NYXbroker
نیکس فارکس

ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین چیست و زیر ساخت ان چگونه است ؟

ارز دیجیتال دوج کوین در ابتدای شروع کار خود، بیشتر یک شوخی در بازار ارزهای دیجیتال تلقی می شد. معامله گران این ارز را چندان جدی نمی گرفتند و معاملات کمی با این ارز صورت می گرفت. اما دوج کوین رفته رفته در بازار ارز دیجیتال جا باز کرد و توانست خود را ثابت کند. آیا از ارز دیجیتال دوج کوین اطلاعاتی دارید؟ تجربه معامله این ارز را داشته اید؟
بازار ارزهای دیجیتال بازار وسیعی است که ارز های مختلف و محبوب زیادی روزانه با حجم بالایی معامله می شوند. دوج کوین در ابتدای ورود خود به این بازار نقش چندانی نداشت و حتی شاید کسی اسم آن را نشنیده بود. بیشتر به عنوان یک آزمایش و شوخی شناخته می شد که بر اساس الگوی رفتاری معروف با نشان شیبا (نژاد سگ ژاپنی) کار خود را آغاز کرده بود. اما بر خلاف اذهان عمومی رفته رفته محبوبیت بیشتری کسب کرد. تا جایی که هم اکنون دارای یک جامعه وفادار از حامیان خود می باشد و با حجم قابل توجهی مورد معامله قرار می گیرد ارز دیجیتال دوج کوین یک ارز متداول برای محتوای کاربردی در رسانه های جمعی به حساب می آید.
نظرات و تجربیات خود در زمینه خرید و فروش ارز دوج کوین را برای ما بنویسید. در صورت ایجاد هرگونه ابهام می توانید با مشاورین نیکس تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین توسط چه کسانی پدید آمد؟

آیا دوج کوین استخراج می شود؟

آیا دوج کوین صعودی است؟

تحلیل گران آینده دوج کوین را چگونه پیش بینی می کنند؟

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین یک ارز رمزنگاری با تصویر یک سگ شیبا است که در دسامبر ٢۰١٣ راه اندازی شد. دو ویژگی خاص اصلی در دوج کوین، قیمت نسبتا کم و همچنین عرضه آن به صورت نامحدود و همیشگی است. ارز دیجیتال دوج کوین در نقش نسخه ای با جنبه سرگرمی از ارز مشهور بیت کوین به وجود آمد. استفاده از فناوری رمزنگاری و عرضه آن به صورت نامحدود استدلالی برای نسخه ای سریع تر و سازگار تر و مورد پسند کاربر بیت کوین بود .

دوج کوین یک “ارز تورمی” می باشد ، این در حالی است که ارزهای رمزنگاری شده ای مثل بیت کوین تورم زا نیستند و یا به عبارت دیگر تورم را ایجاد می کنند، زیرا برای میزان ارز هایی که تولید می شود، سقف و محدودیت مشخصی وجود دارد. در هر ۴ سال یک بار، مقدار بیت کوین توزیع شده به وسیله پاداش استخراج، به نصف تقلیل پیدا می کند. نرخ تورم آن نیز همراه با آن تا وقتی که تمام ارزها منتشر شوند، به میزان نصف کاهش می یابد.

 شایان ذکر است که در سال های اخیر دوج کوین مورد حمایت افراد مشهور و تاثیرگذاری همچون ایلان ماسک قرار گرفته است و همین حمایت موجب محبوبیت و رشد ارزش این ارز شده است. زیرا نفوذ فردی افراد مشهور در بازار، از عوامل موثر بر ارزش یک ارز محسوب می شود. 

با اینکه ارز دیجیتال دوج کوین ابتدا در وضعیت یک شوخی قرار داشت، حالا طرفداران خاص خود را دارد و توانسته است شایستگی خرید و فروش و حضور فعال خود را در بازار ارزهای دیجیتال، اثبات کند.

دوج کوین توسط چه کسانی پدید آمد؟

ارز دوج کوین در آغاز توسط جکسون پالمر ، مدیر محصول دفتر سیدنی استرالیا در سال ٢٠١٣ مطرح شد. دوج کوین در آن زمان یک نوع شوخی و طنز پردازی در مورد ارزهای رمزنگاری شده به وجود آورد. پالمر به عنوان ناظری شکاک و تحلیلگر از فناوری در حال ظهور سخن می گفت و توییت های اولیه او در مورد فعالیت جدید او در زمینه ارزهای رمزنگاری شده زبان به زبان پخش می شد. در همین وضعیت در پورتلند ، بیلی مارکوس ، که توسعه دهنده نرم افزار IBM می باشد، در تلاش بود که یک ارز دیجیتال خلق کند ولی در ترویج تلاش های خود مشکل داشت، تا اینکه متوجه دوج کوین شد. مارکوس با پالمر تماس گرفت تا اجازه ساخت نرم افزار پشت یک دوج کوین واقعی را دریافت کند. کمی بعد پالمر و مارکوس ارز دیجیتال دوج کوین را در ۶ دسامبر ٢٠١٣ راه اندازی کردند. دو هفته بعد از آن در تاریخ ١٩ دسامبر ٢٠١٣ ، ارزش و قیمت دوج کوین ٣٠٠ درصد بالا رفت. احتمالا دلیل این افزایش ارزش، منع شدن بانک های چین از سرمایه گذاری در ارز های رمزنگاری شده توسط دولت این کشور بود.

 

آیا دوج کوین استخراج می شود؟

 دوج کوین نیز همانند بیت کوین مبتنی بر استخراج است. تفاوت آن ها در این است که بیت کوین در نهایت فقط ٢١ میلیون واحد استخراج می شود. این در حالی است که در استخراج دوج کوین به منظور رواج بهره گیری به عنوان روش پرداخت، هیچ محدودیتی وجود ندارد. بنابراین واحد های دوج کوین به صورت نامحدود استخراج می شوند.

منتقدان دوج کوین معتقد هستند که عدم محدودیت در استخراج دوج کوین، این ارز را به یک ارز دیجیتال تورمی تبدیل کرده است. با این حال تعداد واحد استخراج دوج کوین در هر سال محدود می باشد. بنابراین ارز دیجیتال دوج کوین داری نرخ تورم حدودا ثابتی می باشد. دوج کوین برای اینکه استخراج شود، به شبکه لایت کوین بستگی دارد. ماینر های دوج کوین باید به سمت استخراج لایت کوین بروند تا بتوانند دوج کوین را استخراج کنند.

آیا دوج کوین صعودی است؟

 دوج کوین ارزش بازار خوبی  دارد و از این منظر در میان ارزهای دیجیتال از رده خوبی برخوردار است. با این حال قیمت مناسب و نسبتا پایینی هم دارد. دلیل این قیمت پایین، تولید همیشگی دوج کوین است.

دوج کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای بازار ارز دیجیتال به حساب می آید و پستی و بلندی های زیادی را در قیمت و ارزش خود تجربه کرده است. با این حال روند اصلی ارزش این ارز تا حدودی صعودی بوده است. این فرایند صعودی توسط ایلان ماسک تثبیت شد و شدت گرفت. از آوریل ٢٠١٩ ایلان ماسک مرتبا به ارائه گزارش هایی با رویکرد مثبت از دوج کوین می پردازد. به همین دلیل ارزش ارز دیجیتال دوج کوین همزمان با صحبت های این کارآفرین موفق، روند صعودی خود را ادامه داده است و سود دهی خوبی برای معامله گران این ارز به همراه داشته است. علاوه بر این به مرور در زمان کوتاهی، سلبریتی های صاحب نام موفق و مشهور با طرفداران بسیار آن ها، به جریان تقویت شده حمایت از ارز دوج کوین پیوستند.

تحلیل گران آینده دوج کوین را چگونه پیش بینی می کنند؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟ ارز های مختلفی هستند که معامله گران حساب ویژه ای روی آن ها به عنوان یک ارز آینده دار باز می کنند. در این قسمت بررسی می کنیم که کارشناسان چه آینده ای را برای دوج کوین پیش بینی کرده اند.

ارز دیجیتال دوج کوین از این نظر که دارای عرضه نامحدود است، از نظر برخی تحلیلگران گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت و امید به سود دهی نمی باشد. با این حال در جبهه مخالف برخی تحلیلگران معتقد هستند که ویژگی استخراج نامحدود، دارای جوانب مثبتی نیز می باشد. آن ها می گویند که عرضه نامحدود دوج کوین، کارآمدی شبکه پرداخت را برای تراکنش های کوچک تضمین می کند و به این ترتیب این ارز دیجیتال جایگزین پول فیزیکی محسوب می شود، پس طبیعتا می تواند از آینده خوبی برخوردار باشد. همچنین رشد چند هزار درصدی دوج کوین در  سال ۲۰۲۱ نشان داد که عدم محدودیت در واحدهای این ارز ، همیشه به معنی عدم سود دهی آن برای سرمایه گذاران در بلند مدت نیست. به نظر می رسد که حمایت افراد مشهور از این ارز همچنان ادامه داشته باشد و همین حمایت ها می تواند نوید بخش یک آینده روشن برای ارز دیجیتال دوج کوین باشد.

سخن پایانی

ارز دیجیتال دوج کوین یک ارز با روند ارزش تقریبا صعودی در سال های اخیر بوده است که توانسته سود خوبی به حامیان خود برساند. حمایت های افراد مشهور از این ارز موجب تقویت ارزش آن شده است و می تواند آینده خوبی را برای این ارز به همراه داشته باشد.
ارز دیجیتال دوج کوین در ابتدا چندان جدی گرفته نشد و اسم و رسمی از آن در بازار ارزهای دیجیتال وجود نداشت. ولی به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلفی توانست جایگاهی که شایسته آن است را به دست آورد.
ما در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال دوج کوین پرداختیم و سعی کردیم آینده این ارز را تا حدودی شفاف سازی کنیم. اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، می توانید با کسب اطلاعات بیشتری از دوج کوین، به سرمایه گذاری و خرید و فروش این ارز بپردازید و سود خوبی کسب کنید.
لطفا نظرات و همچنین تجربیات خود در رابطه با معامله ارز دوج کوین را برای ما بنویسید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل نمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications