NYXbroker
نیکس فارکس

نظم در فارکس

اگر می خواهید یک تریدر موفق باشید باید به نظم در این بازار اهمیت بدهید .

نظم در معامله چیست؟ آیا اهمیت نظم در معامله گری را می دانید؟
واژه نظم یا دیسیپلین حتی در زندگی روزمره ما نیز دارای جایگاه ویژه ای است. اما وقتی از نظم در معامله صحبت می کنیم دقیقا منظور نظرمان چیست؟
می دانیم که بازار بزرگ فارکس، بازار فرصتها و شکستهاست. دستیابی به موفقیت در فارکس نیازمند پیروی کردن از قوانینی می باشد که رعایت نظم در معاملات یکی از آنهاست.
اما چگونه به دیسیپلین یا نظم در معاملات برسیم؟
برای پی بردن به اهمیت نظم در معامله گری، تا پایان مقاله نظم در معامله ما را همراهی کنید.
ما، تیم تحقیقاتی بروکر نیکس تلاش می کنیم تا مطالب مناسب و مفیدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. مفاهیمی از قبیل: نظم در معاملات چیست؟ و همچنین جایگاه و اهمیت نظم در معامله گری در فارکس با هم بررسی می کنیم.

فهرست مطالب

قانون برای انضباط در معاملات فارکس

تاثیر نظم در معامله فارکس

چرا معامله گران نظم خود را در فارکس از دست می دهند

نظم نداشتن در معاملات باعث چه می شود ؟

قانون برای انضباط در معاملات فارکس

 داشتن نظم، یکی از راهکارهای غلبه بر ترس در فارکس است. به این معنا که یک تریدر بر اساس یک طرح، معاملاتش را انجام می دهد. نه بر اساس احساسات و نه بر اساس حدس و گمان . 

وقتی از قانون برای انضباط در معاملات فارکس صحبت به میان می آِید. یعنی علیرغم تمام شرایط، مشکلات، حالات روانی و احساسی باید از آن پیروی کرد چرا؟ چون قانون است. برای دستیابی به موفقیت در فارکس باید از قوانین پیروی کرد. و برای پیروی از این قانون باید نظم در معامله داشته باشید و منظم باشید. 

تاثیر نظم در معامله فارکس

نظم در معامله فارکس به عنوان یک مهارت موفقیت در فارکس محسوب می شود.

شاید  در ابتدا سخت و حتی غیر ممکن به نظر برسد. اما وقتی برنامه خود را به شدت پیگیری کنید و نظم و انضباط را برای حدود یک ماه بطور پیوسته حفظ کنید و به قوانین پایبند باشید. نظم در معامله رفته رفته  تبدیل به طبیعت دوم شما می شود. در این بخش به چند راهکار برای نظم در معامله اشاره می کنیم.

 

  • یک هدف مشخص برای خود تعیین نمایید.

اولین راهکار برای رسیدن به  نظم در معامله داشتن هدف مشخص است.

 برای آغاز هر سفری باید مقصد و هدف مشخصی در نظر داشته باشیم، اگر ندانیم که به کجا میرویم قطعا سردرگم خواهیم شد و از سفر هم لذتی نخواهیم برد. معامله گری نیز مانند یک سفر است اگر هدف را به وضوح مشخص کنید باعث حرکت شما و رشد شما خواهد شد. اگر بدانید که چه می خواهید و آن را مکتوب کنید و جایی در مقابل چشمانتان قرار دهید که مرتب آن را ببینید، این باعث می شود که در ضمیر ناخودآگاهتان وارد شود، و هر باری که آن  را می خوانید به تدریج باعث ایجاد ایده در ذهن شما می شود. البته ذکر این نکته لازم است که هدف باید واقع بینانه باشد.

 

 

  • پیشرفت خود را یادداشت کنید و به آن افتخار کنید.

راهکار دوم رسیدن به نظم در معامله این نکته است باید همه چیز را یادداشت کنید از جمله جزئیات معاملاتی که انجام شده ، مشاهدات بازار و همچنین بسیاری موارد دیگر را بنویسید. در مورد آنچه باید بنویسید هیچ گونه محدودیتی نخواهید داشت.

 

اما چرا باید بنویسیم؟ از آنجا که حافظه دارای محدودیت هایی می باشد لذا نمی توان تمام ایده های مفیدی را که به ذهنمان می آید و یا همه مشاهدات مفیدی که انجام می دهیم را بخاطر بسپاریم بهترین کار نوشتن آنهاست تا اطلاعات را فراموش نکنیم.

 

هر زمان که مجله تجاری خود مرور می کنید با مطالعه آن چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت و همینطور به شما کمک زیادی در درک عملکرد گذشته خود می کند. پس ، یک مجله تجاری به شما کمک می کند تا انگیزه پیدا کنید و به سمت هدف خود حرکت کنید.

 

  • برنامه معاملاتی خود را ایجاد کرده و به آن پایبند باشید

عامل بعدی که برای رسیدن در نظم در معامله در مورد آن در اینجا صحبت می کنیم داشتن برنامه معاملاتی است.

داشتن  یک برنامه برای انجام هر کاری به صورت سازمان یافته اهمیت بسیاری دارد. لذا زمان بندی و تعداد ساعاتی را که هر روز قصد انجام معامله در فارکس دارید را تعیین کنید و تا آنجا که ممکن است به آن متعهد باشید. آیا می دانید ساعات کار بازار فارکس  ساعات مشخصی است ؟ لذا در این ساعات معامله کنید تا نتایج بهتری بدست آورید.

 

  • صبور باشید

عامل آخری که به عنوان راهکار دیگری برای دست یافتن به نظم در معامله  در این مقاله به آن می پردازیم صبور بودن است.

  شما باید بسیار صبور باشید و شاید برای مدت طولانی باید منتظر بمانید تا بتوانید نتایج خوبی را در معاملات بگیرید.

 بسیاری از تریدرهای  تازه کاراحتمالاً در ابتدا تسلیم می شوند.اما باید بدانیم که فارکس بازار فرصتهاست اما موفقیت در معاملات سالها طول می کشد و هیچ چیز یک شبه اتفاق نمی افتد.

 بیان زیبایی از ارسطو می گوید صبر تلخ است اما میوه آن شیرین است. بله درست است. برای چشیدن نتیجه  شیرین موفقیت در بازار فارکس، باید صبر و حوصله کافی داشت.

 

چرا معامله گران نظم خود را در فارکس از دست می دهند

در نظر داشته باشید که برای آنکه به آنجایی برسید که همواره  نظم در معامله داشته باشید،  باید به آن به عنوان یک قانون نگاه کنید و خود را ملزم به رعایت بندهای آن کنید تا به تدریج بخشی از وجودتان شود.  

برای داشتن نظم در معامله اگر تا به امروز بر اساس هرچه که پیش می آمد و بدون نظم در معاملات به کار معامله گری مشغول بودید و احتمالا نتایج خوبی هم نگرفته اید.  همینجا دست نگه دارید!

 معامله گران نظم خود را در فارکس از دست می دهند چرا که تابع قانون نیستند و آن را جدی نمیگیرند! 

 پس از همین حالا دست بکار شوید. هدفتان را مشخص کرده و رو به جلو و به سوی موفقیت گام بردارید شما لایق بهترینها هستید.

نظم نداشتن در معاملات باعث چه می شود ؟

تا اینجا از نظم در معامله گفتیم و از اثرات سازنده آن. اما چه اتفاقی می افتد اگر در معاملات خود نظم نداشته باشیم.بسیار طبیعی است که اگر نظم در معامله نداشته باشیم. قطعا نمی توانیم برنامه مشخصی نیز برای معاملات خود داشته باشیم. در نتیجه تمرکز لازم را بر روی معامله گری نخواهیم داشت و این موجب ایجاد ترس و استرس در انجام معاملات فارکس می شود.

سخن پایانی

نظم در معامله یکی از اصول موفقیت در بازار معاملاتی فارکس می باشد. اهمیت نظم در معامله گری را به عنوان یک عامل پیش برنده به سوی دستیابی به موفقیت مورد بررسی قرار دادیم. قطعا هر یک از ما دارای نظم در زندگی و کار خود هستیم و تنها کاری که باید انجام دهیم باید آن را سازماندهی کرد.
اشاره شد که داشتن نظم در معامله عامل موثری است در کنترل ترس در انجام معاملات فارکس چرا که وقتی نظم در معامله را رعایت کنیم، دچار سردرگمی نمی شویم و دقت، توجه و تمرکز بیشتری را معطوف معامله گری می کنیم.
با امید به آنکه مطالب گردآوری شده بتواند به شما عزیزان کمک کند که در مسیر فعالیت در بازار فارکس با موفقیت گام بردارید. نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با ما به اشتراک گذارید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications