NYXbroker
نیکس فارکس

سفارشات در فارکس (order)

تنوع سفارشات در فارکس باعث شده تا بتوانید به صورت سفارشی در این بازار وارد شوید .

سفارشات در فارکس (order) از جمله اصلاحاتی است که در بازار فارکس از آنها استفاده می شود. همانطور که می دانید جهت آشنایی با بازار فارکس و موفقیت در آن باید برخی از اصلاحاتی که در این بازار مورد استفاده قرار می گیرد را یاد بگیرید. در این مقاله با مجموعه اصطلاحات سفارشات در فارکس (order) آشنا می شویم. جهت آشنایی بیشتر با این اصطلاحات تا پایان این مقاله که کاری از تیم تحقیقاتی بروکر نیکس می باشد، همراه ما باشید.
سفارشات در فارکس (order) در حقیقت پیشنهاداتی است که با استفاده از بستر معاملاتی کارگزار شما در صورت باز و بسته شدن معامله با رضایت و دستورالعمل های مشخص شده توسط شما ارسال و اعمال می گردد. اساسا اصطلاح سفارش به چگونگی ورود یا خروج شما از معامله اطلاق میشود.

فهرست مطالب

سفارشات در بازار فارکس چیست؟

انواع اردر ها در فارکس

سطح حمایتی چیست؟

اردر حد ضرر stop loss

سفارشات در بازار فارکس چیست؟

سفارشات در فارکس (order) چیست و چگونه انجام می شوند؟ سفارشات اصولا از طریق تلفن یا آنلاین از طریق یک بستر معاملاتی انجام می شوند. اگرچه سفارشات به گونه فزاینده ای از طریق ترید خودکار و الگوریتم ها نیز می توانند انجام شود، که پس از ثبت سفارش، پروسه اجرای سفارش را تعقیب می کند. سفارشات انواع دسته بندی های متفاوتی دارند و به سرمایه گذاران اجازه اعمال محدودیت هایی را می دهد که بر قیمت و زمان انجام سفارش تاثیر می گذارد.

سفارشات در فارکس (order)، سطح قیمت محدود (limit) خاصی است که سفارش باید در آن انجام شود. همینطور می توان در مدت زمان خاصی که سفارش باید به قوت خود باقی بماند تنظیم کرد و یا می توان سفارشی بر اساس سفارش دیگری غیر فعال یا لغو می گردد را تعیین می کنند.  

انواع اردر ها در فارکس

سفارشات در فارکس (order) انواع متفاوتی دارد که یک به یک آنها را بررسی می کنیم: 

buy stop (بای استاپ):

 یکی از سفارشات در فارکس (order)، خریدی است که به بروکر دستور می دهد وقتی قیت دارایی به یک حد مشخصی بالاتر از قیمت فعلی رسید خرید انجام شود.

buy limit (بای لیمیت): 

 سفارش خرید محدود برای کارگزار است و جهت خرید است اما با قیمتی مشخص و زیر قیمت فعلی را مشخص می کند. این نوع از سفارشات در فارکس (order) یا شرطی، این اطمینان را ایجاد می کند که خریدار جهت خرید تنها مبلغ مشخصی را پرداخت می کند. این نوع سفارشات تا زمان اجرا، انقضا یا لغو در عمل باقی می مانند.   

سل استاپ (sell stop): 

سل استاپ (sell stop) در سفارشات در فارکس (order) به چه مفهومی است؟

دستور توقف فروش شامل دستور فروش با قیمت بازار است، که به قیمت مشخص شده یا پایینتر می رسد. قیمت فروش باید کمتر از قیمت حال حاضر بازار باشد. سفارشات سل استاپ معمولا در هنگام ورود به بازار استفاده می شوند 

    سل لیمیت(sell limit):  

این حالت از انواع سفارشات در فارکس (order)، یک دستورالعمل فروش است که با قیمت تعیین شده یا بالاتر از قیمت فعلی اجرا می شود. معاملات شما تنها در صورتی انجام خواهد شد که قیمت بازار به قیمت محدود تعیین شده رسیده یا بالاتر باشد و اگر به آن قیمت نرسد سفارش اجرا نخواهد شد. و در نتیجه قیمت باید بالاتر از قیمت فعلی بازار باشد.

سل استاپ لیمیت (sell stop limit): 

سفارش سل استاپ لیمیت (sell stop limit)،  یک سفارش بدون تکلیف است و حتما باید  سفارشات   سفارش  سل استاپ (sell stop) و سل لیمیت (sell limit) به  اجرا دربیاید. فقط این نوع از سفارش در پلتفرم متاتریدر 5 وجود دارد. این نوع سفارش معلق به معامله گر اجازه می دهد که تا قیمتی پایینتر از قیمت فعلی دارایی را که ترید می کند، تعیین نماید. قیمت مشخص شده زیر قیمت فعلی به راحتی به عنوان قیمت شناخته می شود. اگر قیمت برسد، اردر sell limit اتوماتیک وار در سطح قیمت بالاتری قرار می گیرد، به این سطح قیمت بالاتر stop limit گفته می شود. 

 بای استاپ لیمیت (buy stop limit) 

 بای استاپ لیمیت (buy stop limit)، نوع دیگری از سفارشات در فارکس (order)، که در این قسمت با هم آن را بررسی می کنیم. سفارش محدودیت خرید به معامله گران کمک می کند تا بعد از تعیین حداکثر قیمت قابل قبول برای هر دارایی قیمت پرداختی خود را کنترل نمایند. 

در واقع نقطه مقابل  sell stop limit می باشد.

لیمیت اوردر (Limit order) : 

لیمیت اوردر (Limit order) سفارش محدود،  زمانی که ما به یک سفارش قیمت ویژه اعلام میکنیم که خرید و یا فروش را انجام دهد اطلاق می شود. لیمیت اوردر (Limit order) میتواند به دو صورت buy Limit order ویا sell limit order اجرا شود.

استاپ لیمیت (Stop-Limit) :

 استاپ لیمیت (Stop-Limit)، سفارش توقف محدود یک معامله مشروط است که ویژگیهای Stop loss (توقف ضرر) و لیمیت اوردر (Limit order) را جهت کاهش دادن خطر با هم ترکیب می کند. سفارش  استاپ لیمیت (Stop-Limit) تریدرها را قادر می سازد که زمان دقیق سفارش را کنترل کنند اما انجام آن تضمین شده نیست. تریدرها،  استاپ لیمیت (Stop-Limit) را برای کسب سود یا محدود کردن ضرر بکار می گیرند.  

سطح حمایتی چیست؟

در ادامه صحبتمان در خصوص انواع سفارشات در فارکس (order)، در این قسمت به بررسی سطح حمایتی می پردازیم. سطح حمایتی، به سطح قیمتی گفته می شود که دارایی برای مدت زمانی ازآن سطح  قیمتی پایینتر نیاید. سطح حمایتی چگونه ایجاد می گردد؟

هر زمان که دارایی به قیمت پایین تری برسد. با ورود خریداران جدید به بازار ایجاد می گردد. در تجزیه و تحلیل تکنیکال، سطح حمایتی ساده را می توان با ترسیم یک خط، در امتداد پایین ترین سطح، برای یک فریم زمانی معین شده ترسیم کرد. خط حمایت میتواند با روند کلی قیمت صاف باشد و یا اینکه متمایل به سمت بالا و یا پایین باشد. بطور کلی سطح حمایتی سطحی است که خریداران تمایل به خرید یا ورود دارند.

اردر حد ضرر stop loss

این نوع سفارش که یکی دیگر از عناوین سفارشات در فارکس (order) است به چه مفهومی است و کاربرد آن کجاست؟ هر بازاری ریسک خودش را دارد. اما چیزی که در تمامی بازارهای مالی وجود دارد این مسئله است که آینده قیمتی آن مشخص نیست و احتمال هرگونه اتفاقی برای قیمت وجود دارد. از اینرو ورود به یک معامله حتی اگر کاملا هم مطمئن باشید باز هم با ریسک هایی همراه خواهد بود، سفارش توقف ضرر (استاپ لاس) stop loss در مقابل این قبیل ریسک و خطر است و باعث جلوگیری از ضرر بیشتر بکار می رود. اردر حد ضرر که برای خرید یا فروش دارایی خاص، پس از رسیدن دارایی به قیمت مشخص در پلتفرم متاتریدر ثبت می گردد. اگر ارزش دارایی به زیر قیمت تعیین شده برسد، در قیمت تعیین شده در استاپ لاس به فروش خواهد رسید.

سخن پایانی

سفارشات در فارکس (order)، از کاربردی ترین ابزارها در بازار های مالی هستند. ورود به حوزه بازار فارکس بدون داشتن آگاهی و دانش قبلی یک ریسک بزرگ میباشد.انواع مختلف اوردرهای فارکس را همراه با کاربردشان توضیح دادیم. سفارش فارکس اغلب بوسیله پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 صورت می گیرد.
آشنایی با اصطلاحات و ابزارهای این بازار کمک بزرگی به موفقیت شما در این بازار پر ریسک خواهد بود. سفارشات در فارکس (order) نیز یکی از این ابزارها است که به آنها پرداخته شد. سفارشات در فارکس (order) میزان ریسک معامله های شما را کنترل میکند. با امید به آنکه مقاله سفارشات در فارکس (order) برای شما خواننده گرامی مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYXForex We would like to show you notifications for the latest news and updates.
Dismiss
Allow Notifications