NYXbroker
نیکس فارکس

عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس

موفقیت در فارکس به چه چیزی بستگی دارد ؟

عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس، موضوعی است که امروزه دغدغه بسیاری از معامله گران این بازار می باشد. تمام معامله گران به دنبال راهی برای تضمین موفقیت خود در سرمایه گذاری بلند مدت هستند. شناخت این راه ها می تواند معامله گران را در دستیابی به سود های فراوان در بلند مدت یاری کند.

آیا می دانید عوامل موفقیت در فارکس چیست؟ چه میزان با اصول موفقیت در فارکس آشنا هستید؟ به نظر شما احتمال موفقیت در فارکس برای معامله گران تازه کار چه قدر است؟

راه های موفقیت در فارکس همان تکنیک ها و دانش هایی است که معامله گران با کسب آن ها از شکست در معاملات در امان می مانند. عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس نیز مجموعه عوامل موثر بر شیوه معامله گری شما می باشد. زمانی که با این عوامل آشنایی داشته باشید می توانید معاملات خود را به سمت و سویی تنظیم کنید که موفقیت بلندمدت شما را به همراه داشته باشد. 

اگر با عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس آشنایی دارید، نظرات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید. در صورتی که در مقالات سوالی داشته باشید می توانید با مشاورین بروکر نیکس از طریق چت آنلاین ارتباط برقرار کنید .

فهرست مطالب

آیا معاملات فارکس در بلند مدت بهتر است؟

انتخاب یک استراتژی مشخص و تمرکز روی آن

آینده نگری

داشتن دید بلند مدت

دلسرد نشدن با نوسان های جزئی

جدی نگرفتن شایعات بازار

آیا معاملات فارکس در بلند مدت بهتر است؟

 

معاملات فارکس از منظر دوره های زمانی به طور کلی به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند. معامله گرانی که به دنبال سود ها و درآمد های زودهنگام هستند، معاملات کوتاه مدت را در پیش می گیرند که ریسک های خاص خود را دارد و و موفقیت در آن نیازمند دانش و مهارت است. اما معامله گرانی که با هدف سود های بلند مدت آتی اقدام به سرمایه گذاری می کنند، از شیوه معاملات بلندمدت بهره می گیرند. برای موفقیت در این نوع معاملات باید عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس را بشناسید.

معاملات بلند مدت با آنکه سود چندانی در زمان های نزدیک نخواهد داشت، اما با صبر و حوصله و با دانش کافی در این زمینه می تواند سود خوبی را در آینده به ارمغان آورد. یکی از اصول موفقیت در فارکس یا عوامل موفقیت در فارکس همین صبر و بردباری می باشد. عجله و شتاب برای معامله پس از هر شکست، تنها زمینه ساز شکست های بعدی می باشد.

معامله گرانی که معامله بلند مدت را نسبت به کوتاه مدت بهتر می دانند و عمل میکنند، قطعا شیوه و اصول کسب سود در بلند مدت را می دانند و از سرمایه گذاری های سودده در دراز مدت آگاه هستند. بنابراین اگر به این اصول و شیوه ها آشنا باشید، قطعا معامله بلند مدت را به کوتاه مدت ترجیح می دهید و از این نوع معاملات لذت می برید. 

در ادامه مقاله عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس را شرح می دهیم تا با شناخت این عوامل بتوانید سود خود در معاملات بلند مدت را به حداکثر برسانید.

 

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”reg” ihc_mb_template=”3″ ]

انتخاب یک استراتژی مشخص و تمرکز روی آن

 

استراتژی در فارکس و طراحی استراتژی معاملاتی مناسب از ابتدایی ترین و مهم ترین عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس می باشد. یک معامله گر در مرحله اول باید یک استراتژی مناسب طراحی کند و پس طراحی آن، نهایت پایبندی را نسبت به آن داشته باشد. شاید هیچ استراتژی معاملاتی نتواند همیشه سودآور باشد اما یک استراتژی خوب سود های شما را به حداکثر و ضرر ها را نیز به حداقل می رساند. پس هیچگاه با ضرر های مقطعی حاصل از استراتژی خود دلسرد نشوید و نسبت به این استراتژی و شیوه معاملاتی پایبند باشید. بسیاری از معامله گران با پایبندی به استراتژی خود علی رغم وجود ضرر های متعدد در معاملات، در ادامه به سود های فراوانی رسیده اند.

همانطور که گفته شد، طراحی استراتژی قدم اولیه انجام معاملات و از مهم ترین راه های موفقیت در فارکس می باشد. بنابراین این امر مهم را به عنوان یکی از عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس، جدی بگیرید.

 

آینده نگری

 

آینده نگری از عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس می باشد. آینده نگری یعنی یک شخص پیش از هر عملکردی، تاملی نسبت به آینده حاصل از آن عمل داشته باشد. آینده نگری باعث می شود خطا و اشتباهات تصمیم گیری به حداقل خود برسد. اشخاص آینده نگر اعمال و تصمیمات خود را جوری تنظیم می کنند که ضرر و زیانی در آینده به بار نیاورد. در واقع احتمالات موجود در مورد رویداد ها را پس از هر تصمیم تجزیه و تحلیل می کنند تا به بهترین انتخاب برسند.

از صفات مهم یک معامله گر، تامل و آینده نگری می باشد. آینده نگری احتمال موفقیت در فارکس را تا حد زیادی افزایش می دهد. معامله گری که آینده نگر است، از ضرر های کوتاه مدت هراسی ندارد و صبر و تحمل را در خود تقویت می کند. معامله گر آینده نگر به آینده ای روشن امیدوار است. آینده نگری و پایبندی به استراتژی معاملاتی از اصلی ترین عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس می باشند.

سعی کنید صفت آینده نگری را در خود تقویت کنید. به استراتژی خود ایمان داشته باشید و اینگونه احتمال موفقیت در فارکس را افزایش دهید.

 

داشتن دید بلند مدت

 

از راه های موفقیت در فارکس، داشتن دید بلند مدت به معاملات می باشد. معامله گری که شیوه معاملاتی بلند مدت دارد، باید به کلی از معاملات و سود های کوتاه مدت چشم پوشی کند. در واقع اگر نتواند دید کوتاه مدت را از ذهن خود به کلی حذف کند، احتمال موفقیت در فارکس کاهش می یابد، زیرا در این صورت معامله گر سردرگم می شود و برنامه و هدف معینی از انجام معاملات نخواهد داشت. بی برنامگی نیز زمینه ساز از دست رفتن سرمایه می شود. عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس تا حد زیادی با عوامل موثر بر بازار فارکس در ارتباط است. عواملی که در بلند مدت بر بازار تاثیر می گذارد، می تواند احتمال موفقیت در فارکس را افزایش یا کاهش دهد. نکته مهم این است که تمام برنامه های معاملاتی خود را متناسب با ید دیدگاه بلند مدت طراحی کنید. فکر سود در کوتاه مدت را از خود پاک کنید و صبر و حوصله را در خود افزایش دهید. امید به آینده می تواند در ایجاد یک دید بلند مدت در شما موثر باشد.

 

دلسرد نشدن با نوسان های جزئی

 

از دیگر عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس می توان به دلسرد نشدن اشاره کرد. طبیعتا معامله گران نسبت به نوسان های مضر که معاملات را با شکست مواجه می کنند، حساسیت بالایی دارند. ممکن است در نگاه اول این حساسیت مثبت به نظر برسد، در حالیکه حساسیت بیش از حد نه تنها از عوامل موفقیت در فارکس نیست، بلکه بسیار خطرناک است. ممکن است یک معامله گر با کوچک ترین نوسانی اقدام به برگشت معامله و به دنبال آن انجام معامله دیگری کند. در حقیقت این نوع عملکرد برای معامله گرانی که به صورت بلند مدت معامله می کنند، کاملا اشتباه است. حساسیت نشان دادن نسبت به نوسان های جزئی و به دنبال آن اقدامات عجولانه و اشتباه، می تواند سرمایه معامله گر را به کلی از بین ببرد. برای مثال زمانی که عوامل موثر بر ارز‌ش یک ارز باعث می شود ارزش آن کمی کاهش یابد، ممکن است معامله گر تمام معامله خود را باز گرداند و ارز را بفروشد تا از ضرر بیشتر جلوگیری کند. درواقع در این حالت برنامه بلند مدت خود را می شکند و نسبت به آن پایبند نبوده است.

یکی از عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس، عدم دلسردی از نوسانات جزئی و ضرر های حاصل از این نوسان است. اگر با یک نوسان جزئی دلسرد شوید، استراتژی خود را کنار میگذارید و در واقع آینده معامله ای که ممکن است بسیار سودآور باشد را خراب کرده اید.

بهترین راه این است که منتظر بمانید و نسبت به ضرر های مقطعی حساسیت بیش از حد نشان ندهید. آرام باشید و برای یک نتیجه مطلوب صبر کنید. عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس را جدی بگیرید تا به سود دلخواه خود در دراز مدت برسید.

 

جدی نگرفتن شایعات بازار

 

شایعات همیشه عامل مخرب نگرش های مثبت افراد به موضوعات مختلف بوده اند. شایعات همان خبر ها و اتفاقات کاذبی هستند که حقیقت ندارند ولی چنان نشر پیدا می کنند که عموم افراد تمایل به باور آن پیدا می کنند. یکی از اصول موفقیت در فارکس، پرهیز از شایعات منفی یا حتی مثبت در مورد بازار است. در واقع هیچ چیز بهتر از حقیقت نیست. سعی کنید کمتر به سخنان اشخاص مختلف در مورد بازار اعتماد کنید و صرفا یک شنونده باشید. شما می توانید سنجش و ارزیابی شایعات را خودتان انجام دهید و درست را از غلط تشخیص دهید.

معامله گران باهوش به سرعت نسبت به هر خبر منفی نسبت به بازار واکنش نشان نمی دهند و معیار صحت اخبار را تحقیقات خودشان می دانند. علاوه بر این استفاده از دانش تحلیل گران حرفه ای بازار می تواند مفید باشد. حتی اگر بر تمام عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس اشرافیت کامل داشته باشید ولی به شایعات بازار دامن بزنید، احتمال موفقیت خود در بلند مدت را به حداقل می رسانید.

 

سخن پایانی

 

عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس همان عاملان تاثیر گذار در عملکرد معاملاتی شما می باشند. این عوامل میزان خطای شما در معاملات را به حداقل می رسانند و همچنین تصمیمات شما را به گونه ای شکل می دهند که بیشترین سود از معاملات در بلند مدت حاصل شود.

معامله گرانی که به شکل بلند مدت معامله می کنند، استراتژی کاملا متفاوتی نسبت به معاملات کوتاه مدت دارند. آن ها باید برخی صفات و ویژگی ها را در خود تقویت کنند تا دید بلند مدت خود را از دست ندهند.

طراحی استراتژی و پایبندی به آن، آینده نگری، داشتن دید بلند مدت، عدم دلسردی با نوسانات جزئی و تشخیص شایعات بازار، همگی گوشه ای از عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس می باشند که در این مقاله توضیح داده شدند. علاوه بر این عوامل داشتن دانش و مهارت لازم و متناسب با معاملات بلند مدت، در موفقیت شما ضرورت دارد.

خواهشمنديم نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما بنویسید و اگر در زمینه عوامل موفقیت بلند مدت در فارکس، با سوالی مواجه شدید و یا نیاز به مشاوره و پشتیبانی داشتید، با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

[/ihc-hide-content]

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications