NYXbroker
نیکس فارکس

دلیل استفاده تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی چیست و کاربرد آن در فارکس

دلیل استفاده تحلیل بنیادی مبحثی است که شاید معامله گران کمتر به آن فکر کرده باشند، زیرا اغلب بدون تامل در این باره، از تحلیل فاندامنتال در معاملات خود بهره می گیرند. تحلیل فاندامنتال فارکس ابزاری است که مسیر معاملاتی شما را همچون چراغی پر نور، روشن می کند. تحلیل بنیادی می تواند در موفقیت و شکست شما در معاملات بیشترین نقش را ایفا کند، به همین دلیل آموزش تحلیل بنیادی فارکس پیش از ورود به دنیای تجارت، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
آیا می دانید تحلیل فاندامنتال فارکس چیست؟ دلیل استفاده تحلیل بنیادی چیست؟ چگونه می توان آموزش تحلیل بنیادی فارکس را فرا گرفت؟ دوره تحلیل بنیادی فارکس چیست؟ بهترین کتاب تحلیل بنیادی فارکس کدام است؟ چرا تحلیل بنیادی طلا فارکس اهمیت دارد؟
در حسابداری و مالی، روش تحلیل بنیادی جهت ارزیابی ارزش ذاتی یک اوراق بهادار و عوامل مختلف اقتصاد کلان و اقتصاد خرد را تجزیه و تحلیل می کنند . هدف نهایی و دلیل استفاده تحلیل بنیادی، کمی کردن ارزش ذاتی یک اوراق بهادار است. سپس ارزش ذاتی آن را می توان با قیمت فعلی بازار مقایسه کرد تا به تصمیمات معامله گر و همچنین سرمایه گذاری کمک کند. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در زمینه تحلیل فاندامنتال فارکس و چگونگی آموزش تحلیل بنیادی ارائه می شود. شما می توانید نظرات خود را در این باره در انتهای مقاله بنویسید.

فهرست مطالب

چه کسی باید از تحلیل بنیادی استفاده کند؟

مزایای استفاده از تحلیل فاندامنتال

درصد سوددهی در استفاده تحلیل فاندامنتال

آیا معامله گران نوسانی از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند؟

آیا برای معاملات روزانه نیاز به تحلیل بنیادی است؟

چه کسی باید از تحلیل بنیادی استفاده کند؟

 

برخلاف تحلیل تکنیکال که بر پیش‌ بینی حرکت بازار متمرکز است، هدف دلیل استفاده تحلیل بنیادی، تعیین «قیمت صحیح» (ارزش واقعی) یک اوراق بهادار است. با دانستن قیمت مناسب، یک سرمایه گذار یا معامله گر می تواند یک تصمیم آگاهانه اتخاذ کند. یک اوراق بهادار می تواند بیش از حد کم ارزش یا منصفانه ارزش گذاری شود.

دلیل استفاده تحلیل بنیادی در سودمندی آن یافت می شود. تحلیل فاندامنتال فارکس یک رویکرد بسیار جامع است که به دانش عمیق حسابداری، مالی و اقتصاد نیاز دارد. به عنوان مثال، تحلیل بنیادی نیازمند توان جهت خواندن صورت های مالی، درک عوامل اقتصاد کلان و دانش تکنیک های ارزش گذاری نیاز دارد. معامله گر می تواند این علوم را به تدریج با آموزش تحلیل بنیادی فارکس فرا گیرد. با اینکه تحلیل بنیادی اغلب در برنامه های معاملاتی بلند مدت به کار می رود، یادگیری و کسب شناخت از این علوم هیچ محدودیتی ندارد و اینگونه نیست که تنها برای گروه خاصی از معامله گران متناسب با استراتژی معاملاتی آنان مناسب باشد. با توجه به دلیل استفاده تحلیل بنیادی، می توان دریافت که این دانش برای هر معامله گر و با هر برنامه معاملاتی سودمند است.

معامله گران می توانند از منابع مختلفی مانند کتاب ها و مجلات و اینترنت برای یادگیری تحلیل بنیادی استفاده کنند. برای مثال کتاب تحلیل بنیادی فارکس به نام 23 اصل موفقیت اثر وارن بافت می تواند بسیار سودمند باشد. همچنین شما می توانید با ثبت نام در آموزش رایگان فارکس که توسط بروکر معتبر نیکس ارائه می شود، دوره تحلیل بنیادی فارکس را بگذرانید. پس از کسب این آموزش ها دلیل استفاده تحلیل بنیادی را بهتر درک خواهید کرد.

مزایای استفاده از تحلیل فاندامنتال 

 

تجزیه و تحلیل بنیادی به شما کمک می کند تا به قیمت منصفانه دارایی ها برسید، قیمتی که ممکن است همیشه با ارزش منصفانه معامله نشود، زیرا اغلب بیش از حد یا کمتر از حد واقعی ارزش گذاری شده است. دیگر دلیل استفاده تحلیل بنیادی این است که به پیش بینی روندهای بلندمدت در بازار کمک می کند. از همین جهت معمولاً برای سرمایه گذاری های بلند مدت استفاده می شود زیرا به شما امکان می دهد قیمتی را که سهام باید به آن برسد درک کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که دارایی های خوبی برای سرمایه گذاری پیدا کنید، مانند دارایی هایی که پتانسیل رشد قوی دارند.

نکته دیگری که در رابطه با دلیل استفاده تحلیل بنیادی می توان گفت، این است که به یکی از مهم‌ترین اما نامشهود ترین عوامل یعنی زیرکی کسب‌وکار کمک می کند، که در تحلیل سرمایه‌گذاری بسیار سودمند است زیرا می‌تواند درباره آینده کسب‌وکار به شما بگوید.

 

درصد سوددهی در استفاده تحلیل فاندامنتال

 

شاید مهم ترین دلیل استفاده تحلیل بنیادی، افزایش سطح سود با بهره گیری از تحلیل بنیادی است. همانطور که پیش از این گفته شد تحلیل بنیادی می تواند مسیر معاملات شما را به گونه ای تنظیم کند که به سود برسید و کمترین ضرر حاصل شود. با این حال میزان سودی که هر معامله گر با بهره گیری از تحلیل فاندامنتال به دست می آورد، متناسب با سطح دانش و تجزیه و تحلیل های درستی که انجام می دهد، با دیگر معامله گران متفاوت است. تجزیه و تحلیل بنیادی می تواند از سوی معامله گران به شکل اشتباه صورت گیرد. معامله گران تازه کار اغلب در معرض این اشتباهات تحلیلی قرار می گیرند. به همین دلیل طی کردن دوره تحلیل بنیادی فارکس پیش از ورود به بازارهای مالی بسیار مهم است. آموزش تحلیل بنیادی فارکس از طریق کتاب تحلیل بنیادی فارکس، مجلات و وبگاه های آموزشی و… در دسترس عموم می باشد.

 

آیا معامله گران نوسانی از تحلیل فاندامنتال استفاده می کنند؟

 

دلیل استفاده تحلیل بنیادی تشخیص سطح قیمت واقعی دارایی ها نسبت به قیمت کنونی آنهاست. ارزش گذاری بسیاری از دارایی ها با ارزشی که واقعا دارند متفاوت است. انتظار می رود که این فاصله در ارزش ها در طی زمان کاسته شود تا جایی که به نقطه پیشبینی شده برسد. به همین ترتیب معامله گران به سود می رسند. این کاهش فاصله میان ارزش ها اغلب به زمان نسبتا طولانی نیاز دارد. معامله گران نوسانی اهدافی کوتاه مدت و میان مدت دارند به همین دلیل نسبت به معامله گران بلند مدت کمتر از تحلیل بنیادی بهره می گیرند. اما معامله گران و سرمایه گذارانی که اهداف بلند مدت دارند، بیشتر با تحلیل بنیادی سر و کار دارند. برای مثال طلا یک دارایی امن و از اهداف مهم معاملات بلندمدت است. به همین دلیل تحلیل بنیادی طلا فارکس بسیار با اهمیت است. دلیل استفاده تحلیل بنیادی طلا فارکس این است که می توان ارزش واقعی و کنونی آن را باهم مقایسه کرد و برنامه های سرمایه گذاری خود را متناسب با انتظارات آینده تنظیم کرد.

 

آیا برای معاملات روزانه نیاز به تحلیل بنیادی است؟

 

همانطور که گفته شد دلیل استفاده تحلیل بنیادی اغلب برای اهداف تجاری بلند مدت آشکار می شود، چرا که رسیدن قیمت های کنونی دارایی ها به قیمت های واقعی اغلب به زمان طولانی نیاز دارد. اما همیشه اینگونه نیست. برخی دارایی ها به دلیل ماهیت خود زمان کمتری را برای رسیدن به ارزش واقعی خود نیاز دارند. این بستگی به عوامل موثر بر ارزش دارایی ها دارد. 

با تمام این توضیحات نمی توان با قاطعیت گفت که دلیل استفاده تحلیل بنیادی تنها در بلند مدت قابل درک است، اما به طور کلی تحلیل بنیادی کارآمدی خود را بیشتر در معاملات بلند مدت نشان می دهد و در معاملات روزانه چندان موثر نمی باشد. این یکی از معایب تحلیل بنیادی است.

سخن پایانی

 

دلیل استفاده تحلیل بنیادی با مطالعه این مقاله برایتان روشن شد. کسانی که در بازار فارکس معامله می‌کنند به دو شکل اصلی تحلیلی که در بازار سهام استفاده می‌شود، تکیه می‌کنند : تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال. کاربردهای تحلیل تکنیکال در فارکس تقریباً یکسان است. فرض می شود که قیمت منعکس کننده همه اخبار است و نمودارها موضوع تجزیه و تحلیل هستند. اما بر خلاف شرکت ها، کشورها ترازنامه ندارند، پس چگونه می توان بر روی یک ارز تحلیل بنیادی انجام داد؟ از آنجایی که دلیل استفاده تحلیل بنیادی بررسی ارزش ذاتی یک سرمایه گذاری است، کاربرد آن در فارکس مستلزم بررسی شرایط اقتصادی است که بر ارزش گذاری پول یک کشور تأثیر می گذارد. در این مقاله در رابطه با تحلیل بنیادی و مزایای آن مطالبی ارائه شد تا بتوانید با بهره‌ گیری از این مطالب، معاملات بهتری را تجربه کنید. 

شما نیز نظرات خود را در رابطه با دلیل استفاده تحلیل بنیادی در فارکس برای ما بنویسید. درصورت وجود هر ابهام و سوالی می توانید در چت آنلاین با مشاورین نیکس ارتباط برقرار کنید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications