NYXbroker
نیکس فارکس

تفاوت توکن و کوین

تفاوت توکن و کوین در چیست ؟ موارد استفاده کوین در چیست ؟

تفاوت توکن و کوین مسئله ای است که شاید معامله گران توجه چندانی نسبت به آن نداشته باشند و اغلب این مفاهیم را به جای یکدیگر به کار بگیرند. کلمات توکن و کوین اغلب به عنوان مترادف استفاده می شوند و توسط بسیاری از مردم به عنوان دو مفهوم مشابه و بدون هیچ تمایزی در نظر گرفته می شوند. در حالیکه آنها کاملاً متفاوت هستند. به نظر شما چرا بسیاری از معامله گران این تفاوت را در نظر نمی گیرند و آن ها را مشابه یکدیگر می دانند. اصلا تفاوت توکن و کوین در چیست؟
همه کوین ها و توکن ها به عنوان ارزهای رمزنگاری شده شمرده می شوند ، این در حالی است که خیلی از آنها یک ارز در گردش نمی باشند و اصولا چنین ارزشی ندارند. طبق تعریف، ارز یک وسیله مبادله، واحد حساب یا ذخیره ارزش است. مثلا بیت کوین دارای همه این ویژگی ها است، بنابراین نام “ارز رمزنگاری شده” در این مورد موجه است. اما در حقیقت تمام کوین ها و توکن ها ، که بعد از موفقیت بیت کوین تولید آن ها نیز کلید خورد، دارای ویژگی های این ارز نیستند.
در ادامه مطالب به تفاوت توکن و کوین و همچنین تعاریف آن ها اشاره می کنیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

توکن چیست؟

کوین چیست؟

انواع توکن ها کدامند؟

کوین ها در چه مواردی استفاده می شوند؟

تفاوت توکن و کوین چیست؟

توکن چیست؟

عمده تفاوت توکن و کوین از تعاریف آن ها حاصل می شود. توکن ها دارایی های رایج دیجیتالی و غیر فیزیکی هستند که می توانند به عنوان یک روش پرداخت در داخل اکوسیستم پروژه بهره گیری شوند و عملکردهای مشابهی نسبت به کوین ها را از خود نشان دهند ، اما تفاوت توکن و کوین در این است که توکن ها به مالک حق شرکت (کمسیون) در شبکه را نیز می دهند. اما کوین ها ممکن است عملکردهای دارایی دیجیتال را انجام دهد ، سهم یک شرکت را نشان دهد ، به عملکرد پروژه دسترسی داشته باشد و بسیاری دیگر. 

با ایجاد پروژه های جدید جنبه ها و ظرفیت های مبهم، جدید و ناشناخته ای از عملکرد توکن ها کشف می شود. برای مثال ، یک بلیط کنسرت تا حد زیادی با توکن شباهت دارد. شما می توانید از آن تنها در یک زمان معین و در مکان خاصی استفاده کنید. شما این امکان را ندارید که به رستوران بروید و با ارائه بلیط کنسرت، صورتحساب خود را پرداخت کنید. بلیط کنسرت فقط در مکان معین خود یعنی سالن کنسرت ارزش خود را دارد. توکن های دیجیتال نیز اینگونه هستند. آنها فقط در یک پروژه خاص امکان استفاده دارند.

کوین چیست؟

همانطور که گفته شد با ارائه تعریفی از کوین می توانید بهتر تفاوت توکن و کوین را درک کنید. کوین ها یا سکه های رمزنگاری جایگزین، پول های دیجیتالی هستند که با بهره گیری از تکنیک های رمزگذاری به وجود آمده اند و ارزش خود را در طول زمان حفظ می کنند. البته این ارزش دچار نوساناتی نیز می شود که همین نوسانات زمینه ساز کسب سود از معامله کوین ها می باشد. بیت کوین مشهورترین و رایج ترین مثال برای کوین است که بر مبنای بلاک چین است.

کوین ها ویژگی های مشابهی با پول دارند که توجه به آن ها می تواند به درک بهتر شما از تفاوت توکن و کوین کمک کند.. برای مثال قابل تغییر ، تقسیم پذیر ، قابل قبول ، قابل حمل ، بادوام و با عرضه محدود هستند. اکثر علاقه مندان بلندپرواز کوین ها، اصرار دارند که سکه ها در آینده جایگزین پول های معمولی خواهند شد. این گفته آن ها دور از انتظار هم نیست، زیرا ویژگی های جذاب کوین ها آن ها را برای جایگزینی برای پول های فیزیکی سزاوار می سازد.

انواع توکن ها کدامند؟

در ادامه بحث تفاوت توکن و کوین می توان به انواع توکن ها اشاره کرد. توکن ها شامل سه دسته سودده، کالا و امنیت می شوند.

تعدادی از پلتفرم ها از طریق پخش توکن بین افراد به درآمد می رسند که به آن ها توکن های سودده می گویند. شخص صاحب این توکن، تنها در سود شریک می شود.

توکن های کالا توکن هایی هستند که توسط دارایی های استاندارد پشتیبانی می شوند که از قبل دارای ارزش مستقل کالایی مانند طلا ، نفت یا یک ارز دولتی هستند.

توکن های امنیتی توکن هایی هستند که معادل سهام مالکیت در یک شرکت می باشند. هنگامی که یک توکن امنیتی خریداری می کنید ، آن را با این هدف خریداری می کنید که ارزش آن بر اساس ارزش شرکت یا سود سهام آینده آن افزایش یابد. 

درک این سه نوع متفاوت توکن، می تواند به شما در تشخیص تفاوت توکن و کوین کمک کند.

کوین ها در چه مواردی استفاده می شوند؟

موارد استفاده کوین ها نیز از مباحثی است که شناخت تفاوت توکن و کوین را برایتان آسان می سازد. همانطور که در تعریف کوین ها گفته شد، آن ها پول های دیجیتالی با ویژگی های منحصر به فردی هستند. ارزهای دیجیتال هم می توانند مورد معامله قرار گیرند و سود دهنده باشند، و هم خرید و فروش را انجام دهند. کوین های مختلف در بازار های  مالی توسط معامله گران، معامله می شوند و از طریق نوساناتی که در نرخ آن ها ایجاد می شود، سود ایجاد می کنند. از طرف دیگر می توان کوین ها را فروخت و معادل پولی آن را از صرافی ها دریافت کرد. به علاوه خرید یک کوین و حفظ و سرمایه گذاری روی آن می تواند در بلند مدت سود آور باشد. بسیاری از صاحب نظران معتقدند که ارزهای دیجیتال جدید پتانسیل بهره مندی عمومی به جای پول های فیزیکی در آینده را دارند. 

تفاوت توکن و کوین چیست؟

زمانی که معامله گر نسبت به کوین و توکن و تعاریف آن ها به شناخت کافی برسد، می تواند تفاوت توکن و کوین را به راحتی تحلیل کند. 

کوین ها فقط روش های پرداخت هستند و می توانند معامله شوند و برای معامله گران سود ایجاد کنند. در حالی که توکن ها ممکن است سهم یک شرکت را نشان دهند ، به محصول یا خدمات دسترسی داشته باشند و بسیاری از عملکردهای دیگر را انجام دهند. سکه ها ارزهایی هستند که می توان از آنها برای خرید و فروش چیزها استفاده کرد. شما می توانید توکن را با استفاده از کوین ها خریداری کنید ، اما برعکس آن یعنی به دست آوردن کوین با توکن ممکن نیست. کوین ها به صورت مستقل و مجزا عمل می کنند ، اما توکن ها کاربرد خاصی در اکوسیستم پروژه دارند. این ها از مهم ترین تفاوت توکن و کوین شمرده می شوند که می توانند در طراحی استراتژی معاملاتی شما موثر باشند.

سخن پایانی

تفاوت توکن و کوین در عین سادگی، از چشم بسیاری از معامله گران پنهان است. در واقع خیلی از افراد نسبت به این تفاوت ها بی توجه هستند و توکن و کوین را مانند یکدیگر می دانند. عدم شناخت تفاوت توکن و کوین می تواند برای معامله گران تازه کار کمی مشکل و ابهام ایجاد کند. اگر معامله گر نداند دقیقا چه چیزی معامله می کند و شناخت کامل آن برایش بی اهمیت باشد، در معاملات خود موفق نخواهد بود. 

ما در این مقاله تعاریفی از توکن و کوین ارائه دادیم تا شما بتوانید با استفاده از این تعاریف، شناخت بهتری از تفاوت توکن و کوین داشته باشید. علاوه بر این به انواع توکن و موارد استفاده کوین ها اشاره کردیم که می توانند در تمایز توکن و کوین برای شما موثر باشند. اغلب صرافی ها و بروکر ها اطلاعاتی در این زمینه را در اختیار کاربران قرار می دهند، اما گاهی این اطلاعات کافی نیست و معامله گر باید به کسب اطلاعات دقیقی در این زمینه برسد. 

نظرات ارزشمند خود را در رابطه با مقاله برای ما بنویسید و اگر سوالی در این مورد برایتان برایتان مطرح شد، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید تا به شما پاسخ داده شود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications