NYXbroker
نیکس فارکس

نقره در فارکس

یکی از فلزات گرانبها در بازار فارکس که جزو آیتم های معاملاتی می باشد .

نقره در فارکس، چه جایگاهی دارد؟ می دانید نماد نقره در فارکس چیست؟ آیا با تحلیل نقره در فارکس آشنایی دارید؟ از معامله نقره در بازار فارکس چه می دانید؟
نقره در فارکس، یکی از فلزات گرانبها در بازار فارکس است. موقعیتهای معاملاتی زیادی برای نقره وجود دارد. حتی در زمان بحران اقتصادی هم میتواند پناهگاهی مناسب برای معامله گران و سرمایه گذاران باشد.
نقره، به دلیل آنکه در مصارف صنعتی کاربرد دارد، آپشن خوبی جهت سرمایه گذاری به حساب می آید. نقره نه تنها دارای این پتانسیل است که همپای افزایش قیمت طلای جهانی رشد نماید بلکه با افزایش و رشد تولیدات صنعتی، میزان تقاضا برای نقره نیز افزایش می یابد. در ادامه مقاله نقره در فارکس که کاری از بروکر نیکس می باشد بیشتر خواهیم گفت پس تا پایان همراه ما باشید.

فهرست مطالب

معاملات انواع فلزات گرانبها در بازار فارکس

معاملات نقره در فارکس

نماد فارکس برای نقره چیست؟

درصد معاملات نقره

عوامل تاثیر گذار بر نقره در فارکس

بهترین زمان معاملات نقره در فارکس

10 سال دیگر نقره چه ارزشی خواهد داشت؟

معاملات انواع فلزات گرانبها در بازار فارکس

فلزات گرانبها  را میتوان به عنوان یکی از اولین  کالاهای ارزشمند استاندارد دنیا  که دولتها در بازه زمانی طولانی از آن به عنوان پول استفاده می کردند و هنوز هم جزو فلزات محبوب و ابزار تجارت و سرمایه گذاری هستند. 

طلا، نقره، مس، پالادیوم، پلاتین و حتی فلزاتی مانند مس، دارای کاربردهای زیادی از الکترونیک تا جواهرات دارند. حتی مبدل کاتالیزوری خودروی شما از پلاتین و پالادیوم ساخته شده است. 

از نقاط قوتی که تجارت فلزات گرانبها از جمله نقره در فارکس دارند، این نکته است که کارگزاریهای فارکس کمک می کنند که تا آیتم های معاملاتی مختلفی را سرمایه گذاری کنید و با این تنوع در سرمایه گذاری قادر خواهید بود که از یک دارایی به دارایی دیگر حرکت کنید و همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید.

معاملات نقره در فارکس


معامله نقره در  بازار فارکس، ممکن است برای تمامی تریدرها مناسب نباشد و ریسک بیشتری داشته باشد. از عوامل تاثیرگذاری که به شما کمک می کند آگاهانه و منطقی تصمیم بگیرید و از یک مزیت رقابتی در بازار نقره فارکس بهره شوید عبارتند از: 

  • نمودارهای قیمت نقره فارکس 
  • تجزیه و تحلیل نقره در فارکس
  • شناخت و بررسی دلایل اهمیت شاخص نقره در فارکس

این مهم است که بدانیم شاخص نقره در فارکس و عموما سایر فلزات با ارزش در خلاف جهت دلار حرکت می کنند و این در بازار یک اصل مهم است. زمانی که اقتصاد آمریکا قوت می گیرد سرمایه داران بزرگ معمولا دارایی های خود را به دلار تبدیل می کنند و هر زمانی که اقتصاد آمریکا به دلایل مختلف مثل دوران کرونا تضعیف می شود، دارایی ها به سوی سایر دارایی هایی که بعد از دلار دارای ارزش هستند سرازیر می شوند از جمله فلزات با ارزشی چون طلا و نقره.

 به همین دلیل هم در زمان بررسی شاخص نقره در فارکس باید نگاه معامله گران به وضعیت اقتصاد در آمریکا و قدرت دلار نیز معطوف باشد. علاوه بر این قدرت گرفتن دلار منجر به این می شود که کالاهایی که با دلار معامله می شوند مثل طلا و نقره به ویژه برای معامله گرانی که از سایر ارزها برای خرید آنها استفاده می کنند گرانتر شود.از طرف دیگر ارزانتر شدن دلار هم برای سرمایه گذاران این فرصت را فراهم می کند که نقره را ارزانتر خریداری کنند.

معرفی نماد نقره در فارکس چیست؟

 در این بخش به معرفی نماد نقره در فارکس می پردازیم. همانطوری که می دانید در بازار فارکس برای آیتم های معاملاتی مختلف نمادهای متفاوتی جهت تمیز دادن آنها از یکدیگر وجود دارد و برای نقره نیز نمادی وجود دارد نماد نقره در فارکس ، XAG می باشد و اونس، واحد نقره در فارکس می باشد.

  XAG/USD نماد نقره در برابر دلار است. هرگونه نوسانی در قیمت دلار بر قیمت نقره تاثیرگذار خواهد بود.

 XAU XAG نماد طلا در برابر نقره است. برای تحلیل نقره در فارکس، قیمت نقره در مقایسه با طلا را همواره باید تعقیب و پیگیری کرد.

نقره در فارکس

درصد معاملات نقره در بازار فارکس

بعد از معرفی معرفی نماد نقره در فارکس، به بررسی درصد معاملات نقره در بازار فارکس می پردازیم. ارزیابی میزان دقیق درصد معاملات نقره در فارکس و کلا فلزات گرانبها و در سایر بازارها کار دشواری می باشد و دلیل این امر این است که بسیاری از این معاملات در بازارهای خصوصی انجام می شود که اطلاعات این معاملات گزارش نمی شود. داده های بازار لندن نشان دهنده این است که بطور میانگین بیشتر از 19 میلیون اونس طلا و 170 میلیون اونس نقره (واحد نقره در فارکس) روزانه معامله می شود و مبلغی که مورد معامله قرار می گیرد مضربی از این مقدار می باشد.

حجم معاملات بورس طلای شانگهای نشان دهنده میانگین حجم معاملات روزانه بیشتر از 6 میلیون اونس طلا و بیش از 40 میلیون اونس نقره است.

آمارها می گویند که 12% طلای عرضه شده در مقاصد صنعتی استفاده می شود. این میزان برای نقره به دلیل کاربرد بالا در صنایع 56% است. موارد استفاده از جمله لوازم پزشکی، لوازم برقی و خانگی، لذا وضعیت اقتصاد جهانی قطعا بر روی قیمت نقره و در نتیجه تحلیل نقره در فارکس تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت. پر واضح است که میزان فلزات گرانبهایی که در بازار های جهانی معامله می شود چندین برابر مقداری است که در فعالیت هایی چون استخراج و بازیافت تولید شده است. 

عوامل تاثیر گذار بر نقره در فارکس

برای انجام معاملات موفق در فارکس خوب است که عواملی را که بر قیمت تاثیر می گذارند را به خوبی بشناسیم. در مورد نقره در فارکس می توان به عوامل تاثیر گذاری اشاره کرد مثل عرضه و تقاضا، اقتصاد  و همینطور نسبتی که بین طلا با نقره وجود دارد

در خصوص عرضه و تقاضا در مورد نقره باید بگوییم که تقاضا برای این فلز با ارزش در شاخه صنعت در حال افزایش است.هرگونه افزایش، کاهش و یا عدم تعادل در میزان عرضه و تقاضا می تواند حرکت های نقره در بازار را تحت الشعاع خود قرار دهد. 

در دوره هایی که اقتصاد در شرایط خوبی قرار دارد، قیمت نقره می تواند افزایش داشته باشد. زیرا توان مالی افراد برای خرید آن بالاتر است. البته در بحرانهای اقتصادی و همینطور سیاسی نیز می توان شاهد افزایش قیمت نقره بود.

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر نقره اثرگذار باشد، نسبت طلا به نقره می باشد. این میزان در سال 2019 به 90 رسید به این مفهوم که در ازای خرید یک اونس طلا به 90 اونس نقره نیاز خواهید داشت. این میزان بسته به شرایط حاکم ممکن است تغییر کند.

بهترین زمان معاملات نقره در فارکس

اگر به انجام معاملات نقره  علاقه دارید. باید مواردی را که مهم است بدانید مثل اینکه  بهترین بازار برای ترید نقره کدام بازار است و چه زمانی؟ به طور مشخص مناسب ترین زمان برای ترید فلزات گرانبها و به ویژه نقره و طلا، زمان همپوشانی بازارهای لندن و آمریکاست. برای اطلاع شما عزیزان زمان بازگشایی بازار لندن ساعت 10 و نیم صبح به وقت ایران و بازار نیویورک ساعت 4 و نیم بعد از ظهر می باشد.

از هنگامی که بازارهای نیویورک باز می شوند، شما می توانید به معاملات نقره وارد شده و شروع به ترید نمایید. چرا که همواره بزرگترین تصمیمات اقتصادی در دنیا در بازار آمریکا اتخاذ می شوند و به همین دلیل هم بیشتر میزان پول در آن زمان در بازار وجود دارد. بنابراین می توان گفت که بهترین تایم برای ترید نقره در فارکس به وقت ایران ساعت 4 و نیم بعد از ظهر است.

10 سال دیگر نقره چه ارزشی خواهد داشت؟

فلزات گرانبها از جمله نقره در فارکس، نقش مهمی در این بازار ایفا می کنند. قیمت طلا افزایش 70 درصدی داشته در صورتی که این میزان برای نقره 3 برابر  بوده است، لذا می توان نتیجه گرفت که تجارت و سرمایه گذاری در بازه زمانی طولانی مدت، بر روی فلزات گرانبها قادر است که سود بالاتری را در برخی موارد در مقایسه با جفت ارزها نصیب معامله گران نماید. 

نقره سال 2023 را با قیمتی معادل 24.18 دلار آغاز کرد. در زمان به نگارش درآمدن این مقاله با قیمتی حدود 24 دلار معامله می شود. با این حساب شاهد 1 درصدی افزایش قیمت آن از ابتدای سال بوده ایم. پیش بینی ها نشان می دهد تا پایان سال 2023 قیمت آن به خدود 29 دلار می رسد. بنا بر پیش بینی ها به نظر می رسد که در سال 2024 هم روند صعود در قیمت ادامه داشته باشد. در انتهای سال 2024 قیمت نقره به حدود 40 دلار خواهد رسید. در بین سالهای 2025 تا 2029 قیمت نقره تا 68 دلار افزایش خواهد داشت. در انتهای سال 2031 قیمت نقره چیزی حدود 76 دلار خواهد شد. البته باید در نظر داشته باشید که قیمت هر کالای معاملاتی بستگی به عوامل بسیاری دارد و هرگونه پیش بینی تنها برمبنای داده های موجود می باشد و امکان هر گونه تغییری که ناشی از اتفاقات پیش بینی نشده است می تواند قیمت را تحت تاثیر خود قرار دهد.

کدام فلز در معاملات فارکس، گزینه بهتری است؟

معامله گران فارکس اغلب این گونه  سوال را از خود میپرسند که کدام فلز برای سرمایه گذاری گزینه بهتری می باشد؟ اکثرا ممکن است طلا را انتخاب کنند. اما بازار گاها شاهد حرکت سریعتر نقره نسبت به طلا بوده است. تصور افراد همواره این بوده است که طلا باعث سودآوری بیشتری می باشد که این تصور همیشه هم درست نیست. در بسیاری موارد ترید نقره در فارکس گزینه بهتری است.

همبستگی در فارکس می گوید که مواردی از آیتم های معاملاتی به شدت به هم وابسته اند، از جمله طلا و نقره. ذکر این نکته لازم است که بجای آنکه تنها بر با ارزش بودن یک فلز تکیه کنید دنبال گزینه ای برای سرمایه گذاری باشید که دارای بازده بالاتری است.

سخن پایانی

نقره در فارکس، دارای نماد XAGUSD و با اونس ( واحد نقره در فارکس) شناخته می شود و یکی از فلزات با ارزش و گرانبها با کاربردهای مختلف در زندگی و صنعت می باشد و این یکی از دلایل با ارزش بودن این فلز است. بورس کالای نیویورک (COMEX) مهمترین محل برای معاملات نقره است، همینطور بازار هایی چون بورس کالای توکیو، هیئت تجارت شیکاگو و بازار شمش لندن نیز معاملات نقره انجام می دهند.
نقره در فارکس، می تواند در برابر تورم نقش محافظتی ایفا کند اما در شرایط رکود اقتصادی بسته به شرایط سیاسی از ارزش قیمتی آن کاسته می شود چرا که تقاضایی برای آن در بازار وجود نخواهد داشت.
در مقاله نقره در فارکس، سعی مان شناسایی این آیتم معاملاتی بود، امید که در انتخاب اهداف معاملاتی شما کمک کننده بوده باشد. جهت ارسال نظرات، سوالات و مشاوره از طریق راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید. مشاورین نیکس همواره پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications