NYXbroker
نیکس فارکس

موجودی نفت خام

نفت یکی از آیتم های معاملاتی پرطرفدار

موجودی نفت خام آمریکا یا اطلاعات ذخایر خام ایالات متحده هر هفته توسط آژانس اطلاعات انرژی (EIA) منتشر می شود. این موجودی نفت خام آمریکا، میزان ذخایر نفت خام و موجودی نفت خام در آمریکا را نشان می دهد، به استثنای نفت موجود در ذخایر استراتژیک نفت (SPR). ایالات متحده تنها کشوری نیست که بر ذخایر نفت خام نظارت و نگهداری می کند. هر ماه آژانس بین المللی انرژی (EIA) گزارش بازار نفت خود را منتشر می کند که در آن ذخایر خام و موجودی کشورهای OECD سازمان همکاری اقتصادی و توسعه( (OECD) شامل 37 کشور عضو) است منتشر می شود. این ذخایر ذخیره تجاری هستند و تمام ذخایر استراتژیک نفت جهان (GSPR) نیستند ، که موجودی توسط کشورها یا صنایع خصوصی برای آماده سازی برای بحران های انرژی آینده است.

فهرست مطالب

موجودی نفت خام چیست؟

گزارش موجودی نفت خام چه ساعتی است؟

چگونه سهام نفت خام بخرم؟

چگونه اطلاعات موجودی را می خوانید؟

بهترین موجودی نفت خام چیست؟

با افزایش قیمت نفت ، چه سهامی را باید خرید؟

تاثیر گزارش نفت خام در فارکس

انواع نفت خام

موجودی نفت خام چیست؟

موجودی نفت خام، به عنوان معیاری از ذخایر نفت تصفیه نشده است که در تعداد بشکه اندازه گیری می شود. تولیدکنندگان نفت و دولت ها از ذخایر نفت خام استفاده می کنند تا تاثیر تغییرات عرضه و تقاضا را از بین ببرند.

سطح موجودی نفت خام تحت تاثیر تصمیمات تولید اوپک، رویدادهای سیاسی، تغییرات سیاست مالیاتی و سایر عوامل است. سطوح موجودی نفت خام بر قیمت نفت تاثیر می گذارد و موجودی بیشتر منجر به کاهش قیمت می شود.

آژانس اطلاعات انرژی (EIA) هر هفته داده هایی را منتشر می کند که میزان ذخایر نفت خام در ایالات متحده را نشان می دهد البته به استثنای نفت موجود در ذخیره استراتژیک (SPR)

SPR ذخیره سوخت اضطراری نفت است که توسط وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) در زیرزمینی در لوئیزیانا و تگزاس نگهداری می شود و برای استفاده اضطراری در صورت بحران انرژی ملی در نظر گرفته شده است.

گزارش موجودی نفت خام چه ساعتی است؟

اهمیت قیمت نفت بر سلامت زیربنایی اقتصاد را دست کم نمی گیریم. با بالا یا پایین رفتن قیمت نفت، تورم نیز در همین راستا پیش می رود. انرژی حاصل از نفت برای همه چیز از حرارت گرفته تا تولید و حمل و نقل استفاده می شود، بنابراین اگر هزینه نفت افزایش یابد، هزینه بسیاری از محصولات مصرفی و هزینه کلی زندگی افزایش می یابد. فدرال رزرو حتی ممکن است نرخ بهره را برای جلوگیری از تورم بیشتر تعدیل کند. این تنها یکی از نشانه های روابط بنیادی بین نفت و کل اقتصاد ایالات متحده است.

با افزایش معاملات الگوریتمی و کمی، اصل اساسی عرضه و تقاضا همیشه برای درک حرکت قیمت نفت کلیدی است. هنگام نظارت بر عرضه، معامله گران انرژی توجه ویژه ای به گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) Petroleum Status دارند، که در مورد موجودی های نفت خام ایالات متحده، در داخل و خارج گزارش می دهد. این گزارش توسط EIA معمولا هر چهارشنبه ساعت 10:30 صبح به وقت نیویورک منتشر می شود.

چگونه سهام نفت خام بخرم؟

سرمایه گذاران گزینه های زیادی برای قرار گرفتن در جمع مشتریان نفت به عنوان سرمایه گذاری دارند. این روش ها دارای ریسک های متفاوتی هستند و از سرمایه گذاری مستقیم در نفت به عنوان یک کالا، تا قرار گرفتن غیر مستقیم در نفت از طریق مالکیت سهام مربوط به انرژی، ETF ها یا قراردادهای اختیار معامله را شامل می شود. هر یک از این انواع سرمایه گذاری را می توان از طریق یک حساب کارگزاری آنلاین یا مستقیماً از طریق یک کارگزار خریداری کرد. نفت خام یک کالای اساسی است که انرژی و فرآورده های نفتی را در اختیار بازارهای جهانی قرار می دهد.

سرمایه گذاران می توانند با معامله مشتقات نفتی یا محصول مورد معامله USO که قیمت نفت خام WTI را پیگیری می کند، قیمت نفت را مستقیماً حدس بزنند.

سرمایه گذاران همچنین می توانند با سرمایه گذاری در حفاری های نفتی و شرکت های خدمات نفتی یا ETF هایی که در این بخش ها تخصص دارند، به طور غیر مستقیم بازارهای نفت را تجربه کنند.

یکی از روشهای مستقیم مالکیت نفت ، خرید معاملات آتی نفت یا اختیار معامله خرید نفت است. آینده بسیار ناپایدار است و ریسک بالایی را شامل می شود. علاوه بر این، سرمایه گذاری در معاملات آتی ممکن است سرمایه گذار را ملزم به انجام بسیاری از تکالیف و سرمایه گذاری مقدار زیادی سرمایه کند.

یکی دیگر از روشهای مستقیم مالکیت نفت، خرید وجوه قابل مبادله نفتی مبتنی بر کالا (ETF) است. ETF ها در بورس اوراق بهادار معامله می شوند و می توانند به شیوه ای مشابه سهام خرید و فروش شوند. برای مثال ، خرید یک سهم از صندوق نفت ایالات متحده (USO). هدف سرمایه گذاری این صندوق ارائه نتایج سرمایه گذاری روزانه مطابق با درصد تغییرات روزانه قیمت لحظه ای نفت خام غرب تگزاس (WTI) است.

علاوه بر این ، سرمایه گذاران می توانند از طریق خرید ETF های بخش انرژی، مانند صندوق شاخص iShares Global Energy Sector Index (IXC) و صندوق های متقابل بخش انرژی، مانند صندوق دوره جدید T. T. Rowe (PRNEX) این ETF ها و صندوق های سرمایه گذاری اختصاصی صرفاً در سهام شرکت های خدمات نفتی سرمایه گذاری می کنند و ریسک کمتری دارند.

چگونه اطلاعات موجودی را می خوانید؟

چگونه موجودی نفت خام را می خوانید؟  یا چگونه موجودی نفت خام را بخوانیم؟

ذخایر نفت خام، که به انبار نیز معروف است، ذخایر نفت تصفیه نشده است که بر اساس تعداد بشکه اندازه گیری می شود. تولیدکنندگان نفت و دولت ها از ذخایر نفت خام استفاده می کنند تا تاثیر تغییرات عرضه و تقاضا را از بین ببرند.

موجودی های نفت خام اداره اطلاعات انرژی (EIA) تغییرات هفتگی تعداد بشکه های نفت خام تجاری در اختیار شرکت های آمریکایی را اندازه گیری می کند. سطح موجودی ها بر قیمت فرآورده های نفتی تأثیر می گذارد، که می تواند بر تورم تاثیر بگذارد.

 

اگر افزایش موجودی نفت خام بیش از حد انتظار باشد، نشان دهنده تقاضای ضعیف تر است و قیمت نفت خام  ریزشی خواهد شد. اگر کاهش موجودی ها بیشتر از حد انتظار باشد، درست بالعکس موضوع و قیمت نفت افزایشی خواهد شد.

اگر افزایش قیمت نفت خام کمتر از حد انتظار باشد، دلالت بر تقاضای بیشتر دارد و برای قیمت های نفت صعودی است. اگر افت موجودی ها بیش از حد انتظار باشد، همین را می توان گفت. پس با مطالعه گزارش های EIA موجودی مشخص می شود.

بهترین موجودی نفت خام چیست؟

بهترین نفت خام جهان چیست و چرا برخی از روغن های خام بهتر از بقیه هستند؟

 

پاسخ به این سوال که “بهترین نفت خام جهان چیست” بر اساس دو ویژگی است: وزن و میزان گوگرد. همه نفت خام دنیا یکسان نیستند. همانطور که انواع مختلفی از مشتقات نفت خام وجود دارد، گازوئیل، بنزین، نفت سفید (سوخت جت)، نفت کوره، سوخت بنکر، پلاستیک مصنوعی، لوازم آرایشی، محصولات خانگی و غیره – انواع مختلفی از نفت خام وجود دارد. نفت خام های مختلف نه تنها ترکیبات متفاوتی دارند ، بلکه کیفیت هر نفت خام متفاوت است. برخی از نفت خام ها بهتر از بقیه هستند. به عنوان مثال، West Texas Intermediate (WTI) یکی از بهترین های جهان است و مطمئناً بهترین نفت خام تولید شده در مقیاس بزرگ است.

 

تفاوت در انواع نفت خام، به معنای تفاوت در کیفیت نفت خام، به این معنی است که در قیمت انواع نفت خام نیز تفاوت وجود دارد. نفت اوپک “درصد بیشتری از گوگرد را در ترکیب طبیعی خود دارد و بنابراین تقریباً به اندازه WTI یا حتی مخلوط برنت” شیرین “نیست و از آنجا که به طور طبیعی نیز” سبک “نیست ، قیمت نفت اوپک به طور معمول پایین تر از Brent Blend یا WTI است.

 

با افزایش قیمت نفت ، چه سهامی را باید خرید؟

سرمایه گذاری در سهام نفت در گذشته بیهوده بود. رشد روزافزون جمعیت جهان و جهانی شدن اقتصاد به مقدار زیادی از سوخت های فسیلی برای گرمایش خانه ها ، حمل كالا در اقیانوس ها، سوخت در سراسر جهان استفاده می گردد. مازاد عرضه جهانی نفت خام و گاز طبیعی، همراه با نوسانات تقاضا، باعث شده است که بخش انرژی در بازارهای گسترده بازار سهام در سالهای اخیر عملکرد قابل توجهی نداشته باشد. سقوط عمده قیمت نفت در سال 2014 و 2020 کل صنعت را متزلزل کرد. و انرژی های تجدیدپذیر همچنان ارزان تر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که دولت ها بطور فزاینده ای مشاغل را وادار می کنند تا میزان انتشار کربن خود را کاهش دهند.

با این وجود، سرمایه گذاری در نفت همچنان می تواند ارزشمند باشد. در اینجا نحوه سرمایه گذاری در بازار نفت را ارائه می دهیم. مراقب قیمت نفت باشید،البته یکی از بزرگترین عوامل حاکم بر صنعت نفت ، قیمت هر بشکه نفت خام است. هنگامی که قیمت نفت خام افزایش می یابد ، قیمت سهام نفت نیز افزایش می یابد. هنگامی که قیمت نفت خام سقوط می کند ، قیمت اکثر سهام نفت و گاز نیز کاهش می یابد. به عنوان مثال ، هنگامی که تقاضای جهانی برای سوخت به دلیل همه گیری COVID-19 سقوط کرد ، ذخایر نفت یکی از سخت ترین ضربه ها را خورد. دلیل این امر بسیار ساده است. هزینه های خروج نفت از زمین ، حمل و نقل ، ذخیره سازی و تصفیه آن به سوخت و سایر محصولات اساساً ثابت است. هنگامی که یک بشکه نفت خام را می توان بیش از مجموع این هزینه ها به فروش رساند ، شرکت های نفتی درآمد کسب می کنند. اما وقتی نفت کمتر از مجموع این هزینه ها معامله می شود ، حداقل برخی از این شرکت ها ضرر می کنند.

 

به طور کلی خرید سهام نفت در شرایطی که قیمت نفت پایین است و انتظار می رود افزایش یابد بهتر است. با این حال ، قیمت نفت به طرق مختلف بر انواع مختلف نفت تاثیر می گذارد. بررسی قیمت اخیر نفت اولین گام مهم در سرمایه گذاری در نفت است.

تاثیر گزارش نفت خام در فارکس

در سال 2015، به دنبال افزایش تولید نفت و نگرانی از رشد اقتصادی جهان، قیمت نفت در سطح جهانی سقوط کرد. قیمت ها از ژوئن 2014 تقریباً به نصف کاهش یافته و به سطحی رسیده است که بازارها از زمان فروپاشی کل تجارت جهانی در دوران رکود بزرگ سال 2009 شاهد آن نبوده اند. اداره اطلاعات انرژی(EIA) پیش بینی می کند که قیمت متوسط ​​نفت در حدود 70 دلار در هر بشکه خواهد بود. در حالی که مدیران نفت پیش بینی میکنند که طول می کشد قیمت ها به محدوده 90 دلار یا 100 دلار در هر بشکه باز گردند ، بسیار طولانی تر خواهد بود.

 

در ایالات متحده ، بیش از 100000 کارگر شغل خود را از دست داده اند زیرا شرکت ها بودجه خود را کاهش داده و شروع به ارزیابی مجدد تولید نفت با قیمت های کنونی کرده اند. اگرچه ایالات متحده از کاهش قیمت نفت تاثیر چشمگیری نگرفته است زیرا اقتصاد آن متنوع است.در همین حال، برخی از کشورها و واحد پول آنها تحت فشار کاهش قیمت نفت با مشکل مواجه هستند. پولی که به طور قابل توجهی تحت تاثیر افزایش و کاهش قیمت نفت قرار می گیرد. به طور خلاصه، ارز پتروشیمی ارز یک کشور تولیدکننده نفت-مانند روسیه یا کانادا است که دارای مقادیر قابل توجهی صادرات نفت به عنوان درصدی از کل سبد صادراتی خود است. با توجه به سهم بزرگ صادرات ، این ارز با افزایش قیمت نفت هم افزایش و هم کاهش می یابد.

انواع نفت خام

آیا می دانستید که بیش از 160 نوع مختلف نفت خام و نماد نفت خام در فارکس در بازار معامله می شود؟ وست تگزاس اینترمدیت (WTI) ، نفت برنت، سبد مرجع اوپک، نفت خام دبی، بانی لایت و اورال تنها شش عدد از این تعداد و نماد نفت خام در فارکس هستند.

روغنهای بسیار سبک – اینها عبارتند از: سوخت جت ، بنزین ، نفت سفید، و نفتا. آنها بسیار فرار هستند ، در عرض چند روز تبخیر می شوند و به نوبه خود سطح سمیت آنها را تبخیر می کند.

    روغنهای سبک – اینها شامل روغنهای سوختی درجه 1 و درجه 2 ، روغنهای سوخت دیزلی و بیشتر روغنهای سوختی داخلی است. آنها هر دو نسبتاً فرار و سمی هستند.

    روغن های متوسط ​​- اینها رایج ترین انواع نفت خام هستند. آنها به طور کلی نوسان کم و ویسکوزیته بالاتری نسبت به روغن های سبک دارند که منجر به سمیت بیشتر و تأثیر محیطی بیشتر در هنگام پاکسازی می شود.

    روغنهای سوختی سنگین – اینها شامل سنگین ترین روغنهای سوختی درجه 3.4.5 و 6 به همراه سوختهای دریایی سنگین می شوند. اینها چسبناک ترین و کم فرارترین روغنهای خام و همچنین سمی ترین آنها هستند.

سخن پایانی

موجودی نفت خام هر کشور عضو به آژانس بین المللی انرژی اعلام می شود. این آژانس در سال 1974 تاسیس شد تا به 30 کشور عضو خود در مدیریت ذخایر خام و موجودی نفت خام و افزایش امنیت انرژی در پی بحران نفت خاورمیانه کمک کند. هر یک از کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال حاضر موظف به داشتن موجودی نفت خام معادل 90 روز خالص واردات هستند. تعهد 90 روزه هر کشور عضو EIA براساس متوسط ​​واردات خالص روزانه سال تقویم قبلی است. این تعهد را می توان از طریق سهام انحصاری برای اهداف اضطراری (ذخایر استراتژیک) و سهام ذخیره شده برای مصارف تجاری یا عملیاتی، از جمله سهام ذخیره شده در پالایشگاه ها ، تاسیسات بندری و نفتکش ها در بنادر ، برآورده کرد. در حال حاضر ، سه کشور صادرکننده آژانس بین المللی انرژی اتمی (کانادا ، دانمارک و نروژ) وجود دارند که بر اساس این توافقنامه تعهد نگهداری سهام ندارند.

در صورت داشتن هرگونه سوال و پرسشی در ارتباط با موضوع مقاله موجودی نفت خام، می توانید پرسش خود را مطرح نموده و در کمترین زمان پاسخ آن را دریافت نمایید.
یادآور می گردد مقاله موجودی نفت خام توسط تیم تحلیلی بروکر نیکس نگارش شده و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی است.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications