NYXbroker
نیکس فارکس

برداشت پول از فارکس

برداشت پول از حساب فارکس و قوانین بروکرها در برداشت پول

برداشت پول از فارکس چگونه است؟ آیا با نحوه برداشت پول از حساب فارکس و همینطور روش های برداشت وجه از فارکس مثل نحوه برداشت پول از متاتریدر یا سایر روشهایی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت آشنا هستید؟ می دانیم که معامله در بازار ارز جهانی یا فارکس با چالش های بسیاری روبرو است. ریسک انجام معاملات بعضاً بسیار بالا و خرید و فروش با سرعت بسیار زیاد در حال انجام می باشد. اما در هر حال شما به نقطه ای خواهید رسید که استراتژی های تجاری تان سودآور شده باشد. در این مرحله نیاز به دانستن روش های برداشت وجه از فارکس دارید.
برای استفاده از سود حاصل از جریان معاملات خود می بایست در ابتدا پول را از حساب خود یا حساب بروکر فارکس خود برداشت کنید. برداشت پول از فارکس مراحل مشخصی دارد اما در بعضی موارد کمی پیچیده تر است. بدان معنا که مراحل برداشت پول از فارکس در بین بروکرهای مختلف می تواند متفاوت باشد، در هر حال همه یک غالب کلی را دنبال می کنند. آنچه که مهم است اینکه پیش از انتخاب بروکر نسبت به پلتفرم آن بروکر از نظر سهولت کار با آن در زمینه واریز و برداشت، بررسی های لازم را انجام دهید. اگر بروکر شما متاتریدر را ارائه می دهد حتما از نحوه برداشت پول از متاتریدر آگاهی پیدا کنید . با ما در این مقاله همراه شوید تا با روشهای مختلفی را که می توانید سود خود را از فارکس برداشت کنید آشنا شوید.

فهرست مطالب

نحوه برداشت پول (Withdraw )

قوانین برداشت پول از اکانت فارکس

روش های برداشت پول از بروکر

آموزش برداشت پول در بروکر نیکس

نحوه برداشت پول فارکس

گزینه های متفاوت برای نحوه برداشت پول از  حساب فارکس  وجود دارد. البته به دلیل شرایط تحریم در ایران شاید تمامی این روشها برای ایرانیان کاربردی نباشد. اما معنایش این نیست که ایرانیان نمی توانند از فارکس برداشت کنند. در واقع راههای برداشت از فارکس برای ایرانیان داخل ایران نیز میسر می باشد.

 به عنوان یک روش کلی می توان گفت برای برداشت پول از یک حساب بروکری باید وارد حساب خود در وب سایت رسمی بروکر تان شوید. به صفحه انتقال پول رفته که البته نحوه دسترسی به آن برای بروکرهای مختلف می تواند متفاوت باشد و اکثراً بر روی صفحه اصلی قابل دسترسی است. سپس نحوه برداشت از فارکس و میزان برداشت را انتخاب می کنید. البته بعضی بروکرها هزینه هایی را جهت انتقال الکترونیکی پول در نظر می گیرند. برای توضیحات بیشتر قصد داریم در ادامه به آموزش برداشت از فارکس و معرفی برخی روش های شخصی برداشت پول از فارکس بپردازیم.

قوانین برداشت پول از اکانت فارکس

برای آشنایی با نحوه برداشت پول از حساب فارکس باید مواردی را مدنظر قرار دهیم.

حداقل مبلغ قابل برداشت : همانطور که واریز به یک حساب در فارکس حداقل مبلغ مشخص شده دارد برداشت از انواع حساب های فارکسی نیز یک حداقل مبلغ مشخص شده دارند که شما امکان برداشت کمتر از آن مبلغ را نخواهید داشت. دلیل بروکر ها این است که تعداد تراکنش های مالی بروکر زیاد بوده و به این خاطر این قوانین را وضع می نمایند .

زمان برداشت در طول هفته :بروکرها زمان های مشخصی برای برداشت دارند به طور مثال برخی در دو روز از هفته به کاربران اجازه برداشت و برخی در طول هفته برخی دیگر هر روز هفته به جز روز های شنبه و یکشنبه و این تفاوت ها زمان برداشت جزو قوانین داخلی هر بروکر می باشد و جزو اختیارات خود بروکر می باشد .

کمیسیون برداشت : بروکر ها جهت برداشت وجه از معامله گران کمیسیون دریافت میکنند که براساس روش های برداشت مقدار این کمیسیون متفاوت می باشد . و دلیل کسر کمیسیون نوسط بروکر این می باشد که زمانی که شما پول به بروکر واریز می کنید بروکر وجه را به LP منتقل می نماید و جهت برداشت از LP کمیسیون کسر می شود که همین رول برای معامله گر هم می باشد و در زمان برداشت کمیسیون از او کسر میشود .

پیشنهاد می شود در زمان انتخاب بروکر به حداقل مبلغ برداشتی و زمان های که بروکر اجازه برداشت به کاربران را می دهد و همین طور کمیسیون های کسر شده از بروکر قابل قبول باشد را  دقت نماید .

بروکر نیکس در اکانت سنتی حداقل برداشت را 10 دلار آمریکا و در بقیه اکانت تایپ ها 30 دلار آمریکا می باشد و زمان برداشت در تمامی روز های هفته و در 24 ساعت می باشد .

روش های برداشت پول از فارکس

در آموزش برداشت از فارکس روشهای گوناگونی وجود دارد اما بطور کلی دو روش کاربردی آن در زیر اشاره شده است.

انتقال پول از طریق بانکی

کارتهای بانکی بین المللی، قابلیت برداشت پول از حساب فارکس را دارند به عنوان مثال شما می توانید از طریق سوئیفت یا انتقال الکترونیکی پول از حساب فارکس خود برداشت کنید. اما متاسفانه به دلیل شرایط تحریم این امکان برای ایرانیان داخل کشور وجود ندارد. یکی از راههای پیشنهادی در نحوه برداشت پول از فارکس و حل این مشکل این است که از طریق برخی شرکت ها یا صرافی ها کار برداشت پول خود را انجام دهید. البته اعتبار آن شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا که کلاهبرداری در این زمینه زیاد دیده شده است. بنابراین با رعایت کامل شرایط احتیاط و اطمینان یافتن از اعتبار شرکت واسطه می توانید نسبت به واریز یا برداشت پول فارکس خود اقدام کنید.

استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال همانند حساب بانکی عمل می کنند و تنها شما می توانید به آن دسترسی داشته باشید. کیف پول هایی هستند که برای ایرانیان داخل کشور خدمات برداشت پول از فارکس را ارائه می دهند. لازم است برای انتخاب بهترین گزینه مزایا، امنیت و کاربری راحت آنها را به دقت بررسی کنید. البته بهره مندی از پشتیبانی به ویژه به زبان فارسی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. در ادامه به معرفی برخی از این کیف پول های دیجیتالی برای برداشت پول فارکس که بسیار پرکاربرد نیز هستند می پردازیم.

برداشت حساب فارکس با تاپ چنج

حقیقتی که وجود دارد این است که معامله گران نهایتا به دنبال انجام معاملات موفق و پرسود هستند. طبیعی است که این سود و درآمد نیاز به برداشت از حساب کاربریشان دارد. به همین دلیل هم بررسی روشهای برداشت در یک بروکر برای معامله گران در زمان انتخاب بروکر بسیار حائز اهمیت است.
صرافی آنلاین تاپ چنج و کیف پول آن که به اصطلاح TC گفته می شود کمک بسیار بزرگی برای ایرانیان در خصوص نحوه برداشت از بازار فارکس بوده است. معامله گران ایرانی می توانند با مراجعه به سایت تاپ چنج و ثبت نام در آن، حساب کاربری فارکس خود را شارژ کرده و یا برداشت پول از فارکس را به همان طریق انجام دهند. با داشتن کارت بانکی عضو شتاب به راحتی می توانند برداشت پول از فارکس خود را در همان حساب دریافت کنند. البته گفته می شود که نرخ دلار نیز در این سایت مناسب تر ارائه می شود.
در همین جا یادآور می شویم که این روش پرداخت در حال حاضر توسط بروکر نیکس ارائه نمی شود. به دلیل عدم توافق در میزان کمیسیون کسر شده از مشتری و به صرفه نبودن آن برای مشتریان، این روش پرداخت از بین روش های برداشت وجه از فارکس در بروکر نیکس حذف شده است.

برداشت حساب فارکس با بیت کوین

از دیگر روشهای برداشت که در این بخش به آن می پردازیم برداشت حساب فارکس با بیت کوین می باشد. در نحوه برداشت پول از فارکس بصورت بیت کوین شما می بایست در کیف پول خود بیت کوین داشته باشید. چنانچه کیف پول شما موجودی بیت کوین نداشته باشد باید تهیه کنید. برای این کار وارد حساب کاربری خود شده، گزینه انتقال پول به حساب بیت کوین خود را انتخاب کنید. سپس با دریافت کد تایید می توانید وارد بخش برداشت پول شوید. البته نحوه تایید می تواند برای کیف پول های مختلف متفاوت باشد. در بخش برداشت پول از فارکس گزینه بیت کوین را انتخاب می کنید. آدرس الکترونیکی بیت کوین را به عنوان آدرس دریافت کننده می توانید در اپلیکیشن کیف پول خود در قسمت بیت کوین پیدا کنید. این انتقال ممکن است زمان بر باشد اما می توانید در کیف پول بیت کوین خود مراحل آن را پیگیری کنید.

برداشت حساب فارکس با پرفکت مانی

در آموزش برداشت پول از فارکس ، یکی از شبکه های معروف انتقال پول در سراسر جهان و بویژه برای ایرانیان پرفکت مانی می باشد که بسیاری از معامله گران ایرانی در حال حاضر از آن استفاده می کنند. ویژگی آن این است که در پرداخت ها بسیار سریع و مطمئن عمل کرده و هزینه های آن نیز در مقایسه با سایر سیستم های بانکی بیشتر و بین 5/0 تا 5/2 درصد بابت انتقال وجه می باشد. برای استفاده از حساب پرفکت مانی می بایست ابتدا در آن سپرده گذاری کنید. شما می توانید از طریق بروکر خود یا صرافی های مطمئن و رسمی برای استفاده از این سیستم بانکی برای واریز یا برداشت پول از فارکس اقدام کنید.

برداشت حساب فارکس با تتر و ریالی

دیگر نحوه برداشت از فارکس بصورت تتر یا هر ارز انتخابی دیگر می بایست سرمایه دلاری شما در حساب کاربری تان به تتر تبدیل شود و سپس به کیف پول شما انتقال یابد. برای انجام مراحل برداشت پول از فارکس باید با مشورت بروکر خود پیش روید زیرا که نیاز است با عملکرد پلتفرم معاملاتی تحت پشتیبانی بروکرتان آشنا باشید.
و اما برداشت به صورت ریالی، اینگونه می باشد که برخی بروکر ها این خدمات را ارائه می دهند و زمانی که شما درخواست برداشت از حساب متاتریدر خود را به بروکر خود ارسال می کنید بروکر مبلغ درخواستی شما را که دلار است با نرخی روز به ریال تبدیل می کند و سپس به حساب شما واریز می نماید این روش با اینکه به نظر شما راحت ترین راه است مشکلات خاصی را به همراه دارد اینگونه که زمانی که وجه به حساب شما به صورت شبا واریز می شود اگر در زمان تعطیلات رسمی و یا روز های جمعه که بانک ها تعطیل می باشد با تاخیر به حساب شما واریز می شود .

آموزش برداشت پول از فارکس در بروکر نیکس

برای برداشت وجه در بروکر نیکس ابتدا وارد پنل شخصی خود my.nyxbroker.com بشود و سپس در قسمت مالی روش های پرداخت را انتخاب نمایید .

روش های پرداخت چیست : در این قسمت شما می توانید روش های مختلفی را جهت دریافت پول خود از بروکر مانند -واریز به حساب بانکی -واریز به کیف پول ها-واریز به صورت رمز ارز و …. را اضافه نماید تا زمان برداشت یکی از این روش ها را انتخاب کنید .

برداشت وجه از بروکر نیکس -2

در این قسمت شما با زدن علامت + می توانید یکی از روش های برداشت را برای خود مشخص نماید .

در کادر نمایش داده شده اطلاعات را کامل کرده و دکمه ارسال را بزنید .

برداشت وجه از بروکر نیکس -1
برداشت وجه از بروکر نیکس -3

پس از آنکه روش های برداشت را به پنل شخصی خود وارد کردید . می توانید برای برداشت وجه از منوی کنار قسمت مالی برداشت وجه را انتخاب نماید .

توجه : روش های تعریف شده از جانب شما در قسمت روش های پرداخت قابلیت حذف و یا تغییر را دارد و در صورت تغییر هر یک از این آدرس های ی توانید به قسمت روش های پرداخت رفته و تغییرات را اعمال نماید .

توجه : اضافه کردن روش های پرداخت برای فرایند دریافت وجه یکبار انجام می شود و نیازی نیست برای هر دفعه درخواست برداشت وجه این مسیر را انجام دهید .

برداشت وجه از بروکر نیکس -4

پس از آنکه برداشت وجه از قسمت مالی را انتخاب کردید در صفحه اطلاعاتی نمایش داده می شود که شامل اکانت های شما مقدار مبلغ موجودی در حساب ها و کیف پول نیکس شما می باشد .

در این قسمت باید انتخاب کنید که از کدام حساب می خواهید وجه برداشت نماید . در مقابل آن حساب دکمه برداشت وجه را می زنید .

کادر نمایش داده شده شامل اطلاعات حساب شما می باشد و در قسمت پایین مبلغی را که می خواهید برداشت کنید را بزنید .

با این درخواست پول شما از حساب متاتریدر خارج و به کیف پول نیکس شما واریز می شود .

برداشت وجه از بروکر نیکس -6

اکنون شما می توانید از کیف پول نیکس خود برداشت را انتخاب و در کادر نمایش داده شده نوع روش برداشت و مبلغ را وارد کرده و دکمه ارسال را بزنید .

خوب فرایند برداشت وجه به پایان رسید و شما باید منتظر بررسی و تایید مالی بروکر باشید اگر هر گونه مشکلی وجود داشته باشد مالی از طریق تیکت به شما پیام ارسال می کند و در غیر این صورت وجه را به حساب شما واریز می نماید .

برداشت وجه از بروکر نیکس -7

حال با توجه به مطالب این مقاله و آگاهی از نحوه شارژ حساب فارکس، شما عزیزان می توانید برای دریافت راهنمای افتتاح حساب واقعی در فارکس با متخصصان بروکر نیکس تماس بگیرید.

سخن پایانی

برداشت پول از فارکس بدان معناست که شما به عنوان یک معامله گر یک حساب مطمئن توسط بروکر رگوله شده و دارای اعتبار ایجاد کرده اید. اما بطور کلی باز کردن حساب در فارکس همانند باز کردن حساب بانکی معمولی است. جهت برداشت پول از فارکس یا همان حساب خودتان می توانید از پنل شخصی خود درخواست برداشت وجه را صادر کنید . توجه داشته باشید که برخی کارگزاری ها شرایط و زمان های خاصی را برای برداشت پول از فارکس برای معامله گران خود تعیین می کنند. بهتر است که شرایط آنها را از پیش به دقت بررسی کنید.
اگر قصد کار با متاتریدر را دارید، بهتر است ابتدا پیش از آغاز کار با نحوه برداشت پول از متاتریدر و همینطور واریز پول و مراحل آن به خوبی آشنا شوید تا در هنگام انجام تراکنش با مشکلی روبرو نشوید.
لازم به ذکر است که بروکر نیکس با تجربه چندین ساله در حوزه بازار فارکس و با بهره مندی از مشاوران متخصص در این زمینه، در هر زمان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد. همچنین شما می توانید برای شرکت در دوره های آموزش رایگان فارکس با مشاوران نیکس تماس حاصل فرمایید. همانطور که میدانید دانش و گرفتن مشاوره از متخصصین با تجربه لازمه موفقیت در تجارت است.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications