NYXbroker
نیکس فارکس

انواع درآمد در فارکس

در این مقاله به بررسی انواع شغل ها و درآمد ها در بازار فارک خواهیم پرداخت

انواع درآمد در فارکس به چند روش امکان پذیر است که قصد داریم در این مقاله به معرفی آنها بپردازیم. اما پیش از آن توجه به این نکته لازم است که اغلب افراد با ورود به تجارت فارکس معمولاً یک هدف را در ذهن خود دنبال می کنند و آن هم کسب درآمد از این تجارت جهانی است. دلایلی نظیر تبلیغات تجاری گمراه کننده در این خصوص می تواند موجب گمراهی معامله گران بی تجربه شده و آنها را با ضرر مواجه کند. چرا که آنها بر اساس یک سری انتظارات غیر واقعی ریسک ورود به این بازار را می پذیرند و در نهایت متضرر می شوند. بنابراین مدیریت ریسک به عنوان یکی از پایه های اصلی ورود به این بازار جهانی می تواند موجب بقای معامله گران در بازار فارکس و کسب سود وی گردد. انواع درآمد در فارکس را می توان بر حسب نوع کاری که افراد انجام می دهند طبقه بندی کرد. آنچه در ادامه مقاله می خوانیم انواع درآمد در فارکس برای تریدر، تحلیل گر بازار فارکس، آموزش دهندگان و بروکرهای این بازار می باشد.

فهرست مطالب

راه های درآمد زایی از فارکس

آموزش کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه

مسیر کسب درآمد دلاری در بازار فارکس

درآمد میلیاردی از فارکس امکان دارد ؟

راه های درآمد زایی از فارکس

انواع درآمد در فارکس بر حسب نوع فعالیت افراد متفاوت است. بنابراین هرچه در این حوزه با تخصص بیشتری وارد شوید به همان نسبت نیز درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

تریدر: از انواع درآمد در فارکس، تریدر به عنوان یک معامله گر است که نحوه معامله در فارکس را بصورت معامله جفت ارزها در حساب شخصی خود و بر حسب افزایش یا کاهش قیمت ارز انجام می دهد. درآمد تریدر های فارکس از طریق خرید و فروش جفت ارزها می تواند بسیار پرسود می باشد زیرا آنها امکان بهره بردن از هزینه معاملاتی کمتر، بازارهای معکوس و میزان بالای لوریج فارکس را دارند.

اما از طرف دیگر حساب هایی بنام پم نیز وجود دارند که درآمد تریدر های فارکس ، با مدیریت بر روی این حسابها و با میزان ریسک کمتر افزایش می یابد. نحوه معامله در فارکس با حساب پم یا به عبارتی دیگر ماژول مدیریتی براساس میزان درصد تخصیص یافته یا در اصطلاح Percentage allocation management madule بدین صورت است که این حساب نوعی سیستم جمع آوری پول در فارکس تلقی می شود. یعنی اینکه معامله گران می توانند چندین حساب کاربری در فارکس را مدیریت کرده و از طریق آنها کسب سود نمایند. این مساله برای زمانی است که تریدر سرمایه کافی برای ورود به بازار را نداشته ولی قادر به انجام معاملات پرسود می باشد و به این ترتیب مدیریت سرمایه دیگران را با کسب درصد سود تعیین شده به عهده می گیرند. البته در بعضی از بروکرها خود معامله گر نیز می بایست حداقل میزان سرمایه تعیین شده توسط بروکر را در حساب پم خود داشته باشد. در واقع معامله گر در انجام معاملات هم از سرمایه خود و هم از سرمایه دیگران استفاده می کند. نکته مهمی که وجود دارد این است که معامله گر یا صاحب حساب پم هم در سود و هم در زیان معاملات شریک می باشد، بنابراین سرمایه گذاران دیگر می توانند مطمئن باشند که مدیر حساب پم برای حفظ سرمایه خودش هم که شده همواره به دنبال کسب حداکثر سود می باشد. با این توضیح، در میان انواع درآمد در فارکس دارندگان حساب پم را نیز در نظر می گیریم.

تحلیل گر : از انواع درآمد در فارکس می توان به تحلیل گر فارکس نام بردن اما به شرط آنکه توانایی، تجربه و تخصص کافی در این زمینه را کسب کرده باشد. یک تحلیل گر فارکس حرفه ای با انجام تحقیقات و تحلیل های مالی، نظر تخصصی خود را در خصوص عملکرد بازار فارکس، مسایل سیاسی و اقتصادی روز که ارزش ارزها را تحت تاثیر قرار می دهد بیان می کند. در واقع بسیاری از معاملات روزانه فارکس بر اساس تحقیقات ارائه شده تحلیل گران این بازار انجام می گیرد.

آموزش دهنده فارکس: اگر چه در حال حاضر بعضی از بروکرها آموزش های سطح پایه را بطور رایگان برای معامله گران خود ارائه می دهند اما دنبال کردن این تجارت به صورت کاملاً جدی نیازمند آموزش حرفه ای است. اطلاع از نحوه معامله در فارکس، اجرای استراتژیها و مدیریت ریسک و تحلیل نمودارهای بازار فارکس و بسیاری موارد دیگر تنها با سرمایه گذاری در دوره های آموزش ترید در فارکس ممکن خواهد بود. بنابراین این گزینه نیز می تواند از راههای کسب درآمد در فارکس محسوب شود.

بروکر: از مهمترین انواع درآمد در فارکس، درآمد بروکر است که برای انجام معامله های خرید و فروش ارز، هزینه ای بنام کمیسیون یا اسپرد را روی هر معامله تعیین می کند. در واقع کسب سود بروکر از این محل می باشد. اسپرد به معنای تفاوت میان قیمت عرضه و تقاضای یک جفت ارز است. البته بروکر می تواند هم هزینه کمیسیون و هم هزینه اسپرد را طبق قرارداد منعقد شده از معامله گر خود دریافت کند. اسپرد می تواند متغیر یا ثابت باشد بطور مثال اسپرد برای جفت ارزهای فارکس متغیر و در بعضی از بروکرها می تواند ثابت است.

با توجه به مطالب بالا، اگر بخواهید شغل فارکس را انتخاب کنید باید بدانید که دانش، قدرت تحلیل و مدیریت ریسک و از همه مهمتر تجربه کافی لازمه آن است. شغل فارکس می تواند بسیار پردرآمد باشد اما می بایست در تمامی موارد ذکر شده در بالا حداقل تجربه مورد نیاز را کسب کرده باشید. زیرا از جمله معایب فارکس این است که با توجه به نوسانات لحظه ای این بازار، کوچکترین خطا می تواند شما را از گردونه معاملات خارج کند.

آموزش کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه

علاوه بر انجام معامله ارزی در فارکس، انواع درآمد در فارکس شامل گزینه های دیگری نیز می باشد که نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارند. بعضی از این گزینه ها مرتبط با معاملات بوده اما برخی دیگر وجه اشتراکی با معاملات ندارند. این موارد را نیز می توان  جزو روشهای کسب درآمد از فارکس دانست.

          شرکت در برنامه های وابسته به معاملات فارکس به عنوان یک شریک تجاری : این کار به نوعی بازاریابی برای بروکر شما می باشد. میزان سود بدست آمده شما بستگی به میزان مشتریانی دارند که جذب بروکر شده اند. (IB)

          ثبت نام در فارکس با شرکت در مسابقات فارکس : بعضی بروکرها معمولاً برای ارائه نسخه نمایشی حساب های خود مسابقاتی را طراحی می کنند. معاملات معمولا با پول مجازی در حسابهای دمو صورت گرفته و برنده نیز صاحب پول نقد یا جوایز ارزشمندی خواهد شد.

          از دیگر انواع درآمد در فارکس این است که بعضی بروکرها برای شروع معاملات و جذب معامله گران خود به آنها بونس های بدون سپرده ارائه می دهند. آنها با مبلغ اندکی حساب معامله گر را راه اندازی می کنند. این مبالغ را معامله گر تنها برای انجام معاملات استفاده کرده و قابل برداشت نمی باشند اما سود حاصل را می توانند برداشت کنند.

          حساب های پم از دیگر انواع درآمد در فارکس می باشند که در بالا کاملاً توضیح داده شده اند. در واقع این نوع حساب نوعی معامله همکاری میان معامله گر و سرمایه گذار است. البته به یاد داشته باشید حساب پم بیشتر برای معامله گران حرفه ای است که استراتژی های معاملاتی آنها کارآمد باشد.

          – میتوان به نمونه دیگری از راه های کسب درآمد با حسابهای کپی ترید نیز اشاره کرد. در این نوع از حسابها با وصل کردن تعداد زیادی حساب مشتریان به حساب یک ترید مجرب و سودده همزمان با پوزیشن گیری تریدر بر روی حسابهای وصل شده هم اعمال میشود (البته به نسبت مشخص و تنظیم شده) و بعد از سودگیری درصدی از سود مشتریان به تریدر تعلق میگیرد.

مسیر کسب درآمد دلاری در بازار فارکس

کسب انواع درآمد در فارکس بخصوص کسب درآمد فارکس در ایران که بصورت دلاری میسر می باشد، موقعیت بسیار خوبی است. حال مسیر ورود به این بازار بدین گونه است که ابتدا می بایست دانش خود را در زمینه بازارهای مالی بویژه فارکس بالا ببرید. یک بروکر معتبر فارکس که بتوانید به او اعتماد کنید را پیدا کنید. در این مورد نهایت احتیاط را به کار ببندید، زیرا یکی ازمعایب فارکس این است که با گسترش معاملات آنلاین در بازارهای مالی در سراسر جهان، امکان کلاهبرداری در این زمینه نیز افزایش یافته است. پس از انتخاب بروکر خود، با شرکت در دورهای آموزش ترید در فارکس آنها و همچنین ثبت نام در فارکس با حساب آزمایشی برای انجام معاملات مجازی، می توانید تجربه لازم را برای ورود به بازار واقعی و کسب درآمد از فارکس بدست آورید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه درآمد فارکس در ایران و آموزش ترید در فارکس، بروکر نیکس با تجربه ای چندین ساله و با بهره مندی از متخصصان با تجربه می تواند شما را همراهی کند.

درآمد میلیاردی از فارکس امکان دارد ؟

بازار ارز فارکس پتانسیل بسیار بالایی برای کسب سود دارد. کسب انواع درآمد در فارکس بویژه درآمد میلیاردی نیز ممکن خواهد بود اما قطعاً برای رسیدن به آن شرایط خاصی وجود دارد. برای مثال بعضی تحلیلگران این بازار گفته اند که اگر با 1000 دلار وارد فارکس شوید و هر ماه 10% از سرمایه خود را حفظ کنید طی مدت 10 سال یک میلیونر خواهید شد. البته شرایطی که می تواند دسترسی به درآمد کلان در فارکس را امکان پذیر تر سازد شامل سرمایه اولیه زیاد، دانش کافی از بازار فارکس و مدیریت ریسک، استفاده صحیح و بجا از اهرم ها و دانش تحلیل حرفه ای بازار فارکس می باشند.

سخن پایانی

انواع درآمد در فارکس را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. آنچه گفتن آن حائز اهمیت می باشد این است که معامله در فارکس می تواند با کسب پول زیادی برای معامله گر همراه باشد اگر که او از مهارت و تخصص لازم برخوردار باشد. مسیر ورود به فارکس برای جامعه بزرگی از معامله گران هموار بنظر می رسد اما این مسیر می تواند پر از سنگلاخ همراه با ضرر و زیان های جبران ناپذیر نیز باشد. بنابراین احتیاط شرط عقل است. سعی کنید از ابتدا با انتخاب درست در مسیری درست قدم بگذارید. اکنون با بررسی انواع درآمد در فارکس و روشهای کسب سود از فارکس می توانید برای معاملات خود تصمیم بگیرید. داشتن یک بروکر با تجربه در کنار خود می تواند در طی این مسیر همراه مناسبی باشد. در این مسیر می توانید از تجربیات متخصصین مجرب بروکر نیکس بصورت رایگان بهره ببرید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications