NYXbroker
نیکس فارکس

ارزهای امن در دنیا

ارزهای امن دنیا چه ارزهایی هستند ؟ چه کشورهای این ارز را دارند و ایا سرمایه گذاری بر روی انها سود دارد ؟

ارزهای امن در دنیا و معامله آن ها مسئله ای است که امروزه ذهن بسیاری از معامله گران بازار فارکس را به خود جذب کرده است. می دانید که کشور های مختلف هر کدام ارز و واحد پولی خاص خود را دارند. هرکدام از این واحد های پولی در سطح دنیا دارای درجه ای از امنیت هستند. میزان امنیت ارز تاثیر بسزایی در جهت دهی به معاملات معامله گران دارد. آیا در مورد ارزهای امن در دنیا چیزی می دانید؟ به نظر شما کدام ارز ها امن هستند؟ چه ویژگی هایی یک ارز را امن می کند؟ بهترین ارز برای معامله کدام است؟
سرمایه گذاری بر روی ارز های کم نوسان در مقابل ارز های پرخطر و پر نوسان رواج بیشتری میان معامله گران دارد. چرا که احتمال ضرر و زیان را تا حد امکان کاهش می دهد. با این حال نمی توانیم انتظار سود های کلان را از معامله بر روی این ارزها داشته باشیم. بازار فارکس بازار گسترده ای است که روزانه حجم بسیار زیادی معامله جفت ارز را در آن شاهد هستیم. معامله گران اغلب تمایل دارند معاملات خود را به جای ریسک بر پایه امنیت بنا کنند. به همین دلیل است که حجم معاملات ارز هایی مثل دلار و یورو بالا می باشد. در ادامه توضیحات تکمیلی در مورد مبحث ارزهای امن در دنیا ارائه می دهیم. لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

منظور از ارزهای امن چیست؟

کدام کشور امن ترین ارز را دارد و چرا؟

آیا سرمایه گذاری بر روی ارزها می تواند سود ده باشد؟

بهترین ارز برای سرمایه گذاری در سال ٢٠٢١ کدام ارز است؟

ارزهای امن در فارکس چطور معامله می شوند؟

منظور از ارزهای امن چیست؟

ارزهای امن در دنیا به زبان ساده، ارزهایی هستند که ثبات و پایداری آنها نسبت به سایر ارز ها بیشتر است. به عبارت دیگر نرخ خود را حفظ می کنند، یعنی نرخ های آن در طول زمان زیاد نوسان نمی کند یا نوسان کمی دارد. بنابراین ، اکثر ارزهای با ثبات و امن لزوماً قوی ترین یا گرانترین ارزها نیستند. وقتی ما از ارزهای امن در دنیا صحبت می کنیم، تنها ویژگی مدنظرمان ثبات و نوسان کم آنهاست. پس نمی توان در این زمینه بهترین ارز و قدرتمند ترین ارز را مشخص کرد و این مسئله به مجموعه عوامل موثر بر ارزش یک ارز باز میگردد.

سرمایه گذاری بر روی ارز های امن از بهترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود. هرچه یک ارز امن تر باشد، دیدگاه مثبت تری از سوی معامله گر نسبت به آن حاصل می شود. چرا که ارز من بیانگر کاهش ضرر و زیان معامله گران است و بسیاری از معامله گران ضرر نکردن را به سود بیشتر ترجیح میدهند.

در ادامه مقاله برخی از رایج ترین ارزهای امن در دنیا را نام می بریم تا شناخت بیشتری از آنها برایتان حاصل شود.

ویدئو / قراردادن

کدام کشور امن ترین ارز را دارد و چرا؟

در ابتدای لیست امن ترین ارزها در دنیا فرانک سوئیس با کد CHF را می آوریم. دلیل این امنیت بالا اقتصاد قوی و سیستم بانکی بسیار پیشرفته در کشور سوئیس است. همچنین گره خوردن به طلا نیز به وضعیت امنیت ارز می افزاید. علاوه بر این ، متوسط ​​نرخ تورم سالانه در این کشور در سال های گذشته حدود 0.6 درصد است که موجب ثبات و پایداری فرانک می شود.

بعد از فرانک سوئیس، ین ژاپن را به لیست ارزهای امن در دنیا اضافه می کنیم. چگونه چنین ارز به ظاهر ضعیفی در لیست ما قرار می گیرد؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم. با وجود داشتن بیشترین بدهی ملی در جهان ، ژاپن توانسته نرخ تورم خود را برای مدت طولانی پایین نگه دارد. جالب است بدانید که ین ژاپن پس از دلار آمریکا و یورو ، سومین ارز مورد معامله در بازار ارز خارجی است. علاوه بر این ، ژاپن در بین ده کشور برتر دارای بیشترین ذخایر طلا در جهان و در رتبه هشتم قرار دارد و این باعث می شود که در لیست ارزهای امن در دنیا قرار گیرد. 

کرون نروژ سومین رتبه را در لیست پایدارترین ارزهای ما کسب کرده است.

این به این دلیل است که نروژ یکی از معدود کشورهایی در جهان است که بدهی خالص ندارد ، یعنی برای پرداخت بدهی خود نیازی به گرفتن وام ندارد.

یکی دیگر از حقایق جالب در مورد کرون نروژ این است که این ارز به هیچ ارز دیگری وابسته نیست. این به سختی به ثبات پول در یک مفهوم وسیع می افزاید ، اما نشان می دهد که کشور به سمت حمایت از پول ملی خود و در نتیجه تقویت آن حرکت می کند.

نکته جالب دیگر در مورد کشور نروژ این است که دارای ذخایر قابل توجه نفت است. با این حال ، این یک شمشیر دو لبه است ، زیرا همان عامل ممکن است باعث نوسانات غیرمنتظره ارز شود. به هرحال کرون نروژ نیز یک ارز امن محسوب می شود و سرمایه گذاری معامله گران بازار فارکس روی این ارز، کم ریسک است. 

از دیگر ارزهای امن در دنیا یورو می باشد که با دارا بودن رتبه دوم به عنوان ارز ذخیره جهانی (رتبه اول دلار آمریکا) ، یکی از پایدار ترین ارزهای جهان است.

با توجه به آنکه یورو نوسانات زیادی را شامل میشود، حجم طلای ذخیره شده در اروپا تاثیر بر ارز و صنایع دارد و این خود باعث ثابت بودن آن می شود.

 

آیا سرمایه گذاری بر روی ارزها می تواند سود ده باشد؟

بخش عمده ای از معاملات بازار فارکس را معامله و سرمایه گذاری بر روی ارز های مختلف از جمله ارزهای امن در دنیا شکل می دهد. اما سوددهی این معاملات بستگی دارد که شما کدام ارز را برای معامله انتخاب کنید. علاوه بر این دانش و مهارت کافی در این زمینه می تواند احتمال سوددهی شما را بالا ببرد. همانطور که گفته شد یک ارز امن با وجود اینکه سود کلان به شما نمی دهد، ضرر های زیادی نیز به شما وارد نخواهد کرد. اما اگر شما انسانی ریسک پذیر باشید قطعا معامله بر روی ارز های پر ریسک در زمان های خاص می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد. با تمام این مسائل ارزهای امن در دنیا طرفداران خاص خود را دارند و بسیاری از معامله گران را راضی نگه داشته اند.

بهترین ارز برای سرمایه گذاری در سال ٢٠٢١ کدام ارز است؟

براساس لیست قبلی ما از پایدارترین ارزها ، حالا می خواهیم دیدگاه خود را در مورد بهترین ارزها برای سرمایه گذاری در سال ٢٠٢١ به اشتراک بگذاریم.

در ابتدای لیست بهترین ارزها برای سرمایه گذاری، دلار آمریکا قرار دارد. علیرغم این واقعیت که دلار آمریکا از ثبات کمتری برخوردار است و در ابتدای لیست ارزهای امن در دنیا نبود ، اما هنوز هم  محبوبیت آن زیر سوال نیست. از سال ٢٠١٩ ، تقریبا ٩٠ درصد از کل معاملات فارکس با دلار آمریکا انجام شد. بنابراین منطقی است که این ارز را به لیست فرصت های سرمایه گذاری خود اضافه کنید. 

یورو دومین ارز ذخیره جهان و نیز یکی از امن ترین تصمیمات سرمایه گذاری محسوب می شود. با وجود شرایط پیچیده اقتصادی در برخی از کشورهای اروپایی، ارزش این ارز هنوز هم بسیار بالا و ثابت است.

از ارزهای بهتری که می توان برای سرمایه گذاری نام برد به جز دلار آمریکا و یورو ، فرانک سوئیس می باشد که رتبه خوبی را در بین ارزهای امن دنیا به خود اختصاص داده است .

اقتصاد پایدار بازار ، تولید ناخالص داخلی بالا ، نرخ بیکاری پایین ، تمرکز کشور بر حمایت از پول ملی خود ، سیستم بانکی فوق العاده پیشرفته، همه این عوامل فرانک سوئیس را به یک فرصت جذاب سرمایه گذاری تبدیل می کند.

ارزهای امن در فارکس چطور معامله می شوند؟

معامله یک ارز امن فرایندی مشابه معامله سایر ارز های بازار فارکس دارد. برای انجام معامله ارزهای امن در دنیا لازم است ابتدا این ارز ها را بشناسید و برای هرکدام یک درصد مشخصی از ریسک تعیین کنید. این کار به شما کمک می کند که رفتار آینده ارز ها و همچنین سود آور بودن آن ها را بهتر درک کنید. همانطور که گفته شد دلار آمریکا بیشترین حجم معاملات ارز را در فارکس دارد. معامله گران این ارز را خریداری کرده و منتظر فرصت مناسبی برای فروش آن می مانند. شما می توانید با ثبت نام در دوره آموزش رایگان فارکس اطلاعات بیشتری از چگونگی کسب سود با معامله ارز ها به دست آورید.

سخن پایانی

ارزهای امن در دنیا از این جهت که نوسان کمتری دارند و قابل اعتماد تر هستند، معامله گران زیادی را به خود جذب می کنند. در مقابل معامله گرانی هستند که ریسک پذیرترند و ارز های پرخطر و پرنوسان را هدف معاملات خود قرار می دهند. با این حال انتخاب نهایی بر عهده خود معامله گر است.
ما در این مقاله به تعریف ارز امن و همچنین معرفی ارزهای امن در دنیا پرداختیم. همچنین اطلاعاتی در زمینه چگونگی کسب سود از معامله ارز به شما دادیم. علاوه بر این ها فهرستی از بهترین ارزها برای سرمایه گذاری ارائه شد تا شما بتوانید به استفاده از این فهرست و مطالبی که در این مقاله آمده است، معاملات بهتری را با معامله ارزهای امن در دنیا تجربه کنید. اکنون بهتر می دانید که سرمایه گذاری بر روی کدام ارز ها بهتر و امن تر است و می توانید به آنها اعتماد کنید.
لطفا نظرات خود را در رابطه با مقاله ارزهای امن برای ما بنویسید. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام در این زمینه، با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل فرمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications