NYXbroker
نیکس فارکس

اخبار فارکس

اخبار در بازار فارکس نقش مهمی دارند و با توجه به اخبار می توان رویداد بازار را پیش بینی کرد .

اخبار فارکس یکی از مهم ترین عوامل موثر در معاملات موفقیت آمیز تریدر ها به شمار می رود. پیگیری اخبار فارکس شامل اخبار روزانه فارکس و همینطور اخبار لحظه ای فارکس برای یک تریدر حکم راهنما را دارد زیرا راه معاملات موفقیت آمیز بعدی را برای تریدر روشن و هموار می سازد. شما هر جا سخنی از کلمه “اخبار” بشنوید، ممکن است ذهنتان به منابع خبری اقتصادی و سیاسی و اجتماعی مثل اخبار صدا و سیما یا خبرگزاری های مختلف جلب شود. اما این خبرها در فارکس کمی راه متفاوت تری را در پیش می گیرند. زمانی که یک تریدر تاثیر اخبار مهم فارکس را بداند و معاملات خود را بر اساس آگاهی های خود شکل دهد، آنگاه پیگیری اخبار فارکس را لازمه موفقیت در معاملات خود می داند. ما سعی داریم در این مقاله شما را با اخبار اقتصادی فارکس ، خبر فاندامنتال فارکس و همچنین تاثیر اخبار اقتصادی فارکس در بازار و انجام معاملات آشنا کنیم تا بر این اساس معاملات بهتری را تجربه کنید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای این مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

آیا خبرها در فارکس تاثیر می گذارد؟

چه خبر هایی در فارکس مهم هستند؟

چگونه با استراتژی فارکس خبری معامله کنیم؟

بهترین وب سایت برای خبرهای فارکس چیست؟

تقویم اقتصادی و اخبار فارکس

آیا اخبار در فارکس تاثیر می گذارد؟

اخبار مهم فارکس، تحرکات و روند حرکتی بازار فارکس را به وجود می آورد. پس طبیعتا بر فارکس تاثیر گذار است. اخبار فاندامنتال فارکس به شما کمک می کند که چگونگی تاثیر اخبار اقتصادی مهم در بازار فارکس را مطالعه کنید و از نتایج آن در جهت کسب سود بیشتر در معاملات خود استفاده کنید. گاهی بررسی اخبار روزانه فارکس شما را قادر می سازد که از انتشار اخبار لحظه ای فارکس مطلع شده و گاها دیدگاه شما را نسبت به یک معامله به کلی تغییر می دهد و این تغییر دیدگاه در عملکرد شما تاثیر میگذارد. برای مثال زمانی که شما سهام یک شرکت را خریداری کرده اید و در اخبار روزانه فارکس  می شنوید که این شرکت رو به ورشکستگی است، طبیعی است که شما اقدام به فروش سهام خواهید داشت. در این مثال، اخبار نگرش شما را نسبت به یک شرکت سهامی تغییر داده است. این مثال برای معامله ارز نیز کاملا صدق می کند. اخبار اقتصادی فارکس محرک شما برای انجام معاملات بعدی نیز به شمار می رود. طبیعتا زمانی که در اخبار بشنوید که شرکتی رو به رشد است، به فکر خرید سهام می افتید. بنابراین پیگیری اخبار مهم فارکس بر نگرش و عملکرد یک تریدر تاثیرگذار خواهد بود. اخبار به عنوان یک سوخت برای حرکت موتور بازار فارکس، از اهمیت بالایی برخوردار است. تریدرها عموما اخباری را تعقیب می کنند که مرتبط با سرمایه گرازی آنهاست. زمینه هایی چون نفت (اخبار فارکس نفت) و همینطور طلا(اخبار فارکسی طلا) هر یک باید در حوزه مختص به آن آیتم معاملاتی باید بررسی شود.

چه خبر هایی در فارکس مهم هستند؟

همانطور که گفته شد، تیتر های خبری مهم فارکس، محرک بازار فارکس نیز هستند. منظور ما از اخبار، انتشار آمار های مهم اقتصادی موثر در بازار فارکس مثل شاخص نرخ بیکاری، شاخص PPI و شاخص CPI می باشد. اخباری اهمیت بیشتری را دارند که میزان برخورداری آنها از پتانسیل حرکت دادن فارکس، بیشتر باشد. یعنی یک خبر هرچه بیشتر بتواند بر نوسانات فارکس تاثیرگذار باشد، مهم تر است و بیشتر مورد توجه تریدر قرار می گیرد. همانطور که بالاتر هم اشاره شد، بسته به زمینه ای که افراد در آن فعالیت دارند پیگیر اخبار مرتبط با آن خواهند بود برای مثال رویدادهای مهمی مثل اخبار فارکسی طلا و اخبار فارکس نفت. 

لذا از دیدگاه هر معامله گری اخباری مهم جلوه می کند که وی در آن حوزه سرمایه گذاری نموده است. در  اخبار فارکس نفت، به عنوان یک کالای با ارزش مبادله می شود. لذا لازم است که اخبار مرتبط با آن نیز همیشه پیگیری شود. همینطور طلا  هم از جمله دارایی های با ارزش دیگری است که باید برای موفقیت در انجام معاملات طلا اخبار فارکسی طلا را پیگیری کرد.     

هنگامی که شما یک خبر را از سایت خبری فارکس، که چدید و روز رسانی شده باشد (اخبار فارکس امروز) می بینید، شاید در نگاه اول نتوانید ارزش واقعی آن را درک کنید. این ارزش زمانی برایتان قابل درک است که تاثیر آن را در سود یا زیان معاملات خود ببینید. به طور کلی می توان گفت که داده های اقتصادی ایالت متحده چنان بر نوسانات ارز تاثیر می گذارد، که یکی از مهم ترین خبر ها در بازار فارکس به شمار می رود. اگر یک گزارش خبری دارای ارزش معامله باشد، بدون شک یک خبر مهم اقتصادی در بازار فارکس محسوب می شود. از بین اخبار فارکس فارسی، آنهایی دارای ارزش معامله اند که بیشترین پتانسیل حرکت را در فارکس دارند. دقت کنید که همه خبر ها موجب نوسان قیمت نمی شوند. پس یک تریدر موفق همواره به پیگیری اخبار فارکس امروز، اخبار فاندامنتال فارکس، ترجمه اخبار فارکس و چک کردن سایت خبری فارکس می پردازد تا موثر ترین و پر اهمیت ترین های آن را شناسایی و از آن استفاده کند.

معامله خبری

چگونه با استراتژی فارکس خبری معامله کنیم؟

توجه داشته باشید که به دلیل توانایی اخبار در ایجاد و افزایش نوسانات فارکس، آن را مبنای معامله قرار می دهیم. تریدر ها از این خبر ها برای معاملات آینده بهره می گیرند. این معاملات گاهی پیش از رخ دادن صورت می گیرند و گاهی پس از رخ دادن. برای مثال زمانی که یک خبر مهم اقتصادی منتشر می شود، معامله گر بر اساس میزان اهمیت آن تصمیم می گیرد که همان موقع دست به عمل بزند یا صبر کند و نتیجه را ببیند و سپس اقدام کند. در خبری فارکس فکتوری می توان این دسته از خبر های مهم و داغ که بعضا تحت عنوان (اخبار فارکس امروز)  مورد استفاده بسیاری از تریدر ها هستند را مشاهده کرد. این اخبار گاهی در عملکرد ریسک به دنبال دارند و گاهی بی خطر می باشند. زمانی دارای ریسک می شوند که هیچ اطمینانی از رخ دادن خبر نداشته باشیم و تنها یک فرضیه پیش روی ما باشد. در واقع خبرهای احتمالی و اخبار لحظه ای فارکس از این دست هستند که عملکرد شما در این خبرها بیشتر بستگی به هوش و ذکاوت و همچنین ریسک پذیر بودنتان دارد. گاهی نیز تریدر ها یک خبر از خبرهای فارکس فکتوری می بینند و تصمیم به صبر می گیرند تا ببینند در نهایت چه اتفاقی رخ می دهد و زمانی که آمار نهایی و دقیق منتشر شد، سپس دست به اقدام و انجام معامله می زنند.

بهترین وب سایت برای خبرهای فارکس چیست؟

وب سایت های مختلف خبری در زمینه بازار های مالی به خصوص فارکس وجود دارند که روزانه تیتر های داغ و اخبار دسته اول را منتشر می کنند تا معامله گران از آنها بهره ببرند. تریدر ها مرتبا به ترجمه خبر فارکس و جستجو در اخبار فارکسی فارسی می پردازند تا یک خبر مهم اقتصادی را بیابند و به معامله بپردازند. شاید خود تریدر ها بتوانند در مورد بهترین بودن یک سایت  قضاوت کنند. به طور کلی یک سایت خوب در زمینه خبر اقتصادی فارکس باید دارای ویژگی های اصلی نظیر اخبار داغ و دسته اول، تحلیل بازار ها و همچنین آموزش باشد که تریدر بتواند با استفاده از آن معاملات پر بازدهی را تجربه کند. برخی از این سایت ها مثل Dailyfx و FXstreet نیاز به ترجمه اخبار فارکس دارند و برخی دیگر دارای اخبار فارکسی فارسی اند. به هر خال برای یک تریدر فارسی زبان اخبار فارکسی فارسی بسیار مهم است نت بتواند تصمیمات درستی اتخاذ نماید.

 اخبار فارکس فکتوری نیز در بین معامله گران طرفداران بسیاری دارد. به هر حال هر تریدر نسبت به ویژگی و شرایط خود، سایت اخبار فارکس متناسب با خود را انتخاب می کند و در معاملات از آن بهره میگیرد. معامله گران با این سایت ها از امتیازات مهمی نظیر افزایش توانمندی از نظر روانشناسی معامله، افزایش قدرت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و مدیریت ریسک معاملات برخوردار می شوند.

در مقاله تقویم فارکس شما میتوانید تنظیمات لازم برای سایت مانند فارکس فکتوری را مشاده نماییید .

تقویم و معامله فارکس

تقویم اقتصادی و اخبار فارکس

برای حصول به موفقیت در انجام معاملات فارکس، پیگیری اخبار مرتبط با فارکس از راهکارهایی هست که به تریدرها کمک می کند تا با آگاهی بیشتری دست به انتخاب بزنند. همانطور که احتمالا می دانید، تقویم اقتصادی بیانگر تمامی رویدادهای مهم است. در واقع تمامی رویدادهایی که بر بازار فارکس تاثیر گذار هستند را می توان در تقویم اقتصادی مشاهده کرد.

تقویم اقتصادی، یک  منبع اطلاعاتی بسیار مهم برای معامله گران می باشد. چرا که با مطالعه و بررسی  این تقویم بسیاری از وقایع و پیامدهای دارای اهمیت در روزهای آتی آگاهی پیدا می کنند و معاملات دقیق تری را انجام می دهند.

استفاده از این تقویم رایگان است و به صورت آنلاین در دسترس می باشد. تریدرها در هر سطحی از مهارت و تجربه که باشند، این تقویم به کارشان می آید. برای مثال می توان با کمک تقویم اقتصادی از زمان هایی که بانک های مرکزی نرخ بهره را تغییر می دهند آگاهی پیدا کنند. همینطور اینکه در چه زمانی شرکتها گزارش سودهای خود را منتشر می سازند؟ موارد عنوان شده همگی داده های مهمی هستند که به معامله گران کمک می کند در زمینه های مورد نظرشان به درستی سرمایه گذاری کنند.

سخن پایانی

اخبار فارکس عمدتا از سایت ها دنبال می شود ولی منابع خبری دیگر نیز همواره در تلاش هستند تا خبر داغ و مهم فارکس را در اختیار تریدر ها قرار دهند. خبرها فارکس به عنوان یکی از عوامل موثر در نوسانات بازار فارکس، مورد توجه معامله گران واقع می شود و از این جهت که پایه و اساس بسیاری از معاملات قرار می گیرد، دارای اهمیت بسزایی می باشد. این خبرها ذهن معامله گر را به سمت یک معامله موفقیت آمیز سوق می دهد. این در حالی است که امکان تحلیل نادرست اخبار و ریسک بیش از حد وعدم موفقیت در معامله نیز وجود دارد. بنابراین استفاده از قابلیت های سایت های خبری فارکس نظیر بخش آموزش، تقویم اقتصادی، تحلیل تکنیکال و… خالی از لطف نیست. توجه کنید که مهارت استفاده صحیح از تاثیر اخبار در فارکس، کسب سود را برای شما در پی دارد و بر خلاف آن عدم مهارت در تحلیل اخبار، ممکن است موجب زیان در معاملات شود.
امیدواریم از مطالب این مقاله بهره لازم را برده باشید. در صورت نیاز، برای توضیحات بیشتر در زمینه اخبار فارکس و رفع ابهام، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications