NYXbroker
نیکس فارکس

مطالبات اولیه بیکاری

شاخص مطالبات بیکاری چیست و چه تاثیری در بازار فارکس دارد ؟

مطالبات اولیه بیکاری چیست؟ شاخص بیکاری چیست؟ چقدراین شاخص را می شناسید ؟ آیا با مواردی چون شاخص بیکاری آمریکا، شاخص مدعیان بیکاری آمریکا و همینطور شاخص نرخ بیکاری آشنا هستید. در این مقاله که تیم تحلیلی بروکر نیکس، تقدیم نگاه مهربان شما عزیزان می کند، قصد داریم در خصوص یکی دیگر از شاخص های مهم بازار فارکس، تحت عنوان مطالبات اولیه بیکاری با شما سخن بگوییم. توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا انتها ما را همراهی کنید.
چنانچه در مقالات قبلی هم بارها به این اشاره کردیم، مطالعه و تحقیق در خصوص دنیای معامله گری همواره از اهمیت بالایی برخوردار بوده. لذا مطالعه و آشنایی با انواع شاخص ها در فارکس می تواند بسیار در انجام معاملات موفق و سودده در فارکس کمک کننده باشد. مطالبات اولیه بیکاری، قطعا از مواردی است که همواره مورد توجه فعالان اقتصادی و تحلیلگران بوده است.

فهرست مطالب

شاخص مطالبه اولیه بیکاری چیست؟

چه کسی ادعاهای بیکاری را منتشر کرد؟

ادعای عقب افتاده بیکاری چیست؟

تفاوت ادعای اولیه و ادعای دوهفته ای چیست؟

تاثیرمطالبات اولیه بیکاری بر فارکس

شاخص مطالبه اولیه بیکاری چیست؟

در ابتدای مبحث مطالبات اولیه بیکاری ببینیم که این شاخص از چه می گوید؟ شاخص بیکاری آمریکا در واقع آماری می باشد که به صورت هفتگی توسط وزارت کار آمریکا گزارش می شود. این گزارش افرادی را که متقاضی بیمه بیکاری می باشند را مورد شمارش قرار می دهد. در دریافت مطالبات اولیه بیکاری، دو دسته از افراد وجود دارند: آنهایی که برای بار اول متقاضی دریافت مطالبات اولیه بیکاری هستند  (اولیه) و افرادی که قبلا  این مزایا را دریافت کرده اند (ادامه دار).

شاخص مطالبات اولیه بیکاری، یکی از شاخص های مهم اقتصادی می باشد. این شاخص نشان از وضعیت اشتغال و همچنین سلامت اقتصاد یک کشور دارد.

شاخص مطالبات اولیه بیکاری معیاری است که بیان می کند در یک بازه زمانی مشخص، چند نفر بیکار هستند. آنچه که در بررسی این شاخص، باید گفته شود این است، زمانی که تعداد افرادی که مایل به انجام کار هستند ولی قادر نیستند کار پیدا کنند، افزایش پیدا می کند، نشان از ضعف اقتصادی آن کشور دارد.

 

 

چه کسی ادعاهای بیکاری را منتشر کرد؟

شاخص مدعیان بیکاری آمریکا، یک آمار هفتگی می باشد که توسط وزارت کار آمریکا گزارش می شود . شاخص مدعیان بیکاری آمریکا، افرادی را که متقاضی دریافت بیمه بیکاری هستند را شمارش می کند. شاخص مطالبات اولیه بیکاری، تعداد افرادی را که مدعی دریافت

مزایا در برنامه های دولتی می باشند را محاسبه می کند.

برای مثال بر اساس آمار مطالبات اولیه بیکاری در  پایان سال 2021، این انتظار می رفت  که سطح مطالبات اولیه بیکاری مجددا به پایین ترین سطح های قبل از دوران پاندامی برسد.  آمار مدعیان بیکاری  ادامه دار در آمریکا نیز به طرز چشمگیری نسبت به رکود دوران کرونا کاهش نشان داده است. اگرچه تنها کمی بالاتر از میانگین سال 2019 بوده است. شکل زیر نمودار هفتگی مطالبات اولیه بیکاری را نشان می دهد. 

 

مطالبات بیکاری

یکی از اقتصاددانان اعتقاد دارد: داده ها حاکی از تقاضای شدید از جانب کارگران و از طرفی بی میلی کسب و کارها بابت اخراج کارگران است.

خبر خوبی هم که وجود دارد این که، بهبود بازار کار همچنان ادامه دارد و تقاضا بالا و قوی می باشد. در ضمن کمبود نیروی کار وجود دارد که این عامل از بهبود قوی تر جلوگیری می نماید. هرچند که این کمبودها در نوامبر کاهش داشته است. اتفاقی که افتاد این بوده است که سیاست گذاران تمرکزشان  بر روی بهبود  وضعیت بازار کار بوده است.

رئیس فدرال رزرو در کنفرانس خبری اذعان داشت که در این شرایط بهبود اقتصاد، به سمت و سوی حداکثر اشتغال  به سرعت در حال پیشرفت است.

 

 

 

ادعای عقب افتاده بیکاری چیست؟

در ادامه صحبتمان در خصوص مطالبات اولیه بیکاری ببینیم که مفهوم ادعای عقب افتاده بیکاری چیست؟ شهروندان آمریکایی با تلفن یا به صورت آنلاین می توانند ادعای عقب افتاده بیکاری خود را ثبت نمایند.

هاریسبورگ، که از حمایت کنندگان  بیکاران است اینگونه می گوید که تعداد ادعای عقب افتاده مردم در پنسیلوانیا یکی از ایالتهای آمریکا (برای این منظور یک سامانه جدید راه اندازی شده است) رو به افزایش است و نشان می دهد که تعداد افرادی که همچنان در انتظار این هستند که ببینند آیا مشمول دریافت مزایای غرامت بیکاری می شوند یا خیر رو به افزایش است. 

کمیته بیکاران  با عنوان Mon Valley اعلام داشته که بعد از آنکه در ماه ژوئن سیستم ارتقا یافت، تعداد افرادی که ادعای عقب افتاده بیکاری داشتند به حدود 315000 نفر افزایش پیدا کرده و این افراد همچنان منتظر اعلام تصمیم در  خصوص واجد شرایط بودن یا نبودن هستند.

 

 

تفاوت ادعای اولیه و ادعای دوهفته ای چیست؟

اگر یک شهروند آمریکایی احتمالا از کار خود اخراج شود و یا به هر دلیلی به دنبال مزایای بیکاری باشد، فرایندی وجود دارد که باید سپری شود. در ابتدا باید ادعای خود را ثبت نماید.

در واقع  ادعای اولیه درخواستی می باشد که از طرف شخص متقاضی به وزارت کار جهت دریافت مزایای موقت از دولت ایالتی ارائه می گردد.

بعد از ثبت درخواست اولیه خود، روند بیکاری آغاز می گردد. متقاضی نامه ای که به عنوان تاییدیه ادعا می باشد را دریافت می کند که حاوی کد چهار رقمی می باشد.

این کد چهار رقمی جهت ثبت ادعای دو هفته ای و همچنین تاریخ ثبت اولین ادعا مورد استفاده می گیرد. این ادعا هر دو هفته یکبار صورت می گیرد و جهت دریافت مزایا و مقرری باید این درخواست هر دو هفته ارائه گردد و میزان درآمد ناخالص باید در این گزارش آورده شود.

 

 

 

تاثیرمطالبات اولیه بیکاری بر فارکس

در این بخش از مبحث مطالبات اولیه بیکاری می خواهیم ببینیم که تاثیرمطالبات اولیه بیکاری بر فارکس چگونه بوده؟

همه ما با واژه هایی چون  شاخص نرخ بیکاری و یا شاخص بیکاری آمریکا و شاید در زمینه شاخص ها با سوالاتی چون شاخص بیکاری چیست ؟  زیاد برخورد کرده باشیم.  شاخص نرخ بیکاری، همواره از شاخصهای مورد توجه اقتصاددانان و همینطور تحلیلگران بازار های مالی بوده است. اما آیا از اهمیت  تاثیر این شاخص بر اقتصاد و واحد پول آن کشور هم اطلاع دارید؟ برای یک معامله گر بسیار با ارزش است که بداند  شاخص بیکاری چیست و همینطور داده ها در مورد ادعای بیکاری، بر قیمت ارز و همینطور مطالعات موردی واقعی تاثیر گذار می باشد. 

به شاخص ادعاهای بیکاری، شاخص عقب مانده گفته می شود. مفهوم این حرف این است که تنها زمانی این شاخص تغییر می کند که تغییراتی در اقتصاد ایجاد گردد. بعد از هر بار انتشار این گزارش، در بازار نوسانات زیادی ایجاد می شود  چرا که این دست از داده ها به خودی خود بر ثبات اقتصادی، سیاست پولی و همچنین نرخ بهره در تصمیم گیریها تاثیرگذار می باشند.

 ذکر این نکته را در اینجا ضروری می دانیم که داده های مطالبات اولیه بیکاری باید سال به سال مقایسه و بررسی شوند، چراکه داده های ماهانه و هفتگی در بیشتر مواقع ممکن است که روند واقعی را نشان ندهند.

 

 

 

سخن پایانی

مطالبات اولیه بیکاری را با هم در این مقاله از نظر گذراندیم. مهم نیست که فرد به چه دلیلی بیکار شده است. اما این مهم است که پروسه مطالبات اولیه بیکاری را بداند و اقدام به ثبت درخواست خود نماید. این مطالبات، درخواستی است که شخص به وزارت کار ارائه می دهد. وزارت کار بعد از بررسی های انجام شده، چنانچه فرد واجد شرایط دریافت مقرری بیکاری شناخته شود، مزایای بیکاری را برای وی مقرر خواهد ساخت.

مطالبات اولیه بیکاری به عنوان یک شاخص مهم در اقتصاد و بازار فارکس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

با امید به آنکه این مقاله، مورد توجه شما خوانندگان عزیز قرار گرفته باشد. با اشتراک گذاری نظرات و پیشنهادات خود ما را در ادامه راه دلگرم سازید.

بروکر نیکس همراه همیشگی شما در ارائه خدمات مشاوره رایگان در زمینه بازار فارکس و ارزهای دیجیتال می باشد.

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications