NYXbroker
نیکس فارکس

حساب بدون سواپ

حساب بدون سواپ یا سواپ فری (swap free)چیست؟

حساب بدون سواپ یا سواپ فری (swap free)، یکی از انواع حسابهای معاملاتی فارکس است که دارای ویژگی رعایت اصول دینی اسلامی می باشد. حساب بدون سوآپ فارکس محدودیت های پیش روی معامله گران را کنار می زند.
هزینه مبادله شبانه که معمولاً به عنوان تفاوت قیمت بین معاملات باز و بسته شدن مجدد و بازگرداندن به حساب مشتری شارژ می شود یا به حساب مشتری واریز می شود، برای معامله بدون سواپ اعمال نمی شود، به این معنی که هر دو معامله جابجایی با قیمت یکسان رزرو می شوند و بدون هزینه سواپ هستند.
آیا از انواع حساب معاملاتی فارکس شناختی دارید؟ حساب بدون سوآپ فارکس یا سواپ فری چیست؟ معامله بدون سواپ با حساب بدون سواپ چه ویژگی هایی دارد؟ چه کسی کارمزد سواپ را دریافت می کند؟
تجارت فارکس در بین معامله گران و علاقه مندان در سراسر جهان بسیار محبوب شده است. بنابراین فارکس گسترده است و به معامله گران از فرهنگ ها و مذاهب مختلف خدمت می کند. با این حال، جا دادن همه مشتریان برای یک پلتفرم هرگز آسان نیست و بسیاری از ویژگی های خاص وجود دارد که کارگزاران برای برآورده کردن همه نیازها ارائه می دهند. این معمولاً به معنای ارائه خدمات عالی به مشتری با پشتیبانی به زبان‌های مختلف و در دسترس در هر زمان از روز، با توجه به تفاوت‌ های فرهنگی است. هنگامی که صحبت از اختلافات مذهبی در میان تاجران می شود، نقطه کانونی تاجران مسلمان هستند که از کسب سود محدود می شوند. اما برای رفع این محدودیت گزینه ای به نام حساب بدون سواپ فارکس پیش روی معامله گران است. با این حساب معامله گران مسلمان می توانند آزادانه به معامله بپردازند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این باره ارائه می شود.
شما می توانید نظرات ارزشمند خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

حساب بدون سواپ free swap چیست؟

چه کسی کارمزد سواپ را دریافت می کند؟

انواع سواپ

سواپ swap در فارکس به چه معناست؟

حساب بدون سواپ در بروکر نیکس

حساب بدون سواپ free swap چیست؟

 

 

در بازار بزرگ فارکس، جا دادن تمام معامله گران با هر مذهب و قومیتی و از سراسر دنیا هرگز کار آسانی نیست. با این حال راه هایی برای حل این مشکل ارائه شده است که یکی از آنها حساب بدون سواپ برای مسلمانان است. این حساب یکی از انواع حساب فارکس است که مخصوصا برای رفع موانع تجارت برای مسلمانان طراحی شده است. حساب های سواپ فری swap free، حساب‌ هایی هستند که برای مسلمانان در نظر گرفته شده است و در واقع مجاز به دریافت سوآپ نیستند. طبق قوانین شرعی، آنها مجاز به کسب سود مضاعف و یا پرداخت سود نیستند، که بدیهی است در مورد فارکس نیز اعمال می شود. آنها همچنین به نام حساب های اسلامی، تجارت فارکس بدون بهره را ارائه می دهند که معامله گران مسلمان را قادر می سازد تا فعالانه بدون نقض هیچ یک از قوانین مذهبی مشارکت کنند. انواع حساب بدون سواپ فارکس یا حساب اسلامی در میان کارگزاران متفاوت است. در ادامه مقاله در رابطه با انواع این حساب و همچنین کارمزد سواپ مطالبی ارائه می شود.

 

چه کسی کارمزد سواپ را دریافت می کند؟

 

طبق قوانین اسلامی، مسلمانان از گرفتن یا دادن منفعت از هر نوع فعالیت منع شده اند. با در نظر گرفتن این موضوع است که حساب های فارکس اسلامی ایجاد شد.

هیچ کارمزدی به صورت سود برای حساب بدون سواپ فارکس اعمال نمی شود. کارمزد انتقال یک موقعیت به روز معاملاتی بعدی (کارمزد rollover) در بازار فارکس ممکن است به عنوان نمونه ای از این پرداخت سود استفاده شود که در زمان انتقال یک موقعیت باز به روز معاملاتی بعدی انجام می شود. هزینه های جابجایی از حساب های فارکس اسلامی دریافت نمی شود.

بازار فارکس در پایان هر روز بسته می شود. اگر یک معامله گر بخواهد یک پوزیشن را یک شب باز نگه دارد، باید هزینه rollover را بپردازد. این یک سود پرداختی است که برای انتقال یک موقعیت باز به روز معاملاتی بعدی انجام می شود و از بابت توانایی لوریج پرداختی دریافت میشود. محاسبه کارمزد تعلق گرفته در حساب بدون سواپ با معیار اختلاف بین نرخ بهره انجام می شود. 

 

انواع سواپ

 

سوآپ در فارکس به سودی اطلاق می شود که برای معامله ای که یک شبه باز نگه می دارید، کسب می کنید یا می پردازید. این سود در حساب بدون سوآپ فارکس و معامله بدون سواپ وجود ندارد. 

دو نوع سواپ long و سواپ short وجود دارد: سواپ long (برای باز نگه داشتن پوزیشن های خرید در طول شب استفاده می شود) و سواپ short (برای باز نگه داشتن پوزیشن های فروش در طول شب استفاده می شود). آنها بر حسب پیپ در هر لات بیان می شوند و بسته به ابزار مالی که معامله می کنید متفاوت است.

 

بازارهای مالی مدرن از مجموعه گسترده ای از انواع حساب بدون سواپ استفاده می کنند که برای اهداف مختلف مناسب هستند. محبوب ترین انواع عبارتند از:

 

1- سوآپ نرخ بهره:

طرفین توافق می کنند که یک جریان از پرداخت های بهره آتی را بر اساس مبلغ اصلی فرضی از پیش تعیین شده با جریان دیگری مبادله کنند. به طور کلی، سوآپ نرخ بهره شامل مبادله یک نرخ بهره ثابت با نرخ بهره شناور است.

 

2- مبادله ارز:

طرفین مبلغ اصل و سود پرداختی را به ارزهای مختلف مبادله می کنند. این سوآپ قراردادها اغلب برای محافظت از موقعیت سرمایه گذاری دیگری در برابر نوسانات نرخ ارز و کاهش تاثیرات عوامل موثر بر ارزش یک ارز استفاده می شود.

 

3- سوآپ کالا:

این نوع از حساب بدون سواپ برای مبادله جریان‌های نقدی شناور طراحی شده‌اند که بر اساس قیمت لحظه‌ای یک کالا برای جریان‌های نقدی ثابت تعیین‌ شده توسط قیمت از پیش توافق شده یک کالا تعیین می‌شود. علیرغم نام آن، سوآپ کالا شامل مبادله کالای واقعی نمی شود.

 

4- مبادله پیش فرض اعتبار:

سی دی اس (CDS) بیمه ای را از نکول یک ابزار بدهی ارائه می دهد. خریدار یک مبادله، پرداخت های حق بیمه را به فروشنده منتقل می کند. در صورت نکول دارایی، فروشنده ارزش اسمی دارایی را به خریدار بازپرداخت می کند، در حالی که دارایی از خریدار به فروشنده منتقل می شود. معاوضه های پیش فرض اعتباری به دلیل تأثیر آنها بر روی اعتبار تا حدودی بدنام شد.

 

سواپ swap در فارکس به چه معناست؟

 

سواپ در فارکس درواقع کارمزد بهره است. این کارمزد بهره به ازای باز نگه پوزیشن یک شبه تعلق می گیرد، از این رو سوآپ را بهره یک شبه نیز می نامند. 

سوآپ تنها شامل معامله گران شرکت کننده در معاملات بلند مدت و میان مدت می شود. حساب های اسلامی حساب بدون سواپ هستند که مخصوصا برای معامله گران مسلمان ایجاد شده اند و در آن معامله بدون سواپ می باشد. 

مقدار این کارمزد با توجه به اختلاف نرخ‌های rollover است. بر همین اساس و با توجه به تفاوت در این نرخها، سوآپ ها می توانند منفی و یا مثبت باشند. نکته جالب توجه این است که بانک مرکزی با گذشت زمان اقدام به تغییر سیاست های پولی خود می کند. بنابراین امکان تغییر نرخ و همچنین میزان تفاوت میان نرخ ها وجود دارد. 

اگر نرخ بانک مرکزی اول بیشتر باشد، سوآپ مثبت خواهد بود و بالاتر بودن نرخ سود بانک مرکزی ارز مظنه، سوآپ منفی را به دنبال دارد. 

برای نشان دادن این که چگونه این کار در شرایط عملی کار می کند، در اینجا یک مثال می آوریم.

فرض کنید جفت ارز EUR/USD را می خریم. اگر نرخ بهره برای یورو میزان 2% و نرخ بهره برای دلار 1% باشد، برای باز نگه داشتن پوزیشن ها، یک سوآپ مثبت 1% به ما تعلق می گیرد.

2٪ – 1٪ = 1٪

با فروش جفت EUR/USD درواقع یورو را فروخته ایم و دلار آمریکا خریداری کرده ایم  در صورت جابجایی، سوآپ منفی حدود 1 درصد دریافت خواهیم کرد.

1٪ – 2٪ = -1٪

اگر دلار را بفروشیم که در ابتدا آن را نداریم، مثل این است که آن را وام گرفته ایم و اساساً نرخ بهره 1٪ را پرداخت می کنیم. با فروش چیزی که در اصل آن را نداریم، در واقع برای استفاده از پول قرضی، نرخ بهره را پرداخت می کنیم. 

بنابراین، به هنگام خرید، نرخ بهره گرفته می شود و در زمان فروش، پرداخت سود وام نیز به دنبال آن انجام می شود. اساساً به همین تفاوت در نرخ بهره، سوآپ می گویند که در حساب بدون سواپ وجود ندارد.

 

حساب بدون سواپ در بروکر نیکس

 

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر نیکس با برداشتن سود از معاملات، موانع و محدودیت های شرعی تجارت را از میان برمیدارد و به معامله گران مسلمان آزادی کامل برای تجارت اعطا می کند.

بروکر معتبر نیکس امکان سرمایه گذاری در حساب بدون سواپ را با سرمایه بسیار پایین 5 دلار، برای تمام معامله گران مسلمان فراهم ساخته است. معامله گران می توانند با استفاده از این حساب و با 5 دلار معاملات سودده خود را بدون محدودیت در بازار فارکس آغاز کنند. لازم بذکر است به تازگی حساب ECN بدون سواپ نیز در بروکر نیکس امکان معامله و افتتاح حساب دارید. 

اگر قصد معامله کاملا شرعی و بدون سود و پرداخت ربا دارید، حساب بدون سواپ یا حساب اسلامی بروکر نیکس بهترین گزینه برای شما می باشد. اینگونه شما در سود و زیان معامله شریک هستید و نام قمار نیز از معاملات شما حذف می شود.

 

سخن پایانی

 

حساب بدون سواپ یک حساب منحصر به فرد است زیرا در واقع خدمات تجارت فارکس را به معامله گران مسلمان ارائه می دهد. این معامله مطابق با شریعت به معامله گران این امکان را می دهد که به طور فعال در بازار فارکس بدون هیچ سود و جابجایی شرکت کنند. این موضوع به طور گسترده ای شناخته شده است و کارگزاران فارکس زیادی وجود دارند که به حساب های اسلامی اجازه می دهد. برخی از کارگزاران برای چنین معاملاتی کارمزد دریافت می کنند در حالی که برخی دیگر اسپردها، کارمزد یا حاشیه سود را افزایش می دهند. بدون بهره در واقع به این معنی است که کارگزاران به شما اجازه می دهند بدون توجه به نوسانات نرخ ارز معامله کنید.

هنوز هم بحث‌ های مداومی بین دانشمندان اسلامی در مورد اینکه آیا تجارت فارکس برای مسلمانان آگاه از طریق حساب بدون سواپ مجاز است یا خیر وجود دارد. در حال حاضر، نظرات علما تقسیم شده است، برخی معتقدند که اشکالی ندارد، در حالی که برخی دیگر آن را کاملاً منع می کنند. اما در یک دیدگاه کلی با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله در می یابید که در حساب بدون سواپ تمام شرایط شرعی بودن تجارت لحاظ شده است و معامله گران مسلمان با استفاده از این حساب محدودیت شرعی در تجارت نخواهند داشت.

شما می توانید نظرات خود را در این باره برای ما بنویسید. همچنین می توانید جهت رفع ابهامات خود، پرسش خود را در چت آنلاین برای مشاورین نیکس مطرح کنید.

 

 

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications