NYXbroker
نیکس فارکس

95% شکست معامله گران

چرا 95% معامله گران شکست مخورند وراه جلوگیری از شکست ؟

95% شکست معامله گران به چه دلیلی است؟ به نظر رقم عجیب و بالایی می آید 95% شکست معامله گران! بازار جذابی چون فارکس به دلیل سود بالا و در دسترس بودن هر روزه افراد زیادی را به سوی خود جلب می کند. اما این تنها دورنمای آن است. نباید تنها با دیدن افرادی که در دنیای معامله گری به سود خوب و بالا رسیده اند از خود ناامید شده و همه چیز را به گردن شانس بیاندازیم. این قبیل افراد قطعا روزهای سخت و بدور از سود را نیز تجربه کرده اند! شاید بسیاری از افراد نمی دانند که صرف علاقه به گرفتن سود بالا دلیل کافی برای ورود به بازار های مالی نمی باشد. افراد بدون در نظر گرفتن و یاد گرفتن و آموختن آنچه که برای معامله گری لازم است اقدام به ترید می کنند که خوب نتیجه آن آمار 95% شکست معامله گران خواهد بود.
اما برای آنکه بدانیم دلیل واقعی شکست 95 درصد معامله گران در چیست؟ تا پایان این مقاله که کاری از تیم تحلیلی بروکر نیکس است همراه ما باشید تا با هم به این سوال بزرگ پاسخ دهیم. در این مقاله می خواهیم به مطالبی همچون علت شکست در فارکس، انواع شکست در فارکس، شکست در بازار فارکس، حد ضرر در فارکس، جبران ضرر در فارکس، مدیریت ضرر در فارکس، جلوگیری از ضرر در فارکس بپردازیم لذا با ما تا انتهای مقاله 95% شکست معامله گران همراه باشید. تا ببینیم چطور با مدیریت ضرر در فارکس به جلوگیری از ضرر در فارکس و در نهایت به ممانعت از شکست در بازار فارکس دست یابیم.

فهرست مطالب

چرا 95% معامله گران شکست می خورد؟

آیا می توانم 5٪ به ازای هر معامله ریسک کنم؟

نحوه جلوگیری از شکست در فارکس

چرا 95% معامله گران شکست می خورد؟

اما ببینیم که 95% شکست معامله گران دلیلش چیست؟ در واقع باید به بررسی انواع شکست در فارکس پرداخته شود اما شاید عمدتا علت شکست در فارکس در مورد بسیاری از معامله گران  این امر می تواند باشد که نسبت بین حجم معامله  و سرمایه ای را که در دست دارند را رعایت نمی کنند. میزان حجم معاملاتی که انجام می دهند در مقایسه با سرمایه شان بالاتر است، از آن به عنوان طمع در فارکس نام برده می شود و بسیار خطرناک است و معامله گران را وادار به ریسک مالی شکننده ای میکند و نهایتا شکست در بازار فارکس. اینطور به نظر می رسد که کم کم به جواب این سوال که علت 95% شکست معامله گران در چیست ؟! نزدیک می شویم.

 

 از دیگر عواملی که به عنوان علت شکست در فارکس می توان نام برد این است که یک معامله گر برای خود استراتژی ندارد! و معمولا هم تریدرها در این مورد پذیرش ندارند. در واقع نمی دانند که دارند چه می کنند. برای مثال تنظیماتی که در پلتفرم های معاملاتی وجود دارند در واقع استراتژی نیستند صرفا تنها تنظیمات فنی هستند و نمی توان تنها با استناد به آنها انتظار داشت که برنده بازار شد و به کسب درآمد و سود رسید. در نتیجه رقم 95% شکست معامله گران شکل می گیرد.

 

آیا می توانم 5٪ به ازای هر معامله ریسک کنم؟

بسیار خوب تا اینجا با برخی از انواع شکست در فارکس آشنا شدیم و دیدیم که چرا  95% شکست معامله گران اتفاق  می افتد. در این بخش به این پرسش می پردازیم که آیا می توانم 5٪ به ازای هر معامله ریسک کنم؟ و آیا ربطی به  95% شکست معامله گران دارد ؟! این امر کاملا بستگی به میزان سرمایه شما دارد. 

 باید بخاطر داشته باشید که ریسک هر معامله همیشه باید درصد کمی از کل سرمایه ای باشد که در دست دارید.  برای مثال یک درصد شروع خوب برای یک معامله گر تازه کار میتواند  تنها 2٪ از سرمایه او باشد. که اگر این میزان ریسک، بدون بررسی بالا برود نتیجه آن قرار گرفتن در دسته 95% شکست معامله گران خواهد بود!

   فرض مثال، اگر شما دارای  5000 دلار در حساب خود می باشید، حداکثر حد ضرر در فارکس  که برای شما مجاز می باشد نباید بیشتر از 2٪ باشد توسط این پارامترها شما در واقع مدیریت ضرر در فارکس انجام می دهید و حداکثر ضرر شما 100 دلار در هر معامله خواهد بود. آنچه که بسیار مهم است و باید به خوبی آن را درک کنیم مدیریت ریسک از طریق تعیین حد ضرر در فارکس می باشد.  

 

نحوه جلوگیری از شکست در فارکس

در این بخش خواهیم دید که چه راهکارهایی وجود دارد تا با جلوگیری از ضرر در فارکس عدد درصدی 95% شکست معامله گران، اتفاق نیفتد! و همینطور نحوه جلوگیری از شکست در فارکس و احیانا اگر ضرری رخ داد چگونه  با جبران ضرر در فارکس بتوانیم به هدفمان که بستن معاملات با موفقیت و کسب سود در بازار فارکس است  نزدیک شویم. 

فارکس بزرگترین بازار مالی دنیاست و پتانسیل بالای سوددهی آن معامله گران را در تمام سطوح جذب خود می کند. یکی از دلایل 95% شکست معامله گران این می تواند باشد که از آنجایی که دسترسی به این بازار آسان می باشد و به دلیل وجود اهرم های بالا و هزینه های به نسبت پایین، بسیاری از افراد  به سرعت وارد این بازار می شوند اما بعد از تجربه ضرر و شکست با همان  سرعت از بازار خارج می شوند و این یکی از دلایل بزرگ 95% شکست معامله گران می تواند باشد!

 در اینجا نکاتی را عنوان می کنیم که به معامله گران مشتاق فارکس کمک می کند که دلایلی است که برای 95% شکست معامله گران گفته شد در مورد آنها صدق نکند و به ماندن در دنیای رقابتی معاملات فارکس و جبران ضرر در فارکس ادامه دهند. البته راهکارهای زیادی هست که مجال گفتن همه آنها در اینجا نیست.  

  • بروکری را انتخاب کنید که این امکان را برای شما فراهم نماید که به اندازه موقعیت هایی که بر اساس سرمایه و قوانین مدیریت ریسک شما مناسب است معامله نمایید و تا حد امکان از بروز دلایل 95% شکست معامله گران بدورتان نگه دارد.    
  • حد سود وحد ضرر را تعیین نمایید.
  • از دستورات limit orders جهت باز و بستن معاملات خود استفاده نمایید.

 

سخن پایانی

 95% شکست معامله گران بر چه اساس می باشد را با هم برشمردیم. اگرچه بازار فارکس سودده و جذاب می باشد اما این دلیل کافی نیست که بخواهیم بدون برنامه در آن به ترید بپردازیم. توجه به دلایلی که برای  95% شکست معامله گران گفته شد کمک زیادی به معامله گران تازه وارد به بازار فارکس می نماید که با موفقیت از این بازار سود دریافت کنند و حتی اگر دچار ضرری شدند با بکارگیری تکنیک های موجود به جبران ضرر در فارکس بپردازند.

توجه و بررسی علتهایی که   شکست معامله گران را سبب می شود به علاقمندان دنیای معامله گری کمک زیادی میکند که موانع و نقاط ضعف این حرفه را بشناسند و با دقت و تمرکز بیشتری به فعالیت در بازار فارکس بپردازند.

با سپاس از توجه تان به این مقاله لطفا با اشتراک گذاری نظرات و دیدگاهتان ما را در هرچه پربار کردن مقالات آموزشی همراهی نمایید. مشاورین بروکر نیکس جهت ارائه مشاوره رایگان همواره در کنار شما هستند.     

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications