NYXbroker
نیکس فارکس

موسسه نفت آمریکا

موسسه نفت امریکا چیست و چه کاری برعهده دارد ؟

موسسه نفت آمریکا به انجمن تجاری نفت آمریکا اشاره دارد. این انجمن ادعا دارد که نمایندگی ۶۵٠ شرکت تولیدی و پالایشی را در صنعت نفت عهده دار است. آیا از این انجمن شناختی دارید؟ بنظر شما ماموریت و هدف اصلی این انجمن چیست؟ گزارشات موسسه چه تاثیری بر بازار فارکس دارد؟
مدیر عامل کنونی این انجمن جک جرارد است که هدف از ایجاد انجمن را سیاست گذاری موثر برای پشتیبانی از صنعت نفت و گاز بیان می کند. موسسه نفت آمریکا در سال ١٩١٩ به عنوان سازمان تنظیم استانداردها تاسیس شد. این سازمان آمارهایی را در مورد تمام جنبه های تولید نفت و گاز جمع آوری و تحت عنوان گزارش API به صورت هفتگی توزیع می کند.
این موسسه ریشه در جنگ جهانی اول دارد ، زمانی که کمیته خدمات ملی جنگ نفت برای اطمینان از جریان مداوم خطوط عرضه نفت به نیروهای مسلح تشکیل شد، نقطه شروعی برای موسسه نفت آمریکا شکل گرفت. پس از جنگ ، API تأسیس شد تا به تقویت همکاری صنعت با دولت ، تسهیل تجارت داخلی و بین المللی و ارتقای منافع آن ادامه دهد. در سال ١٩۶٩ ، API دفاتر خود را از شهر نیویورک به واشنگتن منتقل کرد. در ادامه اطلاعات تکمیلی در این زمینه ارائه خواهد شد.
نظرات خود را در خصوص این مقاله برای ما ارسال کنید و در صورت سوال با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید .

فهرست مطالب

موسسه نفت آمریکا (API) چیست؟

موسسه نفت آمریکا چه می کند؟

اعضای API چه کسانی هستند؟

دریافت گواهینامه API چقدر هزینه دارد؟

گزارش API چه تاثیری بر قیمت نفت دارد؟

گزارش API چه تاثیری بر روی بازار فارکس دارد؟

موسسه نفت آمریکا (API) چیست؟

موسسه نفت آمریکا یک انجمن تجاری است که نماینده صنعت نفت و گاز است. این انجمن تأثیرگذاری بر سیاست های عمومی و لابی گری در کنگره ، قوه مجریه دولت ، دولت های ایالتی و رسانه ها متمرکز شده است. همچنین با نهادهای نظارتی مذاکره می کند و نماینده صنعت در مراحل قانونی است. این انجمن بیش از ۶٠٠ عضو دارد که در ایالات متحده نفت و گاز تولید ، پردازش و توزیع می کنند. سایر فعالیتهای آن شامل تدوین استانداردهای حفاظت از محیط زیست ، مقررات بهداشتی و ایمنی و برنامه های آموزشی و صدور گواهینامه می باشد. تهیه و انتشار آمار ها و داده های مرتبط با نفت و گاز طبیعی نیز از دیگر فعالیت های موسسه نفت آمریکا است. این موسسه دارای گواهینامه سیستم های مدیریت کیفیت ، ایمنی و بهداشت محیط و محیط کار است. 

موسسه نفت آمریکا چه می کند؟

این موسسه تحقیقات مختلفی را از تجزیه و تحلیل اقتصادی گرفته تا آزمایش سم شناسی انجام می دهد. اطلاعات مربوط به عملیات صنعت ایالات متحده ، از جمله عرضه و تقاضای محصولات مختلف ، واردات و صادرات ، فعالیت ها و هزینه های حفاری و تکمیل چاه ها را جمع آوری و منتشر می کند. در واقع انتشار این آمار های هفتگی که تحت عنوان گزارش API اعلام می شود، به عنوان مقدمه ای برای داده های مشابه منتشر شده از اداره اطلاعات انرژی (EIA) تلقی میشود.

موسسه نفت آمریکا منجر به توسعه تجهیزات نفت ، گاز طبیعی و پتروشیمی و استانداردهای عملیاتی شده است. همچنین بیش از ٧٠٠ استاندارد تدوین کرده است و برای ترویج این استانداردها در سراسر جهان کار می کند.

این سازمان سمینارها ، کارگاه ها و کنفرانس هایی را در زمینه مسائل مربوط به سیاست عمومی سازماندهی می کند. علاوه بر در مورد الزامات نظارتی و استانداردهای صنعت ، آموزش های مختلفی را به تجارت نفت و گاز طبیعی ارائه می دهد.

اعضای API چه کسانی هستند؟

اعضای API عمدتا از بزرگترین شرکت های مستقل نفتی گرفته تا کوچکترین آن ها هستند. API تقریبا از تمام بخش های صنعت عضو دارد و سعی می کند تمام صنعت را پوشش دهد. این اعضا تولیدکنندگان ، پالایشگران ، تأمین کنندگان ، اپراتورهای خطوط لوله و شرکت های حمل و نقل دریایی و همچنین شرکت های خدمات و تأمین کننده هستند که از تمام بخشهای صنعت پشتیبانی می کنند. اعضای موسسه نفت آمریکا متعهد به توسعه و پایبندی به بالاترین استانداردهای صنعت ، حفاظت از محیط زیست و پیشبرد عملکرد ایمنی و بهداشت هستند و تمام این ها را هدف خود قرار می دهند. موسسه API بیش از ۶٠٠ عضو فعال در عرصه صنعت دارد.

دریافت گواهینامه API چقدر هزینه دارد؟

دریافت گواهینامه های مختلف از API هرکدام هزینه های مختلفی دارد و اینگونه نیست که برای تمام گواهینامه ها یک هزینه واحد پرداخت شود. برای مثال برای صدور گواهینامه اولیه بازرس لوله کشی، هزینه با حق عضویت موسسه نفت آمریکا ٧٣٠ دلار می باشد و هزینه غیر عضو ٩۴٠ دلار است. در حالی که این هزینه برای دریافت گواهینامه بازرس ساخت خط لوله با حق عضویت به ٣۶٠ دلار کاهش می یابد و هزینه غیر عضو آن ۴٨٠ دلار می باشد. این هزینه ها تنها برای صدور گواهینامه اولیه می باشند و مراحل تایید مجدد و زمانبندی دوباره و همچنین کارمزد دیرکرد نیز هر کدام هزینه های مختلفی را نسبت به هر گواهینامه خواهند داشت.

گزارش API چه تاثیری بر قیمت نفت دارد؟

موسسه نفت آمریکا آمار های خود را به صورت هفتگی منتشر می کند. اگر در این آمار ها مشاهده شود که ذخایر نفت خام به صورت هفتگی افزایش می یابد ، نشان می دهد که تقاضا برای نفت از میزان عرضه کمتر است. در مقابل اگر داده های موجودی نفت کاهش ذخایر نفت را نشان دهد ، نشان می دهد که تقاضا از عرضه پیشی گرفته است. با توجه به اینکه توازن عرضه و تقاضا یکی از مهمترین حقایق در قیمت کالا در بازار های مالی است ، این داده های موجودی تاثیر مستقیمی بر قیمت نفت دارد. قیمت های زنده نفت اغلب هنگامی که تغییرات هفتگی ذخایر نفت با آنچه تحلیلگران پیش بینی می کنند متفاوت است ، به طور چشمگیری تغییر می کند.

گزارش API چه تاثیری بر روی بازار فارکس دارد؟

گزارشات API کم و بیش از عوامل موثر بر بازار فارکس به شمار می رود. به روزرسانی هفتگی گزارشات در رابطه با تعداد موجودی نفت خام در ایالات متحده که از سوی موسسه نفت آمریکا جمع آوری و منتشر می شود، یکی از مهم ترین داده های مربوط به بازار نفت است. معامله گران و تحلیلگران نفت در بازار فارکس، گزارشات و داده های API را به دقت بررسی می کنند. آنها تغییرات سطوح موجودی را از نزدیک مشاهده می کنند و از آن در تحلیل ها و انتظارات خود برای قیمت نفت در آینده استفاده می کنند. این موضوع به این دلیل است که موجودی نفت به عنوان نماینده تقاضای نفت عمل می کند. کاهش ذخایر نفت در گزارشات API نشان دهنده افزایش تقاضای نفت در هفته گذشته است ولی پس از آن کاهش تقاضا را در پی خواهد داشت تا زمانی که به حد تعادل برسد. افزایش ذخایر نفت نیز، کاهش تقاضای نفت در بازار را نشان می دهد ولی افزایش تقاضا را به دنبال دارد. معامله گران فارکس با این داده های آماری که اغلب در اخبار فارکس نیز منتشر می شود، می توانند فرصت های مناسبی برای معامله پیدا کنند و به سود خوبی برسند.

سخن پایانی

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications