NYXbroker
نیکس فارکس

خرید سهام تسلا

چگونه می توان سهلام تسلا را خرید کرد

خرید سهام تسلا و فروش سهام تسلا با توجه به روند صعودی سهام این شرکت در دوره های اخیر، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران و معامله گران مشتاق کسب سود باشد. از وسایل نقلیه ای که حالت دفاع از سلاح های زیستی دارند تا سقف های خورشیدی، تسلا ( TSLA ) یک اختلال در صنعت در مقیاس وسیع است که منجر به بازده سرمایه گذاری چشمگیر شده است. طبق آخرین گزارش مربوط به درآمد تسلا، درآمدهای این شرکت سالانه 98 درصد افزایش یافته است و سهام آن در مقایسه با این زمان در سال گذشته تقریباً 80 درصد افزایش یافته است. بنابراین تسلا قطعا یک سرمایه گذاری راضی کننده را ارائه می دهد. آیا از چگونگی خرید سهام تسلا اطلاعی دارید؟ چگونه با خرید و فروش سهام تسلا به سود می رسید؟
احتمالاً تا به حال خرید سهام شرکتی را تصور کرده‌اید که در عرض چند سال ارزش خود را سر به فلک می‌کشد و پول کافی برای مسافرت و آرامش تا آخر عمرتان را برای شما به ارمغان می‌آورد. به احتمال زیاد تسلا در میان انتخاب های برتر شما برای خرید سهامش بوده باشد، یا خواهد بود. خبر خوب این است که برخلاف گذشته، امروزه می‌توانید سهام شرکت‌هایی مانند تسلا را کاملاً آنلاین خریداری کنید. برای مثال خرید سهام تسلا در فارکس یک گزینه راحت و مناسب است. ما در این مقاله به چگونگی خرید و فروش سهام تسلا و تحلیل ارزش این سهام می پردازیم.
در انتهای مقاله نظرات و سوالات مطرح شده خود را برای ما بنویسید و برای کسب مشاوره و راهنمایی در این زمینه به مشاورین بروکر نیکس مراجعه کنید.

فهرست مطالب

چگونه سهام تسلا را خریداری می کنید؟

آیا می توانم سهام تسلا را به قیمت 1 دلار بخرم؟

ارزش یک تسلا در سال چقدر است؟

چرا سهام تسلا اینقدر بالاست؟

آیا تسلا ارزش پول را دارد؟

چگونه سهام تسلا را خریداری می کنید؟

در این بخش در رابطه با چگونگی خرید سهام تسلا توضیحاتی ارائه می دهیم. درواقع خرید سهام شرکت تسلا دارای یک فرایند تقریبا مشابه سایر سرمایه گذاری ها می باشد. مراحلی که برای خرید سهام شرکت تسلا طی می شود به شرح زیر است :

مرحله 1 : یک کارگزار آنلاین خوب پیدا کنید

یکی از ویژگی های کارگزار آنلاین، صرافی هایی است که به آنها دسترسی دارند. همه کارگزاران به شما اجازه خرید سهام تسلا در فارکس را نمی دهند، صرفاً به این دلیل که به NASDAQ دسترسی ندارند. نیازی به گفتن نیست که شما به یک کارگزار نیاز دارید که به شما امکان دسترسی به این صرافی را بدهد.

نکته مهم بعدی در مورد یک کارگزار این است که باید برای شما نیز مناسب باشد. همه کارگزاران به هر شهروند اجازه نمی دهند که با آنها حساب باز کند. بنابراین خرید سهام تسلا در ایران با برخی محدودیت ها مواجه می شود و کاربران ایرانی نیاز به بروکرهای معتبر برای ارائه خدمات ترید به ایرانیان هستند. همچنین اگر بخواهید هر چند وقت یکبار چند سهام تسلا بخرید، برخی از کارگزاران بسیار گران هستند و در مقابل برخی از کارگزاران می توانند کاملا رایگان باشند. بنابراین انتخاب یک بروکر در میان انواع بروکرها از اهمیت بسزایی برخوردار است. هنگام توصیه یک کارگزار، عوامل مختلفی را در نظر میگیریم، مانند کارمزد کارگزار، پلت فرم معاملاتی، بازارهای در دسترس برای تجارت، و میزان آسان باز کردن حساب. ایمنی نیز بسیار مهم است. 

مرحله 2 : حساب کارگزاری خود را باز کنید

پس از یافتن کارگزار آنلاین خود، برای خرید سهام تسلا در فارکس باید یک حساب باز کنید. این بسیار شبیه یک حساب بانکی معمولی است و افتتاح آن معمولاً یک فرآیند کاملاً آنلاین است. در برخی از کارگزاران این کار به سرعت باز کردن یک حساب کاربری جدید جیمیل است، در برخی از کارگزاران چند روز طول می کشد تا پس زمینه شما را بررسی کنند. به جای ذخیره پول روی آن، سهام خود را روی آن ذخیره خواهید کرد، بنابراین برای خرید سهام تسلا و ذخیره آنها قطعا به این نیاز دارید.

مرحله 3 : پول را به حساب خود واریز کنید

برای خرید آن سهام تسلا پول نقد پرداخت خواهید کرد. این پول نقد ابتدا باید به کارگزار شما ارسال شود (سپرده شود). این معمولاً بسیار آسان و سریع است، در واقع حتی ساده تر از باز کردن حساب کارگزاری شما.

مرحله 4 : خرید سهام 

تا به اینجا مهم ترین مراحل چگونگی خرید سهام تسلا را طی کردیم و حالا به بخش نهایی رسیدیم. شما حساب، پول نقد و هدف سهم را دارید. آخرین مرحله فشار دادن دکمه خرید است! وارد کارگزاری آنلاین خود می‌شوید، سهم تسلا را جستجو می‌کنید، تعداد سهامی را که می‌خواهید بخرید وارد می‌کنید، و روی خرید کلیک می‌کنید، که خرید سهام را آغاز می‌کند (در زبان معاملاتی: دستور خرید را اجرا کنید).

چند نکته در مورد این موضوع : هنگام ثبت سفارش، می توانید انواع مختلف سفارش را انتخاب کنید. سفارش بازار با قیمت واقعی بازار خرید می کند، در حالی که سفارش محدود به شما امکان می دهد قیمت دقیقی را که می خواهید سهم را در آن بخرید، مشخص کنید. اگر با اصول اساسی بازار فارکس آشنا نیستید، با ثبت نام در دوره آموزش رایگان بازار فارکس در بروکر نیکس، می توانید دانش و اطلاعات خود را افزایش دهید. 

مرحله 5: موقعیت تسلا خود را به طور منظم بررسی کنید

پس از خرید سهام، کار شما تمام نشده است. اکنون نظارت بر سرمایه گذاری های خود بسیار مهم است. این اساساً به معنای پیروی از استراتژی سرمایه گذاری است. اگر خرید سهام تسلا را به منظور نگهداری طولانی‌ مدت انجام داده اید ، ممکن است در مجمع سالانه شرکت کنید و تمام اخبار و اطلاعات شرکت را جمع‌آوری کنید. اگر قصد دارید مدت کوتاهی پس از مشاهده مقداری افزایش قیمت، آن را بفروشید، ممکن است از ابزارهای مختلف مدیریت ریسک فارکس استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید قیمت هدفی را تعیین کنید که می خواهید سهم را با سود بفروشید، یا از توقف ضرر برای تعیین قیمتی که می خواهید سهم را در آن بفروشید برای جلوگیری از ضرر بیشتر استفاده کنید.

علاوه بر خرید، زمانی که آماده فروش سهام تسلا هستید، به پلتفرم معاملاتی کارگزاری خود بروید و تعداد سهام یا ارزش دلاری را که می خواهید بفروشید وارد کنید. همچنین بسته به اینکه می‌خواهید با قیمت فعلی بفروشید یا برای خرید خاصی صبر کنید، می‌توانید یک نوع سفارش را در اینجا انتخاب کنید.

آیا می توانم سهام تسلا را به قیمت 1 دلار بخرم؟

شما برای خرید سهام تسلا تنها لازم است وارد حساب کارگزاری خود شوید و مقدار سهم مدنظر خود را وارد کنید. همچنین می توانید معادل دلاری آن را بدون محدودیت وارد کنید. مقدار دلاری که شما وارد می کنید با ارزش سهام تسلا معادل سازی می شود و به همان مقدار سهام تسلا به شما تعلق می گیرد. با این حال نباید از مبالغ دلار پایین که  سرمایه گذاری می شود، انتظار سود آنچنانی داشت. حتی گاهی این مبالغ پایین با احتساب کارمزد کارگزاری ها بسیار ناچیز خواهند بود. اما در کل شما می توانید بدون محدودیت و حتی با 1 دلار سهام تسلا را خریداری کنید. البته دقت کنید که این مبلغ پایین با حداقل سرمایه ای که شما می توانید وارد حساب کارگزاری خود کنید متفاوت است. خرید سهام تسلا در ایران نیز با 1 دلار در کارگزاران ارائه دهنده خدمات به ایرانیان امکان پذیر است.

ارزش یک تسلا در سال چقدر است؟

چه در تسلا یا و چه در سایر اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید، ایده خوبی است که به طور دوره ای عملکرد آنها را بررسی کنید. احتمالاً ساده‌ترین کار برای شروع با درصد بازده سالانه است. به این ترتیب، می توانید میزان عملکرد TSLA را در طول یک سال در مقایسه با سایر شرکت ها یا سرمایه گذاری ها مقایسه کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات مالی تسلا را پس از خرید سهام تسلا مجدداً بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز در جهت مثبت حرکت می‌کند. به غیر از مقایسه عملکرد TSLA با سایر سهام، ممکن است بخواهید آن را با معیارهای صنعتی مانند S&P 500 و Nasdaq Composite Index اندازه گیری کنید. این به شما می گوید که تسلا در مقایسه با کل بازار چگونه عمل می کند. قیمت سهام همیشه در نوسان است، اما قیمت سهام تسلا در سال گذشته بیش از 400 دلار در هر سهم بوده است. این قیمت نجومی که در طی روندهای صعودی مختلف در دوره های اخیر ایجاد شده است، بنابراین سهام تسلا روی دور افزایش ارزش است و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. به همین دلیل خرید سهام تسلا در ایران نیز سالا گنه طرفداران بیشتری پیدا می کند.

چرا سهام تسلا اینقدر بالاست؟

از زمانی که این شرکت در سال 2010 عمومی شد، سهام آن بیش از 20000 درصد افزایش یافت و به راحتی از کل بازار پیشی گرفت و به طور مداوم انتظارات وال استریت را محو کرد و سرمایه گذاران اولیه را به میلیونر تبدیل کرد. در مقابل این افزایش ارزش موجب ایجاد مشکلاتی برای خرید سهام تسلا توسط سرمایه گذاران جدید شد. اینکه بگوییم سرعت رشد غیرعادی است، دست کم گرفتن است. تنها در سال گذشته، قیمت سهام تسلا بیش از 700 درصد افزایش یافته است و سرمایه‌گذاران و طرفداران وفادار تسلا را خوشحال کرده است، در حالی که بسیاری از تحلیلگران باتجربه وال استریت دچار دغدغه ذهنی شدند. فروشندگان کوتاه مدت 38 میلیارد دلار در جریان رالی عظیم تسلا در سال 2020 ضرر کردند. این جهش حماسی تسلا را به با ارزش ترین شرکت خودروسازی در جهان تبدیل کرده است و  همچنین به ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا با 13 سال سابقه، عنوان ثروتمندترین فرد روی زمین را به لطف سهام قابل توجهی که در شرکت دارد ، اعطا کرده است. علی‌رغم تمام این گفته ها، بسیاری از کارشناسان استدلال می‌کنند که دیوانگی پیرامون تسلا چیزی بیش از حبابی نیست که دیر یا زود می‌ترکد. آنها اشاره می کنند که با اقدامات مرسوم، ارزش گذاری تسلا کاملاً خارج از بقیه صنعت خودرو است.

آیا تسلا ارزش پول را دارد؟

در این مورد که آیا سهام تسلا ارزش هزینه کردن دارد یا خیر، نظرات مختلفی دارد. در میان تمام نظرات مطرح شده می توان گفت تجربه و پیش بینی های تحلیلگران حاکی از آن است که افزایش ارزش همچنان ادامه خواهد داشت. تسلا روز به روز با چاشنی جدیدترین فناوری ها در حال پیشرفت است و خودروهای تولیدی این شرکت از سراسر دنیا خواهان دارد. با این حال تسلا همواره داری منتقد نیز بوده است و صاحب نظرانی هستند که قیمت های نجومی تسلا را نقد کرده و معتقدند تسلا ارزش این مقدار پول را ندارد و خرید سهام تسلا را گزینه اشتباهی می دانند که با خروج از حباب، سرمایه گذاران را کاملا متحمل ضرر و زیان می کند.

سخن پایانی

خرید سهام تسلا یک راه سرمایه گذاری با موافقان و منتقدان بسیار است. شرکت تسلا در طراحی، توسعه، ساخت و فروش خودروهای تمام الکتریکی، سیستم‌های تولید و ذخیره انرژی فعالیت می‌کند. همچنین مراکز خدمات خودرو، ایستگاه سوپرشارژر و قابلیت رانندگی خودران را فراهم می کند. طبیعتا این فناوری های جدید و اعجاب برانگیز، ارزش بسیار بالایی به خود می گیرند. انتظار می رود این افزایش ارزش همچنان ادامه داشته باشد و همین امر باعث می شود توجه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و خرید سهام تسلا جلب شود. در این مقاله مطالبی در رابطه با خرید و فروش سهام تسلا، ارزش سهام تسلا و فرایند سرمایه گذاری سهام تسلا ارائه شد. شما می توانید در صورت تمایل به خرید سهام تسلا، از این اطلاعات بهره گیری نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات مقاله برای ما بنویسید و برای رفع ابهامات و همچنین کسب مشاوره و راهنمایی، به مشاورین بروکر نیکس مراجعه کنید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications