NYXbroker
نیکس فارکس

مدیریت سرمایه فارکس

چگونه سرمایه خود را در بازار فارکس مدیریت کنیم ؟

مدیریت سرمایه فارکس چیزی است که بسیاری از مردم در معاملات خود از آن غافل هستند. معامله گرانی که مدیریت پول در فارکس را نادیده می گیرند، چه به دلیل عدم آگاهی یا بیکاری باشد، این کار را به ضرر خود انجام می دهند. در واقع، مدیریت خوب پول یکی از عواملی است که اغلب یک معامله گر فارکس موفق را از یک معامله گر ناموفق متمایز می کند. مدیریت سرمایه می تواند شما را از بحران های مسیر تجارت حفظ کند. اما مدیریت سرمایه فارکس دقیقا چیست؟ چرا اینقدر مهم است؟ مدیران فارکس چه اقداماتی برای مدیریت سرمایه انجام می دهند؟ مدیریت ریسک چگونه است؟ سرمایه لازم برای شروع کار معامله گر فارکس چقدر است؟
در این مقاله به تمامی این سوالات و موارد دیگر پاسخ خواهیم داد. اگر در رابطه با مدیریت سرمایه فارکس ابهاماتی دارید، این مقاله را به دقت مطالعه کنید و نظرات خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

مدیریت سرمایه در فارکس چیست؟

برای معاملات فارکس به چه میزان سرمایه نیاز دارید؟

چگونه یک صندوق مدیریت شده در فارکس راه اندازی کنم؟

آیا برای مدیریت حساب های فارکس به مجوز نیاز دارید؟

چگونه از مدیریت ریسک در فارکس استفاده می کنید؟

مدیریت سرمایه در فارکس چیست؟

به عبارت ساده، مدیریت سرمایه فارکس مجموعه ای از قوانینی است که معامله گران موفق برای مدیریت موثر پول خود از آن پیروی می کنند و شامل به حداقل رساندن زیان، به حداکثر رساندن سود و افزایش اندازه حساب تجاری آنها می شود. 

مدیریت سرمایه فارکس اغلب با مدیریت ریسک اشتباه گرفته می شود، زیرا مفاهیم تقریبا مشابهی هستند. مدیریت ریسک فارکس ابزار تحلیل تکنیکال است و بیشتر در مورد شناسایی، تجزیه و تحلیل و کمی کردن تمام ریسک‌ های مرتبط با معاملات است تا بتوان آنها را به طور موثر مدیریت کرد و با انجام این کار، از خود در برابر جنبه‌های منفی معامله محافظت کرد. در حالی که مدیران فارکس با دانش مدیریت سرمایه فارکس تنها بر محافظت از پول متمرکز هستند.

یک ضرب‌المثل قدیمی معاملاتی به جمع‌ بندی هدف مدیریت پول کمک می‌کند : «زیان خود را کوتاه کنید و اجازه دهید برندگان تان فرار کنند». به عبارت دیگر، ضرر را به حداقل برسانید، سود را به حداکثر برسانید و امیدواریم با انجام این کار، به یک معامله گر موفق و سودآور فارکس تبدیل شوید.

برای معاملات فارکس به چه میزان سرمایه نیاز دارید؟

عوامل مختلفی بر میزان سرمایه مورد نیاز یک معامله گر تأثیر می گذارد. این عوامل عبارتند از: بروکر، نوع حساب معاملاتی، اهرم، استراتژی معاملاتی، مقدار لاتی که معامله‌گر قصد دارد از آن برای باز کردن موقعیت‌ها استفاده کند و…

نکته مهم این است که به مدیریت سرمایه فارکس مسلط باشید تا بتوانید هر میزان سرمایه که وارد تجارت کرده اید را حفظ و افزایش دهید.

برای یک معامله گر فارکس روزانه، ممکن است حداقل سرمایه اولیه 2500 دلار توصیه شود. برای اسکالپرها حداقل 10000 دلار. برای معامله گران بلندمدت، آنها باید حداقل 20000 دلار نیز داشته باشند تا بتوانند تجارت را برای مدت طولانی تری در بازار حفظ کنند و در عین حال سطوح هدف خود را هدف قرار دهند. با این حال، این بدان معنا نیست که اگر این مقدار سرمایه ندارید، نمی توانید معامله کنید. شما می توانید معامله کنید، اما سرمایه خود را که برای مدتی پس انداز کرده اید در معرض خطر بزرگی قرار می دهید. همیشه خوب است که منتظر بمانید تا مقدار سرمایه مورد نیاز را به دست آورید و ریسک از دست رفتن سرمایه را با مدیریت سرمایه فارکس کاهش دهید.

مدیریت سرمایه در بازار فارکس

چگونه یک صندوق مدیریت شده در فارکس راه اندازی کنم؟

صندوق مدیریت شده فارکس جایی است که مدیران فارکس معاملات و سرمایه گذاری ها را از طرف مشتریان خود مدیریت می کنند. آن‌ ها حساب‌های مشتریان را با جستجوی فرصت‌ های معاملاتی، تعیین سطح ریسک، اجرای استراتژی‌های خود، یا مشاوره گرفتن از مشتری در مورد اینکه چگونه می‌خواهند معامله کنند، مدیریت می‌کنند. در واقع مدیریت سرمایه فارکس به دست مدیران فارکس انجام می شود. هنگامی که یک معامله گر معاملات موفقی را با کارگزار انجام می دهد، کارمزد کمی از مدیر یا بانک دریافت می کند که به آنها امکان می دهد درصدی از سود را دریافت کنند.

انواع مختلفی از حساب های مدیریت شده موجود است و انتخاب بهترین آنها به شرایط فردی شما بستگی دارد. صندوق مدیریت شده  از رایج ترین انواع حساب معاملاتی است. این ساده ترین و ابتدایی ترین حساب است که در آن با استفاده از یک تراکنش آنلاین با پول «واقعی» معامله می کنید. شما می توانید از میان بسیاری از کارگزاری های مختلف فارکس که این نوع حساب را ارائه می دهند، انتخاب کنید و راه اندازی آن سریع و آسان است. سپس مدیریت سرمایه فارکس را به مدیران فارکس میسپارید. برای شروع، لازم نیست اطلاعات زیادی در مورد بازار فارکس داشته باشید، با حساب‌های مدیریت‌ شده فارکس می‌توانید با بازده کمتر شروع کنید، یا فقط اجازه دهید سرمایه‌ تان هر طور که صلاح می‌دانید رشد کند.

آیا برای مدیریت حساب های فارکس به مجوز نیاز دارید؟

بله تقریبا. کارگزار شما دیکته می‌کند که آیا مایل به راه‌اندازی حسابی با مدیریت فارکس از طرف شما و پذیرش مشتریان هستند یا خیر. آنها به شما این امکان را می دهند که پول سرمایه گذاران را بدون مجوز معامله کنید، مشروط بر اینکه مشتریانی را از خارج از کشور جذب کنید. یعنی مدیریت سرمایه فارکس دیگران توسط شما بدون مجوز، مشروط است. به عنوان مثال، اگر در استرالیا هستید، نمی توانید با استرالیا معامله کنید. اگر در بریتانیا هستید، نمی توانید با بریتانیایی ها معامله کنید. بنابراین، اگر مشتری تصمیم بگیرد از شما شکایت کند، آیا این شما را مسئول می کند؟ 

اطمینان 100٪ وجود ندارد اما اینگونه فرض می شود. علی رغم صدها حساب MAM که در طول سال ها میلیون ها دلار را از مشتریان خارج کرده اند، با این حال هرگز ندیده ایم که این اتفاق بیفتد. به نظر می رسد دلیل آن دو مورد است : 1- مبلغ اختصاص یافته بیشتر سرمایه گذاران به حساب های مدیریت شده فارکس که در آن مدیران مدیریت سرمایه فارکس را بر عهده دارند، ارزش پیگیری ندارد. 2- زمانی که یک معامله گر را در نقطه دیگری از جهان دنبال می کنید، خیلی سخت است.

آیا این برای شما خیلی نابهنگام به نظر می رسد و می خواهید یک  مدیر پول کاملاً قانونی، دارای مجوز و قانونی باشید ؟ این دلیلی است که ما Think Huge Investments راه اندازی شده است که یک نماینده مجاز شرکتی تحت نظارت و صلاحیت ASIC است.

چگونه از مدیریت ریسک در فارکس استفاده می کنید؟

معامله‌گران فارکس اگر می‌خواهند ریسک‌های مرتبط با معاملات فعال را محدود کنند، باید به برخی مسائل توجه داشته باشند. بسیاری از معامله گران به جای توجه به مدیریت سرمایه فارکس به دنبال مدها میروند و در نتیجه بی جهت ضرر می کنند. دو دلیل اصلی که باعث می‌شود معامله‌گران فارکس پول خود را از دست بدهند، توقف ضررهایی است که به درستی استفاده نمی‌شوند و موقعیت‌های معاملاتی بزرگ غیرضروری که برای مدت طولانی نگهداری می‌شوند. یک توقف ضرر با تنظیم یک سفارش تعداد مشخصی پیپ دور از نقطه ورودی شما یا درصد معینی کمتر از قیمت خرید، ضررهای شما را محدود می کند. زمانی که ارزش آن دارایی‌ها به قیمت تعیین‌شده برسد یا به زیر آن برسد، این سفارش فروش دارایی‌های نگهداری شده را آغاز می‌کند. این رایج‌ ترین راه برای کنترل ریسک و مدیریت سرمایه فارکس است، زیرا اگر عملکرد قیمت برخلاف انتظارات شما حرکت کند، شما را از موقعیت خارج می‌کند. سفارش‌ های محدود نیز ابزاری عالی برای تعیین هدف سود شما هستند و می‌توانند یک استراتژی عالی برای کنترل ریسک و به حداکثر رساندن سود در شرایطی باشند که فکر می‌کنید جفت‌های ارز در بالاتر یا پایین‌تر از خطوط حمایت یا مقاومت موجود شکست نمی‌خورند.

سخن پایانی

مدیریت سرمایه فارکس مجموعه اقداماتی است که در جهت حفظ و همچنین افزایش سرمایه به کار رفته در تجارت انجام می شود. اولین و مهم ترین نکته مدیریت پول فارکس برای هر معامله‌ گری، این است که فقط آنچه را که می‌توانید از دست بدهید، معامله کنید. به عنوان یک معامله گر مبتدی، فقط باید آنچه را که می توانید با آن معامله کنید به حساب معاملاتی خود واریز کنید و نه بیشتر. ممکن است بخواهید حداکثر ضرر قابل قبول در ماه را برای خود تعیین کنید و اگر به این ضرر رسیدید، فوراً معامله را متوقف کنید. این یک اقدام خیلی مهم است. گام بعدی در ایجاد برنامه مدیریت سرمایه فارکس این است که تعیین کنید چقدر در هر معامله ریسک می کنید و چگونه می خواهید این را اندازه گیری کنید. این به تعیین محل توقف ضرر خود در هر بار ورود به بازار کمک می کند.

در این مقاله مطالبی در رابطه با مدیریت سرمایه فارکس ارائه شد، بهره گیری از این مطالب می تواند به شما در کنترل سرمایه و مدیریت ریسک در معاملاتتان کمک کند.

نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید و اگر سوالی برایتان مطرح شده است، می توانید به مشاورین نیکس جهت رفع ابهامات و دریافت مشاوره مراجعه کنید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications