NYXbroker
نیکس فارکس

معامله گر یا تحلیل گر

انتیخاب اینکه در بازار مالی فارکس چه نقشی داشته باشیم خیلی مهم است و لزوما تمامی افراد نباید در این بازار به ترید بپردازند .

معامله گر یا تحلیل گر کدام یک؟ آیا می توان هم معامله گر بود و هم تحلیل گر؟ تفاوت تحلیلگر و معامله گر چیست؟ کدام یک مهمتر است معامله گر یا تحلیل گر؟ بیایید با هم در ابتدا با مفهوم هر یک آشنا شویم، سپس برمی گردیم به مبحث معامله گر یا تحلیل گر.
معامله گر فردی است که پول را وارد بازار می کند و نحوه عملکرد خود را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد.
یک تحلیل گر به بررسی و مطالعه آنچه که ممکن است در بازارهای مالی اتفاق بیفتد می پردازد. یک تحلیلگر حقایق را مورد سنجش و اندازه گیری می کند.
یک معامله گرزمانی که اشتباهی می کند با بستن معامله به دنبال فرصت های بعدی می رود. معامله گر باید گوش به زنگ هشدارها باشد.
برمیگردیم به مبحث معامله گر یا تحلیل گر؟ مثال معروفی وجود دارد که هر فردی میتواند وارد بازار شود اما چه کسی می داند که بهترین و سودآورترین زمان برای خروج چه زمانی است؟ مثال روشنی از اشتراک معامله گری و تحلیل گری است.
در واقع هر کدام در جایگاه خود نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. برای توضیحات بیشتر و درک بهتر تا پایان همراه ما باشید. مقاله معامله گر یا تحلیل گر توسط تیم تحقیقاتی بروکر نیکس جمع آوری و به نگارش درآمده است.

فهرست مطالب

معامله گر کیست ؟

تحلیل گر کیست ؟

فرق معامله گر با تحلیلگر چیست؟

تفاوت در کسب درآمد

تفاوت در ریسک و خطر

معامله گر کیست ؟

در ادامه مبحث معامله گر یا تحلیل گر، به بررسی مفهوم معامله گر می پردازیم.معامله گر شخصی است که در بازارهای مالی برای خود و یا فرد دیگر و یا شرکت خرید و فروش دارایی مالی انجام میدهد . در نظر داشته باشید که بین سرمایه گذار و معامله گر تفاوت وجود دارد آنهم در مدت زمانی است که فرد دارایی را در اختیار دارد. سرمایه گذاران اصولا تمایل به سرمایه گذاری در افق زمانی بلند مدت را دارند. در حالی که معامله گران ترجیح می دهند دارایی را برای مدت زمان کوتاهی در اختیار داشته باشند تا از روندهای کوتاه مدت بهره مند شوند.

تحلیل گر کیست ؟

بالاتر اشاره کردیم که برای اینکه ببینیم معامله گر یا تحلیل گر کدام یک نقش مهمتری دارند به بررسی مفهوم هر یک به تنهایی خواهیم پرداخت. این قسمت مفهوم تحلیل گر را باز خواهیم کرد.

یک تحلیل گر، تجزیه و تحلیل داده های مالی تاریخی و پیش رو را از طریق مدل های پیشرفته مالی انجام می دهند.     

تحقیقات آنها در خصوص بررسی روندهای اقتصادی و تجاری در یک صنعت خاص، منطقه جغرافیایی یا نوع محصول ویژه می باشد.  

تحلیلگران سرمایه گذاری دو نوع هستند. تحلیلگران سمت خرید و تحلیلگران سمت فروش 

تحلیلگران سمت خرید: در زمینه هایی که فرصتهای سودآوری را نشان می دهند تحقیق می کنند.

تحلیلگران طرف فروش: تحقیق در مورد اصول مالی شرکتها جهت بررسی اینکه کدام یک از آنها  بالاترین پتانسیل برای سودآوری را برخوردار هستند.

  

فرق معامله گر با تحلیلگر چیست؟

برای درک بهتر موضوع بعد از بیان مفاهیم معامله گر و تحلیلگر برای آنکه بدانیم  

 معامله گر یا تحلیل گر خوب است بدانیم که تفاوت تحلیلگر و معامله گر چیست؟ 

تحلیلگران اغلب رویکردشان منطقی است. در حالی که معامله گر با یک معامله خاص در رویکرد خود غیر منطقی می شود. غیرمنطقی بودن به رنج و ناراحتی ختم می شود.  یک تحلیلگر می تواند هر نوع سهام یا هر کلاس از دارایی را انتخاب کند و به ارائه نظراتش در آن رابطه بپردازد، اما یک معامله گر باید بهترین نوع سهام یا کلاس دارایی را انتخاب کند. 

البته که تفاوت تحلیلگر و معامله گر بسیار زیاد است. لازم و ضروری است که یک معامله گر تحلیلگر خوبی باشد، اما داشتن مهارت های تحلیلی به تنهایی تضمین کننده موفقیت او در انجام معاملات نیست. تحلیلگران بازارهای مالی دو دسته هستند تحلیلگران تکنیکال، تحلیلگران فاندامنتال.

یک تحلیلگر قادر است زمان ورود و خروج از بازار را با توجه به شرایط، تجزیه و تحلیل کند و به معامله گر اطلاع دهد.

یک تحلیلگر رویکرد سیاستمدارانه ای دارد و غالبا از این دست کلمات استفاده می کند(اگر، اما، سپس، امکان داره، در صورتی که…) اما یک معامله گر به خوبی می داند که اگر درست متوجه نشود بهای سنگینی خواهد پرداخت. در مقام مقایسه معامله گر یا تحلیل گر می توان گفت که تحلیلگر زندگی آرامتری نسبت به یک معامله گر دارد. اما اینکه معامله گر یا تحلیل گر کدام یک ؟ می توان نتیجه گرفت که یک معامله گر می تواند یک آنالیست باشد اما یک آنالیست نمی تواند یک معامله گر باشد. در واقع حتما بایستی یک تریدر و معامله گر خوب و موفق، تحلیلگر  خوبی نیز باشد اما لزوما یک تحلیلگر خوب تریدر و معامله گر خوبی نمی تواند باشد.

    

تفاوت در کسب درآمد

در ادامه مقایسه معامله گر یا تحلیل گر در این قسمت در خصوص تفاوت در کسب درآمد آنها صحبت می کنیم.

 در مورد درآمد معامله گر بگوییم که شغلی انعطاف پذیر، جذاب و پردرآمد می باشد. درست است که مانند سالهای قبل از 2008 درآمدشان به آسمان نمی رسد. اما معامله گری همچنان شغل شایسته و درآمدزایی است.

میانگین درآمد سالانه یک تحلیلگر تکنیکال در سال در کشور ایالات متحده بین 70 تا 80 هزار دلار می باشد این رقم بر اساس حدود 7000 گزارش حقوقی اعلام شده در ایالت متحده می باشد که البته نسبت به منطقه جغرافیایی می تواند متفاوت باشد.

تفاوت در ریسک و خطر

اگر بخواهیم تفاوت در ریسک و خطر معامله گر یا تحلیل گر را بررسی کنیم. باید گفت که یک معامله گر با ریسک از دست دادن قسمتی یا همه سرمایه روبروست. از طرفی قانونی وجود دارد مبنی بر اینکه هرچه ریسک یک معامله بالاتر باشد پتانسیل  پاداش و برگشت سرمایه نیز بالاتر خواهد بود. اما در مورد یک تحلیلگر نیز نمی توان گفت که کاملا در حاشیه امن قرار دارد نوع تحلیلی که انجام می دهد می تواند سرنوشت یک سرمایه و معامله را روشن کند که به سود برسد یا به شکست، بنابراین ریسک متوجه هر دو معامله گر و تحلیل گر است. در نتیجه گیری معامله گر یا تحلیل گر تلفیق بین این دو به سوددهی و موفقیت در معامله می انجامد.    

سخن پایانی

معامله گر یا تحلیلگر؟ یک معامله گر نمی تواند تحلیلگر خوبی باشد و یک تحلیلگر نیز معامله گر خوبی نخواهد بود، مگر آنکه معامله گران حرفه ای که چندین سال است ترید حرفه اصلی آنان است و تجربه زیادی اندوخته اند بعضا می توانند تحلیلگران خوبی نیز باشند.
اما اگر بخواهیم بین معامله گر یا تحلیلگر، یکی را انتخاب کنیم اینگونه می گوییم که اگرچه هر یک به تنهایی دارای جایگاه ویژه خود را دارا هستند، اما برای انجام یک معامله کافی نیستند.
در نهایت چنانچه پیش تر نیز اشاره کردیم معامله گری و تحلیل گری در کنار یکدیگر به انجام یک معامله خوب می انجامد.
با سپاس از همراهیتان تا پایان مقاله معامله گر یا تحلیلگر، لطفا با بیان نظراتتان ما را دلگرم سازید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications