NYXbroker
نیکس فارکس

بهترین صندوق های سرمایه گذاری

در این مقاله به معرفی بهترین صندوق های سرمایه گذاری می پردازیم

بهترین صندوق های سرمایه گذاری با سود بالا کدام است؟ در دورانی زندگی می کنیم که دیگر سرمایه گذاریها در انحصار یک عده خاص نمی باشد که نیاز به تخصص و یا سرمایه خیلی زیاد باشد. بهترین صندوق های سرمایه گذاری بانک ها، برترین صندوق های سرمایه گذاری طلا و سایر موارد را در این مقاله که بروکر نیکس تقدیم حضورتان می نماید بررسی می نماییم. تا پایان ما را همراهی کنید.
در عصر حاضر، همه می توانند با هر سمت و شغلی و همچنین با هر میزان سرمایه برای آینده خود اقدام به سرمایه گذاری کنند. آنچه که بهترین صندوق های سرمایه گذاری به شما ارائه می دهد در واقع راهکار یا کمکی است که به شما داده می شود تا بتوانید با مبالغ کم وارد سرمایه گذاریهای بزرگ شوید.

فهرست مطالب

موفق ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک چیست؟

5 صندوق سرمایه گذاری مشترک کدامند؟

کدام صندوق سرمایه گذاری مشترک برای 1 سال بهتر است؟

برترین صندوق های سرمایه گذاری 5 ستاره کدامند؟

آیا می توانم در صندوق های مشترک پول از دست بدهم؟

بهترین صندوق سرمایه گذاری برای بلندمدت کدام است؟

موفق ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک چیست؟

بعد از مقدمه ای که گفته شد ببینیم که منظور از  صندوق سرمایه گذاری مشترک چیست؟ و سپس به بررسی موفق ترین آن و یا بهترین صندوق های سرمایه گذاری با سود بالا می پردازیم. وقتی از صندوق مشترک صحبت  میکنیم، در واقع منظورمان، یک مجموعه است متشکل از سهام و اوراق بهادار. سرمایه گذاران بجای آنکه روی تنها یک مورد سرمایه گذاری کنند در یک سبد از سرمایه گذاریهای متفاوت شرکت می کنید این تنوع باعث کاهش دادن ریسک سرمایه گذاری می گردد.       

زمانی که قصدمان سرمایه گذاری در زمینه صندوق های سرمایه گذاری می باشد، طبیعتا کنجکاو هستیم که بدانیم:

 کدام یک از آنها تاکنون بازده بهتری داشته؟ قطعا به دنبال بهترین صندوق های سرمایه گذاری با سود بالا و یا  بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت خواهیم بود . بسته به زمینه ای که قصد سرمایه گذاری داریم به دنبال آن هستیم که بدانیم:

بهترین صندوق های سرمایه گذاری بانک ها کدام است ؟(در زمینه بانک ها)

برترین صندوق های سرمایه گذاری طلا کدام است؟( در زمینه فلز با ارزش طلا)

بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی کدام است؟( در زمینه بورس)

برترین صندوق های سرمایه گذاری خارجی( در زمینه سرمایه گذاریهای خارجی)

 

در حالی که این نقطه آغاز جستجوی شما می باشد، به خاطر داشته باشید زمانی که به دنبال بهترین صندوق های سرمایه گذاری می باشید، در واقع برای فردا خرید می کنید. زمانیکه که یکی از نزدیکان شما سرمایه گذاری را انجام می دهد معنایش این نیست که برای شما نیز بهترین آپشن خواهد بود. لذا باید آنچه را که برای شما و شرایط شما بهترین می باشد را بیابید تا در آن موفق شوید. 

 

 

 

 

5 صندوق سرمایه گذاری مشترک کدامند؟

صندوق‌های موفق  به طور منفعلانه ای  یک شاخص بازار مانند S&P 500 را ردیابی می‌ نمایند.این صندوقها فعالانه مدیریت می‌شوند. وقتی که آماده سرمایه گذاری در صندوق هستید، موارد ذیل را مد نظر خود قرار دهید.

1. انتخاب کنید که  در صندوق‌های فعال یا غیرفعال در کدام یک می خواهید سرمایه گذاری نمایید.

2. میزان هزینه ها را بررسی کنید. بروکری که وجوه متقابل بدون کارمزد را به کاربران خود ارائه می دهد، می تواند به کاهش هزینه ها بسیار کمک می کند. در این قسمت به بررسی 5 صندوق سرمایه گذاری برتر خواهیم پرداخت.

  • صندوق شاخص بازار سهام آدمیرال با نام تجاری (VTSAX)

دارای های که تحت مدیریت دارد: 921.4 میلیارد دلار

 

  • صندوق شاخص  فیدلیتی 500 (FXAIX)

دارایی های تحت مدیریت آن : 274.1 میلیارد دلار

 

  • صندوق سرمایه گذاری ونگارد (VINIX)

دارایی های تحت مدیریت آن : 231.6 میلیارد دلار

 

  • صندوق دولت فیدلیتی (FDRXX)

میزان دارایی هایی که تحت مدیریت این صندوق می باشد عبارت است از : 210.4 میلیارد دلار

 

  • صندوق  بازار پول  ونگارد(VMFXX)

دارایی هایی که تحت مدیریت دارد عبارت است از:  حدود 203.8 میلیارد دلار

 

 

 

 

کدام صندوق سرمایه گذاری مشترک برای 1 سال بهتر است؟

این نوع از سرمایه گذاری ایمن تر از انتخاب سهام است.  صندوق سرمایه گذاری را به  نوعی می توان محصول سرمایه گذاری دانست که در آن وجوه تعداد زیادی از جانب سرمایه گذاران در یک فیلد خاص سرمایه گذاری می شود. بعد از آن، صندوق برای استفاده از سرمایه و دارایی  برای سرمایه گذاری در گروهی از دارایی ها به منظور دست یافتن  به اهداف سرمایه گذاری صندوق تمرکز می کند. 

گونه های مختلفی از صندوق های سرمایه گذاری مشترک وجود دارد. برای دسته ای از سرمایه گذاران، ممکن است این نوع از سرمایه گذاری طاقت فرسا باشد.

پیش از هرگونه سرمایه گذاری در هر صندوقی  در ابتدا باید اهداف خود را برای سرمایه گذاری معین نمایید . آیا سود سرمایه بلندمدت برایتان مهم است و یا درآمد فعلی حاصل از آن  برایتان مهمتر می باشد؟آیا به دنبال بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می باشید؟ آیا به دنبال برترین صندوق های سرمایه گذاری خارجی می باشید؟. شاید هم برترین صندوق های سرمایه گذاری بانک ها یا بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا و همینطور برترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی را مد نظر دارید؟

 آیا از این پول برای پرداخت هزینه ها استفاده می کنید یا برای بازنشستگی که تا چند سال دیگر  با آن فاصله دارید؟

دیگر آنکه باید تحمل ریسک شخصی را در نظر داشته باشید. آیا سرمایه گذاری از نوع محافظه کارانه تر مناسب تر می باشد؟ میزان  ریسک و بازده مستقیماً با هم متناسب می باشند، لذا شما باید میل خود را برای بازده در مقابل توانایی خود جهت تحمل ریسک متعادل نمایید.

دیگر آنکه برای چه مدت می خواهید سرمایه گذاری را نگه دارید؟ صندوق‌های سرمایه‌گذاری هزینه‌های فروش دارند، و این امر می‌تواند در کوتاه‌مدت ضرر زیادی به شما بزند. جهت کاهش تأثیر این هزینه ها، داشتن یک افق سرمایه گذاری برای حداقل پنج سال مناسب است.

 

 

 

 

برترین صندوق های سرمایه گذاری 5 ستاره کدامند؟

ببینیم که بهترین صندوق های سرمایه گذاری 5 ستاره کدامند؟ و دارای چه ویژگیهایی می باشند و اساسا صندوق 5 ستاره چیست؟

جهت شفاف سازی باید اینطور گفت که صندوق های سرمایه گذاری را بر اساس عملکردشان رتبه بندی می نمایند، برای مثال،  یک صندوق سرمایه گذاری مشترکی که در دوره عمر کاری خود برای بازدهی های  سه ساله، پنج ساله و همینطور ده ساله عملکرد خوبی از خود نشان داده است، دارای این شانس بالایی می باشد که احتمالاً رتبه 5 ستاره را دریافت می نماید.

تحلیلگران  برآورد خود را بر اساس نحوه کارکرد صندوق های سرمایه و میزان ریسک  اعلام می دارند . برای مثال در ایران  چنانچه صندوق سرمایه گذاری در لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری ایران، 5 ستاره را دریافت کند در لیست درآمد ثابت قرار می گیرند. بهترین صندوق 5 ستاره و پایین ترین رتبه تک ستاره دریافت می کند.

   

 

 

 

 

آیا می توانم در صندوق های مشترک پول از دست بدهم؟

 بگذارید اینگونه بگوییم که سرمایه گذاری می تواند  برای شما یک چشم انداز ترسناک به نظر برسد، به ویژه اگر اطلاعات زیادی در مورد چگونگی کارکرد آن یا ریسک و خطرات آن نداشته باشید. سوال رایجی که معمولا می شنویم این است آیا می توانم در صندوق های مشترک پول از دست بدهم؟

 ساده ترین پاسخ این است که بستگی به نحوه سرمایه گذاری شما دارد. اما این نیاز به توضیح بیشتر دارد. تا زمانی که در هر نوع از سرمایه گذاری که انجام می دهید، تعادل بین ریسک و سود حفظ شود می توان گفت شما سرمایه گذاری ایمنی را خواهید داشت.  صندوق های سرمایه گذاری نیز فارغ از این داستان نیستند. اما چون تحت نظارت هستند و باید هر شش ماه یکبار گزارشات مالی ارائه دهند، این موضوع امنیت آنها را بالا میبرد و اجازه ریسک غیر معمول را به آنها نمی دهد. به عنوان مثال در ایران این صندوقها تحت نظارت سازمان بورس هستند. 

 

 

 

 

بهترین صندوق سرمایه گذاری برای بلندمدت کدام است؟

چنانچه قبلا هم عنوان کردیم که قبل از آنکه اقدام به  هرگونه سرمایه گذاری در هر صندوقی نمایید، در ابتدا باید اهداف خود را از سرمایه گذاری تعیین کنید.

 زمانی که هدفی را برای خود مشخص میکنید می دانید به کدام سو می روید.

یک سرمایه گذار بالقوه صندوق سرمایه گذاری باید تحمل ریسک شخصی را نیز مد نظر قرار دهد و همینطور باید تصمیم خود را بگیرد که تا چه تایمی قصد دارد صندوق سرمایه گذاری مشترک را نگه دارد. شرایط این روزها اقتضا می کند که یک سرمایه گذاری خوب که همراه با ریسک متعادل و بازدهی مناسب را انجام دهیم. اینکه بدانیم بهترین صندوق سرمایه گذاری برای بلندمدت کدام است؟ بستگی به کشوری که قصد انجام سرمایه گذاری را دارید همینطور ثبات اقتصادی و میزان تورم آن کشور دارد (مخصوصا در بازه زمانی بلند مدت). مجموع تمامی موارد عنوان شده در کنار هم می تواند کمک کند که شما صندوق مناسب برای یک سرمایه گذاری موفق را پیدا کنید.

 

 

 

 

 

سخن پایانی

بهترین صندوق های سرمایه گذاری ایران تحت نظارت سازمان بورس مشغول به فعالیت می باشند. آنها موظف به ارائه گزارش مالی از چگونگی عملکرد خود می باشند. بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی و همینطور سایر زمینه ها در صورت احراز شرایط و دریافت رتبه خوب که پنج ستاره می باشد این شانس را دارند که در زمره بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت قرار گیرند.

در این مقاله سعی کردیم که این صندوقها را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دادیم. برای انتخاب بهترین گزینه باید آن را با شرایط خود بسنجید چرا که بهترین دیگران ممکن است برای شما بهترین نباشد.

با امید به مورد پسند قرار گرفتن مطالب عنوان شده در این مقاله از شما می خواهیم که نظرات، تجربیات  و دیدگاه با ارزش خود را با ما به اشتراک گذارید. بروکر نیکس همراه همیشگی شما در ارائه مشاوره رایگان در خصوص بازار فارکس و ارز دیجیتال می باشد. 

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications