NYXbroker
نیکس فارکس

ارز تتر

ارز تتر چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟

ارز تتر Tether یک ارز دیجیتال مهم مورد معامله در بازار های مالی می باشد که بسیاری از معامله گران را به دلیل خواص خود به سرمایه گذاری جذب کرده است. آیا شناختی از ارز دیجیتال تتر دارید؟ آیا در بازار فارکس خرید تتر انجام داده اید؟
رمز ارز تتر محبوبیت بالایی میان معامله گران بازار های مالی مختلف از جمله بازار فارکس دارد. معامله گران این بازار امکان واریز با تتر و همچنین برداشت با تتر را در کارگزاری خود دارند. ارز دیجیتال تتر یک ارز معروف بلاک چین محور است. اما سطح این معروفیت به اندازه بیت کوین نمی باشد. با این حال ارز Tether نقش موثری در بازار معاملات برای گسترش فناوری های مالی ایفا می کند.
این ارز در اوایل سال ۲۰۱۴ معرفی و با نام ریل کوین شناخته می شد. اما کمی پس از راه اندازی، توسط مالک تشکیلات Tether دوباره نام گذاری شد.
با اینکه تراکنش‌های ارز Tether بر پایه بلاک‌ چین متمرکز هستند و به شکل غیر متمرکز صورت می‌گیرند، توزیع توکن‌ های این ارز در عمل به شکل متمرکز انجام می‌ گیرد. به همین دلیل تتر همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز محسوب نمی شود. این ویژگی کمی رمز ارز تتر را خاص می سازد.
در ادامه مقاله با این ارز دیجیتال محبوب و پرطرفدار و همچنین نقش آن در بازار فارکس بیشتر آشنا می شویم. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد مقاله برای ما بنویسید.

فهرست مطالب

ارز Tether چیست؟

چرا ارز تتر به وجود آمد؟

ارز Tether برای کدام کشور است؟

ارز Tether در چه مواردی مورد استفاده قرار گیرد؟

آیا خرید تتر برای آینده مناسب است؟

چرا در ایران به ارز دیجیتالی تتر (Tether) توجه خاصی دارند؟

آیا از طریق تتر میتوان اکانت فارکسی خود را شارژ کرد؟

ارز Tether چیست؟

ارز Tether یک ارز دیجیتال پایدار است، یعنی ارزی ثابت و کم تحرک یا به عبارتی stable coin می باشد. مهم ترین ویژگی که این ارز را کمی از سایر ارز های دیجیتال متمایز می کند، امنیت این ارز می باشد. یعنی رمز ارز تتر از نوسانات فراوان فراوان موجود در بازار ارزهای دیجیتال در امان است. به همین دلیل از آن به عنوان یک ابزار برای کنترل و مدیریت عدم ثبات قیمت در معاملات ارز ها استفاده می شود و خرید تتر نیز بیشتر به همین منظور صورت می گیرد.

از آنجا که ارز Tether  تحت حمایت  ارزهای فیات (یورو، دلار، ین و…) است، بر خلاف ارزهایی مثل بیت کوین، ارزش و قیمت آن بستگی به ارزهایی دارد که از آن پشتیبانی می کنند. بنابراین از نوسانات احتمالی آینده محفوظ است.

محبوب‌ترین و رایج ترین توکن تتر، USDT است. این توکن دارای پشتوانه دلاری است و تقریبا به میزان  ۱ دلار آمریکا ارزش دارد.

چرا ارز تتر به وجود آمد؟

ارز دیجیتال تتر ارزی بلاک چین محور است که هم امکانات سایر ارزهای دیجیتال را دارد و هم مشابه ارزهای فیزیکی، از نوسانات قیمت رمز ارزها محفوظ است و قیمتی نسبتاً ثابت و پایدار دارد. همانطور که می دانید ارز های فیزیکی همانند ارز های دیجیتال نیستند که ارزشی متغیر در هر ساعت از شبانه روز داشته باشند، بلکه ما در طول روز کالا های مورد نظرمان را با همان ارزش ثابت پول های فیزیکی خریداری می کنیم. تتر نیز دقیقا مشابه همین پول های فیزیکی عمل می کند. بنابراین از دلایل مهم ایجاد رمز ارز تتر Tether  همین کاربرد دوگانه و منحصر به فرد این ارز می باشد. با این حال نمی توان تتر را به چشم یک ارز خیلی مفید و سود دهنده نیز نگاه کرد زیرا خاصیت ثبات آن در برابر نوسانات، اجازه نمی دهد که این ارز دچار تغییر ارزش شود و قیمت های بالاتری را به خود بگیرد. تتر را بیشتر با خاصیت محافظه کاری آن می شناسند و آن را یک حاشیه امن برای سرمایه خود تصور می کنند.

ارز Tether برای کدام کشور است؟

ارز تتر Tether نخستین بار توسط یک شرکت در کشور هنگ‌ کنگ به نام تتر لیمیتد (Tether limited) ارائه شد و رفته رفته در بازار ارز دیجیتال اسم و رسمی برای خود پیدا کرد و به لطف خواص ارزشمند خود از جمله خاصیت حفظ کنندگی، طرفداران زیادی به خود جذب کرد. این ارز در ابتدا ریل کوین نام گذاری شده بود اما پس از مدتی توسط مدیر تشکیلات تتر مجددا نام گذاری شد. پشتوانه این ارز دلار آمریکا می باشد، به آن USD Tether می‌گویند. منظور از پشتوانه ارز Tether این است که به‌ ازای هر توکن ارز تتر، به اندازه ارزش ١ دلار آمریکا در اختیار شما قرار دارد و این ارزش قابل‌ تغییر نیست. بنابراین اگر خواستید تتر خریداری کنید یا در زمان کاهش نوسانات بازار آن را به فروش برسانید، باید معادل مبلغی که به ازای آن پرداخت یا دریافت می کنید را در نظر داشته باشید. 

ارز Tether در چه مواردی مورد استفاده قرار گیرد؟

رمز ارز تتر Tether دارای دو کاربرد اصلی است که موجب محبوبیت این ارز شده است :

 

١ – انتقال پول به شکل آسان، سریع و ارزان

٢ – حفظ ارزش سرمایه و امنیت در برابر نوسانات

 

تتر به دلیل ثبات قیمت می تواند جایگزین خوبی برای دلار باشد. علاوه بر این انجام تراکنش تتر بسیار سریع و ارزان انجام می شود. این ویژگی در انتقال سریع سرمایه در مواقع ضروری، بسیار حائز اهمیت است.

معامله گران می توانند از ثبات نسبی ارز تتر Tether  بهترین استفاده را داشته باشند. برای مثال شما می توانید در هنگام نوسانات شدید ارزش ارزها با تبدیل ارزهای خود به تتر ارزش دارایی‌ خود را حفظ کنید. سپس منتظر بمانید تا در زمان بازگشت مجدد قیمت ارزها به محدوده مدنظر خود، اقدام به خرید و فروش رمز ارزها کنید و از این راه سود خوبی به دست آورید.

آیا خرید تتر برای آینده مناسب است؟

رمز ارز تتر بیشتر برای حفظ ارزش سرمایه در دوره های کوتاه مدت خریداری می شود. از آنجا که ارز تتر Tether  ارزش خود را حفظ می کند، چندان نمی توان به کسب سود های فراوان از طریق این ارز در آینده حساب باز کرد. البته در برخی کشور ها که واحد پول پر نوسانی را دارند و می توان انتظار تغییر و تحولات زیادی را در ارزش پول کشور در چند سال آینده دید، سرمایه گذاری بر روی ارز Tether یک گزینه مناسب به حساب می آید. ولی برداشت کلی ما از این ارز یک ارز سودده و جذاب برای سرمایه گذاری نیست. تتر عمدتا جنبه نگهدارنده دارد و در حکم یک محفظه عمل می کند که سرمایه شما در بازار مالی را از نوسانات احتمالی که موجب از دست رفتن سرمایه می شود، حفظ می کند. این عملکرد یک استراتژی معقولانه در مدیریت سرمایه است و اصلا جنبه شکست یا عقب نشینی ندارد.

چرا در ایران به ارز دیجیتالی تتر (Tether) توجه خاصی دارند؟

ریال ایران از آن دسته پول هایی است که نوسانات بالایی در چندسال اخیر تجربه کرده است. عوامل موثر بر ارزش یک ارز می تواند قدرت خرید ارز را افزایش یا کاهش دهند. همانطور که آگاه هستید سنجش پول ایران بر اساس دلار آمریکا بسیار رایج است و بسیاری از دلال ها از این تفاوت ارزش ها سود می برند. ارز تتر Tether  می تواند ارزش پول کنونی ایران را در مقایسه با احتمالاتی که راجع به ادامه روند کاهش ارزش آن در آینده دارد، حفظ کند. علاوه بر این نقل و انتقالات بین‌المللی پول در کشور ایران  با دشواری هایی همراه است. در این وضعیت تتر یک گزینه مناسب به شمار می رود. چرا که برای انجام انواع مبادلات به راحتی قابل بهره مندی است و موانع کمتری بر سر راه آن قرار دارد. همچنین تتر تاثیر تحریم برای کاربران ایرانی فارکس را خنثی می سازد. 

در نتیجه استفاده از ارز تتر Tether  در ایران از جذابیت‌ های خاص خود برخوردار است و توجه خاصی به این ارز در ایران وجود وارد.

آیا از طریق تتر میتوان اکانت فارکسی خود را شارژ کرد؟

واریز با تتر و برداشت با تتر خدمات مهمی است که در  کمتر بروکری یافت می شود که آن را به کاربران خود ارائه ندهد. از سریعترین و آسان ترین روش های واریز به حساب فارکس، استفاده از کیف پول های الکترونیکی است که تمام کارگزاری ها از آن بهره مند هستند. زیرا این خدمات فرایند شارژ حساب فارکس را تسهیل می کند و طرفداران زیادی دارد. 

شارژ حساب فارکس از طریق کیف پول ارز Tether  به راحتی امکان پذیر است. شما می توانید در بخش شارژ حساب فارکس از طریق کیف پول، نوع تتر و آدرس کیف واریزی و همچنین مبلغ مورد نظر خود را تعیین کنید و پس از دریافت کد تایید، جهت واریز به حساب فارکس خود اقدام کنید. غالبا آموزش های واریز با تتر و همچنین برداشت با تتر از سوی بروکر به کاربران ارائه داده می شود و یادگیری این فرایند کار سختی نیست.

سخن پایانی

ارز تتر Tether ارزی با پشتوانه دلار آمریکا است که حفظ ارزش از ویژگی های اصلی آن به حساب می آید. این ویژگی امتیازات مهمی را به معامله گران می دهد. معامله گران با تجربه و با هوش می دانند که در هر نقطه و هر وضعیتی از بازار چگونه از این ارز استفاده کنند و خاصیت ثبات آن را به کار بگیرند. این ارز درصد ضرر و زیان در بازار های مالی را تا حد زیادی کاهش می دهد. با این حال نمی توان برای یک سرمایه گذاری بلند مدت و کسب سود های کلان و انجام معاملات گسترده به این ارز اعتماد کرد زیرا فاقد ظرفیت ارز هایی مانند بیت کوین است.
ما در این مقاله تمام ویژگی ها و کاربرد های ارز تتر Tether را بیان کردیم تا شما بتوانید با کسب اطلاعات لازم در این زمینه، معاملات خوبی را تجربه کنید و دچار ضرر های آنچنانی نشوید. تتر را به چشم یک ابزار کمک کننده و یک مخزن نگهدارنده ببینید و هرجا که احساس خطر کردید به آن پناه ببرید.
معامله گرانی که از ارز تتر Tether به درستی استفاده می کنند، علاوه بر حفظ سرمایه خود در بلند مدت، قادر هستند که سرمایه خود را چند برابر کنند و سود های کلانی را به دست آورند.
نظرات و تجربیات خود در زمینه ارز دیجیتال تتر را برای ما بنویسید و اگر سوالی در این مورد برایتان مطرح شد با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications