NYXbroker
نیکس فارکس

حساب پم pamm در بازار های مالی

اگر معامله گر نیستید و دنبال سرمایه گذاری در این بازار مالی هستید مطالعه این مقاله رو پیشنهاد می کنم

حساب پم Pamm یکی از پرطرفدارترین شیوه های کسب درآمد از طریق فارکس است. تا چند سال قبل، این شیوه ترید، در میان علاقه مندان فارکس کمتر شناخته شده بود. ولی به مرور زمان، ایجاد حساب پم Pamm توانست جای خود را در میان تریدر ها و به ویژه طرفداران تازه وارد بازار پر تلاطم فارکس باز نماید. این حساب بیشتر مناسب افرادی است که وقت و یا دانش کافی برای فراگیری اصول و شیوه های مختلف ترید در بازار فارکس ندارند؛ ولی قصد دارند با سرمایه خود از این بازار کسب درآمد کنند. اگر شما هم در ابتدای راه فراگیری فارکس هستید و یا اینکه از زمان، وقت و یا دانش کافی برای یادگیری این بازار برخوردار نیستید، پیشنهاد می کنم خواندن این مطلب را ادامه دهید و تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با شما در بهترین حساب پم pamm آشنا شوید و آموزش حساب پم pamm را فرا گیرید.

فهرست مطالب

حساب پم در فارکس چیست ؟

نحوه ایجاد حساب پم در فارکس

سود حساب پم چگونه محاسبه می شود ؟

سود حساب پم pamm چگونه محاسبه می شود ؟

قوانین حساب پم چیست ؟

مزایای حساب پم

معایب حساب پم در فارکس

حساب پم در فارکس چیست ؟

حساب پم PAMM (Percent allocation management module) به شیوه ای از ترید گفته می شود که سرمایه گذاران این امکان را پیدا می کنند تا با کمک گرفتن از تریدر های موفق خود وارد این بازار شوند و از آن کسب درآمد کنند. تریدر های موفق نیز می تواننند با جذب سرمایه و همچنین مدیریت آن سود خود را در بلند مدت بیشتر کنند.

به صورت ساده، با ایجاد حساب پم pamm ، تازه کار ها سرمایه های خود را در اختیار تریدر با سابقه قرار می دهند. در نتیجه با چنین سرمایه گذاری، تریدر ها می توانند معامله ای برد برد انجام دهند. در این نوع معامله هم سرمایه گذار احتمال کسب سود را بالا می برد و همچنین در صدی از سود این سرمایه گذاران در اختیار تریدر های اصلی قرار می گیرد.

طبیعتا تجربه در حساب پم pamm نشان داده است که سرمایه بیشتری در بلند مدت در اختیار تریدر ها قرار می گیرد و افراد بیشتری تمایل پیدا می کنند تا سرمایه های خود را برای معامله به آنها بدهند. در نتیجه با این سرمایه گذاری، بخشی از سود ترید های انجام شده را نیز نصیب خود کنند.

نحوه ایجاد حساب پم در فارکس

برای راه اندازی حساب پم در فارکس نیاز است تا شخصی که مسئولیت مدیریت حساب های سایر اشخاص را بر عهده دارد وارد کابین شخصی خود شود و سپس با مدیریت سرمایه جمع شده در حساب پم pamm ، اقدام به ترید نماید. در این شیوه پس از کسب سود، درصدی از آن برای شخص تریدر و درصد باقیمانده نیز به شخص سرمایه گذار داده می شود.

سود حساب پم چگونه محاسبه می شود ؟

برای درک بهتر سود حساب پم pamm  مثال زیر را نظر بگیرید:

در یک حساب پم pamm  افراد زیر دخیل هستند:

  •         بروکر فارکس
  •         تریدر و یا مدیر سرمایه
  •         سرمایه گذار

در این مثال ما سه سرمایه گذار با نام های پیتر، پول و فیل را در نظر می گیریم. این افراد فاقد دانش و وقت کافی برای فراگیری اصول سرمایه گذاری و ترید در بازار فارکس هستند. در این مثال دو شخص با تجربه در بازار فارکس با نام های متیو و مارکوس نیز فعالیت می کنند. بروکر فارکس از این دو به عنوان مدیر سرمایه و یا تریدر موفق دعوت می کند. در نتیجه توافقی که میان سرمایه گذاران (پیتر، پول و فیل) و همچنین تریدر ها و بروکر صورت می گیرد، این افراد اجازه معامله بر روی سرمایه خود را با پذیرفتن خطرات احتمالی در انجام معاملات  پر تلاطم فارکس را  در اختیار تریدر ها (متیو و مارکوس) قرار می دهند. یکی دیگر از نکاتی که این افراد بر روی آن توافق می کنند، میزان سهم سود هر یک از طرفین است؛ که در نتیجه این توافق مشخص می شود.

سود حساب پم pamm چگونه محاسبه می شود ؟

در ادامه مثال بالا و برای مشخص شدن سود حساب پم pamm  تصور می کنیم که سرمایه گذاران، مارکوس را به عنوان تریدر خود انتخاب کرده اند. در نتیجه این توافق مارکوس نیز 10 درصد از سود کسب شده را دریافت می کند.

مجموع سرمایه گذاری این افراد حدود 15 هزار دلار است که سهم هر یک از آنها به ترتیب زیر است:

سهم پول  4 هزار دلار که معادل 26.67 درصد است. به همین ترتیب پیتر 23.33 درصد، فیل 16.67 درصد و در نهایت خود مارکوس 33.33 درصد در حساب پم pamm  ایجاد شده سهیم هستند. مجموع سهام این چهار نفر برابر با 100 درصد و یا 1 است.

در انتهای دوره مالی که این افراد ترید کرده اند، درآمد کلی آنها در حدود 30 درصد و کل مبلغ سرمایه آنها به 19500 دلار می رسد. (15000 + 30% و یا سود برابر با  4500 دلار است)

مارکوس در ابتدا ده درصد از سود کلی را برای خود بر می دارد که می شود 450 دلار.

باقیمانده مبلغ که 4050 دلار است با توجه به سهم هر یک از این افراد بین آنها تقسیم می شود که به ترتیب زیر است:

سهم پول = 4050 * 26.67%  = 1080 دلار

پیتر = 4050 * 23.33% = 943 دلار

مارکوس = 4050 * 33.33% = 1350 دلار

فیل = 4050 * 16.67 % = 675 دلار

مجموع کل سرمایه برابر است با  19050 دلار

قوانین حساب پم چیست ؟

از وظایف بروکر در حساب پم pamm  افتتاح حساب است. برای ایجاد حساب، معمولا تریدر باید حداقل سپرده ای که از سوی بروکر فارکس تعیین شده را به حساب شرکت واریز نماید. در مرحله بعد نیاز است تا تریدر شرایط مورد نظر خود در ایجاد حساب پم pamm  را مشخص کند. از این شرایط می توان به میزان حداقل واریزی از سوی سرمایه گذار، مدت زمان قرارداد، درصد سود و غیره اشاره کرد.

از وظایف سرمایه گذار نیز بررسی حساب های پم موجود در بروکر فارکس و یا سایر سیستم ها و در نهایت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در آن حساب است.

از وظایف تریدر انجام معاملات خرید و فروش و مدیریت است. تریدر از سرمایه خود و همچنین سایر شرکت کنندگان برای ترید استفاده می کند. در صورت وجود قابلیت حداکثر ضرر در بروکر شما، نیاز است تا این میزان از سوی سرمایه گذار مشخص شود. در صورت افزایش ریسک و همچنین پذیرش شرایط از سوی بروکر، سرمایه گذار باید این توانایی را داشته باشد تا بتواند سرمایه خود را از حساب پم pamm خارج کند.

در نهایت، سود کسب شده به صورت درصدی بعد از کسر کمیسیون توافق شده تریدر بین تمامی شرکای حساب پم pamm   تقسیم می شود.

مزایای حساب پم

مزایای بسیار زیادی برای سرمایه گذاران پس از ایجاد حساب پم pamm وجود دارد. در قدم اول، آنها می توانند از تجربه و تخصص تریدر های موفق بهره مند شوند. چنانچه از نحوه ترید و فعالیت تریدر خود رضایت نداشته باشند، می توانند هر وقت که خواستند از حساب پم pamm  خارج شوند. علاوه بر این، آنها می توانند پول خود را در چندین حساب پم  pamm سرمایه گذاری کنند که این خود باعث کاهش ریسک می شود. در نهایت، ریسک کلاهبرداری به دلیل وجود مکانیسم توزیع خودکار سرمایه به حداقل کاهش یافته است.

در آن سو، حساب پم pamm  مزایایی نیز برای تریدر های موفق دارد. با انجام ترید نه تنها می توانند از سرمایه خود کسب سود کنند، بلکه می توانند به جای سایر افراد نیز ترید کنند و از آنها نیز کسب درآمد نمایند. تریدر ها می توانند شرایط دلخواه خود را نیز در قرار داد اضافه کنند. با این وجود نیاز است تا سرمایه گذاران نیز با چنین شرایطی موافقت نمایند. نکته دیگر اینکه، به دلیل تقسیم خودکار سرمایه، امکان کلاهبرداری حساب پم pamm  از سوی سرمایه گذاران نیز وجود ندارد.

معایب حساب پم در فارکس

ریسک: یکی از مهم ترین فاکتور های موجود در بازار فارکس، ریسک است. در کنار سایر حساب ها، یکی از معایب حساب پم pamm  نیز از دست دادن سرمایه است. چنانچه قصد ذخیره کردن پول خود و جلوگیری از هر گونه ریسک را دارید، سود بانکی بهترین گزینه است. نکته ای که در این مورد باید در نظر داشت، میزان تورم موجود در هر کشور است. با این حال، احتمال از دست رفتن پول شما نیز بسیار اندک است. در آن سو، طوری که گفته شد، بازار های مالی ریسک بالایی دارند. هر چند در کنار این ریسک، احتمال کسب سود بالا نیز بسیار زیاد است.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

شاخص پی ام آی دارای کاربردهای بسیار زیادی برای سرمایه گذاران، اقتصاد دانان و معامله گران است. این شاخص برای پیش بینی رشد ناخالص داخلی، استخدام نیرو و تورم در دوره های پیش رو اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین آگاهی از این شاخص می تواند برای تحلیل فاندامنتال یک معامله گر فارکس از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

همانطور که پیشتر توضیح داده شد این شاخص بین اعداد صفر تا صد خوانده می شود. هر چه عدد به سمت 100 پیش می رود شرایط اقتصادی بهتر و روند رو به رشد تر و هرچه به سمت صفر پیش رود، روند اقتصادی رو به نزول خواهد بود. با توجه به خروج آرام بازار جهانی از رکود ناشی از بیماری کوید 19 و طبق مطالعات انجام شده توسط شرکت HIS Markit برای ارائه شاخص پی ام آی، می توانید به نمودار زیر مراجعه کرده و تغییرات را مطالعه کنید.

سخن پایانی

حساب پم Pamm از روش های ساده و مطمئن برای کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری در بازار 24 ساعته فارکس است. از طریق حساب پم Pamm، سرمایه گذاران می توانند با کمک تریدر های با تجربه و بدون اینکه خود به صورت مستقیم خرید و فروش نمایند، کسب درآمد کنند. ولی باید در نظر داشته باشید که در صورت عدم موفقیت تریدر و همچنین عدم رعایت مدیریت سرمایه از سوی تریدر، سرمایه گذار ممکن است تمامی پول خود را از دست دهد. اگر قصد سرمایه گذاری و استفاده از حساب پم pamm دارید، بروکر نیکس با ساخت و راهبری صدها حساب پم pamm میتواند شما را در رسیدن به سودهای مدنظرتان کمک نماید. به همین دلیل پیشنهاد می شود پس از بررسی و مطالعه دقیق اقدام به ایجاد حساب پم pamm نمایید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications