NYXbroker
نیکس فارکس

حباب بزرگ بیت کوین

حباب بزرگ بیت کوین چبست ؟ چه زمانی این حباب می ترکد ؟

حباب بزرگ بیت کوین مفهومی قابل تامل است که اغلب از آن به عنوان یک افزایش چشمگیر قیمت یاد می شود. همانطور که میدانید بیت کوین یکی از انواع ارز دیجیتالی با ارزش و سودده محسوب می شود که به آن پادشاه رمز ارزها گفته می شود. البته این کسب سود بستگی به مهارت سرمایه گذار بیت کوین هم دارد. حباب قیمت بیت کوین عاملی است که سبب افزایش چشمگیر سود سرمایه گذاران در دوره اخیر بوده است. در مقابل در بازه های زمانی مختلف شاهد کاهش بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلفی بوده ایم.
آیا می دانید حباب بزرگ بیت کوین چیست؟ چرا عملکرد سرمایه گذار بیت کوین تحت تاثیر حباب قیمت بیت کوین است؟ دوام بیت کوین و کاهش بیت کوین به چه معناست؟ آیا از انواع ارز دیجیتالی و ترید ارز دیجیتال در بروکر شناختی دارید؟
اگر شما یک سرمایه‌ گذار بیت کوین هستید که حتی از راه دور به بازارهای مالی متصل می باشید، احتمالاً در مورد افزایش قیمت چشمگیر بیت کوین شنیده‌اید. این ارز دیجیتال در یک هفته از ١٠٠٠٠ دلار به ١٧٠٠٠ دلار افزایش یافته است. بسیاری از معامله گران بر این باورند که این رویداد، حباب بزرگ بیت کوین است. با این حال، افراد دیگری نیز وجود دارند که معتقدند افزایش بیت کوین بر اساس عوامل اساسی واقعی است. در این مقاله، نگاهی دقیق‌ تر به پدیده بیت‌ کوین، حباب قیمت بیت کوین و دوام بیت کوین خواهیم داشت تا مشخص شود آیا ارزش‌گذاری فوق‌العاده آن موجه است یا خیر.
خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در رابطه با این مقاله برای ما ارسال کنید. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل فرمایید.

فهرست مطالب

وقتی بیت کوین در حباب است به چه معناست؟

آیا بیت کوین یک حباب بزرگ است؟

حباب بیت کوین چقدر دوام می آورد؟

آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا حباب بزرگ بیت کوین می ترکد؟

چرا بیت کوین انقدر ارزش دارد؟

بیشترین کاهش بیت کوین در یک روز چقدر بوده است؟

چه چیزی باعث رونق بیت کوین می شود؟

وقتی بیت کوین در حباب است به چه معناست؟

از میان انواع ارز دیجیتالی، برخی از آن ها قیمت های نجومی به خود می گیرند. به عبارت دیگر آن ها در حباب قرار می گیرند. زمانی که یک ارز در حباب است، یعنی آن ارز یک ارزش فوق العاده غیرموجه دارد که ممکن است از منطق دور باشد. حباب بزرگ بیت کوین نیز همین گونه است. زمانی که یک سرمایه گذار بیت کوین با حباب قیمت بیت کوین مواجه می شود، در واقع دلیل خاصی برای این ارزش گذاری فوق العاده نمی بیند. او معمولا ترجیح می دهد منتظر ترکیدن حباب بیت کوین و کاهش بیت کوین بماند که این بستگی به دوام بیت کوین دارد. به نظر شما دلیل ارزش فراوان بیت کوین چیست؟ آیا حباب بیت کوین واقعا می ترکد و این ارزش را کاهش می دهد؟ 

در ادامه مقاله به دلیل ارزش فوق العاده بیت کوین و عوامل رونق بیت کوین می پردازیم.

آیا بیت کوین یک حباب بزرگ است؟

آیا این ارزش فوق العاده تنها یک سرپوش بزرگ بیت کوین است؟ این بحث برخی از با تجربه ترین سرمایه گذاران را آزار می دهد. منتقدان ادعا می‌کنند که داغ‌ ترین ارز دیجیتال جهان عملاً ارزش صفر دارد.

در حالی که بیت کوین به رکوردی بی سابقه دست می یابد، سرمایه گذاران در تلاشند تا به تمسخر آشکار از یک سو و باورهای فرقه گونه از سوی دیگر بپردازند و پاسخی منطقی به معمای پیشرو بازار، «آیا بیت کوین در حباب است؟» دریافت کنند. در اواسط بعدازظهر روز ٢٠ اکتبر، بیت کوین در ۶۶٠٠٠ دلار در نوسان بود و رکورد ۶۴٨۶٣ دلاری را که در ١٣ آوریل ثبت شده بود، با دو درصد شکست. بعد از آن جهش کرد و در ٩٠ روز گذشته ٨٩ درصد افزایش یافت و نزدیک به ۶٠٠ میلیارد دلار به ارزش بازار افزود. عملکرد شگفت‌انگیز این ارز دیجیتال پیشرو که در ١٢ ماه گذشته پنج برابر شده است مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران معتبر را برانگیخت تا ادعا کنند که به طرز دیوانه‌ واری بیش از حد ارزش گذاری شده و به سمت فاجعه پیش می‌رود، یا به عبارت دیگر حباب بزرگ بیت کوین شکل گرفته است.

در ماه آگوست، جان پالسون ارزهای دیجیتال را «حباب» نامید و پیش‌بینی کرد که به محض ظهور، بیت کوین و سایر ارزها «بی ارزش» خواهند شد.

حباب بیت کوین چقدر دوام می آورد؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال ناپایدار با سابقه چرخه های «رونق و رکود» است.

این ارز دیجیتال در طول سال ٢٠٢١ روندی صعودی داشته است و در ماه آوریل به بالاترین سطح خود رسید و پس از آن دوباره سقوط کرد. این نشان می دهد که دوام بیت کوین کمتر از حد تصور است و حباب بزرگ بیت کوین امکان ترکیدن دارد. بیت کوین و کسانی که روی آن سرمایه گذاری کرده اند، اخیراً در حال ترن هوایی بوده اند و پس از تعدادی از اخبار به شدت بالا و پایین شده اند. این افزایش و کاهش بیت کوین بسیاری از سرمایه گذاران را مردد می کند.

تعدادی از رویداد های منفی و تهدیدات مربوط به مقررات بیشتر، که همگی از عوامل موثر بر ارزش یک ارز هستند، می توانند قیمت بیت کوین را پایین آورند. اما این ها درصد کمتری از عوامل ترکیدن حباب بزرگ بیت کوین را تشکیل می دهند. دوام حباب قیمت بیت کوین دقیقا مشخص نیست زیرا عواملی که این حباب را می ترکانند قابل پیش بینی نیستند.

آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

بسیاری از حامیان بیت کوین معتقدند که این ارز دیجیتال سود دهنده خوبی برای آینده است. یعنی برای سرمایه گذاری بلند مدت می تواند جوابگو و سودده باشد و تجربه این را اثبات کرده است. البته به نظر می رسد این دیدگاه فارغ از ترکیدن حباب بزرگ بیت کوین بیان شده است. بسیاری از افرادی که حامی بیت کوین هستند، معتقدند که این سیستم پرداخت خیلی سریع تر و همچنین کم هزینه تر برای تراکنش های مختلف در تمام دنیا می باشد. با آنکه بیت کوین توسط هیچ دولتی یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی شود، با این وجود می توان آن را با سایر ارزهای سنتی مبادله کرد. فارغ از حباب بزرگ بیت کوین، نرخ مبادله آن در برابر دلار، باعث می شود سرمایه گذاران و معامله گران علاقه مند به معاملات ارزی به آن جذب شوند. یکی از دلایل اصلی رشد ارزهای دیجیتال مشهور مانند بیت کوین این است که می توانند به عنوان جایگزینی برای پول و کالاهای سنتی و فیزیکی مختلف مانند طلا عمل کنند. محبوب‌ ترین و رایج ترین راه برای جمع آوری این ارز دیجیتال از طریق خرید در صرافی های ارز دیجیتال است، اما راه‌های زیادی برای داشتن بیت‌ کوین و کسب درآمد وجود دارد. برای مثال ترید ارز دیجیتال در بروکر ها نیز گزینه دیگری برای سرمایه گذاری بیت کوین است. البته ترید ارز دیجیتال در بروکر ها به دلایل مختلف که مهمترین آن اسپرد و سواپ بالا در بروکرها است چندان توصیه نمی شود.

بسیاری از مردم بیت کوین را به دلیل ارزش سرمایه گذاری آن به جای توانایی آن در مبادله خریداری می کنند. با این حال، فقدان ارزش تضمین شده و ماهیت دیجیتالی آن به این معنی است که خرید و استفاده از آن چندین ریسک و خطر ذاتی دارد، مانند ریسک های نظارتی، امنیتی و بازار.

آیا حباب بزرگ بیت کوین می ترکد؟

زمانی که دارایی ها خیلی سریع قیمتشان افزایش می یابد، معمولاً این حرکت احتمال سقوط را بسیار بیشتر می کند. یا حداقل یک اصلاح، در زمانی که قیمت دوباره به سطح “عادی” کاهش می یابد رخ می دهد. این همان وضعیتی است که بیت کوین در حال حاضر در آن قرار دارد. اگرچه هیچ کس واقعا نمی تواند بگوید که سطح “عادی” بیت کوین چیست.

١١ سال طول کشید تا این ارز دیجیتال به ٢٠٠٠٠ دلار برسد، اما تنها سه هفته طول کشید تا قیمت بیت کوین از آنجا دو برابر شود.

یک سال تعیین کننده برای ارز در سال ٢٠١٣ بود. قیمت بیت کوین ٨ سال پیش از ١٣.۴٠ دلار بود و۱ در ابتدای سال به اوج خود و در دسامبر ١١۵۶ دلار رسید و سه روز بعد به حدود ٧٨٠ دلار سقوط کرد. بسیاری از صاحب نظران معتقد بودند که در آن وضعیت حباب بزرگ بیت کوین ترکیده بود. 

پس از آن نیز بیت کوین در ١٢ ماه بیش از ٧٠٠ درصد افزایش یافت. 

چرا بیت کوین انقدر ارزش دارد؟

اگر بخواهیم حباب این ارز را در رابطه با ارزش بسیار آن لحاظ کنیم، می توان گفت که اهداف صرفاً سوداگرانه باعث رشد بیت کوین می شود. حقیقت آن است که افزایش قیمت بیت کوین به دلیل افزایش پذیرش آن به عنوان یک وسیله مبادله نیست، در عوض، این ارزشمندی بیشتر به دلیل استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای دور زدن قانون است. این ارز دیجیتال در سال‌های ٢٠١١ و ٢٠١۴ شاهد تجمع‌های مشابهی بود.

از این رو می توان با اطمینان گفت که ارزش بیت کوین بیشتر یک حباب است.

اما اگر حباب بیت کوین را کنار بگذاریم، به طور کلی می توان گفت زمانی یک ارز با ارزش است که مورد استفاده قرار می گیرد. اما چرا بیت کوین امروزه انقدر پرکاربرد و محبوب است؟ قطعا بیت کوین امتیازاتی دارد. امتیازاتی نظیر کمیابی (عرضه بیشتر پول باعث کاهش ارزش پول می شود)، کارآمدی، بخش پذیری، انتقال پذیری آسان، عدم امکان جعل و… سبب افزایش کاربرد بیت کوین و در نهایت افزایش ارزش آن می شوند.

بیشترین کاهش بیت کوین در یک روز چقدر بوده است؟

در سال ٢٠١١، بیت کوین زمانی که از ٢ دلار به بیش از ٣٢ دلار افزایش یافت و با یک اونس نقره برابری کرد و به موفقیت رسید. سپس شدیدا پایین آمد. در ١٩ ژوئن، بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان تا کنون، اعتراف کرد که مجرمان صدها حساب کاربری را هک کرده و میلیون ها دلار بیت کوین را سرقت کرده اند. در یک روز، ارزش یک بیت کوین به یک پنی کاهش یافت که معادل کاهش ٩٩ درصد ارزش بیت کوین بود. این کاهش ٩٩ درصدی تا به امروز بیشترین درصد کاهش بیت کوین به نسبت ارزش آن زمان می باشد. احتمالا این کاهش شدید ارتباطی با ترکیدن حباب بزرگ بیت کوین ندارد. البته دقت کنید که این کاهش ارزش بر اساس درصد تغییرات ارزش می باشد نه مبلغ تغییرات.

چه چیزی باعث رونق بیت کوین می شود؟

در یک بررسی کلی می توان گفت که امروزه ارزهای دیجیتال در سراسر جهان مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند. اما افزایش ناگهانی و فراوان ارزش بیت کوین ما را با ابهاماتی روبرو می کند. شاید حباب بزرگ بیت کوین بتواند بهش بزرگی از ابهامات ما را رفع کند اما به دنبال توجیهات بیشتری هستیم.

بیت کوین به واسطه عوامل مختلفی امروزه از رونق و محبوبیت زیادی برخوردار است. عواملی همچون به رسمیت شناختن دولت ها از روی ناچاری، افزایش باج افزار، تجارت غیرقانونی و نقل و انتقالات پول، همگی رونق بیت کوین را توجیه می کنند. اهداف صرفاً سوداگرانه باعث رشد بیت کوین می شود. افزایش رونق بیت کوین تا حد زیادی به دلیل استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای دور زدن قانون می باشد. 

می توان با اطمینان گفت که رونق فعلی بیت کوین بیشتر حاصل حباب بزرگ بیت کوین است تا یک تغییر اساسی. سرمایه گذاران اگر از حباب دور بمانند ایمن تر خواهند کرد.

سخن پایانی

حباب بزرگ بیت کوین به شرایطی اشاره دارد که ارزش فراوان این ارز دیجیتال بدون توجیه باقی می ماند. در این مورد که آیا ارزش کنونی بیت کوین حاصل یک حباب است یا خیر، بحث ها و نظرات فراوانی مطرح است، اما همانطور که گفته شد، نشانه ها حاکی از آن است که بخش اعظم رونق کنونی بیت کوین از حباب بزرگ بیت کوین ایجاد شده است.

بیت کوین یک ارز دیجیتال ناپایدار با سابقه چرخه های «رونق و رکود» است. این ارز دیجیتال در طول سال ٢٠٢١ روندی صعودی داشته است و در ماه آوریل به بالاترین سطح خود رسید و پس از آن دوباره سقوط کرده است. تمام این تجربیات، دوام بیت کوین را زیر سوال می برد.

ما در این مقاله به بررسی حباب بزرگ بیت کوین و دوام آن پرداختیم و اطلاعات جامعی در رابطه با این ارز و سرمایه گذاری آن ارائه دادیم. شما با بهره گیری از این اطلاعات و در نظر گرفتن تمام جوانب، می توانید در زمینه سرمایه‌گذاری بر روی ارز بیت کوین، تصمیم مناسبی اتخاذ نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با مقالات نیکس برای ما بنویسید. در صورت وجود هرگونه ابهام می توانید با مشاورین بروکر نیکس تماس حاصل فرمایید.

نمایش نظرات (2)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications