NYXbroker
نیکس فارکس

ژورنال نویسی در فارکس

ژورنال نویسی در فارکس چیست و چه اهمیتی دارد ؟

ژورنال نویسی در فارکس ابزاری در جهت بررسی و بهبود فعالیت های معامله گران می باشد. ژورنال نویسی چیست؟ آیا از ژورنال نویسی ترید شناختی دارید؟ ژورنال نویسی معاملات چگونه انجام می شود؟ ژورنال نویسی روزانه چه تاثیری در سرمایه گذاری دارد؟ نحوه ژورنال نویسی فارکس چگونه است؟
ممکن است در هر نوع کسب و کاری افرادی را مشاهده کرده باشید که از نحوه فعالیت خود در جهت بهبود عملکرد خود گزارش هایی تهیه می کنند. با بررسی این گزارش ها می توانند بر عملکرد خود به صورت عینی نظارت دقیق داشته باشند و آن را بهبود بخشند. ژورنال نویسی در فارکس نیز همین گونه است. یعنی معامله گران گزارشی از فعالیت معامله گری خود تهیه و آن را ارزیابی می کنند. ژورنال نویسی ترید به معامله گران کمک می کند که نقاط قوت و ضعف خود در معامله را بشناسند و ضعف ها را پوشش دهند. در ادامه مقاله مطالب بیشتری در زمینه ژورنال نویسی معاملات و همچنین نحوه ژورنال نویسی فارکس ارائه می دهیم.
خواهشمنديم نظرات و تجربیات خود در ژورنال نویسی در فارکس را برای ما بنویسید. در صورت وجود هر سوالی در این مورد می توانید با مشاورین نیکس تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

ژورنال فارکس چیست؟

چگونه می توان ژورنال فارکس نوشت؟

ژورنال فارکس چه تاثیری در سرمایه گذاری و فارکس دارد؟

ژورنال نویسی تحلیلی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ژورنال فارکس چیست؟

ژورنال تجاری شما گزارشی از تمام فعالیت های تجاری است. یک ژورنال تجاری به هر تاجر جدی که مایل به کسب درآمد است ابزاری برای کمک به ارزیابی عینی خود ارائه می دهد. اما ژورنال نویسی چیست؟ ژورنال نویسی در فارکس به نگارش یک گزارش دقیق از تمام فعالیت های مربوط به معامله در بازار فارکس اشاره دارد. این ژورنال می تواند در مقاطع زمانی مختلف تهیه شود. ژورنال نویسی روزانه می تواند کمک بیشتری به تحلیل و بررسی فعالیت های معامله گر کند زیرا دقیق تر نوشته می شود. بسیاری از معامله گران نسبت به ژورنال نویسی روزانه بی توجه هستند و ادعا دارند که عملکرد خود را به طور دقیق می شناسند و نیازی به ارزیابی آن ندارند، ولی در حقیقت خیلی از مواقع رفتارهای غیر معمولی از سوی معامله گران در معاملات رخ می دهد که نمی توان به آن ها بی توجه بود. ژورنال نویسی در فارکس ابزاری برای شناخت و ارزیابی و کنترل همین عملکرد های نامتعارف می باشد، به گونه ای که می توان با استفاده از ژورنال نویسی معاملات، عملکرد های مثبت را افزایش داد و عملکرد های منفی را به حداقل رساند.

چگونه می توان ژورنال فارکس نوشت؟

نحوه ژورنال نویسی فارکس به این صورت است که در مقاطع مختلف زمانی و با توجه به فعالیت های مربوط به معاملات به طور دقیق نوشته می شود. ژورنال نویسی در فارکس به قدری ارزشمند و مهم است که باید با حداکثر دقت و با بیان جزئیات نوشته شود. به علاوه ژورنال نویسی ترید باید به دور از هر اغراق و با نهایت دقت و صداقت نگارش شود. 

دقت داشته باشید که همیشه ژورنال نویسی در فارکس را قبل از معامله شروع کنید و بعد از معامله به پایان برسانید.

همه چیز را بنویسید و چیزی را کنار نگذارید و صادق باشید. مثلا اگر تصمیم گرفتید یک بازی خاصی را زمانی که در یک معامله بودید بازی کنید و فراموش کردید که از معامله خود خارج شوید، آن را نیز یادداشت کنید و دلیل آن را توضیح دهید. به احساسات خود بسیار توجه کنید. سپس مطمئن شوید که آنها را یادداشت کرده اید. اطمینان حاصل کنید که ژورنال نویسی در فارکس مشاهداتی در مورد شما و تجارت شما و بازار فارکس دارد، زیرا اغلب مجلات تجاری معمولاً به سمت خود تحلیلی گرایش پیدا می‌کنند و مقدار کمی از مشاهدات بازار را شامل می‌شوند.

ژورنال نویسی در فارکس یک ابزار یادگیری و مکانیزم عالی برای آموزش چشم شما برای دیدن تنظیماتی است که می خواهید با آنها تجارت کنید.

 

ژورنال فارکس چه تاثیری در سرمایه گذاری و فارکس دارد؟

ژورنال نویسی در فارکس می تواند نحوه عملکرد شما در سرمایه گذاری را بهبود بخشد.

سه عنصر برای تجارت موفق پایدار وجود دارد:

١ – طراحی استراتژی معاملاتی خوب و اجرای آن.

٢ – داشتن یک سیستم معاملاتی خوب به عنوان بخشی از آن طرح.

٣ – بهبود عملکرد و برنامه های معاملاتی با بهره گیری از ژورنال نویسی در فارکس

 

لازم است معامله گر فارکس باید ژورنالی داشته باشد که بر این عناصر تمرکز کند. هدف این ژورنال نویسی ترید، نظارت بر عملکرد سیستم معاملاتی شما و توانایی شما در اجرای باثبات آن است.

سیستم های معاملاتی ضعیف بیشتر به دلیل ناتوانی معامله گر در پیروی صحیح از قوانین استراتژی در فارکس می باشد.  ژورنال تجاری شما برای اطمینان از انجام این کار در نظر گرفته شده است. یادگیری نوشتن و نگهداری یک ژورنال تجاری باعث ایجاد نظم و انضباط در سرمایه گذاری و معاملات شما می شود. پس از ژورنال نویسی در فارکس، هنگامی که پس از یک ماه معامله به مطالب خود فکر می کنید، در می یابید چیزهای زیادی در مورد خود و روانشناسی تجارت خود  آموخته اید. بر اساس ژورنال نویسی در فارکس، شما به وضوح خواهید دید که در چه چیزی مهارت دارید، چه چیزی را دوست دارید و بهترین راه تجارت برای شما چیست. برای ایجاد مهارت معامله گری، در مرحله اول باید اراده ای برای ژورنال نویسی معاملات داشته باشید.

ژورنال نویسی تحلیلی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ژورنال نویسی در فارکس از اطلاعات و اجزاء مختلف تشکیل می شود. هرکدام از آن اجزاء داده های مفیدی از نحوه فعالیت های معاملاتی شما ارائه می دهد. در ژورنال نویسی تحلیلی مبنای نوشتن ژورنال، ثبت دقیق و تحلیل عملکرد شما می باشد. این عملکرد ها می تواند شامل تاریخ دقیق معامله، دارایی پایه، اندازه موقعیت و سایر موارد باشد. دلیل تجارت نیز یکی از اجزاء ژورنال نویسی در فارکس است که می تواند تحلیل تکنیکال یا بنیادی یا ترکیبی از هر دو باشد. شما می توانید هر آنچه را که احساس می کنید لازم است را برای ثبت در ژورنال خود قرار دهید. برخی از معامله گران معیاری را برای احساس خود هنگام انجام معامله اضافه می کنند. هر چیزی که احساس می کنید به شما کمک می کند را یادداشت کنید.

سخن پایانی

 ژورنال نویسی در فارکس باید یکی از اولین قدم هایی باشد که معامله گران هنگام یادگیری تجارت در این بازار انجام می دهند. یک ژورنال برای آزمایش استراتژی های مختلف و یافتن اینکه کدام برنامه های معاملاتی برای معامله گران بهتر کار می کنند بسیار مهم است. در درواقع ژورنال برای آزمایش اینکه آیا استراتژی تجاری فعلی مفید است یا خیر، ضروری است. ژورنال نویسی در فارکس همچنین می تواند به معامله گران کمک کند تا نقاط قوت و ضعف را در سبک معاملاتی مشخص کنند. 

ما در این مقاله توضیحاتی در رابطه با ژورنال نویسی در فارکس ارائه دادیم و دانستید که ژورنال نویسی چیست. به علاوه تاثیر آن در سرمایه گذاری را بیان کردیم. همچنین در مورد نحوه ژورنال نویسی فارکس مطالبی ارائه شد تا با بهره گیری از آن بتوانید به راحتی ژورنال تجاری خود را تهیه و از آن در جهت بهبود عملکرد خود استفاده کنید. 

نظرات ارسالی شما جهت بهبود روند مقاله نویسی به ما کمک خواهد کرد لطفا پیشنهادات خود را در قسمت پایین مقاله برای ما به اشتراک بگذارید .

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications