NYXbroker
نیکس فارکس

اعتیاد در فارکس

اعتیاد به فارکس باعث از دست رفتن سرمایه می شود ؟ اعتیاد به فارکس را چگونه از بین ببریم ؟

اعتیاد در فارکس امروزه یکی از مهم ترین معضلات موجود در کسب و کار معامله گران شناسایی شده و مشکل ساز بوده است. بدیهی است که میانه روی در هر امری لازمه موفقیت می باشد. این گزاره قابل تطبیق به بازار فارکس نیز می شود. شاید در گذشته هرجا سخنی از اعتیاد می شد، گمان ها بیشتر به سمت مواد مخدر و اعتیاد به آن می رفت، ولی می دانیم که اعتیاد شامل هر امری که بیش از حد نیاز انجام شود و در ترک آن مشکل اساسی وجود داشته باشد می شود. اعتیاد در فارکس و اعتیاد به معامله گری نیز یک مثال آشکار است. ممکن است شما فردی را بشناسید که خیلی به کسب و کار و شغل خود علاقه مند باشد و با جان و دل برای کسب سود کار کند. مشکل از جایی شروع می شود که فردی تمام زندگی خود را صرف کار کند. اصطلاحا به جای اینکه برای زندگی کار کند، برای کار زندگی می کند. این شخص در زندگی خود همواره دچار مشغله و نگرانی های ذهنی و استرس می شود. ممکن است شخصی در بازار فارکس به حدی مشغول باشد که فارکس و معامله را جزئی از خود بداند که زندگی بدون آن برایش سخت می شود. در این حالت وی تحت تاثیر احساسات در فارکس قرار گرفته است. هدف ما در این مقاله این است که تمام این مشکلات را تحت عنوان اعتیاد در فارکس برایتان تشریح کنیم. این مقاله یکی از مقالات مهم فارکس است که دیدگاهتان را نسبت به کسب و کار و افراط در این زمینه تغییر می دهد. در پایان مقاله نظرات ارزشمند خود را برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

آیا فارکس اعتیاد آور است؟

معاملات فارکس چقدر خطرناک است؟

چگونه قمار فارکس را متوقف کنم؟

آیا فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟

چگونه می توان اعتیاد به تجارت را ترک کرد؟

عواقب اعتیاد به فارکس

آیا فارکس اعتیاد آور است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید این نکته را بدانید که صفت طمع و ریسک ذاتا در انسان وجود دارد. این صفت ذاتی باید کنترل شود، در غیر این صورت یک مشکل اساسی در زندگی هر شخصی به وجود می آورد که ترک آن کار آسانی نیست. اعتیاد در فارکس در معامله گرانی که هر لحظه به دنبال کسب سود بیشتر اند و در این راه خسته نمی شوند، شایع است. پس بدانید که فارکس و قمار مانند هرچیز دیگری که جلوه ی برد و باخت یا سود و ضرر دارد به شدت اعتیاد آور هستند. اعتیاد به معامله گری اینگونه ایجاد می شود که فرد هرچه بیشتر سود کند، بیشتر طمع می کند، بیشتر سود می خواهد. زیرا اصولا انسان موجودی بی نهایت طلب است. این خطر جدی باید مهار شود و مهار آن با ایجاد نظم در فارکس امکان پذیر است. به گونه ای که شما بدانید کی و چه زمانی و چه مقدار به معامله گری مشغول شوید. به اصطلاح هر چیزی را در جای خود انجام دهید. البته در زمینه اعتیاد در فارکس، عواطف و احساسات شما نیز دخیل هستند و مانع بزرگ میانه روی محسوب می شوند. پس تاثیر احساسات در فارکس و معامله گری را در اعتیاد به این کسب و کار جدی بگیرید.

معاملات فارکس چقدر خطرناک است؟

میزان خطری که معاملات فارکس می تواند برای هر معامله گر داشته باشد، بسته به دانش و اطلاعات و تجربه او از بازار فارکس نسبت به دیگران متفاوت است. پس نمی توان به طور دقیق میزان خطر را بیان کرد. وقتی شخصی دچار اعتیاد در فارکس می شود یعنی این ریسک و خطر را پذیرفته و حساسیت زیادی نسبت به آن ندارد. به عبارت دیگر نظم در فارکس را بی اهمیت می داند و بیخیال نسبت به هر عاقبتی، دست به معامله می زند. بدیهی است که خطر ضرر برای شخصی که تجربه و مهارت کافی در معامله دارد نسبت به دیگران کمتر است. زیرا او می داند چه زمانی و چه میزان به معامله بپردازد تا ضرر ندهد یا دست کم کمترین ضرر را بدهد. خیلی وقت ها استرس و فشاری که در قمار بر روی قمار بازان ایجاد می شود می تواند مقدمه مشکلات اساسی بعدی در زندگی باشد. در این مورد که فارکس را می توان قمار دانست یا خیر، جای بحث زیادی دارد. همچنین شما می توانید در مقاله “طمع در فارکس” که یکی از مقالات مهم فارکس در زمینه خطرات و طمع های ذاتی معامله گران است، بیشتر بخوانید.

چگونه قمار فارکس را متوقف کنم؟

هر عادت منفی و غیر قابل تحملی که نیاز به ترک داشته باشد، اراده ای استوار می طلبد. اعتیاد در فارکس نیز شامل این قاعده می شود. اصولا شما زمانی تصمیم به ترک چیزی می گیرید که برای شما ضرر ایجاد کند و هیچ سود و فایده ای به شما ندهد. شما ممکن است برای رهایی از درد و رنج مشغول به مصرف الکل شوید. همانند این مثال ممکن است برای آسوده ساختن خاطر خود به معامله گری مشغول باشید. در واقع این اعتیاد در فارکس را نوعی آرامبخش می دانید. این کشش معاملات مثل یک مرداب عمل می کند و هرچه بیشتر مشغول شوید، شما را بیشتر غرق می کند. شما برای ترک اعتیاد ابتدا لازم است به اعتیاد خود اعتراف کنید و بدانید که کارتان اشتباه است . اینگونه نصف راه را رفته اید. سپس اراده خود را به کار بگیرید و باور داشته باشید که توانایی ترک دارید. می توانید اعتیاد به معامله گری را با شروع کار دیگری کنار بگذارید. وجود کسب و کار خوبی که شما را درگیر خود کند، به شرط میانه روی می تواند از اعتیاد در فارکس جلوگیری کند. علاوه بر این شما بهتر است ساعاتی از روز را مشغول تفکر باشید. تفکر به عواقب و خطرات کارتان و همچنین ارزیابی معاملاتی که همواره به شما ضرر داده اند، می تواند نتایج شگفت انگیزی داشته باشد.

آیا فارکس می تواند شما را ثروتمند کند؟

وقتی شما تحت تاثیر احساسات در فارکس قرار بگیرید، ممکن است چشمتان را به روی تمام زیان ها ببندید و کورکورانه به کارتان ادامه دهید. مثال بارز آن این است که می گویند عشق چشم را کور می کند. هنگامی که عواطف شما به شما این اطمینان را بدهد که فارکس برایتان ثروت به وجود می آورد، حتی اگر برایتان زیان آور باشد، دیدگاهتان به سختی تغییر خواهد کرد. اینگونه دچار اعتیاد در فارکس می شوید. نمی گوییم ثروتمند شدن در فارکس امکان پذیر نیست، ولی حقیقت این است که کار هرکسی نیست. دقیقا مثل قمار! البته این ثروتمند شدن یک شرط مهم لازم دارد و آن کنترل طمع و عدم زیاده خواهی است. اینکه بدانید چه زمانی دست از کار بردارید و بتوانید که این کار را انجام دهید، یک مهارت به شمار می رود. طمع می تواند نه تنها ثروت به دست آمده را از دست بدهد بلکه داشته های قبلی شخص را از او بگیرد. اعتیاد در فارکس هم این گونه عمل می کند. خیلی وقت ها شما بدون اینکه بدانید تحت تاثیر احساسات در فارکس متحمل ضرر های جبران ناپذیری می شوید.

چگونه می توان اعتیاد به تجارت را ترک کرد؟

تجارتی که با زیاده روی و اعتیاد همراه باشد، قطعا قابل قبول نیست و باید اصلاح شود. در این حالت یا می توان نفس تجارت را کنار گذاشت، یا صرفا اعتیاد در آن را ترک کرد. هرکدام از این موارد سختی های خاص خود را دارد. اگر شخصی از تجارت سود خوبی به دست می آورد و می داند که بیش از حد مشغول آن است و تمام وقت خود را صرف آن می کند، بهتر است به ترک اعتیاد خود فکر کند. در این حالت همانند اعتیاد در فارکس، بهتر است به عواقب کار فکر کند. اگر شخصی بداند که تجارت بیش از حد فکرش را مشغول کرده و این به روابط دوستانه و صمیمی با اطرافیانش لطمه وارد می کند، همچنین نمی تواند به سایر فعالیت هایی که دوست دارد برسد، تصمیم به ترک آن می گیرد. اگر به کار های دیگری غیر از تجارت مشغول شوید و ذهن خود را درگیر موارد مثبت دیگری کنید، به مرور زمان خود به خود متوجه کاهش اعتیاد درگیری های ذهنی خود می شوید.

عواقب اعتیاد به فارکس

در مورد عواقب اعتیاد در فارکس، می توان به عواقب مادی، عاطفی و روانی زیادی اشاره کرد. وقتی شما بیش از حد درگیر چیزی باشید، از سایر مسائل مهم زندگی باز می مانید. در اثر اعتیاد در فارکس شما نه تنها سرمایه و پول خود را از دست خواهید داد، بلکه ممکن است روابط شما با دوستان و آشنایانتان خدشه دار شود. به علاوه استرس ها و فشار های طولانی مدتی که در اثر ترس در فارکس بر شما وارد می شود بسیار زجر آور است. شما در طول مدت اعتیاد همواره حواس پرت هستید و به ندرت توجهتان جلب می شود. نسبت به دورهمی های دوستانه و فعالیت های روزانه ای که قبلا داشته اید بی توجه می شوید. می توان گفت زندگی عادی شما مختل می شود و یک روند بی فایده که هر روز با آن سر و کار دارید را دنبال خواهید کرد. بسیاری از این عواقب ممکن است جبران ناپذیر باشند. پس بهتر است پیش از دچار شدن به اعتیاد در فارکس، به عواقب آن فکر کنید. شما باید روی مهارت رعایت حد اعتدال در هر امری تمرکز کنید و آن را سرلوحه زندگی تان بدانید.

سخن پایانی

اعتیاد در فارکس حد مشخصی ندارد و آنقدر بی رحم است که به جایگاه و شرایط شما توجهی ندارد. اگر کنترل نشود دامن گیر بسیاری از معامله گرانی می شود که با هدف کسب سود وارد فارکس می شوند و در نهایت چیزی جز ضرر های کلان به دست نمی آورند. معامله گران فارکس قبل از ورود به این تجارت ابتدا باید ریسک های آن را متقبل شوند، عواقب اعتیاد در فارکس را بدانند، با نظم در فارکس آشنا شوند و سپس دست به معامله گری بزنند. زیرا هر امری بدون تجربه و مهارت پایان خوشی نخواهد داشت. بدانید که هر کاری کار هر کسی نیست! این مقاله از مقالات مهم فارکس به شمار می رود، چرا که ممکن است شما را از یک بحران وحشتناک نجات دهد و ذهنتان را باز کند. اعتیاد به معامله گری اگر جدی گرفته نشود، شما را چنان درگیر خواهد کرد که گویی نسبت به هرچیزی جز فارکس کور می شوید. ما عواقب اعتیاد در فارکس را شرح دادیم تا شاید بتوانیم کمی تفکر معامله گران را باز تر کنیم. امیدواریم که این مقاله برایتان سودمند بوده باشد. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید و در صورت وجود هرگونه ابهام و یا نیاز به راهنمایی، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications