NYXbroker
نیکس فارکس

شاخص S&P500

یکی از شاخص های معاملاتی در بازار فارکس

شاخص S&P500 مخفف The Standard & Poor’s 500 ارزش و شاخصی از بازار است که متشکل از 500 شرکت بزرگ دارای سهام مشترک در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) می باشند. البته نه لزوما بزرگترین بلکه شرکتهایی که سهام آنها با NYSE و NASDAQ معامله و تجارت می شود.
شاخص S&P500 حدودا 80 درصد از بازار سهام کشور آمریکا را شامل میشود. این شاخص با استفاده از بازار شناور آزاد توزین می گردد. کشورهای با ارزش تر بیشتر شاخص را به خود اختصاص می دهند. شاخص S&P500 با گذشت زمان می تواند به عنوان یک معیار در اقتصاد بکار گرفته شود. نمودار s&p از جمله ابزارهایی است که تحلیلگران فارکس و تریدرها در معاملات خود از آن استفاده می کنند.

فهرست مطالب

شاخص S&P 500 چیست؟

چه چیزهایی بر روی این شاخص تاثیر می گذارند؟

چگونه شاخص S&P 500 را معامله می کنید؟

10 شرکت برتر S&P 500 کدامند؟

آیا اپل بخشی از S&P 500 است؟

آیا تسلا بخشی از S&P 500 است

شاخص S&P 500 چیست؟

شاخص S&P500 به عنوان اولین شاخص بورس در دنیا معرفی شد و عملکرد شرکت هایی را که در بازار فعال هستند مورد بررسی قرار می دهد. شاخص S&P500 عملکرد تریدرها را در مقایسه با روند بازار مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد. این شاخص عملکرد کل بازار را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و این کار با استفاده از ریسک و بازده شرکت های بزرگ انجام می گیرد. 

تریدرها با استفاده از نمودار s&p علائم خرید که با روند فعلی بازار متناسب است را جستجو می کنند. اگر روند s&p سیر رو به رشد داشته باشد تریدر به دنبال خرید در سطوح پشتیبانی است و اگر سیر نزولی داشته باشد  به دنبال فروش در سطوح مقاومت خواهد بود.

چه چیزهایی بر روی این شاخص تاثیر می گذارند؟

از آنجا که شاخص S&P500 شاخص سهام آمریکایی است. طبیعی است آنچه که ارزش شاخص S&P500 را تحت تاثیر قرار می دهد مرتبط با تصمیمات و اعداد و ارقامی می باشد که بر شرکتهای بزرگ ایالات متحده آمریکا تاثیر گذار است.

شاخص S&P500 بیانگر نقش صنعت در اقتصاد است. از جمله بخش هایی که در این شاخص تاثیر می گذارند می توان به: فناوری اطلاعات، مالی، کالاهایی که مصرف اساسی دارند، کالاهایی که مصرف اختیاری دارند، مخابرات و انرژی نام برد.

چگونه شاخص S&P 500 را معامله می کنید؟

در خصوص تجارت شاخص S&P500 نکته قابل اهمیت، داشتن یک استراتژی مناسب است. تریدرهای حرفه ای مجموعه ای از قوانین و اصول را دارند که از آن تبعیت می کنند. داشتن یک استراتژی در فارکس که  خوب و کارا باشد به تریدرها کمک می کند که سطوح خروج و ورود و همینطور حجم و میزان ترید را در اختیار تریدرها قرار می دهد.

 شاخص S&P500 در مدت 5 روز هفته  بطور 24 ساعته ترید می شود. ساعات کاری بین ساعات 9:30 صبح و 4 بعد از ظهر به وقت آمریکا است.

 تریدرهای حرفه ای ترجیح می دهند که S&P را در ساعات اصلی بازار معامله کنند. مرحله بعدی جهت معامله شاخص S&P500 تدوین یک استراتژی است که مبتنی است بر تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال یا اشتراک هر دو تحلیل می باشد.    

10 شرکت برتر S&P 500 کدامند؟

ارزش سهام با معیار مارکت کپ بازار توزین می شود و سهام بزرگتر تاثیر بیشتری بر نحوه عملکرد شاخص و همینطور حرکت روزانه آن دارد. این سهام در حدود 26.4 درصد از ارزش شاخص را تشکیل می دهند و این به مفهوم آن است که سرمایه گذاران باید خود را با این ده غول بزرگ بسنجند تا به این درک برسند که چه چیزی بازار را به پیش میراند.

یک شرکت برای آنکه واجد شرایط آن باشد که در شاخص S&P500 قرار گیرد باید دارای فاکتورهای زیر باشد:

 1. سقف بازار 8.2 میلیون دلار
 2. دفتر مرکزی در ایالت متحده باشد
 3. ارزش تجارت سالانه آن حداقل یک چهارم میلیون سهام آن در 6 ماه گذشته معامله شده باشد.
 4. بیشتر سهام آن در اختیار عموم باشد.
 5. مجموع درآمد چهارفصل متوالی عرضه اولیه آن باید مثبت باشد همچنین سه ماهه اخیر.

خوب به نظر می رسد که شرایط آسانی نیست در بین آنها NYSE ،NASDAQ و چندین هزارشرکت دیگر را می توان لیست کرد. اما تنها با اولین معیار این تعداد به کمتر از 1000 کاهش می یابد. با اضافه کردن معیارهای دیگر به راحتی می توان این رقم را به 500 رساند.

اما 10 شرکت برتر شاخص S&P500 کدامند؟

 1. شرکت اپل (AAPL)
 2. شرکت مایکروسافت (MSFT)
 3. شرکت آمازون (AMZN)
 4. شرکت فیسبوک (FB)
 5. شرکت آلفابت کلاس آ (GOOGL)
 6. شرکت آلفابت کلاس سی (GOOG)
 7. شرکت برکشایر هاساوی (BRK.B)
 8. شرکت جی پی مورگان چیس(B(JPM
 9. شرکت تسلا (TSLA)

10.شرکت جانسون & جانسون ( JNJ)

آیا اپل بخشی از S&P 500 است؟

فاکتورهایی که شرکت اپل را در راس ده شرکت برتر و بویژه در جایگاه نخست  در شاخص S&P500 قرار می دهد عبارتند از:

1.شاخص توزین 5.5% 

2.مارکت کپ: 1.966.4

3.درآمد پیوسته در طی چهار فصل متوالی 325.4 میلیارد دلار بوده است.

4.درآمد خالص:76.4 میلیارد دلار

5.تغییر مکان از ماه گذشته: نداشته 

اپل بزرگترین تولید کننده محصولات نرم افزاری و سخت افزاری در جایگاه اول بازار مصرف قرار دارد.

آیا تسلا بخشی از S&P 500 است

در ادامه بحث و بررسی شاخص S&P500 به این سوال می پردازیم که آیا تسلا بخشی از شاخص S&P500 است ؟ 

 شرکت تسلا در جایگاه نهم  شاخص S&P500 قرار دارد اجازه دهید با هم نگاهی به فاکتورهای دخیل و لازم شرکت تسلا برای قرارگیری در شاخص بیاندازیم:

1.شاخص توزین 1.4% 

2.مارکت کپ :480.1

3.درآمد پیوسته در طی چهار فصل متوالی 35.9 میلیارد دلار

4.درآمد خالص:1.1 میلیارد دلار

5.تغییر مکان از ماه گذشته: دو- پایین

تسلا سازنده اتومبیل و بویژه اتومبیلهای برقی است و 90 درصد سود خود را از این راه کسب می کند. شرکت تسلا تا همین اواخر در تلاش بود که سود خود را  ثابت نگه دارد به همین دلیل  باعث شد که از شاخص S&P500 دور نگه داشته شود.

 با توجه به اصول حسابداری که در شاخص S&P500 به تصویب رسیده است (GAAP) شرکت را ملزم به کسب سود در چهار فصل متوالی می نماید.

سخن پایانی

شاخص S&P500 یک شاخص در بازارهای مالی است که نشان دهنده قدرت اقتصاد آمریکا است. همچنین شاخص S&P500 در زمینه کسب و کار مورد استفاده می باشد.
این شاخص شرکت هایی را شامل می گردد که در صنعت و سرمایه پیشتاز هستند. تحلیلگران از نمودار s&p در تحلیل های خود جهت بررسی بازار استفاده می کنند.
با امید به آنکه توانسته باشیم مفهوم شاخص S&P500 را برای شما روشن کرده باشیم و مطالب عنوان شده برای شما کاربر گرامی مفید واقع شده باشد.
لطفا دیدگاهتان را با ما به اشتراک گذارید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications