NYXbroker
نیکس فارکس

بازار دو طرفه فارکس

بازار دو طرفه یعنی چه و این مزیت بازار فارکس چه فایده ای دارد ؟

بازار دو طرفه، بازار فارکس است که در آن قیمت دو طرفه ،قیمتی است که برای یک جفت ارز ارائه می شود که شامل بخش پیشنهاد و پیشنهاد قیمت است. قیمت پیشنهادی، قیمتی است که در آن بازار دو طرفه فارکس یا بازار دو طرفه در فارکس به نمایندگی از کارگزار/فروشنده شما ،برای خرید یک ارز خاص در یک قرارداد ارزی یا قرارداد ارز متقابل آماده می شود. معامله با ارزها در ابتدا گیج کننده است زیرا همیشه باید با یک جفت ارز برخورد کنید.در بازار دو طرفه فارکس اولین واحد پول در این جفت ارز “پایه” است. ارز دوم در این جفت ارز “قیمت سهام” یا “شمارنده” برچسب گذاری شده است. سپس یک قیمت سهام تعیین می کند که چند واحد پولی برای خرید یک واحد پول پایه مورد نیاز است. در بازار دو طرفه فارکس، قیمت سهام یک جفت ارز معمولاً شامل دو قیمت است ،همانطور که سهام در یک بورس معامله می شود. “پیشنهاد” ،معمولاً کمتر از “درخواست” ، قیمتی است که در آن یک سازنده بازار یا یک کارگزار مایل به خرید ارز پایه در ازای ارز پیشنهادی است. Ask or Offer ،معمولاً بالاتر از Bid ،قیمتی است که در آن یک کارگزار مایل است ارز مبادله ای را در ازای ارز پیشنهادی بفروشد. اگر قیمت پیشنهاد برای یک جفت EUR/USD 1.2750 و قیمت پیشنهاد 1.2752 باشد ، تفاوت ، 2 “پیپ” در عامیانه معامله گران فارکس ،”اسپرد” نامیده می شود. قیمت سهام معمولاً به شکل “1.2750/1.2752” یا حتی به صورت اختصار به شکل “50/52” است. اکثر کارگزاران بازار دو طرفه فارکس، سود معاملاتی خود را از اسپرد به دست می آورند ،بنابراین قبل از انجام معاملات ،بررسی اسپرد کارگزاران مفید است. در این مثال شما باید 1.2752 دلار برای خرید یک یورو بپردازید.

فهرست مطالب

بازار دو طرفه یعنی چه؟

منظور از دو طرفه بودن بازار فارکس چیست؟

تفاوت بازار یک طرفه و بازار دو طرفه در چیست؟

آیا دو طرفه بودن بازار، مزیت محسوب می گردد؟

بازار دو طرفه یعنی چه؟

یک قیمت سهام  دو طرفه هم قیمت پیشنهادی فعلی و هم قیمت فعلی اوراق بهادار را در یک روز در بورس نمایان می کند. برای یک معامله گر ،یک قیمت سهام  دوطرفه آموزنده تر از قیمت معمول آخرین معامله است که تنها قیمتی را نشان می دهد که آخرین بار اوراق بهادار در آن معامله شده است.

یک قیمت سهام  دو طرفه شامل اختلاف قیمت پیشنهاد یا تفاوت بین بالاترین قیمتی است که خریدار مایل است برای دارایی بپردازد و کمترین قیمتی که فروشنده مایل به پذیرش آن است. فردی که به دنبال فروش است قیمت پیشنهاد را دریافت می کند در حالی که فردی که به دنبال خرید است قیمت درخواست را پرداخت می کند.

 در بازار دو طرفه فارکس، یا بازار دو طرفه در فارکس قیمت سهام  دو طرفه را می توان با قیمت سهام  های یک طرفه مقایسه کرد که فقط طرف پیشنهاد یا طرف درخواست را ارائه می دهند.

منظور از دو طرفه بودن بازار فارکس چیست؟

 یا بازار دو طرفه فارکس به چه معناست؟ قیمت سهام، بهایی است که می توان دارایی را معامله کرد. همچنین ممکن است به جدیدترین قیمتی که خریدار و فروشنده بر سر آن توافق کرده اند و در آن مقداری از دارایی معامله شده است ، اشاره داشته باشد. در بازار دو طرفه فارکس، یا بازار دو طرفه یک قیمت سهام دو طرفه به تریدر ها قیمت فعلی را نشان می دهد که می توانند اوراق بهادار را بخرند یا بفروشند. علاوه بر این ،اختلاف بین این دو بیان کننده اختلاف یا تفاوت بین پیشنهاد و درخواست است و به معامله گران ایده نقدینگی فعلی در اوراق بهادار را بیان می کند.

گسترش کمتر بیان کننده نقدینگی بالاتر است. در آن لحظه سهام کافی برای براوردن تقاضا موجود است که باعث کمتر شدن فاصله بین پیشنهاد و درخواست می شود.

تفاوت بازار یک طرفه و بازار دو طرفه در چیست؟

بازار یک طرفه ،بازاری برای اوراق بهادار است که در آن سازندگان بازار فقط قیمت پیشنهادی یا درخواست را ذکر می کنند. بازارهای یک طرفه زمانی بوجود می آیند که بازار به شدت در جهت خاصی حرکت می کند.

در مقابل، یک بازار دو طرفه است یا بازار دو طرفه که در آن هر دو پیشنهاد و درخواست قیمت سهام ارایه می شود.

 بازار یک طرفه ، بازاری برای اوراق بهادار است که در آن سازندگان بازار فقط قیمت پیشنهادی یا درخواست را ذکر می کنند.

یک مثال رایج از بازار یک طرفه زمانی است که سازندگان بازار در یک IPO که برای آن تقاضای سرمایه گذاران قوی وجود دارد ، سهام ارائه می دهند.

بازارهای یک طرفه نیز می توانند در شرایطی بوجود آیند که ترس بازار را فرا گرفته است، مانند سقوط حباب دارایی.

در بازار دو طرفه فارکس ،سازندگان بازار با اعمال فاصله بیشتر بین قیمت پیشنهادی و درخواست خود ،خطر بازارهای یک طرفه را کاهش می دهند.

آیا دو سویه بودن بازار، مزیت محسوب می گردد؟

در مورد مزیت بازار دو طرفه  یا بازار دو طرفه باید گفت وقتی تصمیم می گیرید در دنیای تجارت بازار دو طرفه فارکس ، سرمایه گذاری کنید ، چیزی که هدف شما می شود این است که وقتی بازار نوسان می کند یا تحرکات قیمتی رخ می دهد ، از سود اختلاف سود استفاده کنید. یکی از مزایای معمولی و تجاری فارکس، بازاری دو طرفه ، فرصت های کسب سود دو طرفه است.

برخلاف معامله سهام که فقط در یک جهت قابل انجام است. شما فقط می توانید یک موقعیت باز را انتخاب کنید فقط به این امید که قیمت سهام خریداری شده افزایش یابد. بنابراین ،فرصت کسب سود در بازار سهام تنها زمانی به دست می آید که افزایش قیمت وجود داشته باشد.

بنابراین ، تفاوت بین فرصت های کسب سود دو طرفه در معاملات بازار دو طرفه فارکس چیست؟

سخن پایانی

بازار دو طرفه فارکس است یک قیمت سهام دو طرفه به معامله گران قیمت فعلی را می گوید که می توانند اوراق بهادار را بخرند یا بفروشند. در اینجا مثالی از یک قیمت سهام دو طرفه برای سهام آورده شده است: Citigroup $ 62.50/63.30 دلار ، یا “پیشنهاد 62،50 دلار با قیمت 63.30 دلار.” این به معامله گران می گوید که در حال حاضر می توانند سهام Citigroup را با قیمت 63.30 دلار خریداری کرده یا آنها را به قیمت 62.50 دلار بفروشند. یک قیمت سهام دو طرفه در بازار دو طرفه فارکس شامل اختلاف قیمت پیشنهاد یا تفاوت بین بالاترین قیمتی است که خریدار مایل است برای دارایی بپردازد و کمترین قیمتی که فروشنده مایل به پذیرش آن است. فردی که به دنبال فروش است قیمت پیشنهاد را دریافت می کند در حالی که فردی که به دنبال خرید است قیمت درخواست را پرداخت می کند. در اینجا به انتهای مقاله بازار دو طرفه فارکس می رسیم.

چنانچه هر سوال یا ابهامی در مورد مقاله بازار دو طرفه فارکس دارید می توانید سوال خود را بیان نموده و در کمترین زمان جواب آن را دریافت نمایید.

بازار دو طرفه فارکس توسط تیم تحقیقاتی بروکر نیکس به نگارش درآمده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی است.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications