NYXbroker
نیکس فارکس

امنیت ارز دیجیتال

ارز دیجیتال و نحوه خرید و فروش ان و پلتفرم های لازم برای این کار را مورد بررسی قرار می دهیم .

امنیت ارز دیجیتال امروزه یکی از دلنگرانیهای دارندگان این نوع از دارایی می باشد. امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که زندگی ما با تکنولوژی عجین شده به گونه ای که مدل پول نیز تغییر یافته و دیگر مانند گذشته وجه نقد برای معاملات استفاده نمی شود، و ارز دیجیتال به دلیل سهولت در انتقال و جلوگیری از اتلاف وقت روز به روز در زندگی بشر امروزی نقش پررنگتری را پیدا می کند.
مقاله ای که توسط بروکر نیکس تقدیم شما کاربران عزیز می گردد به مقوله امنیت ارز دیجیتال می پردازد.
امروزه ارز دیجیتال بیشتر و بیشتر از قبل جای خود را در زندگی روزمره مردم پیدا کرده لذا به تبع آن مباحث مهمی از قبیل خرید و فروش ارز دیجیتال، امنیت ارز دیجیتال و کیف پول ارز دیجیتال نیز به همراه آن مطرح می شود که البته مهمترین آنها امنیت ارزهای دیجیتال می باشد لذا چنانچه شما هم یکی از طرفداران ارز دیجیتال هستید این مقاله مخصوص شماست، پس تا پایان همراه ما باشید.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال چیست؟

در چه پلتفرم های می توان ارز دیجیتال خرید و فروش کرد؟

چطور می توان امنیت ارزهای دیجیتال خود را تامین کرد؟

امنیت کیف پول های ارز دیجیتال چگونه است؟

ارز دیجیتال چیست؟

 کریپتو کارنسی به آندسته از ارزهایی اطلاق می شود که تنها از طریق دستگاه های الکترونیکی از قبیل تلفن همراه و یا کامپیوتر قابل دسترسی و معامله کردن هستند در واقع شما برای 

خرید و فروش ارز دیجیتال قطعا نیاز به گوشی یا کامپیوتر دارید چرا که ماهیت ارز دیجیتال، الکترونی و مجازی می باشد. این فرم از آیتم معاملاتی به دلیل آنکه بدون واسطه می باشند یکی از کم هزینه ترین راهها جهت معامله ارزها می باشد.

نکته ای که جا دارد در اینجا در خصوص ارزهای دیجیتال  به آن اشاره شود این است که تمامی ارزهایی که کدگذاری شده اند، ارز دیجیتال هستند اما لزوما تمامی ارزهای دیجیتال رمز نگاری شده نیستند.

در چه پلتفرم های می توان ارز دیجیتال خرید و فروش کرد؟

در ادامه بحث و گفتگو در مورد  امنیت ارز دیجیتال، قبل از آنکه در خصوص انتخاب بهترین پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال صحبت کنیم، این نکته را یادآور می شویم که  افراد تازه واردی که به حوزه خرید یا فروش ارز دیجیتال وارد می شوند به دلیل عدم آگاهی در زمینه  امنیت ارز دیجیتال دچار خسارتهای جبران ناپذیری  می شوند که گاها نیز منجر به از دست رفتن سرمایه شان می گردد. 

لذا نخستین و مهمترین گام جهت انتخاب پلتفرم مناسب در خرید و فروش ارز دیجیتال در نظر گرفتن  امنیت ارز دیجیتال است. البته انتخاب یک بروکر قابل اطمینان مناسب بسیار در این زمینه کمک کننده می تواند باشد. 

گام بعدی این است که بدانید هدفتان از ورود به بازار ارز چیست؟ اگر برای طولانی مدت قصد خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال را دارید، باید پلتفرمی را برگزینید که دارای آپشن های مربوطه معاملات بزرگ باشد.

اگر هم تریدری هستید که همزمان با نوسانات بازار ترید می کنید معمولا پلتفرمی که متناسب با قراردادهای CFD  برای معامله دارا می باشد را انتخاب کنید چرا که معمولا این نوع قراردادها کمیسیون دریافت نمی کنند و البته در خصوص انتخاب بهترین پلتفرم جهت معامله ارز دیجیتال بهتر است که با بروکر خود مشورت کنید تا دچار سردرگمی نشوید.

چطور می توان امنیت ارزهای digital خود را تامین کرد؟

دراین قسمت قصد داریم به  برخی از راه های تامین  امنیت ارز دیجیتال  بپردازیم که شاید از سوالات شما هم باشد.  

1- یکی از راههای تامین امنیت ارز دیجیتال  استفاده از کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری

می باشد. این نوع  از کیف پول ارز دیجیتال برخلاف بقیه کیف پولهای دیجیتالی به اینترنت متصل نمی شوند. به همین دلیل آنها را سرد می نامیم و همین امر باعث می شود

که  امنیت ارزهای دیجیتال حفظ شده و از حملات سایبری در امان بمانند.

2- راه دیگری جهت ایجاد امنیت ارز دیجیتال  می توان گفت استفاده از اینترنت امن می باشد.

3- برای خرید و فروش ارز دیجیتال از چند کیف پول متفاوت استفاده کنید. این شیوه به بالا بردن امنیت ارز دیجیتال شما کمک موثری می کند چرا که همه سرمایه شما با هم و یکجا نخواهد بود. 

4- راه دیگری که به شما می تواند در حفظ امنیت ارز دیجیتال کمک کند است، مجهز و ایمن کردن  دستگاه الکترونی شماست.

5- مرتبا رمز عبور خود را تغییر دهید. این یکی از راههای مطمئن جهت تضمین امنیت ارز دیجیتال می باشد.

6- مراقب فیشینگها باشید.

امنیت کیف پول های ارز Digital چگونه است؟

 یکی از راههایی که در جهت بالا بردن امنیت ارز دیجیتال کیف پول ارز دیجیتال است.

 کیف پول دیجیتالی  را به دو شکل می توانید داشته باشید کیف پول سخت افزاری و یا کیف پولهای دیجیتالی که مبتنی بر وب میباشند.

اما کیف پول های ارز دیجیتال چگونه می تواند باعث بالا بردن امنیت ارز دیجیتال شود؟ کیف پول دیجیتالی  می تواند بر روی دستگاه تلفن همراه شما و یا روی رایانه نصب شود و شما می توانید کریپتوکارنسی های خود را در آن نگهداری کنید. آنچه که مهم است ایمن کردن کیف پول شماست و اینکار را می توان  با پرینت کلیدهای خصوصی و آدرس ها که برای دسترسی به آنها باید از کاغذ استفاده شود انجام داد و ایمنی آنها را بالا برد.

بنابراین به این شیوه امنیت ارز دیجیتال محفوظ می ماند. یک کیف پول محتوی  یک مجموعه از کلیدهای خصوصی است که تنها صاحب آنها می تواند به آنها و ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که برای داشتن یک کیف مناسب و قابل اطمینان در انتخاب بروکر خود دقت لازم را داشته باشید.    

سخن پایانی

امنیت ارز دیجیتال مقوله ای است که این روزها به دلیل استقبالی که از ارز دیجیتال می شود بسیار مطرح می گردد. ارز دیجیتال را می توان به عنوان یک اصطلاح کلی بکار برد که می تواند برای توضیح و توصیف تمامی ارزهای موجود تحت عنوان ارز الکترونیکی بکار برد.
ارزهایی که رمزنگاری شده هستند با عنوان ارزهای مجازی شناخته می شوند. چرا که فقط در اشکال دیجیتالی وجود دارند و همچنین کنترل نشده هستند.
در این مبحث سعی مان بر آن بوده که اهمیت امنیت ارز دیجیتال را برایتان روشن سازیم. همینطور راههایی که می توان از طریق آنها امنیت ارز دیجیتال را تامین کرد.
با امید به آنکه مقاله ای که تقدیم شما شد توانسته باشد قدمی هرچند کوچک در افزایش دانش معامله گری شما برداشته باشد ما را از نظرات و تجربیات خود بهره مند سازید. بخاطر داشته باشید مشاورین بروکر نیکس همواره جهت پاسخ به سوالات و همینطور ارائه مشاوره در کنار شما عزیزان خواهند بود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications