NYXbroker
نیکس فارکس

ترس در فارکس

وقتی در انجام معاملات دچار ترس میشویم چه اتفاقی می افتد ؟برای غلبه بر ترس چه باید کرد ؟

ترس در فارکس چیست؟ آیا باید از فارکس و معاملاتش ترسید؟ آیا وجود ترس در فارکس تضمین کننده موفقیت در فارکس می شود؟
برای یافتن پاسخ این سوالات تا انتهای این مقاله که به قلم بروکر نکس به نگارش درآمده همراه ما باشید.
ترس را می توان به عنوان بخشی از کار تریدر دانست.
معامله گران حرفه ای و حتی آنها که در این حرفه تازه کار هستند قطعا آن را تجربه کرده اند.
نکته ای که وجود دارد این است که با کنترل کردن ترس در فارکس و با مدیریت کردن آن می توان از آن به عنوان یک اهرم موفقیت در بالا بردن کیفیت معاملات خود در این بازار جذاب و پر سود استفاده کنید. نمی توان گفت که ترس در فارکس باید حذف شود! اما می توان آن را مدیریت کرد. یکی از پیشنهادات ما به شما در همین ابتدا مطالعه مقالات آموزشی فارکس در وبسایت بروکر نیکس است.

فهرست مطالب

چه چیزی باعث ترس در فارکس می شود ؟

راه های مقابله با ترس چیست ؟

راه های مقابله با ترس در فارکس

چه چیزی باعث ترس در فارکس می شود ؟

خوب ببینیم که چه چیزی باعث ایجاد  ترس در فارکس می شود؟ می دانید که همگی ما ترس هایی در زندگی داریم که نمی توان منکر آنها شد. ترس در فارکس نه بد است و نه نشان دهنده ضعف یک تریدر فارکس، اما می تواند عامل بر هم زدن تمرکز یک معامله گر و در نتیجه ضعف در تصمیم گیریهای او گردد. اما چنانچه راه کنترل و مدیریت آن را فرا بگیرد، قادر خواهد بود از فرصتهایش بدرستی استفاده کند و تبدیل به یک عامل موفقیت در فارکس شود.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه و از چه راههایی ترس در فارکس را کنترل کنید. احتمالا یکی از ترس هایی که می توان از آن به عنوان  ترس در فارکس نام برد ترس از ضرر و از دست دادن سرمایه است. اما به عنوان یک معامله گر باید بدانیم که ضرر بخشی از کار معامله می باشد. اینکه بگوییم اصلا نباید ضرری در کار باشد، نه شدنی است و نه منطقی می باشد! این نوع ترس باعث از دست دادن فرصتهای معاملاتی می شود و در نتیجه سودی هم در کار نخواهد بود.

راه های مقابله با ترس چیست ؟

لازمه موفقیت در فارکس، داشتن ذهن باز (با داشتن میزانی از ترس منطقی) و قدرت بالای تصمیم گیری در معاملات فارکس است.

ترس از افزایش احتمال از دست دادن پول بوجود می آید  که می تواند در هر زمان برای یک تریدر رخ بدهد.

تجربه ترس در فارکس بسیار طبیعی می باشد. در واقع، ترس به عنوان یک مکانیسم اصلی بقا به حساب می آید. بدون ترس، قادر به تشخیص خطر و انجام واکنش به موقع نخواهیم بود. 

مشکل ترس در فارکس آنجایی است که اجازه می دهیم خطر استاپ اوت شدن یا از دست دادن پول، ما را از معامله کردن بترساند و تصمیمی برخلاف عادات تجاری خوب و پلان معاملاتی که از پیش تعیین کرده بودیم اتخاذ کنیم.

راه های مقابله با ترس در فارکس

  • آموزش ببینید:

در این راستا مقالات آموزشی فارکس و شرکت در دوره های آموزشی فارکس قطعا بسیار کمک کننده می باشد. شما می توانید از تجربه کسانی که سالهاست به کار ترید کردن مشغول هستند و خوب معنا و مفهوم  ترس در فارکس و چگونگی کنترل آن را می دانند استفاده کنید.

 مقالات آموزشی فارکس حاصل تجربه و تحقیق کسانی است که در این بازار مدتهاست به فعالیت مشغول هستند و تجربیاتشان را در قالب مقاله و فیلم آموزشی به اشتراک گذاشته اند.   

 

  • همواره به اندازه ای که در توانتان هست وارد یک معامله شوید

 بخاطر داشته باشید که در فارکس باید به اندازه ریسک کرد و حجم معامله باید به درستی انتخاب شود و همینطور حد ریسک باید به درستی محاسبه شود، نه آنقدر بالا باشد که متضرر شد و نه آنقدر پایین باشد که توجیه منطقی نداشته باشد. در واقع انقدری باشد که حد سود و حد زیان معامله مشخص باشد.

داشتن استراتژی یعنی اینکه شما برای معاملات خود برنامه دارید و داشتن برنامه به شما دید مناسب می دهد. اینکه در زمان ضرر و خطر چه تدبیری بیندیشید به شما کمک می کند که از ترس به دور بمانید. مطالعه استراتژی افراد با تجربه به شما کمک میکند که استراتژی خود را بسازید و زمانی که برای همه چیز برنامه دارید و آماده هستید ترس در فارکس دیگر برای شما معنا نخواهد داشت.

  • داشتن نظم در فارکس

 یکی از دلایلی که به راحتی می تواند از راهکارهای غلبه بر ترس در فارکس از آن نام برد  نظم در فارکس است. داشتن برنامه و نظم در فارکس به معامله گر کمک میکند که با تمرکز و توجه بیشتری به کار ترید کردن بپردازد. نتیجه هم این خواهد بود که عواملی مثل نظم، دقت و توجه جایگزین ترس در فارکس خواهند شد.

  • از اعتیاد به فارکس دوری کنید 

از راهکارهای دیگری که میخواهیم جهت مهار ترس در فارکس از آن صحبت کنیم اعتیاد به فارکس است. بله نوعی بیماری که اغلب افراد تازه وارد به بازار فارکس دچار آن هستند. افرادی که روزانه چندین معامله انجام می دهند و مرتب پای چارت و نمودار…هستند وکلا غرق در معاملات هستند.  دوستان واقعا لازم نیست که همه زندگی بشود معاملات و چارت و…

 این موارد از ترس است و البته کمی تجربه و دانش.

 اما راه حل! برای خود سیستم معاملاتی داشته باشید، مواردی مثل نقطه ورود، حد ضرر را مشخص کرده و بگذارید سیستم کار خودش را انجام دهد. با تعیین موارد گفته شده در واقع می توان از دو مشکل اعتیاد به فارکس و  ترس در فارکس جلوگیری کرد.       

سخن پایانی

ترس در فارکس، اگر شما نیز دچار ترس در فارکس هستید این سوالات را از خود بپرسید:
چرا احساس ترس و ناراحتی دارم؟
آیا به این دلیل می ترسم که ممکن است پول از دست بدهم؟
آیا عوامل بنیادی (Fundamental) یا تکنیکالی (Technical) وجود دارند که به من ندا می دهند که باید از این معامله خارج شوم؟
بعد از آنکه دلایل ترس خود را مشخص کردید، می توانید از آنها برای تصمیم گیری بهتر در معاملات بهره ببرید. چنانچه بتوانید ریشه ترس خود را شناسایی و تحلیل کنید، می توانید به برنامه معاملاتی خود رجوع کنید که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید با توجه به موقعیتی که در آن هستید چه واکنشی نشان دهید. با امید به آنکه مقاله ترس در فارکس و راهکارهای ارائه شده به شما عزیزان کمک کرده باشد گامی هرچند کوچک در جهت کنترل و مدیریت ترس در این حوزه بردارید. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک گذارید و برای مشاوره و گرفتن پاسخ سوالات خود با ما تماس بگیرید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications