NYXbroker
نیکس فارکس

شاخص سفارشات کالاهای بادوام

شاخص سفارشات کالاهای بادوام چیست و چه تاثیری بر بازار فارکس دارد؟

شاخص سفارشات کالاهای بادوام Durable Goods Orders یک گزارش از فروش کالاهای بادوام است که دولت ایالات متحده به صورت ماهانه آن را منتشر می کند. این گزارش آمار سفارش کالاهای بادوام را در یک ماه قبل خلاصه می کند. این شاخص در فارکس اهمیت و تاثیر بسزایی دارد.
آیا می دانید شاخص در فارکس چیست؟ کالاهای بادوام به چه معناست؟ شاخص سفارشات کالاهای بادوام چیست و چه تاثیری بر بازار فارکس دارد؟ نمونه هایی از کالاهای بادوام را می شناسید؟
کالاهای مصرفی که معمولا برای 3 سال یا بیشتر دوام دارند، کالاهای بادوام نامیده می شوند. شاخص سفارشات کالاهای بادوام به شدت توسط تحلیلگران مالی و اقتصاددانان دنبال می شود، زیرا خرید ها به مقادیر زیادی سرمایه نیاز دارند و به طور مستقیم با قدرت اقتصادی متناسب هستند. سنجش سفارشات کالاهای بادوام نشان می دهد که قدرت اقتصادی جامعه در چه سطحی قرار دارد.
در ادامه مقاله در رابطه با کالاهای بادوام اطلاعات بیشتری ارائه می شود. نظرات ارزشمند خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

کالای بادوام چیست؟

کشش تقاضا برای کالاهای بادوام چقدر است؟

سفارشات اصلی کالاهای بادوام چیست؟

شاخص کالاهای بادوام چیست و چرا تحلیلگران مالی آن را زیر نظر دارند؟

نمونه هایی از کالاهای بادوام چیست؟

تاثیر کالاهای بادوام در بازار فارکس

کالای بادوام چیست؟

 

کالاهایی که خریدهای طولانی مدت هستند و انتظار می رود حداقل سه سال برای مصرف کننده دوام بیاورند، به عنوان کالاهای بادوام شناخته می شوند و شاخص سفارشات کالاهای بادوام نیز با خرید این کالاها سنجیده می شود. آنها معمولاً زمانی توسط مشاغل و مصرف کنندگان خریداری می شوند که ثبات در اقتصاد وجود داشته باشد. زمانی که اقتصاد خوب نیست، سرمایه گذاری در کالاهای بادوام معمولا به تعویق می افتد.

اگر اقتصاد خوب پیش برود، فروش کالاهای بادوام افزایش می یابد زیرا در کل اقتصاد مثبت است و مصرف کنندگان قادر به خرید آنها هستند. هنگامی که یک رکود اقتصادی وجود دارد ، مصرف کنندگان اعتماد پایینی نشان می دهند و فروش کالاهای بادوام و ارزش سهام کاهش می یابد. 

اهمیت داده های شاخص سفارشات کالاهای بادوام در دو دلیل زیر نمایان می شود:

1- این گزارش به ارزیابی صنعت کالاهای بادوام به طور خاص و اقتصاد به طور کلی کمک می کند.

2- وضعیت مالی خانوار مستقیماً تحت تأثیر وضعیت اقتصادی است. کاهش فروش کالاهای بادوام معمولاً نشان دهنده رکود اقتصادی است.

 

 

 

کشش تقاضا برای کالاهای بادوام چقدر است؟

 

شاخص سفارشات کالاهای بادوام Durable Goods Orders، محاسبه کننده میزان تقاضای کالاهای بادوام ساخته شده توسط ایالات متحده در داخل و خارج کشور است. زمانی که ارزش شاخص در حال افزایش است به معنای افزایش تقاضا است که مستقیماً منجر به افزایش تولید و اشتغال خواهد شد. کاهش ارزش شاخص نیز نتیجه معکوس دارد یعنی نشان دهنده کاهش تقاضا و به دنبال آن کاهش تولید و اشتغال می باشد. 

سفارشات کالاهای بادوام کلیه سفارشات و سفارشات تکمیل نشده کالاها و محموله های بادوام را برای ماه قبل در نظر می گیرد. این شاخص قابل اعتماد برای بخش تولید در نظر گرفته می شود و بازار تمایل دارد در جهت شاخص حرکت کند. با این حال، نوسانات و تمایل آن به بازنگری های قابل توجه، از اعتبار آن می کاهد. 

 

 

 

سفارشات اصلی کالاهای بادوام چیست؟

 

سفارشات اصلی کالاهای بادوام شامل کالاهای بادوام است که کالاهایی هستند که به سرعت فرسوده نمی شوند یا عمر آنها بیش از سه سال است و شامل طیف گسترده ای از اقلام از جمله تجهیزات کامپیوتری، ماشین آلات صنعتی، قطار، هواپیما و خودرو می باشد. شاخص سفارشات کالاهای بادوام شاخصی کلیدی و کاربردی برای سنجش و ارزیابی سلامت اقتصاد جوامع است.

 از آنجایی که قیمت های سرمایه گذاری به رشد اقتصادی واکنش نشان می دهند ، برای سرمایه گذاران مهم است که بتوانند روند رشد اقتصاد را تشخیص دهند. به عنوان مثال، سفارشات کالاهای سخت کارخانه می تواند اطلاعاتی در مورد میزان شلوغی کارخانه ها در آینده ارائه دهد. سفارش‌هایی که در یک ماه ارسال می‌شوند ممکن است ماه‌های زیادی در آینده در کارخانه‌ها کار کنند، زیرا آنها برای تکمیل سفارش‌ها تلاش می‌کنند.

هجوم سفارش های بزرگ در یک ماه می تواند اعداد ماهانه را منحرف کند و تعیین روند اساسی را دشوار کند. این دلیلی است برای اینکه تحلیلگران شاخص سفارشات کالاهای بادوام اصلی را مدنظر دارند که بخش حمل و نقل را کنار می گذارد. تمایز کلیدی بین داده‌های اصلی کالاهای بادوام در مقابل داده‌ های کالاهای بادوام نیز همین است.

 

 

 

شاخص کالاهای بادوام چیست و چرا تحلیلگران مالی آن را زیر نظر دارند؟

 

شاخص سفارشات کالاهای بادوام Durable Goods Orders، سفارشات جدیدی که با تولیدکنندگان داخلی برای تحویل کالاهای بادوام در کوتاه مدت یا آینده انجام می شود را منعکس می کند. تغییر در ارزش کل سفارش‌های جدید در دو نسخه در ماه اندازه‌گیری شده و با عموم به اشتراک گذاشته می‌شود: گزارش پیش فروش کالاهای بادوام و محموله‌ها، موجودی‌ها و سفارش‌های تولیدکنندگان.

شاخص سفارشات کالاهای بادوام درک بهتری از زنجیره تامین نسبت به اکثر شاخص ها ارائه می دهد. این می تواند در کمک به سرمایه گذاران برای درک درآمد شرکت ها در صنایع مانند تولید فناوری، ماشین آلات و حمل و نقل بسیار مفید باشد. سرمایه گذاران و تحلیلگران معمولاً از داده های چند ماهه استفاده می کنند و میانگین آن را به جای استفاده از داده های یک ماهه استفاده می کنند.

از آنجایی که قیمت های سرمایه گذاری بازتابی از رشد اقتصادی است، سرمایه گذاران و تحلیلگران از شاخص سفارشات کالاهای بادوام و سایر شاخص ها برای شناسایی روندهای بازار استفاده می کنند. سفارشات ماشین آلات صنعتی می تواند نشان دهد که صنایع در آینده چقدر شلوغ خواهند شد. سفارش‌هایی که در ماه‌های جاری ثبت می‌شوند می‌توانند در چند ماه آینده منجر به صنایع شلوغ شوند. سفارشات کالاهای بادوام درک کاملی از بخش تولید، که بخش اصلی اقتصاد است، می دهد.

 

 

 

نمونه هایی از کالاهای بادوام چیست؟

 

با توجه به دفتر تحلیل اقتصادی سه نوع کالای بادوام وجود دارد که در محاسبه شاخص سفارشات کالاهای بادوام در نظر گرفته می شوند:

1- کالاهای بادوام مصرفی: کالاهایی که توسط افراد و خانواده ها خریداری می شود. آنها شامل مبلمان، اتومبیل، لوازم الکترونیکی، چمدان، کتاب و تجهیزات ورزشی هستند.

2- کالاهای بادوام تجاری: کالاهای بادوام مورد استفاده مشاغل، گیاهان، اموال و تجهیزات (PP&E) هستند. آنها شامل تجهیزات صنعتی مانند ماشین آلات و دستگاه های الکتریکی هستند. آنها همچنین شامل قایق، کامیون، اتوبوس و هواپیما هستند.

3- کالاهای غیر قابل دوام: کالاهایی که به طور متوسط ​​کمتر از سه سال عمر می کنند و شامل کالاهایی مانند غذا، پوشاک، تنباکو، محصولات مراقبت شخصی و غیره می شود.

 

 

 

تاثیر کالاهای بادوام در بازار فارکس

 

شاخص سفارشات کالاهای بادوام به عنوان یک شاخص در فارکس، از عوامل موثر بر بازار فارکس محسوب می شود. سفارشات کالاهای بادوام یک شاخص کاربردی و قابل اعتماد برای ارزیابی سلامت اقتصادها است. به همین دلیل همواره مورد توجه تحلیلگران، سرمایه گذاران و معامله گران بوده است. بدلیل واکنش قیمت های سرمایه گذاری به رشد اقتصادی، تشخیص این روند ها برای سرمایه گذاران بسیار مهم است. برای مثال، سفارش‌های کالاهای بادوام می‌توانند اطلاعاتی را در مورد میزان شلوغی کارخانه‌ها در آینده و اینکه آیا احتمالاً برای گذراندن بار کاری فعلی نیاز به استخدام بیشتر یا کمتر پرسنل دارند، ارائه می‌ دهند.

با افزایش شاخص سفارشات کالاهای بادوام، می توان شروع یک روند صعودی در اقتصاد را انتظار داشت. همچنین هشداردهنده افزایش ارزش سهام و دارایی در دوره های زمانی آینده است. در نتیجه تقاضای سهام یا دارایی مربوطه در بازار افزایش می یابد. سفارشات کالاهای بادوام موضع  سرمایه گذاران و معامله گران نسبت به بخش تولید که بخش اصلی اقتصاد هر جامعه است را مشخص می کند. 

کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان اغلب در زمان بهبود اقتصادی اقدام به خرید کالاهای بادوام می کنند. بنابراین از افزایش شاخص سفارشات کالاهای بادوام می توان ایجاد روند صعودی و از کاهش سفارش ها نیز می توان تغییر روند در فارکس را نتیجه گرفت.

 

 

 

 

سخن پایانی

 

شاخص سفارشات کالاهای بادوام تقاضا برای کالاهای بادوام ساخت ایالات متحده را در داخل و خارج از کشور اندازه گیری می کند. زمانی که ارزش شاخص در حال افزایش است به معنای افزایش تقاضا است که مستقیماً منجر به افزایش تولید و اشتغال خواهد شد. کاهش ارزش شاخص نتیجه معکوس دارد. کالای بادوام کالایی است که انتظار می رود مصرف آن 3 سال یا بیشتر دوام داشته باشد. خرید این کالاها در وضعیت سلامت و ثبات اقتصادی انجام می شود و در دوره هایی که اقتصاد خوب نیست، خرید به تعویق می افتد. 

شاخص سفارشات کالای بادوام به عنوان یک شاخص در فارکس، از عوامل موثر بر این بازار است. بنابراین همواره از سوی معامله گران و تحلیلگران تحت نظر قرار می گیرد. 

در این مقاله در رابطه با شاخص سفارشات کالا های بادوام و انواع کالاهای بادوام، مطالبی ارائه شد. همچنین تاثیر کالاهای بادوام بر بازار فارکس نیز بررسی شد. شما می توانید با شناختی که از این شاخص کسب کرده اید، از آن در جهت بهبود عملکرد معاملاتی خود در بازار فارکس استفاده کنید. 

نظرات و پیشنهادات سازنده خود را با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید برای رفع ابهامات خود در چت آنلاین با مشاورین نیکس ارتباط برقرار کنید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications