NYXbroker
نیکس فارکس

ریکوت در فارکس

ریکوت در بازار مالی فارکس چیست ؟ و چگونه می توان ریکوت را کنترل کرد ؟

ریکوت در فارکس، این عبارت قطعاً برای کسانی که با معاملات در فارکس سروکار دارند، آشنا است؛ ریکوت همان اعلان هایی است که طی معاملات در فارکس، ناشی از تغییر نرخ در معامله، برای کاربران نمایش داده می شود؛ اگر می‌خواهید با کارایی پیچیده و مهم ریکوت در فارکس و چگونگی مقابله با آن شنا شوید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
آیا در میان اخبار مهم و پرطرفدار فارکس، اعلان های زیادی دریافت می کنید و نمی دانید کدام‌یک مهم‌تر از دیگر اعلان ها است؟ می خواهید پا به‌پای تغییرات سریع بازار پیش بروید؟ ممکن است در ذهن خیلی از فعالان فارکس، سؤالات مختلفی دراین‌باره وجود داشته باشد که شنیدن پاسخ از زبان ما، آن‌ها را شگفت‌زده کند؛ شما می توانید پاسخ تمامی سؤالاتتان در رابطه با ریکوت در فارکس را از طریق مشاوره و آموزش هایی که شرکت بروکری نیکس ارائه می کند به‌ راحتی دریافت کنید.

فهرست مطالب

معنی ریکوت چیست ؟

نقش ریکوت در بازار مالی فارکس چیست ؟

دلیل رخ دادن ریکوت چیست ؟

چطور در برابر ریکوت در امان باشیم

معنی ریکوت (Requote) چیست ؟

شاید تاکنون کلمه ریکوت  (Requote) به گوشتان خورده باشد؛ معنی لغوی و شفاف این کلمه، اعلام مجدد یا پیش‌بینی کردن است؛ معانی مختلفی برای این کلمه تعبیر شده است اما جالب است بدانید حوضه اصلی کاربرد ریکوت در فارکس است و کاربران بازار فارکس از این عبارت زیاد استفاده می کنند و معنی ریکوت ، اهمیت بالایی یافته است.

ریکوت در فارکس به معنی عدم انجام معامله به دلیل پیدایش نرخی جدید در بازار است؛ ریکوت، به‌صورت اعلانی حاوی نرخ جدید به دستتان می رسد و از شما در ادامه دادن یا ندادن عملیات، نظرسنجی می کند. در ادامه مقاله بیشتر با این عبارت آشنا خواهید شد.

نقش ریکوت در بازار مالی فارکس چیست ؟

ریکوت چیست؟ (Requote) در جواب باید گفت که نبض بازار همیشه یکسان نمی‌زند و دستخوش تغییرات لحظه‌ای است؛ کسانی که وارد چنین فعالیت هایی مانند بازار فارکس می شوند، با ریکوت در فارکس روبرو خواهند شد؛ هنگامی که بروکر قابل‌استفاده شما در فارکس، نتواند عملیات موردنظرتان باقیمتی که با آن ثبت سفارش کرده‌اید را انجام دهد، اعلانی دریافت خواهید کرد که به آن ریکوت گویند.

سرعت تغییرات بازار به‌قدری بالا است که اگر اختلال در اینترنت شما پیش آید و سرعت به اندازه کافی بالا نباشد، ممکن است در همان لحظه، قیمت های بازار دچار تغییراتی شده باشد که بروکر، خواسته شما را تائید نکند و ریکوت در فارکس  (Requote) در همین لحظه اتفاق می افتد.

این سؤال پیش می آید که آیا توجه کردن به ریکوت در فارکس به سودمان است یا خیر؟ یا این‌که بهتر است آن‌ها را رد کنیم یا نه؟ اعلان هایی که گاه و بی گاه در فارکس به ما اخطار می دهند و حتی گاهی به‌قدری زیاد است که حوصله کاربر را سر می برد؛ باید با آن‌ها چه کرد؟

با توجه به حساسیت های معاملات در فارکس، کاربران معمولاً از بی‌توجهی به اعلان ها هراس دارند اما خوب است بدانید ریکوت در فارکس، به ما این اجازه را می دهد تا قبل از انجام معاملات، قیمت جدید را که در بیشتر اوقات قیمت نامناسب‌تری نسبت به قیمت ثبت سفارش است، ترجیح دهیم.

قیمت های پیشنهادی ریکوت در فارکس یا بدتر از قیمت قبل است یا تفاوت بسیار ناچیزی با قیمت قبلی دارد بنابراین ،این اعلان ها معمولاً به ضرر کاربران است و بی‌توجه بودن به آن‌ها اتفاق بهتری را در معاملات رقم می زند.

دلیل رخ دادن ریکوت چیست ؟

اگر از فعالان بازار فارکس هستید، بهتر است پاسخ سؤال ریکوت چیست را بلد باشید؛ همان‌گونه که در ابتدا اشاره شد، دلیل اصلی ریکوت در فارکس، تغییرات بدون توقف بازار است؛ ریکوت، به‌گونه‌ای به ما مظنه جدید را که ممکن است در یک ثانیه قبل اتفاق افتاده باشد، اطلاع می دهد.

جالب است بدانید همه بازار ها به یک اندازه ریکوت ندارند و برخی از آن‌ها، در ریکوت دادن فعال‌تر است.

ریکوت در فارکس دلایل مختلفی دارد؛ گاهی می تواند اعلانی بسیار حیاتی از نوسانات بالا و سرنوشت‌ساز بازار و گاهی، نشانگر عدم کارایی بروکر شما باشد؛ بنابراین برای رفع اعلان های غیرضروری ریکوت، می توانید از پیشرفته‌ترین و بروزترین بروکر ها برای معاملات خود استفاده کنید؛ از این طریق می توان مطمئن‌تر شد که تمامی ریکوت ها را باید جدی بگیرید که در ادامه، راهکارهایی بی‌نهایت کارآمد، برای خلاص شدن از ریکوت های غیرضروری خواهیم داد.

چطور در برابر ریکوت در امان باشیم

امروزه بازار معاملات در فارکس داغ است و کمتر کسی است که با معنی ریکوت  آشنا نباشد؛ ریکوت ها گاهی آزاردهنده هستند و ممکن است ضررهای زیادی در معاملات به ما وارد کنند اما چاره چیست؟

پیشرفت فنّاوری به رفع ریکوت در فارکس (Requote) کمک بی‌نظیری کرده است و این یعنی اگر بروکر شما از بروکر های پیشرفته بازار باشد، ریکوت های غیرضروری را برایتان حذف می کند.

شما با فعال کردن گزینه سفارش محدود (Limit Order) می توانید به کارگذار خود اعلام کنید که تنها درصورتی‌که بازار به قیمت پیشنهادی یا قیمتی بهتر از آن معامله را برای من انجام دهد، معامله خواهم کرد.

راه دیگر برای بستن ریکوت، تعیین مقدار سود تضمینی است؛ در این روش، برای سود معامله، حد گذاری (Take Profit) می کنید؛ این کار ممکن است برای شما سودآوری بیشتری نیز داشته باشد و این بی‌نظیر است.

شایان‌ذکر است که ریکوت(Requote) را نباید همیشه به‌عنوان اعلانی به نفع خود دانست چراکه کلاه‌برداران اینترنتی، تغییرات شدید بازار که معمولاً در اولین جمعه هرماه اتفاق می افتد را زمینه مناسبی برای اهداف خود می دانند بنابراین توصیه می شود که در چنین نوسانات پر تاب‌وتبی، وارد معامله نشوید.

مراقب باشید که کلاه‌برداری ها و نوسانات بازار، به‌صورت مداوم به دنبال فعالان بازار فارکس هستند و داشتن آگاهی و مهارت در کنار بروکر خوب، شما را از متحمل شدن ضرر در فارکس محافظت می کند.

این مقاله، توسط شرکت نیکس تهیه و گردآوری شده است و هرگونه کپی‌برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانونا غیرقانونی می باشد.

سخن پایانی

ریکوت در فارکس و هر آنچه در این رابطه وجود دارد، ابزار های کار در فارکس است و اگر می خواهید معاملات سودآوری داشته باشید، باید با معنی ریکوت در فارکس کاملاً آشنایی داشته باشید و بدانید ریکوت در فارکس چیست
اگر فعالیت در بازار فارکس را جدی گرفته‌اید، برای موفقیت در این زمینه در تلاش باشید تا معانی دقیق اصطلاحت فوق را بدانید و برای انجام معاملات از قدرتمندترین بروکر ها استفاده کنید؛ استفاده از بروکری به‌روز، هم معاملات را با سرعت بالاتر و ریسک کمتری به انجام می رساند و هم کاربر را از ریکوت در فارکس در امان نگه می دارد
شما می توانید نظرات، سؤالات، پیشنهاد‌ها و یا تجربیات خود درزمینهٔ دریافت ریکوت در فارکس و یا دیگر مسائل مربوط به فعالیت در فارکس را با ما در قسمت دیدگاه مقاله، به اشتراک بزارید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications