NYXbroker
نیکس فارکس

افسانه فارکس

آیا افسانه های که درباره فارکس گفته می شود حقیقت دارد ؟

افسانه فارکس مجموعه تمام عقاید به ظاهر درست است اما در باطن آن ها هیچ قطعیتی وجود ندارد. حقیقت فارکس در مقابل افسانه قرار می گیرد و راه درست و دور از باور های غلط تجارت را روشن می کند. بسیاری از معامله گران، فارکس را بهترین سرمایه گذاری در جهان می دانند، اما از عوامل اصلی شکست در این بازار، عدم تشخیص حقیقت فارکس از افسانه فارکس است.
به نظر شما افسانه و حقیقت فارکس چیست؟ آیا واقعا فارکس بهترین سرمایه‌ گذاری در جهان است؟ حکم شرعی تجارت در فارکس چیست؟ حد ضرر و حد سود در فارکس به چه معناست؟ کپی تریدینگ در بروکر فارکس چیست؟
تصورات غلط و مفروضات نادرست زیادی در مورد تجارت وجود دارد. این افسانه ها هم توسط معامله گران مشتاق و هم توسط مردم ایجاد می شود. آنها نه تنها نادرست هستند، بلکه برای شما به عنوان یک معامله گر بسیار خطرناک است و شانس موفقیت شما را کاهش می دهد. علاوه بر این به شهرت تجارت در ذهن مردمی که تقریباً هیچ چیز در مورد آن نمی دانند نیز آسیب می زند. ما در این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با افسانه فارکس آشنا کنیم تا بتوانید این افسانه ها را از ذهن خود خارج کنید و تاثیرات مخرب آن ها را در تجارت خود از بین ببرید.
نظرات ارزشمند و سازنده خود را در انتهای مقاله با ما به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز به راهنمایی می توانید با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

اسطوره های فارکس

موفقیت در معاملات برای کسب درآمد بالا

آیا برای کسب درآمد در بازار به پول زیادی نیاز است؟

دانستن اینکه در آینده بازار چه اتفاقی می افتد؟

ربات های اندیکاتور معامله گر خودکار

آیا معاملات روزانه سریع ترین راه برای کسب درآمد است؟

اسطوره های فارکس

در باور عامه مردم اسطوره چیزی است که صرفا ذهنی و تخیلی بوده و در حقیقت وجود خارجی ندارد. منظور ما از اسطوره و افسانه فارکس نیز همان باور های غلط های رایج در مورد این بازار است که بسیاری از افراد بر خلاف انتظار آن را پذیرفته اند. برای مثال ممکن است بزرگترین افسانه در فارکس در حکم شرعی تجارت در فارکس باشد. بسیاری از افرادی که آشنایی کافی با این بازار ندارند، حکم شرعی تجارت در فارکس را مانند قمار می دانند که حرام است. این یک کلیشه و افسانه فارکس است که عموم مردمی که معامله نمی کنند و چیزی در مورد آن نمی دانند، در ذهن خود نگه می دارند. واقعیت این است که اگر می خواهید قمار کنید، می توانید آن را در بازار انجام دهید. با این حال، شما همچنین می توانید با تجارت مانند یک حرفه با کلاس بالا و سطح بالا رفتار کنید که برای خوب شدن در آن به زمان و پشتکار نیاز دارد. شما می توانید درمورد حکم شرعی تجارت در فارکس، در مقاله “آیا فارکس قمار است؟” مطالب بیشتری بخوانید. 

اسطوره در معنی دیگری نیز کاربرد دارد و آن افراد مشهور و الگو در یک زمینه خاص هستند. اسطوره در این معنی به واقعیت نزدیک تر است. بسیاری از معامله گران، فارکس را بهترین سرمایه گذاری در جهان می دانند، چرا که اسطوره های زیادی در این بازار مطرح هستند که به ثروت و شهرت فراوان رسیده اند و اکنون الگوی سایر معامله گران هستند. همچنین امروزه کپی تریدینگ معامله گران موفق، یک راه مناسب برای کسب سود است. کپی تریدینگ در واقع الگو گیری و کپی کردن رفتار های معاملاتی معامله گران موفق است که در بروکر فارکس قابل انجام است. در واقع کپی تریدینگ یک خدمت بسیار با ارزشی است که از سوی بروکر فارکس به کاربران ارائه می شود. اما تصور اشتباهی که در مورد این اسطوره ها و معامله گران موفق فارکس وجود دارد، این است که همگی فارغ التحصیل دانشگاه و یا ریاضیدان و اساتید ماهر هستند. این اولین افسانه فارکس است که با آن آشنا می شوید. اما حقیقت فارکس می گوید برای اینکه یک معامله گر موفق باشید نیازی نیست که فارغ التحصیل دانشگاه باشید. تجارت فقط برای برخی از ریاضیدانان فوق نابغه نیست که تمام روز در آنجا می نشینند و الگوریتم های کدنویسی می کنند. در واقع، درست مانند احساساتی بودن بیش از حد می تواند برای تجارت بد باشد، بیش از حد تحلیلی بودن نیز می تواند بد باشد. کسانی که بیش از حد تحلیلگر هستند، تمایل دارند بیش از حد فکر کنند و فکر می کنند که فرصت های معاملاتی کاملاً خوبی دارند.

جورج سورس، اندی کریگر، استنلی دراکن میلر، بیل لیپ شوتز و بروس کوونر همگی از اسطوره های مشهور فارکس هستند، اما نکته قابل توجه این است که همگی آنها فارغ التحصیل دانشگاه و استاد نبوده اند و همگی از افسانه فارکس پرهیز کرده اند.

موفقیت در معاملات برای کسب درآمد بالا

افسانه فارکس می گوید که برای کسب درآمد بالا به درصد بالایی از معاملات خود نیاز دارید تا برنده شوید. اما در حقیقت شما مجبور نیستید درصد بالایی از معاملات خود را برنده شوید، در عوض باید برندگان خود را به حداکثر برسانید…

احتمالاً درباره نسبت‌های پاداش ریسک شنیده‌اید ، اما آیا واقعاً قدرت آنها را درک می‌کنید؟ شما برای کسب درآمد زیاد در بازار نیازی به برنده شدن در تمام معاملات خود ندارید، در واقع شما حتی نیازی به برنده شدن در بیشتر معاملات خود ندارید! می پرسید چگونه ممکن است؟ با درک و استفاده موثر از نسبت‌های پاداش ریسک. پس این افسانه فارکس که درآمد بالا را به موفقیت در اکثر معاملات وابسته می داند را بشناسید و آن را دور بریزید. 

فرض کنید برای هر معامله ای که انجام می دهید، یک پاداش ریسک 1:3 تعیین می کنید. این بدان معناست که شما 1R ریسک می‌کنید که در آن R = ریسک دلار به 3R یا 3 برابر ریسک ضرر دلاری شما می‌رسد. در این نسبت پاداش ریسک، فقط باید 25 درصد از معاملات خود را تا سر به سر و حدود 27 درصد از آنها را برای کسب سود (پس از کمیسیون / اسپرد) برنده شوید.

آیا برای کسب درآمد در بازار به پول زیادی نیاز است؟

افسانه فارکس می گوید شما به پول زیادی نیاز دارید تا شانس کسب درآمد در بازار را داشته باشید. در مقابل، حقیقت می گوید برای شروع نیازی نیست که پول زیادی داشته باشید، یک معامله گر خوب می تواند بدون در نظر گرفتن اندازه حساب، درآمد کسب کند…

اغلب، معامله گران بر این باورند که برای موفقیت در معامله، به یک حساب تجاری بزرگ نیاز دارند. اما، این به سادگی درست نیست. در واقع، شما می توانید در یک حساب معاملاتی بزرگ به همان سرعتی که در یک حساب تجاری کوچک می توانید پول از دست بدهید. زیرا عوامل موثر بر بازار فارکس برای همه حساب ها یکسان عمل می کند و تفاوتی در میزان سرمایه شما ندارد. حتی اگر پول زیادی برای معامله دارید، بهتر است با یک حساب کوچکتر شروع کنید. آیا ذخیره سرمایه تجاری بزرگ به شما امکان می دهد سریعتر پول بیشتری به دست آورید؟ بله، اما اگر مهارت نداشته باشید و به افسانه فارکس اعتماد کنید ، می توانید آن پول را سریعتر از دست بدهید. در واقع کسب سود بیش از میزان سرمایه، به دانسته های فردی بستگی دارد. برای مثال اگر بر مدیریت ریسک و تعیین درست حد ضرر و حد سود در فارکس اشرافیت داشته باشید، می توانید با سرمایه اندک نیز سود کسب کنید. حد ضرر و حد سود در فارکس به معنی بسته شدن معاملات به صورت خودکار به هنگام رسیدن به یک میزان مشخص از ضرر یا سود است. 

استراتژی‌ در فارکس، مهارت‌ ها و نگرش‌ های ذهنی که برای موفقیت در معاملات نیاز دارید، روی یک حساب کوچک مانند حساب بزرگ کار می‌کنند. همیشه بهترین کار این است که از یک حساب کوچک شروع کنید و مهارت های خود را تقویت کنید، سپس زمانی که آماده شدید، می توانید پول بیشتری را در صورت داشتن آن واریز کنید یا فقط به ساختن آن حساب کوچک ادامه دهید.

دانستن اینکه در آینده بازار چه اتفاقی می افتد؟

اینکه برای کسب درآمد باید بدانید که بعداً در یک بازار چه اتفاقی می افتد، تنها یک افسانه فارکس است. در حقیقت لازم نیست حق با شما باشد یا بدانید که بعدا چه اتفاقی خواهد افتاد تا پول بدست آورید، باید بدانید که هرگز نمی توانید مطمئن باشید که چه اتفاقی خواهد افتاد. 

یک افسانه بزرگ در مورد تجارت این است که برای کسب درآمد باید بدانید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. این نمی تواند دور از واقعیت باشد و در واقع، حتی ممکن نیست. بخشی از معاملات این است که برای هر معامله ای که انجام می دهید یک انتظار تصادفی وجود دارد. به این معنا که هر تجارت فردی، که در خلا به آن نگاه شود، اساساً یک نتیجه تصادفی دارد. این به این دلیل است که هزاران، شاید حتی میلیون ها متغیر وجود دارد که در هر روز و در هر زمان معین بر بازار تأثیر می گذارد. بر اساس این نتایج تصادفی، لزوم دانستن آینده بازار، افسانه فارکس محسوب می شود و نقض می شود. در نتیجه، یک معامله واقعاً می‌تواند به هر جهت پیش برود، حتی اگر فکر کنید که در مورد آن 100٪ درست می‌گویید.

جایی که استراتژی معاملاتی یا مزیت معاملاتی شما مطرح می شود، این است که با گذشت زمان، با توجه به معاملات کافی، اگر استراتژی خود را با نظم و انضباط دنبال کنید، به نفع شما خواهد بود. اکثر لبه‌ها یا استراتژی‌های معاملاتی صرفاً از الگوهای تکراری بازار یا الگوهای اقدام قیمتی که به دلیل تعاملات انسانی تکراری با بازار شکل می‌گیرند، استفاده می‌کنند. بنابراین، در حالی که لبه معاملاتی شما ممکن است نرخ برد 60% داشته باشد، هر معامله منفرد اساساً 50/50 شانس موفقیت دارد. بنابراین، شروع به متقاعد کردن خود نکنید که “حق با من است!” در مورد معامله بعدی خود، زیرا شما شروع به ریسک کردن بیش از حد و وابستگی عاطفی بیش از حد به آن تجارت خواهید کرد، که دستورالعملی برای فاجعه و باور این افسانه فارکس است.

ربات های اندیکاتور معامله گر خودکار

در افسانه فارکس، ربات ها یا اندیکاتورها (سیستم ها) خودکار معاملاتی بلیط هستند! حقیقت این است که اگر می‌خواهید در درازمدت یا در هر سطحی از بزرگی موفق شوید، اینگونه نیست. 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی از کتاب‌های Market Wizards را بخوانید و به سرعت متوجه خواهید شد که بیشتر معامله‌گران بزرگ دنیا ربات‌های معامله گر فارکس را نمی‌خرند و صرفاً آنها را روی رایانه‌های خود بارگذاری می‌کنند و ثروتمند می‌شوند. این پیپ گیری که فروخته شده توسط برنامه نویسان کامپیوتری است تقریباً هیچ چیز در مورد نحوه خواندن نمودارها نمی دانند، یک افسانه تجارت بزرگ است.

هر سیستم معاملاتی کاملاً مکانیزه یا روش معاملاتی الگوریتم در طول زمان با شکست مواجه می شود. شرایط معامله اغلب و حتی به سرعت تغییر می کند. تشخیص شرایط تجاری خوب و بد به یک ذهن انسانی با تجربه، تحصیل کرده و ماهر نیاز دارد. اگر تجارت به آسانی نصب نرم‌افزار روی رایانه‌تان و فشار دادن دکمه خرید یا فروش در زمانی که نرم‌افزار به شما می‌گوید آسان بود، همه میلیاردر می‌شدند.

آیا معاملات روزانه سریع ترین راه برای کسب درآمد است؟

از نظر افسانه فارکس، معاملات روزانه سریع ترین راه برای کسب درآمد است. حقیقت می گوید معاملات روزانه احتمالاً باعث از دست دادن پول شما سریعتر از سفر به کازینو می شود.

بازه‌های زمانی کوتاه‌ تر به شما فرصت‌های بیشتری می‌دهد، اما برای از دست دادن پول!  فریم‌های زمانی کوتاه‌ تر شامل حرکت قیمت متلاطم و بی‌معنی‌ تر و سیگنال‌های کاذب است که زمینه های ضرر را فراهم می کند. اما در معاملات بلندمدت، شما در کارمزد تراکنش، زمان و انرژی ذهنی صرفه جویی خواهید کرد و با انجام یک یا چند معامله با بازه زمانی بالا در ماه و با کمترین مشارکت در هر ماه، نسبت به معاملات روزانه، درآمد بیشتری به دست خواهید آورد. به همین دلیل معامله گران اسکالپ اغلب در معرض خطر بیشتری درمورد از دست رفتن سرمایه هستند زیرا در این افسانه فارکس گرفتار شده اند. اسکالپ به استراتژی های معاملاتی کوتاه مدت اشاره دارد و به دنبال کسب سود در زمان کوتاه است. فرایندی که در اسکالپ شکل می گیرد، به سرعت طی می شود و ریسک بیشتری نسبت به معاملات بلند مدت دارد.

سخن پایانی

افسانه فارکس تمام عقاید نادرستی است که در ذهن بسیاری از معامله گران و مردم عادی که کمتر با بازارهای مالی آشنا هستند، وجود دارد. این افسانه ها باید با آموزش های صحیح آگاهی سازی عمومی به مرور از ذهن مردم پاک شود تا چهره اشتباه تجارت در فارکس، که از دید بسیاری از صاحب نظران بهترین سرمایه گذاری در جهان به شمار می رود، از بین برود. برای مثال بسیاری از افراد بر اساس افسانه فارکس، دیدگاه اشتباهی نسبت به حکم شرعی تجارت دارند، اما در حقیقت فارکس غیر از قمار است. فارغ از حکم شرعی تجارت، افسانه های تجارت در جوانب دیگر معامله‌ گری نیز وجود دارد که در این مقاله به آنها اشاره شد.

ما در این مقاله تلاش کردیم در رابطه با انواع افسانه فارکس و تجارت، آگاهی کاملی به شما بدهیم تا بتوانید با شناخت این عقاید نادرست، آن ها را از ذهن پاک کرده و معاملات موفقی را تجربه کنید.

خواهشمندیم با نظرات ارزشمند خود ما را دلگرم کنید و همچنین وجود هرگونه سوال یا ابهام، با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications