NYXbroker
نیکس فارکس

محرک هایی برای بهبود بازار تجارت

در بهبود بازار تجارت محرک های وجود دارد که به معرفی آنها می پردازیم

محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، می توانند تأثیر و دامنه متفاوتی داشته باشند و می توانند رویدادهای مورد انتظار محرک هایی برای بهبود بازار تجارت در واقع همان عوامل موثر بر نمودارهای قیمتی شما هستند که عملکرد معاملاتی شما را نیز شکل می دهند. آیا می دانید تاثیر مشوق ها بر معاملات شما چگونه است؟ انواع مشوق ها در بازاریابی چیست؟ انواع تبلیغات تجاری را می شناسید؟ ابزار تبلیغات کدامند؟
تقریبا تمام معامله گران از محرک های بازار آگاهی دارند. اگر 100% مطمئن نیستید که محرک هایی برای بهبود بازار تجارت چه هستند و چگونه بر نمودار قیمت شما تاثیر می گذارند، این مقاله برای شما مناسب است! چه در دنیای تجارت و سرمایه گذاری مبتدی باشید و چه یک معامله گر حرفه ای، این مقاله می تواند به شما کمک کند تا اولویت های تجزیه و تحلیل خود را قبل از ورود یا خروج از یک بازار مشخص کنید.
در ادامه مقاله به تفصیل توضیح خواهیم داد که محرک های بازار چیست و چگونه بر انواع تبلیغات و ابزارهای مالی تأثیر می گذارند. همچنین انواع مشوق ها و تاثیر مشوق ها بر اقتصاد را تحلیل می کنیم و انواع ابزار تبلیغات را معرفی می کنیم. شما به وسیله محرک هایی برای بهبود بازار تجارت می توانید معاملات خود در بازار را سودآور تنظیم کنید.
خواهشمندیم نظرات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما ارسال کنید. همچنین در صورت ایجاد هرگونه ابهام و سوال در این باره، می توانید به مشاورین نیکس مراجعه کنید.

فهرست مطالب

مشوق های تجاری در بازاریابی چیست؟

انواع مشوق ها کدامند؟

مشوق ها چگونه بر اقتصاد تاثیر می گذارند؟

انواع تبلیغات تجاری چیست؟

ابزارهای تبلیغات چیست؟

مشوق های تجاری در بازاریابی چیست؟

بیایید برای توصیف محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، با اصول اولیه شروع کنیم. بنابراین یک تعریف کامل چنین است :

منظور از محرک بازار، هر رویداد یا عاملی است که بتواند بر بازار تأثیر بگذارد و حرکتی ایجاد کند. 

محرک های بازار امروز همه اخباری هستند که در کوتاه مدت نوسان را افزایش می دهند. قبل از انتشار آنها، بازار معمولاً دارای نوسانات کم است. برای مثال اخبار فارکس، محرک پرقدرت این بازار مالی است. همچنین سایر عوامل موثر بر بازار فارکس نیز محرک هایی برای بهبود بازار تجارت محسوب می شوند. بنابراین، می‌توانیم محرک‌های بازار امروز را به عنوان اخبار، رویدادها و داده‌هایی که می‌توانند بر عملکرد یک ابزار مالی خاص تأثیر بگذارند، تعریف کنیم. محرک یا غیرمنتظره باشد.

محرک‌های بازار قابل پیش‌بینی شامل داده‌های کلان اقتصادی است که در روزها و زمان‌های دقیق مورد انتظار است و به راحتی در تقویم اقتصادی در دسترس است. داده‌های کلان، جلسات و بیانیه‌های بانک مرکزی، داده‌های فصلی شرکت‌ ها، رویدادهای سیاسی و انتخابات، همگی محرک‌های بازار قابل ردیابی و پیش‌بینی هستند. برای هر معامله گر ضروری است که همیشه برای این رویدادها آماده باشد.

انواع مشوق ها کدامند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، مشوق ها یا محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، تمام آن رویداد هایی هستند که می توانند بازار را به صورت کوتاه یا غیرقابل پیش‌ بینی حرکت دهند. محرک‌های بازار را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد :

 

رویدادهای مثبت یا منفی : داده‌هایی با این ویژگی‌ها در رابطه با یک بازار خاص می‌توانند بر روی روند صعودی و منفی تأثیر بگذارند.

رویدادهای بالاتر یا پایین‌ تر از حد انتظار : در این مورد، اخباری هستند که از یک پیش‌بینی خاص منحرف می‌شوند و به طور فزاینده‌ ای بر روند صعودی و نزولی یک دارایی معین مثلا یک سهام یا اوراق بهادار تأثیر می‌گذارند و تاثیر مشوق ها را برای معامله گران آشکار می سازند. 

 

با توجه به دامنه تحلیل فاندامنتال، می توان 3 محرک اصلی بازار را تعریف کرد :

1 – شاخص های اقتصادی : 

منظور از شاخص‌های اقتصادی، تمام داده‌ها و شاخص‌های آماری مربوط به عملکرد یک اقتصاد خاص یا یک بخش اقتصادی خاص است. برای مثال تولید ناخالص داخلی GDP یک شاخص اقتصادی بسیار مهم و جزو محرک هایی برای بهبود بازار تجارت محسوب می شود. 

2 – شاخص های مالی :

شاخص های مالی، تا آنجا که به حوزه ایالت ها و جوامع اقتصادی مانند اتحادیه اروپا مربوط می شود، شامل فعالیت بانک مرکزی، روند نرخ بهره، تورم و غیره است.

3 – عوامل سیاسی :

عوامل سیاسی، مانند محرک‌های بازار، احتمالاً ساده‌ترین عوامل برای درک و تفسیر هستند. بدیهی است که کشوری که با انتخابات سیاسی روبرو است، تحرکات بازار خارق العاده ای را تجربه خواهد کرد. بارز ترین نمونه عوامل سیاسی به عنوان محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، انتخابات آمریکا در ماه نوامبر است که در هفته های قبل و بعد از رای گیری، بازارهای مالی شاهد نوسانات زیادی می باشد.

 

مشوق ها چگونه بر اقتصاد تاثیر می گذارند؟

اقتصاد کشور های مختلف تا حد زیادی وابسته به بازارهای مالی داخلی و همچنین بازار های جهانی است. همانطور که می دانید، تمام بازار های مالی کم و بیش از نوسان برخوردار هستند. این نوسانات و تحرکات را درواقع همان محرک هایی برای بهبود بازار تجارت شکل می دهند. بنابراین بدیهی است که انواع مشوق های بازار بر اقتصاد جوامع تاثیرگذار باشند. مشوق های مثبت تاثیرات مثبتی در اقتصاد کشور ایجاد می کنند و بهبود اقتصاد را به دنبال دارند و برعکس، مشوق های منفی می توانند افول اقتصاد کشور را در پی داشته باشند. دلیل حساسیت محاسبه شاخص های اقتصادی مختلف نیز همین تاثیر محرک ها بر اقتصاد کشورها می باشد.

 

انواع تبلیغات تجاری چیست؟

تبلیغات تجاری نیز محرک هایی برای بهبود بازار تجارت محسوب می شوند. معامله گران به خوبی از قدرت تبلیغات برای تغییر شرایط آگاه هستند. انواع تبلیغات تجاری به سه دسته چاپی، دیداری و محتوایی تقسیم می شود.

در تبلیغات صوتی از صدا جهت معرفی و تبلیغ دارایی ها استفاده می شود. با اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی ابزار های صرفا صوتی کمتر به چشم می آیند، اما تبلیغات صوتی همچنان جایگاه و ارزش خود را حفظ کرده اند.

بهره گیری از روش های دیداری و مشاهده در جهت اهداف تجاری نیز کاربرد فراوانی دارد.

محتوا های تبلیغاتی و ارائه اطلاعات مفیدی در رابطه با دارایی های برای رسیدن به اهداف تجاری بسیار مفید هستند. البته نوشتن محتوا و متن تبلیغاتی و جذب مخاطب از این طریق نیازمند مهارت است. این سه نوع تبلیغات همگی محرک هایی برای بهبود بازار تجارت محسوب می شوند.

ابزارهای تبلیغات چیست؟

طبیعتا تبلیغات به عنوان محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، نیاز به ابزار انتشار دارند. هرکدام از انواع تبلیغات تجاری که معرفی شد، ابزار مربوط به خود را دارند. ابزار تبلیغات به شرح زیر است :

تلویزیون : تلویزیون یکی از منابع مهم تبلیغات تجاری است. تلویزیون رسانه ای است که طیف گسترده ای از مشاغل تبلیغات خود و USP خود را در آن نمایش می دهند.

تبلیغات سفارشی : محصولات سفارشی محبوبیت خود را به دست آورده اند و به طور گسترده در دنیای تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت های حرفه ای طراحی گرافیک همیشه پرچم ها، بنرها، وسایل بادی و سایر محصولات تبلیغاتی را با لوگو و پیام های برند سفارشی می کنند.

تبلیغات چاپی : می توان آن را در بسیاری از رسانه ها، از مجلات و روزنامه ها گرفته تا آگهی ها، گنجاند. با مجلات و روزنامه ها، هزینه تبلیغات می تواند به میزان قابل توجهی بر اساس سطح خوانندگان و موقعیت تبلیغات متفاوت باشد.

رادیو : رادیو مهم ترین ابزار برای تبلیغات صوتی به شمار می رود. این ابزار در گذشته کاربرد بیشتری داشت و امروزه با گسترش تکنولوژی به حاشیه رفته است. اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

اینترنت و شبکه های اجتماعی : امروزه با گسترش ارتباطات، فضای مجازی و شبکه های جمعی مختلف، محرک هایی برای بهبود بازار تجارت به شمار می روند و به محیط مناسبی برای انجام تبلیغات تجاری تبدیل شده است. 

سخن پایانی

محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، مشوق ها یا عوامل ایجاد تغییرات در بازار هستند که بر اقتصاد کشور ها نیز تاثیر بسزایی دارند. این محرک ها هرکدام شدت و تاثیر متفاوتی دارند. تاثیرات آن ها بر بازار می تواند مثبت یا منفی باشد. معامله گران ملزم هستند این محرک ها را به خوبی بشناسند و نحوه تاثیرگذاری آن ها بر بازار را بدانند. این شناخت به معامله گران کمک می کند روند بازار را تشخیص دهند و در نتیجه معاملات بهتری را تجربه کنند. محرک هایی برای بهبود بازار تجارت، هم می توانند مفید باشند و هم می توانند زمینه ساز شکست شما در معاملات باشند. نکته مهم این است که مشوق ها بشناسید و تاثیرات آن ها را به درستی تجزیه و تحلیل کنید.

در این مقاله تعریف کاملی از محرک هایی برای بهبود بازار تجارت و همچنین معرفی انواع آن ارائه شد. علاوه بر این تاثیرات محرک های بازار بر اقتصاد نیز شرح داده شد. شما می توانید از اطلاعات کاربردی این مقاله برای بهبود معاملات خود بهره بگیرید.

نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را برای ما ارسال کنید و اگر سوالی در رابطه با مطالب مقاله برایتان مطرح شد، با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications