NYXbroker
نیکس فارکس

استخراج بیت کوین

نحوه استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین چیست؟ چقدر با مقوله استخراج ارز آشنا هستید؟ آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که تمایل دارید در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت داشته باشید و در حال مطالعه هستید؟ اگر چنین است این مقاله که توسط تیم تحلیلی بروکر نیکس جمع آوری شده و به نگارش درآمده است، می تواند برای شما بسیار مناسب و کمک کننده باشد.
بیش از 10 سال است که از پیدایش بیت کوین می گذرد و با رشد بالایی که داشته توانسته بخش بزرگی از دنیای مالی را از آن خود نماید.
استخراج بیت کوین تبدیل به صنعتی پولساز شده است. به همین خاطر هم هر کسی وسوسه می شود تا آن را تجربه کند. در این مقاله محور صحبتمان حول موارد ذیل خواهد بود:

-استخراج کوینکس
– استخراج کوین با گوشی
-استخراج کوین با هارد
-استخراج بیت کوین با گوشی
– استخراج دوج کوین

برای دانستن آنکه این فرآیند چطور انجام می شود و چه ملزوماتی برای این منظور مورد نیاز می باشد تا پایان همراه ما باشید.

فهرست مطالب

استخراج 1 بیت کوین چقدر طول می کشد؟

ماینینگ 1 بیت کوین در روز چقدر هزینه دارد؟

آیا استخراج بیت کوین در خانه سودآور است؟

آیا استخراج بیت کوین غیرقانونی است؟

چگونه می توانم بیت کوین را به صورت رایگان دریافت کنم؟

چگونه استخراج بیت کوین را شروع کنم؟

استخراج 1 بیت کوین چقدر طول می کشد؟

 

شاید این مسئله که تنها با یک دستگاه خانگی (استخراج کوین با گوشی، استخراج کوین با هارد) و مصرف برق، بتوان تولید ثروت کرد، هنوز هم برای بسیاری از مردم جا نیفتاده باشد و اصلاحاتی چون استخراج کوینکس، استخراج دوج کوین   و بیت کوین و…برای این افراد غریب و ناآشنا باشد.

نرم افزاری که برای  استخراج  بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، آن چیزی است که بیت کوین  را می سازد در واقع، با ردیابی و ایمن سازی تراکنش هایی که به عنوان بلاک چین شناخته می شوند، کاربران می توانند بیت کوین را بجای آنکه با ارز واقعی خریداری نمایند آن را ماین کنند.

 همچنین نیاز به یک سخت افزار تخصصی قدرتمند نیز می باشد تا از پس محاسبات پیچیده مورد نیاز جهت ایجاد بلوکهای امن جدید، بربیاید. نرم افزار ذکر شده به سخت افزار متصل گشته تا مستقیما بیت کوین استخراج کنند. همچنین می توانند به یک استخر ماین که در آن چندین کاربر سخت افزار قدرتمند خود را به اشتراک می گذارند، متصل شده و سهم بیت کوین خود را کسب نمایند.

 زمانی که صرف استخراج یک بیت کوین می گردد تقریبا 10 دقیقه می باشد. با این وجود، برای راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری مطلوب جهت استخراج که تنها تعداد کمی از کاربران از پس هزینه های آن بر می آیند و همچنین یک تخمین معقول تر برای اکثر افرادی که تنظیمات بزرگی دارند یک ماه می باشد.

 

 

 

ماینینگ 1 بیت کوین در روز چقدر هزینه دارد؟

 

میزان استخراج  بیتکوین در روز اگر با احتساب زمان  10 دقیقه به ازای هر بلوک در نظر بگیریم،  تعداد 144 بلاک قابل استخراج خواهد بود. این بدان معناست که با نرخ حال حاضر بیت کوین، روزانه تعداد 900 عدد بیت کوین به صورت پاداش در دسترس می باشد.

اما در خصوص هزینه ها توجه شما را به جدول زیر جلب می نماییم. (این هزینه ها پیش بینی شده می باشد.)

زمان

پاداش BTC

هزینه به دلار

در یک ساعت

0.00003022

0.15

دریک روز

0.00072519

3.61

در یک هفته

0.00507631

25.28

در یک ماه

0.0218

108.36

نکته ای که لازم است در این بخش به آن اشاره کنیم این است که استخراج  بیت کوین بسته به منطقه ای که ماینر در آنجا وجود دارد متفاوت است. هزینه هایی چون برق و قدرت ماینر. 

 

 

 

آیا استخراج  بیت کوین در خانه سودآور است؟

 

تصور می شود که این بخش از مقاله، بسیار طرفدار داشته باشد. ببینیم که آیا استخراج  بیت کوین در خانه سود آور است یا خیر؟

همانگونه که هش ها چالش برانگیز تر می گردند، ارزش کریپتو نیز نوسان پیدا می کند و دستگاه های سخت افزاری، ماینینگ را به دست می گیرند.

در چنین شرایطی آیا تلاش برای استخراج پول از خانه فایده ای دارد؟ (مواردی چون استخراج بیت کوین با گوشی، استخراج کوین با گوشی، استخراج کوین با هارد)، آیا در خانه می تواند سودی نصیبمان کند یا خیر؟

مشکلی که  استخراج ارز در خانه دارد این است که فرآیند ماینینگ پیچیده تر از آنی است که  که یک رایانه معمولی خانگی در خانه بتواند پس آن برآید. 

به علاوه اینکه، رایانه‌های خانگی  نمی‌توانند هش‌ها را به گونه ای که مقرون‌به‌صرفه باشد حل کنند. 

با این پیشرفتی که روزانه شرکت‌ها ی تولید کننده ماینر، در زمینه مدیریت هش به طور خاص  به دست می آورند، شانس رقابت را برای کامپیوترهای خانگی به حداقل می رساند.

 پیشرفتی که در زمینه صنعت کریپتو شاهد آن هستیم، قدرت را از افراد سلب کرده  و آن را در اختیار افراد قرار داد که از قبل هم سرمایه و هم زمان برای سرمایه گذاری را دارند.

بنابراین با توجه به آنچه گفتیم استفاده از وسایل الکترونی خانگی، تنها وقت شما را هدر می دهد و عمر دستگاه شما را کاهش می دهد. اگر هم سودی عاید شما کند، کمتر از ضرری است که به دستگاههای خانگی شما وارد میشود چرا که گوشی و کامپیوترهای خانگی برای این منظور طراخی نگردیده اند.  

 

 

 

 

آیا استخراج بیت کوین غیرقانونی است؟

 

از بیت کوین به دلیل ارزش بالایی که دارد به عنوان طلای ارزهای دیجیتال یاد می شود. به  همین دلیل خیلی ها به فکر استخراج  بیت کوین می افتند و سوالی که مطرح است این است که از نظر دولتها این استخراج قانونی است یا غیر قانونی؟  

 در واقع قانونی بودن استخراج یک ارز و منحصرا در این مقاله  بیت کوین، کاملاً به موقعیت جغرافیایی و جایی که شما زندگی می کنید دارد.

 بیت کوین، به دلیل پیشرفت و رشدی که در بازار مالی پیدا کرده  می تواند به عنوان یک تهدید برای  تسلط ارزهای فیات بر بازار محسوب گشته و همچنین کنترل دولت را بر بازارهای مالی زیر سوال ببرد. به همین دلیل است که بیت کوین در بعضی مناطق کاملا غیرقانونی می باشد.

در ایران برای ماین بیت کوین باید مجوزهای لازم را دریافت کنید. مجوز از وزارت صنعت و معدن، مجوز از وزارت نیرو و همچنین پرداخت تعرفه ها و هزینه های گمرکی برای ماینر هایی که وارداتی می باشند. تحت این شرایط ماین بیت کوین در ایران صورت قانونی دارد. 

 

 

 

چگونه می توانم بیت کوین را به صورت رایگان دریافت کنم؟

 

هر چند که نرم‌افزار استخراج  بیت کوین را می توان رایگان دریافت کرد، اما هزینه‌های بسیار بالای دیگری در این راه وجود دارد، که از آن جمله می توان به هزینه های هنگفتی از جمله سخت افزار و برق اشاره نمود. سخت افزار می تواند مابین چند صد تا ده هزار دلار  هزینه در بر داشته باشد.

تجهیزاتی که برای ماین مورد استفاده قرار می گیرند باید قدرتمند باشند. بسته به میزان  هزینه برق در منطقه ای که  ماینر فعالیت دارد ، پردازش یک  بیت کوین می تواند در طول یک ماه به طور بالقوه تا 73000 دلار هزینه در بر داشته باشد.

 یکی از راههایی که می تواند تا حدودی این هزینه را  کاهش دهد، پیوستن به یک استخر ماینینگ می باشد، البته ایرادی  که این روش دارد این است که  هر ماینر تنها بخش کوچکی از استخراج  بیت کوین را دریافت می کند.

 

 

 

 

چگونه استخراج  بیت کوین را شروع کنم؟

 

آنچه که بسیار مهم است در ابتدای کار در مورد بیت کوین بدانیم این است که بیت کوین متعلق به هیچ شرکت، نهاد و شخصی نیست. کاربران از هر جایی می توانند به این شبکه متصل شوند و این به معنای غیر متمرکز بودن آن است.

برای شروع کار استخراج، نیاز به فراهم آوردن تجهیزات ذیل دارید:

  1. تهیه یک پردازشگر قدرتمند که قادر باشد بطور پیوسته و مداوم کار کند. دستگاه پر قدرت که به برق بالایی هم نیاز دارد  از اصلی ترین ملزومات کار استخراج ارز دیجیتال می باشد.
  2.  تهیه یک کیف پول مخصوص بیت کوین که برای این کوین محبوب تعداد زیادی کیف پول مناسب وجود دارد.
  3. اینترنت پر قدرت  و بدون قطعی
  4. برق و کابلهای مناسب
  5. تجهیزات لازم جهت تهویه مناسب برای خنک نگه داشتن دستگاههای ماینر که به دلیل مصرف بالای برق مداوم، حرارت زیادی تولید می کنند و نیاز به خنک سازی دارند.   

 

 

 

سخن پایانی

 

 استخراج  بیت کوین را با هم در این مقاله از نظر گذراندیم. استخراج ارزهای دیجیتالهای مختلف از جمله استخراج دوج کوین و معروف ترینشان، بیت کوین این روزها  بسیار مطرح می شود. در مقاله اشاره به استخراج کوینکس کردیم. اما در خصوص استخراج  بیت کوین باید گفت،  به دلیل رشد خوبی که از خود نشان داده همواره مورد توجه افراد بسیاری بوده است.

شاید به فکر استخراج بیت کوین با گوشی و یا سایر وسایل الکترونی که در منزل وجود دارد بیفتیم، اما چنانچه با هم در این مقاله بررسی کردیم در عمل امکان پیاده سازی آن وجود ندارد و مقرون به صرفه نمی باشد. 

با  امید به آنکه مقاله ای که تقدیم حضور شما عزیزان شد توانسته باشد تا حدودی به سوالات شما عزیزان پاسخ داده باشد. نظرات و پیشنهادات و تجربیات با ارزشتان را با ما به اشتراک گذارید. بروکر نیکس همراه همیشگی کاربران در زمینه بازار فارکس و ارز دیجیتال آماده ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications