NYXbroker
نیکس فارکس

معاملات سویینگ

معاملات سویینگ چیست ؟ این معاملات سود آور است ؟

معاملات سویینگ یا تجارت نوسانی به سبک معاملاتی میان مدت اشاره دارد. این نوع سبک معاملاتی طرفداران زیادی دارد و معامله گران با بهره گیری از آن سعی می کنند از نوسانات قیمت ها سود کسب کنند. آیا می دانید معامله سوئینگ چیست؟ معامله سویینگ چگونه انجام می شود؟ معامله گر سوئینگ چگونه معامله می کند؟ معایب و مزایای معاملات سویینگ چیست؟
این سبک معاملاتی نیاز به صبر و حوصله دارد تا معاملات خود را چندین روز در یک زمان نگه دارید. بنابراین معامله گر سوئینگ باید بتواند با زمان بندی درست، از عجله پرهیز کند. معامله گر سوئینگ یک روند احتمالی را شناسایی می کنند و سپس معامله ها را برای یک دوره زمانی، از حداقل دو روز تا چند هفته، نگه می دارد. معاملات سویینگ برای کسانی که نمی توانند نمودارهای خود را در طول روز نظارت کنند، اما می توانند هر شب چند ساعت را به تجزیه و تحلیل بازار اختصاص دهند، ایده آل است. تجارت نوسانی یا معامله سوئینگ همچنین برای اشخاصی که شغل تمام وقت یا به تحصیل مشغول هستند و زمان آزاد کافی نیز برای به روز ماندن از آنچه در اقتصاد جهانی می گذرد دارند، بهترین گزینه است. در ادامه مقاله بیشتر توضیح می دهیم که معامله سوئینگ چیست و چه میزان سودآور چیست.
در انتهای مقاله می توانید نظرات خود را در خصوص این مقاله بنویسید و با دیگران به اشتراک بگذارید .

فهرست مطالب

معامله سوئینگ چیست؟

آیا معاملات نوسانی در فارکس سودآور است؟

معامله گران نوسانی فارکس چقدر درآمد دارند؟

چرا معامله گران نوسانی شکست می خورند؟

استراتژی نوسانگیری آیا خوب است؟

معامله سوئینگ چیست؟

معاملات سویینگ یا نوسانی نوعی سبک معاملاتی بر پایه نوسانات قیمت هاست. استراتژی‌های معاملاتی نوسانی از تحلیل‌ تکنیکال یا تحلیل های بنیادی استفاده  می‌کنند تا تعیین کنند که آیا یک جفت ارز خاص ممکن است در آینده نزدیک افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد یا خیر. پاسخ این سوال به نحوه عملکرد و معاملات معامله گران جهت می دهد. معاملات سویینگ معاملات در دوره های زمانی کوتاه مدت را شامل نمی شود و تنها نتایج آینده میان مدت یا بلندمدت را شامل می شود. 

معاملات نوسانی تلاش می‌کند تا «نوسان‌ ها» را در یک روند میان‌ مدت شناسایی کند و تنها زمانی وارد معامله شود که به نظر می‌رسد احتمال برنده شدن زیاد باشد.

به عنوان مثال، در یک روند صعودی، هدف شما این است که در نوسانات پایین خرید کنید، و برعکس، برای استفاده از روندهای متضاد موقت، در نوسان های بالا بفروشید. 

از آنجایی که معاملات اغلب بیشتر از یک روز دوام می‌ آورند ، توقف ضررهای بزرگ‌ تر برای تغییر وضعیت مورد نیاز است و معامله‌گر فارکس باید آن را با برنامه مدیریت پول خود تطبیق دهد.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”reg” ihc_mb_template=”3″ ]

آیا معاملات نوسانی در فارکس سودآور است؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به مهارت های فردی معامله گر دارد. اگر معاملات سویینگ بر اساس آگاهی و شناخت از بازار انجام شود، می تواند سود خوبی داشته باشد. برای مثال معامله گر سوئینگ باید پیش از انجام معامله و سرمایه گذاری بر روی یک ارز، عوامل موثر بر ارزش یک ارز را تحلیل و بررسی کند و آینده این ارز را با توجه به وضعیت بازار به درستی پیش بینی کند. البته هیچ پیشبینی نمی تواند قطعی باشد و تنها می توان با آگاهی از روند بازار، احتمال خطا را به حداقل رساند. همچنین اگر معامله سوئینگ بدون آگاهی و تحلیل و بررسی و با شتاب انجام شود، ممکن است در میان مدت با شکست مواجه شود و ضررهای بزرگی به همراه داشته باشد. برخی ارزهای امن در دنیا می توانند گزینه های خوبی برای معاملات سویینگ باشند، زیرا این ارزها ریسک کمتری برای معامله بلند مدت دارند، با این حال در برابر نوسانات تاثیر پذیری کمتری دارند.

 

 

معامله گران نوسانی فارکس چقدر درآمد دارند؟

نوسانات بازار همواره یکی از مهم ترین منابع کسب سود از بازار های مالی بوده است. با این حالا این نوسانات می تواند بر خلاف جهت معامله گران باشد و ضرر ایجاد کند. معامله گر سوئینگ برای کسب درآمد از معاملات سویینگ ، باید به دانش و تحلیل های خود تکیه کند. اخبار فارکس نیز می تواند منابع قابل اعتمادی برای یک سرمایه گذاری میان مدت باشد و معامله گران سویینگ در فارکس می توانند از آن بهره بگیرند، زیرا تاثیر اخبار بر جفت ارزها می تواند در معاملات شما تعیین کننده باشد. معمولا اینگونه انتظار می رود که ارزهایی که در طول زمان رشد ارزش قابل توجهی داشته اند، این رشد را ادامه دهند. بنابراین معامله گران سویینگ از این فرضیه استفاده می کنند و این ارزها را معامله می کنند. این فرضیه اکثر مواقع صحیح بوده است اما در بازارهای مالی هیچ رویداد صد در صدی وجود ندارد و ممکن است بر اثر برخی عوامل همه چیز وارونه شود. با توجه به این توضیحات، می توان گفت که معامله گران معاملات سویینگ نسبت به پیشبینی های درست خود می توانند درآمد خوبی داشته باشند. البته دقت داشته باشید که میزان این درآمد و سود دریافتی از معامله سوئینگ بستگی به میزان سرمایه معامله گر نیز دارد. 

 

 

چرا معامله گران نوسانی شکست می خورند؟

شکست معامله گران نوسانی اغلب به پیشبینی های نادرستی که از روی عدم آگاهی لازم حاصل می شود، باز می گردد. برخی معامله گران بدون اینکه اطلاعات کافی از معاملات سویینگ داشته باشند، به آن ورود پیدا می کنند و معاملاتی انجام می دهند که هیچ تحلیل و بررسی دقیقی از آن ها انجام نشده است. همین موارد باعث شکست معامله سوئینگ می شود. علاوه بر این گاهی اوقات به رغم پیشبینی های درست معامله گر، بازار از برخی عوامل نادر تاثیر می پذیر و بر خلاف انتظار ها، تغییر جهت می دهد. در این حالت نوسانات پیشبینی شده تحت تاثیر یک یا چند عامل به جهت مخالف حرکت می کند و موجب شکست معامله گر می شود. بنابراین دلایل شکست معاملات سویینگ را می توان از دو عامل بررسی کرد، یکی از طرف خود معامله گران و دیگری عوامل نادر تغییر جهت نوسانات.

 

 

استراتژی نوسانگیری آیا خوب است؟

ما پیش از این در مورد معاملات سویینگ و درآمد حاصل از آن و ریسک هایی که دارد، توضیحاتی دادیم. همچنین دانستید که مزایا و معایب معامله سوئینگ چیست. با توجه به تمام این توضیحات در نهایت خود معامله گر است که تصمیم می گیرد معامله سوئینگ خوب است یا خیر. علاوه بر مواردی که گفته شد، معامله گر برای انتخاب سبک معاملاتی سوئینگ باید برخی ویژگی ها را در خود ببیند.

ممکن است بخواهید معاملات سویینگ را تجربه کنید اگر :

١ – برای شما مهم نیست که معاملات خود را برای چند روز نگه دارید.

٢ – شما مایلید معاملات کمتری انجام دهید اما بیشتر مراقب باشید تا مطمئن شوید که معاملات شما تنظیمات بسیار خوبی دارند.

٣ – برای شما مهم نیست که استاپ ضررهای زیادی داشته باشید.

۴ – شما صبور هستید.

۵ – هنگامی که معاملات علیه شما حرکت می کنند، می توانید آرامش خود را حفظ کنید.

اگر یک شغل تمام وقت دارید اما از تجارت در کنار آن لذت می برید، ممکن است معاملات سوینگ سبک خوبی برای شما باشد!

مهم است که به یاد داشته باشید که هر سبک معاملاتی مزایا و معایب خود را دارد و این در نهایت به شما بستگی دارد که کدام یک را انتخاب کنید.

 

سخن پایانی

معاملات سویینگ چیست؟ مزایا و معایب معامله سوئینگ چیست؟ چه میزان سودآور است؟ 

ما در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ دادیم تا اطلاعات جامعی از معاملات سویینگ کسب کنید. اگر از این سبک معاملاتی و روند بازار به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید، قادرید با بهره گیری از آن در میان مدت و یا بلند مدت، سود خوبی کسب کنید. در مقابل عدم اطلاعات کافی می تواند در پیشبینی شما از ارزش آینده دارایی ها اثر بگذارد و با یک پیش بینی نادرست، ضرر های زیادی به بار آید.

 از مهمترین ریسک های معاملات سویینگ می توان به عوامل موثر بر روند نوسانات که به سرعت رخ می دهد اشاره کرد. این عوامل حتی در صورت پیشبینی های درست از آینده بازار، می توانند سرمایه شما را از بین ببرند.

خواهشمنديم نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما بنویسید و در صورت ایجاد هرگونه سوال، با مشاورین نیکس تماس حاصل فرمایید.

[/ihc-hide-content]

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications