NYXbroker
نیکس فارکس

بروکر چیست؟ یک بروکر فارکس چه وظایفی دارد؟

نقش بروکر در بازار مالی فارکس و اینکه بروکر چه خدماتی باید ارایه دهد

بروکر چیست؟ نقش بروکر فارکس چیست؟ بهترین بروکر چیست، رگولاتوری بروکر چیست و همینطور اینکه کار بروکر چیست؟ شما چقدر با این مفهوم، که یکی از مفاهیم مهم بازار فارکس می باشد آشنا هستید؟ اینها سوالاتی هستند که می تواند ذهن هر فردی را که برای اولین بار وارد بازار فارکس می شود را مشغول نماید.تا بتوان ارزیابی بهتری از عملکرد بروکر در فارکس به دست آورد.
می دانید که از اولین گام هایی که در خصوص بازار فارکس و دنیای معامله گری باید برداشت آموزش فارکس و همچنین آشنایی با مفاهیم فارکس است. یکی از مفاهیم اصلی و همینطور یکی از اجزای مهم بازار مالی فارکس بروکر می باشد. پس مهم است که بدانیم بروکر فارکس چیست؟ و همینطور مشخصات بهترین بروکر چیست؟ همینطور در مورد بروکر ایرانی خواهیم گفت.
به همین منظور بروکر نیکس در راستای انتشار مقالات آموزشی، اینبار مقاله بروکر چیست را تقدیم حضور شما عزیزان می نماید.
در طی مقاله بروکر چیست؟ قصد داریم به بررسی معنی بروکر، نقش بروکر فارکس، قرارداد بروکری و سایر مفاهیم از این دست بپردازیم. با ما تا انتهای مقاله بروکر چیست همراه ما باشید.
بروکر کیست؟ کارگزار فارکس یا BROKER در واقع پلی است مابین معامله گر و تامین کننده نقدینگی (liquidity provider) که به اختصار آن را LP می نامیم. BROKER شما را از داده های لحظه ای بازار آگاه می سازد و همچنین بستری را برای ورود شما به هر نوع بازاری که مد نظر شماست از جمله فارکس، بورس و … را مهیا می سازد. البته تریدرها نیز باید قوانین کارگزاری را رعایت نمایند.

فهرست مطالب

بروکر چیست به زبان ساده

بروکر فارکس چیست ؟

کار بروکر چیست ؟

مشتری بروکر چه کسانی هستند ؟

وظیفه بروکر چیست ؟

حساب بروکر چیست ؟

چگونه کارگزار فارکس شویم ؟

بروکر چیست به زبان ساده

 

برای آنکه بدانیم بروکر چیست در فارکس یا در هر بازار مالی دیگری بهتر است که در ابتدا ببینیم که معنی بروکر فارکس چیست؟ و بروکر کیست و کار بروکر چیست؟ و در ادامه ببینیم که وظایف بروکر چیست؟ و یا  نام بروکر چیست و از کجا آمده است؟ اگر بخواهیم بروکر چیست به زبان ساده  می توان گفت که بطور کلی معنی بروکر یا BROKER : به شخص یا شرکتی اطلاق می گردد که در انجام یک معامله نقش دارد و در کل بستری سالم را برای انجام معاملات مابین خریدار و همینطور فروشنده ترتیب می دهد و از این بابت کارمزد یا کمسیون دریافت می کنند. 

معامله گران اسکالپ عموما به دنبال یک  بروکر با کمترین اسپرد و یا بروکر با اسپرد صفر. هستند. به همین دلیل هم به دنبال بروکرهایی هستند که چنین خدماتی را ارائه می دهند.

می توان گفت که از جمله وظایف بروکر ها این است که برای هر بازاری برای برقراری ارتباط بین فروشنده و خریدار ضرورت دارد. از آن جمله می توان بازارهای مالی، املاک و همینطور بازار کالا را نام برد. اما چنانچه بخواهیم مفهوم  بروکر چیست در فارکس را مورد بررسی قرار دهیم. باید بگوییم که عملکرد بروکر در فارکس به این صورت است که مجموعه ای از اطلاعات را که شامل نرخ خرید و همینطور فروش آیتمهای معاملاتی متفاوتی می باشد را همچون جفت ارز، طلا، انواع مختلف ارز دیجیتال، نفت و سایر آیتمهای معاملاتی را بطور لحظه ای از بانکهای بزرگ جهانی که به تامین کنندگان نقدینگی، لیکوئید تی یا (­LP (Liquidity provider معروف هستند دریافت کرده و به کاربران خود تحت قوانین کارگزاری 

 عرضه می دارند.    

اینکه بدون وجود بروکرها معاملات شکل بگیرد، امری محال و نشدنی است. تصور کنید که فروشندگان و خریداران می بایست به تنهایی یکدیگر را بیابند و به معامله بپردازند! علاوه بر آنکه می توان حدس زد که چه آشفتگی هایی به بار خواهد آمد میزان کلاهبرداری ها هم افزایش خواهد یافت. لذا با توجه به آنچه که تاکنون در مبحث بروکر چیست و در خصوص  کارگزار فارکس بیان شد، پر واضح است که وظایف بروکر  در بازار مالی فارکس بسیار مهم و پر رنگ می باشد و نمی توان صرفا به بیان نام واسطه برای آن اکتفا کرد! چرا که بازار فارکس دارای پیچیدگیهای خاص خود است و برای ورود  به آن حضور یک بروکر قابل اطمینان از ضروریات آن می باشد. توجه داشته باشید که یافتن یک بروکر خوب شاید کمی به صرف وقت و دقت نیاز داشته باشد، اما در عوض نتیجه ای را که عایدتان می سازد بسیار با ارزش است. داشتن فراغ بال و آرامش در حین انجام معاملات است و همینطور تمرکز در انجام معاملات در کنار قوانین کارگزاری  در واقع مجموعه ای از تمامی آنچه که معامله گر را در دستیابی به هدف اصلی که کسب سود است نزدیک می کند.

بروکر خوب، سود شما و موفقیت کاربرانش بسیار برایش اهمیت دارد.

 همواره در کنار آنهاست و در صورتی که دچار اشتباه در معامله گری شوند آنها را دلسرد و نا امید نمی کنند و در کل فارغ از آنکه  نام بروکر چیست؟ عملکرد بروکر در فارکس است که اعتبار و ارزش بروکر را به نمایش می گذارد.

در ادامه بیشتر به شرح وظایف بروکرها و نقشی که در بازار مالی ایفا می کنند خواهیم پرداخت تا شما با دیدی بازتر در پایان این مقاله به انتخاب بروکر برای خود بپردازید. به شما خواهیم گفت که چه آیتم هایی را باید برای انتخاب بروکر خود باید لحاظ نمایید.   

 

 

  

بروکر فارکس چیست ؟

 

بعد از آنکه با معنی بروکر چیست به زبان ساده و همینطور بروکر کیست آشنا شدیم، بهتر است که بپردازیم به بررسی مفهوم بروکر چیست در فارکس، چنانچه حتما می دانید زمینه کاری بروکرها متفاوت است و ما بطور اختصاصی در این مقاله بروکر فارکس را بررسی می کنیم چرا که مد نظر ما در این مقاله بازار فارکس می باشد. به دلیل استقبال زیادی که روزانه از این بازار جذاب به عمل می آید و هر روز افراد بیشتری به این بازار علاقمند می شوند بسیار ضرورت دارد که مفاهیم مرتبط با این بازار را هم به خوبی فرا بگیریم تا بتوانیم در این بازار به فعالیت بپردازیم. بروکر هم یکی از آن مفاهیم بسیار مهم است که باید در مورد آن بسیار بدانیم. 

بروکر چیست؟ بروکر فارکس، غالبا یک شرکت است که خدمات مالی ارائه می دهد و کار اصلی آن فراهم نمودن امکان دسترسی معامله گران به بستری جهت خرید و همینطور فروش آیتم های معاملاتی می باشد. 

یک کارگزار فارکس می تواند هم در زمینه کارگزار فارکس خرده فروشی فعالیت نماید و هم اینکه به عنوان کارگزار معاملات فعالیت داشته باشد. بازار ارز جهانی 24 ساعته است و هر یک از بروکرهای فارکس تنها بخش کوچکی از بازار بزرگ فارکس را مدیریت می کنند. اما ببینیم که واقعا بروکر چیست و  چه نوع خدماتی را ارائه می دهد؟ بسته به نوع خدمتی که ارائه می دهند، برای مثال  بروکر با کمترین اسپرد و یا بروکر با اسپرد صفر

برای آنکه ببینیم که لازم است که در ابتدا با سلسله مراتبی که در فارکس وجود دارد آشنا شویم. در راس این مراتب، LP وجود دارد که سرمایه داران اصلی بازار فارکس هستند و تعیین کننده قیمت ارز و هر نوع اقلام معاملاتی دیگر می باشند.

اما چطور می شود به LP ها متصل شد؟ تنها راه آن بروکر است که می تواند این بستر را فراهم کند که به آن در اصطلاح Bridge گفته می شود. در اینجا نکته ای است که لازم است در مورد آن توضیح دهیم مسئله ای است که اغلب باعث به وجود آمدن سوء برداشت در میان کاربران می گردد و آن اینکه تصور می شود که سود و زیان حاصل از معاملات برای بروکر منظور می گردد ولی این تصور اشتباه است و تنها بر درآمد LP تاثیر گذار خواهد بود. بعد از افتتاح حساب (منظور یکی از انواع حساب های معاملاتی است) در بروکری که انتخاب کرده اید، یک پلتفرم معاملاتی را که بروکرتان آن را پشتیبانی می کند دانلود و نصب نمایید. یکی از پلتفرم های محبوبی که معامله گران زیادی آن را استفاده می کنند متاتریدر 5 است.

بعد از ورود به پلتفرم معاملاتی خود میتوانید لیستی از قیمتهای خرید و فروش جفت ارزها و کالاهای معاملاتی را مشاهده نمایید. به علاوه می توانید از ابزارهایی که جهت تجزیه و تحلیل بازار در پلتفرم وجود دارد از جمله نمودارها استفاده کرده و به بررسی بازار بپردازید و به این وسیله تصمیمات منطقی را برای معاملات خود اتخاذ نمایید.

 

 

کار بروکر چیست ؟

 

بعد از آشنایی با مبحث  نام بروکر چیست؟ در این بخش خواهیم دید که کار بروکر چیست؟ اکثر مبادلات ارزی که صورت می گیرد عموما بین جفت ارزهای 10 کشوری می باشد که G10 را شامل می شوند.

خیلی از بروکرها این امکان را به کاربران خود ارایه می دهند که با ارزهای دیگر نیز معامله کنند از جمله با ارزهای بازارهای نوظهور.

با وجود بروکر فارکس یک معامله گر قادر خواهد بود که با خرید یک جفت ارز معامله را باز کرده و با فروش همان جفت ارز معامله را به اتمام برساند. به عنوان مثال، معامله گری که قصد دارد دلار را با ین ژاپن مبادله کند، جفت USD/JPY را می‌خرد. در واقع این به منزله خرید ین ژاپن با دلار آمریکا می باشد.

جهت  بستن معامله نیز، معامله گر این جفت را به فروش می رساند که به معنای خرید دلار آمریکا با ین ژاپن است.

اگر هنگامی که معامله گر معامله را می بندد، قیمت ارز بالاتر باشد، در چنین شرایطی تریدر سود می کند. در غیر این صورت منجر به ضرر معامله گر می گردد. در زیر برخی از خدماتی که توسط بروکرها به کاربران ارائه می گردد را لیست می کنیم:  

  1. باز کردن یکی از انواع حسابهای فارکس برای کاربران

برای افتتاح  یک حساب معاملاتی فارکس امروزه، لازم نیست کار زیادی انجام دهید و این پروسه بسیار ساده است و میتوان آن را به صورت آنلاین با چند کلیک ساده انجام داد. پیش از شروع معامله، بروکر از کاربر می خواهد که پول را به عنوان وثیقه به حساب جدید واریز نماید.

 

   2. ارائه اهرم: بروکرها همچنین اهرمی را به مشتریان خود ارائه می دهند تا آنها بتوانند مبالغ بالاتری را نسبت به سپرده خود معامله نمایند. بنا بر به کشوری که معامله گر از آنجا معاملات خود را انجام می دهد، میزان این اهرم می تواند 30 تا 500 برابر و حتی بیشتر از مقدار موجودی اولیه باشد که معامله گر در حساب معاملاتی خود دارا می باشد.

نکته مهمی که در استفاده از اهرم، باید مدنظر قرار دهید این است که اهرم بالا معاملات فارکس را بسیار خطرناک می کند و اکثر معامله گران پول از دست می دهند.

شاید در حال خواندن مقاله بروکر چیست، برایتان جای سوال باشد که بروکرها چگونه کسب درآمد می کنند؟ در واقع کارگزاران فارکس به دو صورت درآمد دارند. اولین راه آن از طریق اسپرد پیشنهادی بروکر می باشد. راه دیگر دریافت برخی هزینه های جانبی است مثل هزینه های دریافتی به ازای هر تراکنش و یا کارمزدهای ماهانه که جهت دریافت یک رابط نرم افزاری ویژه و یا دسترسی داشتن به محصولات تجاری خاص می باشد.

در بین بروکرهای بازار فارکس رقابت وجود دارد در حال حاضر اکثر بروکرها به این نتیجه رسیدند که جهت جذب کاربران بیشتر باید تا حد امکان هزینه ها را حذف کنند تا مشتریان خرده فروشی را جذب کنند. بسیاری از بروکرها در حال حاضر کارمزدهای معاملاتی رایگان یا بسیار کمی را ارائه می دهند.همانند بروکر با کمترین اسپردو یا بروکر با اسپرد صفر 

 

 

مشتری بروکر چه کسانی هستند ؟

 

بعد از آنکه تا حدودی پی بردیم که بروکر چیست بد نیست در این بخش بپردازیم به این که مشتری بروکر چه کسانی هستند؟ مشتریان بروکر همان کاربرانی هستند که نیاز دارند تا با کمک بروکر به بازار فارکس متصل شده و قادر به انجام معامله باشند. به طور کلی هر دو طرف بروکر و مشتری نمی توانند بدون دیگری به فعالیت ادامه دهند. در این بین قرارداد بروکری است که جا دارد در اینجا به آن اشاره کنیم. با توجه به شرایط اقتصادی که امروزه وجود دارد قرارداد بروکری برای افراد دارای اهمیت بالایی می باشد. نوعی قرارداد که خصوصی که جهت تنظیم کردن آن قوانین مدنی هم لحاظ می گردد. عموما بروکرها تحت نظر ارگانهای قانونی مورد نظارت قرار می گیرند.

 در حالت کلی بروکرها دارای دسته بندی متفاوتی هستند و کالاهای معاملاتی متفاوتی را عرضه میکنند و طبیعتا دارای شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. برای مثال حیطه کاری بروکر فارکس کاملا با حیطه کاری یک بروکر املاک متفاوت می باشد. اگرچه همه بروکرها به عنوان واسط بین خریدارها و فروشندگان هستند ولی در کیفیت خدماتی که ارائه می دهند کاملا متفاوت عمل می کنند. بروکرهای فارکس اگرچه دارای خدمات مشابهی هستند اما از لحاظ قوانین حاکم بر ساز و کارهای معاملاتی دارای اختلافاتی می باشند و مشتریان آنها هم بسته به انتظاراتی که از فعالیت خود در بازار فارکس دارند قطعا متفاوت خواهند بود.

از جمله این تفاوتها می توان سرعت اجرای معاملات و همینطور ارائه نرخ ها اشاره نمود. و همین امر هم باعث می گردد که بروکرها دارای عملکردهای متفاوتی باشند. همانطور که ما دارای حسابهای معاملاتی متفاوتی در بازار فارکس هستیم، به همان نسبت هم مشتریان متفاوتی با سطوح متفاوتی از دانش معامله گری و علم فارکس و همینطور گرایش و علاقمندی وجود دارد که جذب بازار فارکس می شوند و بروکری را بر حسب شرایطشان برای خود انتخاب می کنند.

برای مثال برای معامله گرانی که اسکالپر هستند، خیلی مهم است با بروکری کاری کنند که اسپرد پایین تر ارائه می دهند، چرا که تعداد معاملاتی که انجام می دهند بالاست، بنابراین اسپرد پایین برای این نوع معامله گران بسیار مهم است.   

 

وظیفه بروکر چیست ؟

 

این روزها به دلیل آنکه انجام معاملات بازارهای مالی بسیار پیچیده شده اند، نمی توان متوقع بود که هر دو طرف که در یک رابطه معاملاتی شرکت می نمایند، بر تمامی زوایای آنچه که انجام می دهند تسلط و آشنایی داشته باشند. این موارد به انضمام سایر تغییرات اجتناب ناپذیر منجر به ایجاد مشاغلی و موسساتی گشته است بنام بروکر که کارشان این است که انجام پروسه معاملاتی را برای هر دو طرف معامله آسانتر می نماید و همینطور سود ناشی از فعالیتهای اقتصادی را افزایش می دهند.

اما ببینیم که وظیفه بروکر چیست؟  شاید خیلی از شما بخواهید بدانید که واقعا یک بروکر فارکس چه می کند؟ و اینکه  آیا یک معامله گر می تواند در پلتفرم های معاملاتی  متاتریدر 4 و متاتریدر 5، بدون وجود کارگزار معامله کند؟ پاسخ منفی است! شما قادر نخواهید بود که هیچ معامله واقعی را در پلتفرم متاتریدرها انجام دهید مگر آنکه یک حساب معاملاتی واقعی در بروکر پشتیبان باز کنید.

 بروکرها دارای جایگاه مهمی در بازار فارکس هستند و همینطور از اجزای بسیار مهم فارکس به حساب می آیند و کارکرد مثبتشان باعث می شود که بهره وری و همینطور نقدینگی در بازار به وجود آید. در اینجا تاکید می کنیم که باید یک بروکر مطمئن بیابید و پیش از عقد قرارداد مطمئن شوید که تمامی موارد و جزئیات در متن قرارداد آورده شود تا در صورت کارکرد منفی بروکر از متضرر شدن مشتری هم جلوگیری به عمل آید. نهادهای ناظر بر کار بروکرها هم وجود دارد که به آنها رگولاتور می گویند. رگولاتورها در واقع تنظیم کننده بازار هستند. آنها قوانینی را وضع و بعد هم بر اجرایی شدن آنها نظارت می کنند تا مطمئن شوند که روابط مالی و همینطور معاملاتی بروکر از سلامت لازم برخوردار می باشد  و از سوی دیگر بروکرهای رگوله از حیث اطمینان بسیار مطمئن تر از بروکرهایی هستند که این نظارت بر آنها صورت نمی گیرد.  

 

درامد بروکر

نقش بروکر در فارکس

حساب بروکر چیست ؟

 

تا به این قسمت از مقاله با بروکر  همینطور کاربرد و ضرورت وجود آن صحبت کردیم. اینکه بروکر چیست و دریافتیم بروکر کجای بازار فارکس قرار دارد. در ادامه بحث و بررسی بروکر فارکس، در این بخش خواهیم دید که  یک بروکر دارای چه حساب هایی می باشد که مشتریان بروکر از آن طریق می توانند بعد از باز کردن حساب معاملاتی خود، به فعالیت معامله گری بپردازند. از این طریق، بروکرها با ارائه ابزارها و امکانات لازم برای معامله گران، بستری مناسب را برای فعالیت آنها و همینطور کسب سود بیشتر و بهره وری بالاتر فراهم می نمایند.

اولین حسابی که در این بخش آن را مورد بررسی قرار می دهیم، حساب Demo، دمو می باشد. این حساب از حسابهای اصلی فارکس می باشد و مختص افرادی است که به تازگی وارد بازار فارکس شده اند و میخواهند به تمرین و کسب تجربه در فارکس بپردازند. در این نوع حساب از پول واقعی استفاده نمی شود به همین دلیل معامله گر استرس این را نخواهد داشت که سرمایه اش به خطر بیفتد. اما این نوع حساب، برای کوتاه مدت مناسب است و در بلند مدت نمی تواند کمک کننده باشد چرا که معامله گر را در شرایط تجربه احساسات و موقعیتهای واقعی قرار نمی دهد. بعد از آنکه معامله گر به خوبی به واسطه حساب دمو با نحوه کار آشنا شد، وقت آن است که آموخته هایش را با حساب واقعی (Real) به بوته آزمایش گذارده و لذت دریافت سود واقعی را تجربه کند.

حساب ECN فارکس، از دیگرحسابهای بازار فارکس می باشد که برگرفته از (Electronic Communication Network) می باشد. دارنده حساب ECN فارکس، علی رغم آنچه که حجم معامله اش می باشد مستقیما به تامین کنندگان نقدینگی در سراسر دنیا وصل می شود. این حساب به دلیل آنکه نقدینگی اش از چند منبع تامین می گردد، در زمانهای شلوغی بازار اسپرد پایینی را ارائه می دهد. حساب Ecn و حساب Pro هم شرایط معاملاتی مناسبی را برای تریدرها فراهم می آورد. این حساب در مقایسه با حساب استاندارد میتوان گفت که شرایط معامله ارزانتری را برای معامله گران فراهم می سازد. این به این معناست که حساب ECN حساب معقول تری می باشد. اما این را نیز باید مد نظر قرار داد که دپوزیت اولیه برای حساب های ECN از حسابهای استاندارد بالاتر است برای افتتاح حساب ECN باید حداقل 2000 دلار دپوزیت پرداخت نمایید که بروکر نیکس فعلا این حساب را با 100 دلار افتتاح می‌نماید. نکته مثبت و مهمی که این حساب با ارزش دارد این است که در معامله با این حساب تمامی واسطه ها حذف شده و معامله گر بطور مستقیم با بهترین قیمت بازار جهت خرید و فروش معامله می کند.

از دیگر حسابهایی که در این قسمت از مقاله بروکر چیست به آن اشاره خواهیم کرد حساب نانو و یا حساب سنتی فارکس است که برای معامله گرانی که در ابتدای راه هستند گزینه بسیار مناسبی می باشد ولی چیزی که باید در مورد این حساب بدانیم این است که توسط تعداد زیادی از بروکرها ارائه نمی شود و یکی از دلایلش هم این است که حفظ حساب های کوچک دشوار است.

آخرین حسابی که به شما معرفی می کنیم حساب Pro می باشد. برای افتتاح حساب های حرفه ای در بروکرها باید بالای 1000 دلار واریز نمایید اما بروکر نیکس تنها با پرداخت 100 دلار این حساب را برای شما افتتاح می نماید.           

 

 

چگونه کارگزار فارکس شویم ؟

 

در بخش پایانی مبحث  بروکر چیست به سوالی که شاید سوال شما هم باشد خواهیم پرداخت و آن اینکه چگونه می توان به یک کارگزار فارکس و به عبارتی بروکر فارکس تبدیل شد؟

در وهله اول باید ببینید که چنانچه به تجارت سهام و همینطور  شغلی بالقوه دارای سود عالی علاقه دارید و این توانایی را در خود میبینید، به شغل بروکری یا کارگزاری فارکس بیندیشید. داشتن درک و علم لازم برای این شغل و همینطور آشنایی با وظایف کارگزار فارکس و بعد از آن فراهم کردن مدارک مورد نیاز می تواند به شما کمک کند تا برای انجام چنین شغلی در این زمینه آمادگی پیدا کنید. در مبحث بروکر چیست، در بخشهای پیشین به جایگاه و نقش یک بروکر فارکس پرداختیم، برای تبدیل شدن به یک بروکر فارکس نیاز به کسب یه سری از مهارتها دارد که لازمه این شغل می باشد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

بروکرهای فارکس برای آنکه در حرفه خود موفق شوند، نیاز دارند که مهارت های مختلفی را بیاموزند و هرچه دامنه مهارت های خود را افزایش دهند، بهتر می توانند وظایف خود را انجام داده و به عنوان یک بروکر فارکس، موفق عمل نمایند. در زیر برخی از مهارت هایی را که لازم است آموخته شود، آورده شده است.

اولین مهارتی که به عنوان بروکر فارکس باید به خوبی بیاموزید، مهارت های ارتباطی و بین فردی می باشد: بروکرهای فارکس باید از مهارت های ارتباطی و بین فردی خود جهت تعامل با مشتریان و همچنین سرمایه گذاران فعلی و بالقوه بهره ببرند. استفاده از این مهارت به آن‌ها کمک می‌کند تا ارتباط موثری برقرار نمایند و تضمین می‌نماید که می‌توانند مشتریان خود کمک نمایند.

 

دارا بودن مهارت تحلیلی: بروکر باید به سرعت داده ها را ارزیابی نماید و جهت ارزیابی سریع داده ها نیاز دارد که مهارت های تحلیلی خود را افزایش دهد. همچنین بروکرها از این مهارت  برای یافتن موقعیت هایی استفاده می کنند که درصد دستیابی به سود در تراکنش فارکس را افزایش دهد.

از دیگر مهارت های که به عنوان یک بروکر باید کسب کنید مهارت ریاضی است: یک بروکر فارکس، زمانی کار با ارز و اعداد و ارقام متفاوت کار می کند، نیاز به کسب مهارت های ریاضی قوی دارد. برای مثال، مهارت های ریاضی به شما کمک می نماید که سود و زیان احتمالی را تعیین کرده و همچنین به شما کمک می کند که تصمیم بگیرید چقدر سرمایه گذاری کنید. از دیگر مهارتهایی که لازم خواهید داشت، آشنا بودن با بازار ارزها می باشد و در آخر، اخذ مدرک هم در یکی از رشته های دارایی، مالی، اقتصاد، مدیریت، آمار، کامپیوتر، ریاضی بسیار کمک کننده خواهد بود. 

با تقویت مهارتهای فوق قطعا می توانید که یک کارگزار موفق فارکس شوید. به عنوان یک بروکر برای شما این امکان فراهم است که به تنهایی و یا به عنوان قسمتی از یک موسسه کارگزاری فعالیت داشته باشید. چنانچه برای شرکتی فعالیت می کنید باید فعالیتتان به گونه ای باشد که شرایط خاص آن شرکت برآورده شود. 

 

 

 

سخن پایانی

 

بروکر چیست به زبان ساده سوالی بود که در این مقاله به تفصیل به آن پرداخته شد. همینطور به بررسی سوال رگولاتوری بروکر چیست پرداخته شد.اکنون می توانیم بگوییم که ویژگیهای بهترین بروکر چیست؟ بروکر در واقع واسطه ای بین خریدار و فروشنده در بازار فارکس و یکی از اجزای اصلی بازار مالی فارکس می باشد  که با نامهای دیگری هم از جمله بروکر ارز خارجی و یا بروکر ارز خرده فروشی نیز نامیده می شود و کارش این است که تریدها را به شبکه ای از بانکها وصل می کند تا به امر خرید و فروش ارز کمک نماید. بعد از آنکه با مفهوم بروکر چیست؟ آشنا شدیم، سپس به نقش بروکر در فارکس پرداختیم. بروکرها، بهترین قیمتها را به مشتریان خود ارائه می دهند و می توانند به اشخاص کمک کنند که هم به طور مستقل معامله کنند و یا اینکه صندوق مدیریت پول را تشکیل دهند.  

در ادامه به بررسی انواع حسابهای فارکس پرداختیم که بر حسب نیاز معامله گر، میتواند از انواع حساب های دمو، ریل، نانو یا سنتی، همینطور ECN  و در نهایت Pro استفاده نماید و به فعالیت معامله گری بپردازد.

همچنین از اینکه چطور می توان به یک بروکر فارکس تبدیل شد و نیاز به چه مهارت هایی دارد سخن گفتیم.

با امید به اینکه مطالب عنوان شده در مقاله بروکر چیست؟  مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. 

شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات و سوالات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک گذارید. علاوه بر آن جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازار فارکس و ارزهای دیجیتال با بروکر نیکس از طریق راههای ارتباطی موجود و همچنین صفحه اینستاگرام nyxbroker تماس بگیرید. 

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications