NYXbroker
نیکس فارکس

فرآیند تصادفی در فارکس

فرآیند تصادفی در فارکس چیست ؟

فرآیند تصادفی در فارکس چیست؟ تعریف فرآیند تصادفی در فارکس چیست؟ چه کسانی از آن استفاده می کنند؟ اگر اینگونه سوالات برایتان نا آشناست با ما تا انتهای این مقاله که تیم تحلیلی بروکر نیکس آن را به نگارش درآورده همراه باشید تا پاسخ این پرسش ها را بیابید. اما ببینیم که فرآیند تصادفی در فارکس به چه مفهومی است؟ اجازه بدهید پیش از آنکه پاسخ این سوال را بدهیم کمی با بازار فارکس آشنا شویم.
امروزه کمتر کسی هست که با بازار فارکس آشنا نباشد و یا حداقل اسم آن را نشنیده باشد. بالا بودن میزان تراکنش در فارکس به عنوان بزرگترین بازار مالی جهان باعث شده تا بالغ بر 40 درصد از حجم تجارت الکترونیک جهان را به خود اختصاص دهد.
با این وجود آنچه که از آمارها بر می آید مبین این مطلب است که رقمی در حدود 90 درصد از تریدرها در طی شش ماه تا یک سال اول شکست می خورند و حتی خیلی از آنها کناره گیری می کنند. در ادامه بیشتر از تعریف فرآیند تصادفی خواهیم گفت تا ببینیم علت آن چیست؟

فهرست مطالب

فرآیند تصادفی چیست؟

آیا فارکس یک پیاده روی تصادفی است؟

3 نوع تحلیل در فارکس چیست؟

روند معاملات فارکس چیست؟

4 جلسه فارکس چیست؟

آیا معاملات روزانه تصادفی است؟

بهترین نرم افزار برای تحلیل تکنیکال کدام است؟

فرآیند تصادفی چیست؟

خوب ببینیم که فرآیند تصادفی در فارکس یه چه چیزی اشاره می کند و منظور از تعریف فرآیند تصادفی چه می باشد؟

تئوری فرآیند تصادفی در فارکس ادعا می کند که قیمت یک نوع کالای معاملاتی تمامی اطلاعات شناخته شده موجود را شامل می شود و فرض بر آن قرار می گیرد که توانایی پیش بینی رفتار قیمت در آینده ممکن نخواهد بود. منتقدان اغلب از نظریه  فرآیند تصادفی در فارکس  برای از بین بردن اعتبار تحلیل تکنیکال جهت استفاده از حرکات قیمت گذاری پیشین جهت پیش بینی کردن آینده بازارها  استفاده قرار می کنند.

تئوری فرآیند تصادفی در فارکس نشان دهنده آن است که تغییرات قیمت کالای معاملاتی  دارای توزیع یکسان و مستقل از یکدیگر می باشند. لذا، فرض بر است که حرکت یا روند گذشته قیمت کالا یا بازار نمی‌تواند برای پیش‌بینی حرکت آتی آن مورد استفاده قرار گیرد.

آیا فارکس یک پیاده روی تصادفی است؟

 بعد از مقدمه ای که برای فرآیند تصادفی در فارکس گفته شد، ببینیم که تئوری پیاده روی تصادفی  بیانگر چه چیزی می باشد؟

 نظریه پیاده‌روی تصادفی یک فرضیه بازار کارآمد می باشد که بیان کننده این است که قیمت یک ارز یا هر نوع آیتم معاملاتی به  گونه ای تصادفی در برابر ارزش ذاتی آنها حرکت می نماید. 

پل کونر نظریه  فرآیند تصادفی در فارکس را در سال 1964 با استفاده از فرضیه بازار کارآمد ارائه داد،  بازاری که همه اطلاعات فعلی را برای تعیین قیمت‌های فعلی جذب می‌نماید. بازار فارکس غالبا به عنوان کارآمدترین بازار شناخته می شود.

 تمامی بازارها درجه‌ای از تصادفی بودن را دارا می باشند، اما طرفداران این نظریه بر این اعتقاد هستند که بازارها تمایل دارند در الگوهای موجی  به حرکت دربیایند، نه بصورت خطوط مستقیم. 

آنچه که اتفاق می افتد این است که این الگوهای موجی نسبت به قوانین فیزیکی حاکم بر رفتار نیروها در طبیعت واکنش نشان می دهند. باید گفت که حوزه تحلیل تکنیکال بر اساس ارتباط این قوانین با رفتار قیمت در بازار می باشد.

3 نوع تحلیل در فارکس چیست؟

 این قسمت از مقاله فرآیند تصادفی در فارکس انواع مختلف  تحلیل در فارکس بررسی می کنیم. معامله گرانی که در بازار فارکس به فعالیت مشغول می باشند، از این تحلیل ها در معاملات خود استفاده می کنند.

تحلیل فرآیند در فارکس  اغلب از سه طریق صورت می گیرد که در اینجا با هم آنها را بررسی می کنیم. ضرورت اهمیت آموزش در فارکس ایجاب می کند که با انواع تحلیل ها آشنا باشیم و بتوانیم از آنها به درستی استفاده کنیم.

اگر بتوان هر سه این نوع تحلیل را در کنار هم استفاده کرد می توان به نتایج درست و دقیقی  دست یافت. اما بپردازیم به این سه روش:

اولین روش تحلیل چارت تحلیل فنی یا تحلیل تکنیکال می باشد که یکی از پرطرفدارترین انواع تحلیلها می باشد. این روش بر مبنای نمودار و چارت می باشد و  تحلیل رخدادهایی است که در بازار اتفاق می افتد.

نوع دوم  تحلیل، فاندامنتال یا بنیادی می باشد که تحلیلگران این حوزه براساس اخبار منتشر شده بازار را مورد  تحلیل و بررسی قرار می دهند و نوع سوم ، تحلیلی است که بر اساس احساسات بازار می باشد.    

 

،رایند تصادفی در فارکس

روند معاملات فارکس چیست؟

این بخش از مقاله فرآیند تصادفی در فارکس به بررسی روند معاملات فارکس خواهیم پرداخت. معاملات فارکس را می توان فرآیندی دانست که بر روی قیمت ارز جهت دریافت سود بالقوه انجام می گیرد. ارزها در این بازار به صورت جفت معامله می گردند، در واقع وقتی یک ارز با ارز دیگری مبادله می شود در واقع تریدر در خصوص افزایش یا کاهش ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر گمانه زنی می کنند.

تریدرهای بازار فارکس عموما از طریق چهار شیوه  اصلی برای انجام معاملات خود استفاده می کنند که عبارتند از:  

  1. روش اسکالپ: که عموما در بازه زمانی زیر 5 دقیقه انجام می شوند، تعداد معاملات بالا همراه با سود کم می باشد.
  2.  روش معامله روزانه که چنانچه از نام آن می آید تریدر در طول روز معاملات خود را انجام می دهد. 
  3. یک معامله گر نوسانی، از نوسانات بازار سود خود را کسب می کند.
  4. معامله گر موقعیت روش دیگری از انجام معاملات است که تریدر با شناختن موقعیتهای بازار به سود می رسد.

4 جلسه فارکس چیست؟

تا به اینجا در خصوص  فرآیند تصادفی در فارکس سخن زیاد گفتیم. در این بخش در مورد  4 جلسه فارکس صحبت می کنیم.

 بازار فارکس همواره به عنوان بزرگترین و فعال ترین بازار مالی در دنیا می باشد و دلیل محبوبیت آن به دلیل معاملاتی است که به صورت شبانه روز در آن انجام می شود.

 اما اینکه ساعات کار بازار فارکس این بازار جهانی به چه نحوی می باشد؟ در این بخش به آن می پردازیم. در واقع 4 جلسه فارکس اشاره به چهار تایم کاری مهم این بازاردارد. زمانها بر حسب (EST) می باشد.

بازار لندن که ساعات کاری آن مابین 3 صبح تا 12 ظهر می باشد.

بازار نیویورک دارای تایم کاری 8 صبح تا 5 بعد از ظهر

بازار سیدنی:  5 بعد از ظهر تا ساعت 12 نیم شب

  بازارتوکیو: 7 بعد از ظهر تا ساعت 4 صبح

اگرچه هر صرافی بطور مستقل عمل می کند اما همگی آنها ارزهایی را معامله می کنند که مشابه هستند. لذا وقتی دو صرافی همزمان با هم باز هستند، بر تعداد تریدر هایی که به طور فعال یک ارز مشخصی را مورد خرید و فروش قرار می دهند به شدت افزایش پیدا می کند. 

بهترین زمان معمول  جهت انجام معاملات، زمانهای همپوشانی است که مابین 8 صبح تا بعدازظهر به وقت آمریکا در مبادلات نیویورک و لندن وجود دارد. این دو جلسه کاری با هم  بیشتر از 50 درصد از کل معاملات فارکس را شامل می شوند. از سوی دیگری هم، مابین ساعت 5 بعد از ظهر تا ساعت 6 بعدازظهر، اثر معاملات در صرافی‌های سنگاپور و سیدنی انجام می‌ گیرد.

آیا معاملات روزانه تصادفی است؟

در ادامه بحث و بررسی فرآیند تصادفی در فارکس، اینکه آیا معاملات روزانه تصادفی است یا خیر؟ با ما باشید تا با هم آن را بررسی کنیم.

در صورتی که یک معامله واقعی برای مدت کوتاهی انجام آن به طول می انجامد ولی تحلیل فرآیند در فارکس و در نهایت تصمیم گیری برای انجام آن کل روز را می طلبد.  

در بازه زمانی کوتاه، این امکان وجود دارد که قیمتها متزلزل شود و بیشتر یک  فرآیند تصادفی در فارکس شکل می گیرد. معامله گران روزانه می بایست با این عدم اطمینان مبارزه نمایند.

جدای از نوسانات تصادفی قیمت آیتم معاملاتی  در بازه زمانی کوتاه، تریدرهای روزانه باید ریسک های دیگری را نیز تحت کنترل قرار دهند. 

  1. هزینه هایی که بابت هر باری که وارد پوزیشن می شوید باید پرداخته شود که این خود میزان سود را کاهش می دهد.

2.وجود استرس

معاملات روزانه بسیار پرریسک می باشند . قیمت به سرعت حرکت می کند لذا میزان سود و زیان شما به سرعت کم و زیاد می شود

3.مورد آخری که در این بخش به آن اشاره می کنیم زیان های بزرگ و همینطور سودهای کلان می باشد.

چنانچه از اهرم یا پول قرض گرفته شده جهت ورود به معامله استفاده می نمایید ،  میزان سود و زیان شما بزرگ می شود.

بهترین نرم افزار برای تحلیل تکنیکال کدام است؟

امیدوار هستیم که تا به این قسمت از مبحث  فرآیند تصادفی در فارکس همراه ما بوده باشید در این قسمت می خواهیم ببینیم که بهترین نرم افزار برای تحلیل تکنیکال کدام است؟ و اینکه آیا تریدرهای حرفه ای نیز از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند یا خیر؟ و یا اعتقاد به  فرآیند تصادفی در فارکس دارند؟   

 بله،  پاسخ این سوال مثبت است  معامله گران حرفه ای نیز از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. در واقع بررسی ها و آمارها نشان از آن دارند که بیشتر معامله گران موفق از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و اینکار را نیز به درستی انجام می دهند.

اما برای انجام  تحلیل تکنیکال تریدرها از پلتفرم های متفاوتی استفاده می کنند که پیشنهاد ما استفاده از پلتفرم متاتریدر می باشد. متاتریدر نرم افزار معاملاتی قوی و مورد قبول عامه تریدرها می باشد.

سخن پایانی

 فرآیند تصادفی در فارکس را با هم مورد بررسی قرار دادیم. بطور خلاصه نظریه  فرآیند تصادفی در فارکس بیان میکند که آیتم یا کالای معاملاتی  یک مسیر تصادفی و کاملا غیرقابل پیش بینی را طی می نماید و این امر منجر به آن می شود که تمامی روش های پیش بینی قیمت  را در طولانی مدت بی اثر می سازد.  در واقع  موفقیت تریدر هایی که از روش تحلیل تکنیکال بهره می برند و همچنین استفاده آنها از اندیکاتورها جهت گرفتن راهنمایی‌های منسجم در ارتباط با یافتن نقاط ورود و خروج درست، دقیق و سودآور گواه لازم برای طرفداری از نظریه عدم بکارگیری  فرآیند تصادفی در فارکس می باشد. در این مقاله همچنین تحلیل فرآیند در فارکس را با هم از نظر گذراندیم و در موردش  صحبت کردیم.

امید است که مقاله مذکور مورد توجه و پسند شما عزیزان خواننده قرار گرفته باشد، برای کسب مشاوره رایگان در زمینه بازارهای فارکس و ارز دیجیتال با بروکر نیکس تماس بگیرید. مشاورین ما در اسرع وقت به سوالات  شما پاسخ خواهند داد. 

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications