NYXbroker
نیکس فارکس

عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس

بازار مالی همیشه دستخوش تاثیرات مختلفی بوده که به آنها عوامل تاثیر گذار می گویند در این مقاله به بررسی این عوامل خواهیم پرداخت .

عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس را در این مقاله قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم، در ابتدای مقاله توضیحی درباره اینکه ماهیت بازار فارکس چیست؟ به شما می دهیم سپس در ادامه مقاله عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس را که یک معامله گر لازم است بداند تا بتواند به سود بیشتر در این بازار غیر متمرکز جهانی دست یابد را توضیح می دهیم عوامل مؤثر اقتصادی بر بازار فارکس شامل عناوینی مانند نقش اقتصاد کلان در بازار فارکس، تجارت بین المللی، بازارهای سرمایه، شرایط و دیدگاه سیاسی و بررسی میزان حجم معاملات موجود در بازار است برای آگاهی از این موارد تا انتهای این مقاله که حاصل تلاش و همت تیم مقاله نویسی بروکر نیکس است با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

اقتصاد کلان در بازار فارکس

بازارهای سرمایه

تجارت بین المللی

شرایط سیاسی

اخبار اقتصادی

منابع معتبر برای چک کردن ارزهای دیجیتال

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

اقتصاد کلان در بازار فارکس

از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس که بر ارزش ارز می تواند اثر بگذارد به سیاست های اقتصاد کلان دولت می توان اشاره کرد.

پس از عوامل مؤثر بر بازار فارکس که برای معامله گر اهمیت دارد سلامت اقتصادی یک کشور میتواند میسر باشد زیرا نوسانات ارزی بر ماهیت بازار فارکس می تواند اثر منفی بگذارند.

بازارهای سرمایه

از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس می توان به بازارهای سهام و اوراق قرضه اشاره کرد که بازار های سرمایه برای آگاهی از روند معاملات شرکت ها یا نهادهای دولتی از اطلاعات منتشر شده از رسانه ها استفاده می کنند.

از نظر معامله گران میزان ارزش اوراق بهادار یک کشور بسیار اهمیت دارد؛ زیرا نوسانات قیمت اوراق قرضه یکی از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس است که می تواند در نرخ ارزها اثر بگذارد.

اگر معامله گر با مطالعه عوامل اقتصادی بتواند ارزش اوراق بهادار را تعیین کند؛ پس در این صورت می توان گفت که از تحلیل فاندامنتال استفاده کرده است.

تجارت بین المللی

یکی دیگر از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس تعادل اقتصادی در سطح تجاری بین کشورهای جهان است؛ زیرا کشوری می تواند شاهد رشد ارز خود باشد که بتواند بیشترین میزان تقاضای کالا یا خدمات بین المللی را در سطح جهان داشته باشد.

در بررسی عوامل مؤثر بر بازار فارکس مازاد تجاری و کسری بودجه هم بسیار مهم است زیرا کشوری که در تجارت جهانی مازاد تجاری داشته  باشد می تواند ارز کشور خود را در سطح بالاتری نگه دارد. 

شرایط سیاسی

از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس  به شرایط و دیدگاه های سیاسی می توان اشاره کرد زیرا دیدگاه سیاسی در نگرش اقتصادی و ارزش ارز اثر بسیار زیادی دارد.

از دیگر عوامل مؤثر بر بازار فارکس می توان به بررسی نتایج  انتخابات اشاره کرد زیرا نرخ ارز به تصمیمات مسئولین آن کشور و چشم انداز اقتصادی آنها بستگی دارد؛ پس معامله گران فارکس لازم است که اطلاعات به روزی از اخبار و رویدادهای اقتصادی داشته باشند تا بتوانند اقدامات احتمالی یک کشور را در حوزه اقتصاد به خوبی پیش بینی کنند.

اخبار اقتصادی

از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس به آگاهی از گزارش های اقتصادی می توان اشاره کرد؛ بنابراین یک معامله گر فارکس برای آگاهی از تغییر و تحولات مهم اقتصادی باید یک تقویم اقتصادی برای خود در نظر بگیرد.

داشتن تقویم اقتصادی از آن جهت اهمیت دارد که معامله گران در بازار فارکس، گاهی می توانند قبل از اعلام اخبار، میزان معاملات را پیش بینی کنند؛ بنابراین قیمت های فارکس طبق نظر معامله گران می تواند تغییر کند.

به عنوان یک معامله گر فارکس در میان گزارشهای داخلی باید از میزان تولید ناخالص داخلی یک کشور نیز آگاهی یافت زیرا تولید ناخالص داخلی یکی دیگر از عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس است که نشانگر ارزش پولی خدمات و کالاهای تولید شده در اقتصاد یک کشور در مدت زمان خاص است.

یکی دیگر از عوامل  مؤثر بر بازار فارکس نرخ تورم است کشوری که نرخ تورم آن بیش از اندازه است دولت برای کاهش نرخ تورم میزان بهره را افزایش می دهد که این امر نشانگر وضعیت نامطلوب اقتصادی آن کشور است؛ البته تورم گاهی به علت درآمد بالای مردم نیز می تواند رخ بدهد که این نوع تورم نشانگر رشد اقتصادی خوب آن کشور است.

از دیگر عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس به گزارش هایی مانند خرده فروشی، میزان سطح اشتغال و شاخص های تولید می توان اشاره کرد که بررسی این موارد ذکر شده در تقویم اقتصادی می تواند اطلاعات کاملی از میزان رشد اقتصاد کشورها و میزان ارزهای آنها در اختیار معامله گران قرار بدهد.

عوامل مؤثر بر بازار فارکس را ذکر کردیم اما برای اینکه شما بتوانید در بازار فارکس به موفقیت دست یابید باید توانایی انتخاب و کسب استراتژی، آشنایی با روش معامله کردن، تحلیل فاندامنتال و مدیریت سرمایه را به خوبی بشناسید تا با بتوانید سود کسب کنید. شایان ذکر است که شما برای آموزش مقدماتی فارکس می توانید در وب سایت بروکر نیکس برای دوره آموزش فارکس ثبت نام کنید و در دوره های مختلف آموزشی شرکت کنید در ضمن مشاوران یروکر نیکس در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

سخن پایانی

عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم و به این نتیجه رسیدیم که معامله گران برای به دست آوردن سود بیشتر در بازار فارکس عوامل مختلفی را باید در نظر داشته باشند از جمله عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس شامل آگاهی از سیاست های اقتصادی کلان، تعادل اقتصادی، بازار سرمایه، نرخ تورم، نرخ بهره، میزان تولیدات ناخالص، دیدگاه سیاسی، گزارش های اقتصادی کشورها و تحلیل فاندامنتال است که با بررسی هر کدام از آن عوامل شما می توانید در دنیای رقابتی فارکس نقش موثری داشته باشید لازم به ذکر است که باید تجربیات مورد نیاز را در این زمینه به خوبی کسب کرده باشید تا تحت تأثیر نوسانات ارزی از گردونه معاملات ارزی خارج نشوید با بررسی عوامل اقتصادی مؤثر بر بازار فارکس در این مقاله امیدواریم اطلاعات مناسب و کاملی را در اختیار شما قرار داده باشیم.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications