد تا به پدرش در اداره Tavistock Banqueting، که شرکت خدمات پذیرایی واقع در West End لندن بپیوندد. او کسب و کار را خیلی سریع گسترش داد اما سپس در سال 1979 آن را فروخت تا بر تجارت ارز متمرکز شود. این منجر به نقل مکان او به باهاما شد. علاوه بر تجارت فارکس، لوئیس در صدها شرکت در ده کشور از طریق Tavistock Group، یک سازمان سرمایه گذاری خصوصی، سرمایه گذاری می کند. لوئیس نیز مانند لیپشوتز خود را به اندازه آخرین معامله فارکس، خوب می داند. 

 

٣ – استنلی دراکن میلر

استنلی دراکن میلر ، متولد 1953، مدیر صندوق سرمایه گذاری تامینی و بشردوست آمریکایی است. او مدرک لیسانس زبان انگلیسی و اقتصاد را از کالج Bowdoin دریافت کرد. فارغ التحصیل رشته اقتصاد از دانشگاه میشیگان بود، اما برای کار به عنوان تحلیلگر نفت در بانک ملی پیتسبورگ ترک تحصیل کرد. پس از حدود چهار سال در بانک، او شرکت سرمایه گذاری خود را به نام مدیریت سرمایه Duquesne تأسیس کرد. در سال 1988، جورج سوروس دراکن میلر را به عنوان مدیر پورتفولیوی اصلی در صندوق کوانتوم استخدام کرد. در سال 1992، او و سوروس زمانی که در برابر پوند استرلینگ شرط بندی کردند، «بانک انگلستان را شکستند»، و به دلیل اینکه دولت بریتانیا نتوانست آن را بالاتر از حد مبادلات ارزی مورد نیاز ERM نگه دارد. که این امر منجر به خروج پوند از مکانیسم نرخ ارز اروپا شد. 

 

آیا می توانید با تجارت فارکس ثروتمند شوید؟

وجود مهارت در هر حرفه ای، اولین گام برای موفقیت در آن کار و حرفه است. معامله گری که با دانش و مهارت کافی وارد بازار شود، اعتماد به نفس لازم برای انجام معاملات را دارد. این معامله گر با تکیه بر دانش و استراتژی خود، به طور مرتب سود می گیرد. بنابراین قطعا فارکس می تواند شما را به ثروت برساند، اما نه فوری و با عجله. نمونه افراد ثروتمند در تجارت فارکس را هم پیش از مطرح کردیم. مدیریت ریسک فارکس در این مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اغلب ناخوشایندی از دست دادن سرمایه از خوشایندی کسب سود بیشتر است. نکته دیگر این است که باید به هر معامله به چشم آخرین معامله فارکس نگاه کنید. آخرین معامله شما باید بهترین معامله شما باشد زیرا شخصیت معامله گر شما را شکل می دهد. در واقع شما به اندازه آخرین معامله خود خوب هستید. آخرین معامله خوب انگیزه بخش معاملات بعدی است.

جفت ارزهای اصلی فارکس کدامند؟

ارزهای رسمی زیادی وجود دارند که در سراسر جهان استفاده می شوند، اما تعداد معدودی از ارزها وجود دارند که به طور فعال در بازار فارکس معامله می شوند. این ارزها به جفت های اصلی فارکس شهرت دارند. در معاملات ارزی، تنها ارزهای با ثبات اقتصادی و سیاسی و نقد شونده به مقدار کافی مورد تقاضا هستند. این جفت های اصلی نقش مهمی در موفقیت آخرین معامله فارکس که هویت بخش شما در دنیای تجارت است، ایفا می کنند. با توجه به اندازه و قدرت اقتصاد ایالات متحده، دلار آمریکا فعال ترین ارز جهان است که معامله می شود.

هشت ارز اصلی فارکس عبارتند از : دلار آمریکا ( USD )، یورو ( یورو )، دلار کانادا ( CAD )، ین ژاپن ( JPY )، پوند انگلیس ( GBP )، دلار استرالیا ( AUD )، فرانک سوئیس ( CHF ).

تقریباً ارز هر کشوری ممکن است معامله شود، اما برخی از ارزها بیشتر از سایر پول ها جفت می شوند. همه جفت ارزهای اولیه حاوی USD هستند. بسیاری از جفت ارزهای اصلی در بازار فارکس در سراسر جهان وجود دارد. جفت های اصلی فارکس که درصد عمده ای از معاملات این بازار را تشکیل می دهد، شامل موارد زیر است :

جفت ارز  USD/JPY :  این جفت ارز تنظیم کننده دلار آمریکا در مقابل ین ژاپن است.

جفت ارز USD/GBP : این جفت ارز، دلار آمریکا را در برابر پوند بریتانیا تنظیم می کند و معمولاً به آن پوند-دلار می گویند.

جفت ارز USD/CHF : این جفت، تنظیم کننده دلار آمریکا در مقابل واحد پول سوئیس است و مشهور به دلار سوئیسی می باشد. 

جفت ارز USD/CAD : این جفت ارز، دلار آمریکا را در برابر دلار کانادا تنظیم می کند. از آن به عنوان دلار-لونی یاد می شود.

جفت ارز AUD/USD : این جفت تنظیم کننده دلار آمریکا در مقابل دلار استرالیا است و با عنوان دلار استرالیا یا آزی شناخته می شود.

جفت ارز NZD/USD : این جفت ارز واحد پول نیوزلند را در برابر دلار آمریکا تنظیم می کند و از آن به عنوان دلار کیوی یاد می شود.

سریع ترین جفت های فارکس در حال حرکت کدام است؟

امروزه سریع ترین جفت های فارکس جفت های عجیب و غریب هستند. یعنی USD/SEK، USD/TRY، و USD/BRL. همه آنها به طور متوسط ​​بیش از 400 امتیاز در روز حرکت می کنند. این در حالی است که نوسانات جفت های اصلی فارکس بسیار کمتر است. فقط GBP/USD برای بیش از 100 امتیاز در روز جابه‌جا می‌شود. AUD/USD کم نوسان ترین جفت ارز می باشد. جفت ارزهای پرنوسان برای معامله بسیار پر ریسک هستند و چندان توصیه نمی شوند، زیرا این جفت ارز ها می توانند آخرین معامله فارکس شما را خراب کنند و چهره مثبت معاملات شما را خدشه دار کنند.

جفت های CAD/CHF، EUR/CHF، AUD/CHF و CHF/JPY، جفت های فارکس با نوسان کمتر در بین نرخ های متقاطع هستند. به این نوع جفت ارزها مینور گفته میشود و معمولا دامنه حرکات آنها بیش از 60 پیپ در روز نیست.

چه زمانی نباید در فارکس معامله کرد؟

برای اینکه آخرین معامله فارکس با موفقیت انجام شود، در مرحله اول لازم است زمان خوب معامله را بدانیم. شرایط بازار همیشه یکسان نیست و باید با در نظر گرفتن تمام جوانب، زمان خوب معامله را تشخیص داد.

 به طور کلی در 3 موقعیت مختلف، انجام معامله در بازار فارکس توصیه نمی شود: 

  • بلافاصله قبل یا بعد از اخبار پرتاثیر
  • – اولین و آخرین روز هفته
  •  زمانی که وضعیت ذهنی مناسبی ندارید. 

معامله در این سه موقعیت، احتمال شکست شما را افزایش می دهد. بهتر است در این مواقع حوصله کنید و ترید را کمی به تاخیر بیندازید. عجله و شتاب، آفت سرمایه گذاری است، پس با عجله آخرین معامله فارکس خود را به خطر نیندازید.

چه کسانی می توانند از فارکس ثروتمند شوند؟

حقیقت این است که بسیاری از معامله گران، عمدتاً به دلیل عدم برنامه ریزی، آموزش، نظم و انضباط، نداشتن مزیت معاملاتی و قوانین ضعیف مدیریت پول ضرر می کنند. آن ها به واسطه این عوامل، آخرین معامله فارکس خود را از دست می دهند و در نتیجه شخصیت معامله گری منفی از خود می سازند. معامله گری موفق به کسب ثروت از فارکس می شود که قواعد را بداند و رعایت کند. درواقع تمام آنچه لازم است، مهارت و دانش شماست. 

عاقلانه ترین کار برای قدم نهادن در مسیر معامله با هدف کسب ثروت، این است که از چند روش حفاظتی استفاده کنید : محدود کردن اهرم، نگهداری ضرر های محدود و استفاده از کارگزاری معتبر فارکس. اگر چه هنوز موانع در برابر شما انباشته است، حداقل این اقدامات ممکن است تا حدی به شما کمک کند که زمین بازی را هموار سازید و از طریق فارکس به ثروت برسید.

شما به اندازه آخرین معامله خود خوب هستید

آخرین معامله شما در مورد شما به عنوان یک تاجر و به عنوان یک شخص اطلاعات زیادی در بر دارد. به عنوان مثال می گوید که آیا آخرین معامله شما با سایر معاملات اخیر شما مطابقت دارد؟ اگر پاسخ نه بود یعنی شما در مسیر اشتباهی هستید. همه شکست های شما باید بسیار نزدیک به همان مقدار باشند و برخی ممکن است در سربه سر باشند.

آخرین معامله فارکس می تواند بر طرز فکر شما و در نتیجه معامله بعدی شما تاثیر منفی بگذارد و یا انگیزه دهنده و مثبت باشد. اما بدانید که در حالت ایده‌آل، آخرین معامله شما هیچ تاثیری بر معامله بعدی شما نخواهد داشت، یعنی فکر نکنید که نتایج آخرین معامله عینا در معامله بعدی رخ می دهد. تاثیر آخرین معامله تنها در ذهن شما رخ می دهد و تاثیر مستقیمی بر نتایج بعدی ندارد. تنها چیزی که باید در مورد آخرین معامله خود نگران باشید، این است که آیا با برنامه معاملاتی شما مطابقت دارد یا خیر. 

شما باید مغز خود را طوری آموزش دهید که پس از آخرین معامله فارکس ، به درستی رفتار کند. درواقع باید بدانید که آخرین معامله یک هویت ساز و انگیزه دهنده ذهنی است نه تعیین کننده معاملات بعدی.

سخن پایانی

آخرین معامله فارکس شما، نمونه ای از عملکرد کلی تجارت و وضعیت تجارت ذهنی شما است. اگر معامله‌ گری در بلندمدت موفق باشد، می‌توان آخرین معامله او را در هر زمانی از سال بررسی کرد که با برنامه معاملاتی او منطقی خواهد بود و منعکس‌کننده یک رویکرد منضبط، سازگار، برد یا باخت است. نکته ای که باید توجه کنید، این است که آخرین معامله شما هیچ گونه تاثیری بر عملکرد معامله بعدی نخواهد داشت، تنها تاثیر آن از نظر ذهنی و انگیزشی است. بنابراین آخرین معامله فارکس را کاملا رها کنید و به معامله بعدی بپردازید. بسیاری از معامله گران فکر می کنند که چون آخرین معامله آن ها شکست خورده است، معامله بعدی نیز با شکست مواجه می شود، یا اینکه موفقیت آخرین معامله فارکس، موفقیت بعدی را به دنبال دارد. این تفکر کاملا اشتباه است و ما سعی کردیم در این مقاله این بیماری را از ذهن شما خارج کنیم.

خواهشمندیم نظرات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما ارسال کنید. همچنین در صورت ایجاد هرگونه سوال یا ابهام می توانید با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications