NYXbroker
نیکس فارکس

شاخص فروش خانه

شاخص Home sale چیست و چه تاثیری در بازار فارکس دارد ؟

شاخص فروش خانه های نوساز و همچنین شاخص خانه های در معرض فروش نشان دهنده داده های منتشر شده در رابطه با فعالیت های اقتصادی در بخش مسکن می باشد. این داده ها بخش مهم و جدایی ناپذیر از تقویم اخبار اقتصادی بازار فارکس هستند.
تاریخچه و نمودار قیمت مسکن داده های مفید اقتصادی بخش مسکن را در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار می دهد.
آیا می دانید شاخص فروش خانه های نوساز چیست؟ شاخص قیمت مسکن چیست؟ شاخص خانه های در معرض فروش چیست؟ تاریخچه قیمت مسکن و نمودار قیمت مسکن چه فایده ای برای معامله گران دارد؟ تاثیر شاخص قیمت مسکن بر بازار فارکس چیست؟
داده های منتشر شده شاخص فروش خانه در بردارنده اعداد و ارقام و اطلاعات مفید و ارزشمندی از قبیل تعداد خانه‌ های خریداری شده جدید، تعداد خانه‌ های خریداری شده قدیمی، سفارش‌ خانه‌ های در حالت تعلیق یا در حال بررسی، مجوزهای ساختمانی، تاریخچه قیمت مسکن و سایر داده‌های مسکن است. در ادامه مقاله توضیحات تکمیلی ارائه می شود.
نظرات خود را در انتهای مقاله بنویسید. در صورت وجود هرگونه ابهام می توانید در چت آنلاین با مشاورین نیکس در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

شاخص فروش خانه چیست؟

زمان اعلام گزارش فروش خانه؟

تاثیر شاخص فروش خانه بر بازار فارکس

شاخص فروش خانه چیست؟

 

هرگونه اخبار اقتصادی که در رابطه با مسکن و فعالیت های مختلف این بخش اقتصادی از سوی نهادهایی از جمله انجمن ملی مشاوران املاک منتشر میشود، شاخص فروش خانه را شکل می دهند. اهمیت داده های اقتصادی بخش مسکن برای تمام تحلیلگران آشکار است و بخش جدایی ناپذیر از اخبار فارکس را تشکیل می دهد.

شاخص Home sale حاوی اطلاعات مهم و ارزشمندی در بخش مسکن اقتصاد جوامع است.این اطلاعات مهم شامل آمار خانه‌ های جدید و قدیمی فروخته شده یا خریداری شده، سفارش‌ های مربوط به خانه‌ های در وضعیت تعلیق، مجوزهای ساخت و ساز، قیمت مسکن و سایر داده‌ های مسکن است. آنها به معامله گران اطلاعاتی از میزان فعالیت اقتصادی در بخش مسکن و وام مسکن یک اقتصاد می دهند.

شاخص فروش خانه های نوساز و جدید توسط ایالات متحده در پایان هر ماه منتشر می شود. انتشار این شاخص نقش و تاثیر بسزایی در تحرکات بازارهای مالی دارد، زیرا فروش خانه های جدید افزایش مصرف را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این می تواند نشانه ای قوی و قابل اعتماد برای هر رکود ها جهش اقتصادی باشد.

زمانی که فروش خانه های جدید طی چند ماه کاهش می یابد، این معمولا پیش درآمدی برای رکود اقتصادی است. بنابراین شاخص فروش خانه های نوساز خاصیت پیشبینی کننده دارد و از این جهت حائز اهمیت است. 

شاخص خانه های در معرض فروش نیز یک شاخص نسبتا جدید و از اقسام شاخص Home sale است که توسط انجمن ملی مشاوران املاک توسعه یافته است. از این شاخص به عنوان دقیق ترین شاخص بخش مسکن یاد می شود. نکته حائز اهمیت این است که این شاخص به طور ثابت در وضعیت تعلیق نمی ماند. وضعیت خانه های محسوب شده در این شاخص حدود دو ماه بعد به فروش واقعی خانه تغییر می یابد.

زمان اعلام گزارش فروش خانه؟

 

شاخص فروش خانه توسط اداره سرشماری ایالات متحده در دوره های ماهانه منتشر می شود. انتشار این شاخص در وبسایت اداره سرشماری ایالات متحده در انتهای هر ماه صورت می گیرد. نرخ های ماهانه بدون تعدیل گزارش می شود، با این حال، نرخ های سالانه به صورت فصلی تعدیل شده گزارش می شود. 

هنگام تفسیر اعداد شاخص Home sale باید به چندین نکته توجه کنید. اولاً، خانه ای که فورا به فروش نمی رود در آمار ثبت نمی شود.

ثانیا، آمار در وضعیت امضای قرارداد فروش توسط مشتری و یا ودیعه گذاشتن گرفته می شود. در این وضعیت ممکن است خانه در حال تکمیل باشد و در هر مرحله و پیشرفتی از فرایند ساخت و ساز قرار داشته باشد. 

ثالثا، تنظیم ارقام فروش به منظور در نظر گرفتن قرارداد های فروش انجام نمی شود. با این حال، هنگامی که همان خانه در نهایت به مشتری دیگری فروخته می شود، در شمارش بعدی لحاظ نمی شود.

جالب است بدانید داده های شاخص Home sale و شاخص قیمت مسکن حساس ترین بخش اقتصاد به نرخ بهره محسوب می شود. اغلب تغییرات عظیمی را در فعالیت تجربه می‌کند، که در واکنش به تغییرات نرخ‌ های بهره بلند مدت، مانند نرخ وام‌های مسکن است. سرمایه گذاری مسکونی تامین کننده بخشی از تولید ناخالص داخلی کشورها به میزان 4 درصد است. با این حال ممکن است با در نظر گرفتن دوره های زمانی کوتاه، نسبت بسیار بیشتری از تغییرات را در رقم تولید ناخالص داخلی ایجاد کند. دلیل این این افزایش تغییرات، نوسانات ذاتی است. 

شاخص Home sale و نمودار قیمت مسکن به دقت توسط سیاستگذاران رصد می‌شود، زیرا ممکن است در کوتاه‌مدت سرنخ‌ هایی در مورد عملکرد اقتصاد کلان ارائه کند و اثرات ناشی از تغییرات در محیط مالی را آشکار کند. به همین دلیل تاریخچه قیمت مسکن اهمیت بسزایی در ارزیابی عملکرد اقتصاد دارد.

تاثیر شاخص Home sale بر بازار فارکس

 

نقطه اوج داده‌ های مسکن در سال 2006 رخ داد و جلب توجه بسیاری ایجاد کرد. این نقطه اوج بحران مالی جهانی در سال 2008 را به وجود آورد. این بحران مالی بعد از دوره فروپاشی بازار وام مسکن در ایالات متحده، بریتانیا، اروپا و دیگر اقتصادهای مطرح دنیا رخ داد. از آن زمان، داده‌ های مسکن به معیار ارزیابی عملکرد اقتصاد جوامع تبدیل شده است. به همین دلیل، این داده ها اکنون نقش پررنگی در ارزش پول کشورها ایفا می کند. 

با توجه به تاثیر مشکلات بخش مسکن بر بازارهای مالی، بدیهی است که اکنون داده‌ های شاخص فروش خانه نقش فشارسنج عملکرد اقتصادی و معیار سنجش آن را داشته باشد. 

مهمترین ارقام مسکن مربوط به شاخص فروش خانه های نوساز (ایالات متحده)، شاخص خانه های موجود (ایالات متحده)، شاخص خانه های در معرض فروش (ایالات متحده) است. 

از آنجا که ارزهای اصلی مورد معامله در برابر دلار از شاخص اقتصادی فروش خانه تاثیر می پذیرند، معامله گران با توجه به مثبت یا منفی بودن داده های منتشر شده می توانند به معامله سودمند دلار بپردازند.

سخن پایانی

 

شاخص فروش خانه، داده های فعالیت های اقتصادی در بخش مسکن را شامل می شود. فروش خانه شامل فروش خانه معلق یا در معرض فروش، فروش خانه نوساز و فروش خانه موجود می شود. میزان تاثیر هرکدام از آنها بر اقتصاد متفاوت است. گزارش فروش خانه به طور مستقیم و واقعی بر اقتصاد ایالات متحده تاثیر گذار نیست. در واقع، به نظر می رسد که این تأثیر حداقل است، زیرا با فروش صرف یک خانه موجود چیزی تولید نمی شود. با این حال، شاخص فروش خانه های نوساز دارای تأثیر عمیق و جالب توجهی بر بازار است. فروش خانه های جدید اغلب همراه با فعالیت اقتصادی بزرگی می باشد، این در حالی است که گاهی یک بخش مقاوم مسکن قادر است اقتصاد جامعه را از وضعیت رکود نجات دهد. 

در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با شاخص فروش خانه، اقسام، زمان انتشار و نحوه محاسبه آن ارائه شد. با توجه به تاثیر و اهمیت این شاخص بر بازار فارکس، این اطلاعات می تواند در معاملات شما نقش مثبتی داشته باشند.

نظرات خود را در این زمینه برای ما بنویسید و مسائل و مشکلات خود را در چت آنلاین با مشاورین نیکس مطرح کنید.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications