NYXbroker
نیکس فارکس

شاخص تغییر اشتغال

شاخص تغییر اشتغال بیانگر چیست و چه تاثیر بر اقتصاد جامعه و فارکس دارد

شاخص تغییر اشتغال چیست؟ تغییر اشتغال به عنوان یک شاخص چه نقشی در بازار فارکس ایفا می کند؟ برای آنکه با شاخص تغییر اشتغال بیشتر و بهتر آشنا شوید با ما تا انتهای این مبحث بمانید. این مقاله به تالیف تیم تحلیلی بروکر نیکس که در زمینه بازار فارکس فعال است انجام شده و تقدیم حضور شما عزیزان می گردد.
شاخص تغییر اشتغال، هرگونه تغییر در وضعیت اشتغال یک کشور را در مقایسه با ماه قبل مورد سنجش و اندازه گیری قرار می دهد.
مفهوم آن به بیان ساده این است که تعداد افرادی که تا ماه قبل شاغل بوده اند ولی اخیرا بیکار شده اند و یا شغل جدید پیدا کرده اند را اندازه گیری می کند.
اما چرا این رقم مهم است؟ این رقم مهم است چرا که اطلاعات مهمی از وضعیت سلامت اقتصاد یک کشور خبر می دهد و طبعا اگر آن کشور دارای قدرت اقتصادی در جهان باشد، اثر آن بر دنیا و بویژه بر بازارهای مالی چشمگیر و قابل بحث خواهد بود.

فهرست مطالب

تغییر اشتغال (Employment Change) چیست؟

تغییر اشتغال در فارکس چیست؟

زمان اعلام شاخص تغییر اشتغال چه زمانیست؟

خبر تغییر اشتغال چه تاثیری بر بازار فارکس دارد؟

تغییر اشتغال (Employment Change) چیست؟

شاخص تغییر اشتغال (Employment Change) را می توان به بیان ساده اینطور معنا کرد که محاسبه  تعداد کل افرادی است که در ماه گذشته شغل خود را از دست داده و یا شغل جدید پیدا کرده اند. این شاخص دو عدد به ما می دهد مثبت و منفی که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

چنانچه عدد بدست آمده مثبت باشد نشانه این است که مشاغل بیشتری ایجاد شده است چنانچه عدد شاخص تغییر اشتغال منفی شود مبین این مسئله که در مقایسه با ماه قبل تعداد مشاغل بیشتری از دست رفته است. 

 

شاخص تغییر اشتغال بسیار مهم است چرا که ایجاد شغل عامل مهمی در هزینه مصرف کننده می باشد. اگر افراد شاغل باشند یعنی بودجه برای خرج کردن دارند و همینطور  حالت عکس آن نیز صادق است. در همین راستا معامله گران و سرمایه گذاران بازارهای مالی نیز بر شاخص تغییر اشتغال نظارت می کنند چرا که میتوانند از این شاخص در تحلیل های خود بهره ببرند و اطلاعات زیادی کسب کنند.

تغییر اشتغال در فارکس چیست؟

شاخص تغییر اشتغال نیز در فارکس یکی از انواع  شاخص در فارکس است که برای شناخت بازار فارکس و احاطه بر آن و همینطور دانستن نحوه معامله در آن و انجام انواع تحلیل که غالبا شامل دو نوع تکنیکال و فاندامنتال می باشد کاربرد دارد. 

شاخص تغییر اشتغال در تحلیل بنیادی یا فاندامنتال استفاده می شود و از حال و روز اقتصادی یک کشور می گوید و از طریق بررسی خبر فارکس و آمارهای منتشر شده بدست می آید.

 در این نوع تحلیل، آمارها و گزارشات تاثیرگذار در بازار فارکس به سرمایه گذاران و معامله گران کمک می کند تا وضعیت بازار را شناسایی و تحلیل کنند و در سوی معاملات خود  از آن بهره ببرند و براساس آن استراتژی مناسب را بکار ببرند.

 استفاده از تقویم اقتصادی یکی از ابزاری است که بسیار توسط معامله گران جهت مطلع شدن از خبرهای فارکس مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که بعد از انتشار هر خبر، نوساناتی در بازار بوجود می آید که بستر و فرصت مناسب برای سوددهی برای معامله گران را فراهم می کند. لذا بررسی  تقویم اقتصادی نزد معامله گران دارای اهمیت خاصی می باشد.  

زمان اعلام index employment change چه زمانیست؟

معامله گرانی که علاقمند به فعالیت در زمینه بازارهای مالی فارکس هستند باید همواره نسبت به انتشار هرگونه خبر فارکس هوشیار و گوش به زنگ باشند. از جمله این خبرها انتشار گزارش مربوط به شاخص تغییر اشتغال است. ممکن است بازار در نتیجه آن دچار نوسانات ناگهانی شود که اگر برای آن آمادگی نداشته باشند نهایتا منجر به ضرر و حتی کال مارجین شدن  آنها شود. چنانچه نرخ بیکاری بیش از حد نرمال باشد. اقتصاد در حد پایینتر از استاندارد خود قرار می گیرد و در نتیجه سیاست هایی اجرا می شود با این هدف که  افزایش تولید در زمینه اقتصاد و ایجاد شغل را به همراه داشته باشد.  

شاخص تغییر اشتغال که یک شاخص غیر کشاورزی است اول هر ماه منتشر می شود و انتشار داده های مرتبط با آن می تواند منجر به افزایش نوسانات و اسپردها می گردد. تریدرها ی بازار فارکس باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشند.

خبر تغییر اشتغال چه تاثیری بر بازار فارکس دارد؟

شاخص تغییر اشتغال در زمره شاخص های تاخیری قرار می گیرد همچنین در دسته بندی دستمزد و درآمد قرار می گیرد در نتیجه می تواند نرخ بهره را تحت تاثیر خود قرار دهد.

چنانچه شاخص تغییر اشتغال با انتظارات بازار پیش برود تغییر محسوسی را شاهد نخواهیم بود، اما چنانچه عدد شاخص تغییر اشتغال منفی باشد خبر بدی برای اقتصاد آمریکا خواهد بود و دلار آمریکا را تحت تاثیر منفی قرار می دهد، در نهایت به رکود اقتصادی منجر می گردد و چنانچه عدد آن مثبت باشد باعث افزایش رشد و ارزش دلار می شود.

هرگونه افزایش و کاهش در نرخ دلار می تواند باعث تغییر در قیمت آیتمهای معاملاتی و جفت ارزها  شود و بازار فارکس را  تحت تاثیر خود قرار دهد بنابراین این شاخص به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر بازار فارکس بشمار می آید.

سخن پایانی

شاخص تغییر اشتغال به صورت یک گزارش می باشد که در بخش غیر کشاورزی و بازار کار ایالات متحده منتشر می گردد. شاخص تغییر اشتغال نشان دهنده وضعیت اقتصاد در بخش صنعتی و همچنین رشد اشتغال را نشان می دهد.
این شاخص همه حقوق بگیران را شامل می گردد و در این گزارش که در قالب یک نظر سنجی می باشد، شرکتها و خانوارها در آن مشارکت داده می شوند.
از آنجائیکه آمریکا دارای روابط وسیع در زمینه تجارت با سایر کشورهاست و این به مفهوم آن است که مردم آمریکا مشتریان اصلی برای کالا و خدمات دیگر اقتصادهای دنیا می باشند.
چنین می توان نتیجه گیری کرد که افزایش تقاضا برای سایر کشورها نیز بالا می رود و به معنای رشد اقتصاد جهانی است.
امید آنکه مقاله شاخص تغییر اشتغال مورد توجه شما خواننده گرامی قرار گرفته باشد. با ثبت تجربه و دیدگاهتان ما را از کاستی ها مطلع سازید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره از طریق چت آنلاین، مشاورین ما در بروکر نیکس جوابگوی خواهند بود.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications